30 Ekim-5 Kasım Astroloji Gündemi

30 Ekim-5 Kasım 2023 Astroloji Gündemi – Satürn ile Yeni düzen

30 Ekim-5 Kasım 2023 Astroloji Gündemi – Satürn ile Yeni düzen

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Çok özel bir haftayı geride bıraktık. Cumhuriyetimizin 100.yılını kutladık hafta boyu.

Caddeler bayraklarla donandı, süslendi. Sanatçılarımız marşlar yazdılar. Yurdun dört bir yanında kimi zeybek oynadı, kimi bayraklarla yürüdü. Pilotlar gökyüzüne, kaptanlar sulara, çocuklar okullarda bahçelere 100.yıl yazdılar.

Reklam kuşaklarında markalardan çok güzel paylaşımlar gördük. Hem yaratıcı, hem duygusu yüksek işler yaptılar. Çok güzel andık Ata’mızı ve bugünleri bize hediye eden, Cumhuriyetin içinde emeği, çabası, kanı, teri olan herkesi.

100. yaşı kutlu olsun, ilelebet var olsun Cumhuriyetimiz ! Biz çok güzel bir ülkeyiz, çok güzel bir milletiz. Nice yılları coşkuyla, mutlulukla, gururla, şahane başarılarla kutlayalım inşallah.

28 Ekim Cumartesi günü boğa burcunda bir Ay tutulması yaşadık. Boğa akrep aksının son tutulmasıydı bu. Etkiler çok aktif. Önümüzdeki haftalar (özellikle 1-2 aylık süreci kastediyorum) boyunca aktif olacak.

Nasıl bir tutulma ? Biz ne anlatıyor ? Bu süreçte ne yapmamız, ne yapmamamız gerekiyor ? Hem hepimiz için ortak olan genel etkileri, hem de burçlar üzerinden nasıl etkiler olduğunu görmek için bu linki tıklayabilirsiniz ↓ Tutulma yazım burada ↓

28 Ekim 2023 Boğa Burcunda Ay Tutulması

Kasım ayına giriyoruz artık. Yeni bir ay daha başlıyor.

4 Kasım itibariyle Satürn retrosu bitiyor. Bu hafta böyle bir değişim var.

Satürn düzen demektir. Toprak, kök, köklenmek, düzen kurmak demektir.

Retroda edindiğimiz tecrübelerle hayatımızda düzen oluşturmak istediğimiz noktalarda iyi şeyler yapabiliriz bu yeni dönemde.

Satürn ileri seyrine başlıyor. Biz de somut anlamda yol almaya başlıyoruz.

♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣

Haftanın detaylarına geçmeden evvel yeni başlayan transitleri, içinde olduğumuz transitleri de ekleyeyim buraya ↓

Güneş Akrep Burcunda 23 Ekim-22 Kasım 2023

Merkür Akrep Burcunda 22 Ekim-10 Kasım 2023

Venüs Başak Burcunda 9 Ekim-8 Kasım 2023

Mars Akrep Burcunda 12 Ekim-24 Kasım 2023

♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣

Instagram hesabım ↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.30 Ekim-5 Kasım haftası gezegen açıları :

31 Ekim : Venüs Uranüs üçgeni : Venüs 21° Başakta, Uranüs 21° Boğada

Bir toprak üçgeni. Başak burcu işimizi, boğa burcu ise gelirimizi temsil eder. Bu üçgen iş başarılarına ve parasal şanslara işaret ediyor.

Bunun ötesinde genel olarak bir topraklanma halini simgeliyor. İlişkiler içinde, kendimizle ilişkimizde, olanla bitenle ilişkimizde dengeyi bulmak gibi bir değişim var burada. Kendimizi iyi hissedeceğimiz güzel şeyler olabilir. Bakış açılarında da uyanışlar var. Bir üst basamağa çıkıyoruz artık.

Ne nasıl olmalı, dengesini, ölçüsünü bulacağımız şeyler var.

3 Kasım : Güneş Jüpiter karşıtlığı : Güneş 10° Akrepte, Jüpiter 10° Boğada

Parasal alanda zemin kaygan. Gelecek paralar olabilir ama bunların elde kalması için doğru seçimler gerekiyor. Büyük alışverişlerde seçenekleri iyi kıyaslamak, konuyu aceleyi getirmemek gerekiyor.

Bu hafta alışverişleri azaltmak iyi olabilir.

Bunlar dışında sabit fikirli olmayalım diyeceğim. Bize ne söyleniyor, kim ne anlatmaya çalışıyor ? Hakikat, algımızdan farklı olabilir mi ? Açalım kendimizi. Ufkumuzu açalım.

4 Kasım : Venüs Neptün karşıtlığı : Venüs 25° Başakta, Neptün 25° Balıkta

İlişkiler içinde netleşmek, fazla iyimser olduğumuz noktaları görmek, iyi düşünmek istediğimiz ama aslında hakikatin farklı olduğu noktaları görmek, kişileri daha iyi tanımak, arkadaşlıklarda paylaşımların ölçüsünü değiştirmek, gereken yerde biraz uzaklaşıp doğru mesafeyi bulmak.. Böyle anlatayım bu karşıtlığı.

4 Kasım : Merkür Uranüs karşıtlığı : Merkür 21° Akrepte, Uranüs 21° Boğada

Söylenmemesi gerekenler söylenebilir. Pot kırmak, gizli kalması gereken bir şeyi yanlışlıkla söylemek gibi şeyler olabilir.

Kırıcı sözler söylenebilir. Köprüleri atacak, bağlantıları bitirecek keskin konuşmalar olabilir. İş anlaşmaları, iş birlikleri bitebilir.

Şaşırtıcı haberler de bu Uranüs karşıtlığının olasılıkları içinde.

Fazla sivri bir şeyler var burada. Sonradan pişman olmamak için baştan ölçülü olmak gerekiyor.Her bir günü detaylarıyla inceleyelim şimdi.

30 Ekim Pazartesi

Ay 18:07’ye kadar boğa burcunda. Bugün uyumlu açıları olacak.

Sabah saatlerinde Ay Neptün altmışlığı geliyor önce. Yapacağımız şeylerde yardım alabiliriz, birileri işimizi kolaylaştırabilir. Kolaylıklar var.

Öğle ve gündüz saatlerinde Ay Pluto üçgeni aktif. Para konusunda şanslı bir zaman.

14:35-18:07 arasında Ay boşlukta. Boğa burcunda iken başka bir açı almayacak. 18:07’de ikizler burcuna geçiyor.

Akşam saatlerinde Ay ve Satürn arasında bir kare açı var. Bir kısıtlılık hali, yapmak istediğimiz şeylerde bir şeyin eksik olması gibi şeyler var burada.


30 Ekim-5 Kasım 2023 Astroloji Gündemi


31 Ekim Salı

Ay ikizler burcunda ilerliyor.

İletişimler artar bugün. Dialoglar olur. Haberleşmeler olur. Bildirimler, duyurular yapılır. Birilerinden haberler gelir. Buluşmalar, görüşmeler olur. Yakınlarımızla bir araya geliriz.

Akşam saatlerinde Ay Kiron altmışlığı var. Çözüme varmak, şifalanmak, iyileşmek, düzelmek gibi bir sembol taşıyor Kiron’un uyumlu açıları. Bir konuyu çözebiliriz. Bir şeyi yoluna koyabiliriz. Bu kendiliğinden de olabilir.


30 Ekim-5 Kasım 2023 Astroloji Gündemi


1 Kasım Çarşamba

Ay bugün de ikizler burcunda olacak gün boyunca.

Sabah saatlerinde bir Ay Venüs karesi var. Alışverişler için doğru bir zaman sayılmaz. Hesapta olmayan masraflar da doğabilir bu sabah. Para çıkışları olabilir. İletişimlerde de keyifsiz bir hava var gibi.

Ama öğle vaktinde atmosfer değişiyor. Bir Ay kuzey Ay düğümü altmışlığı geliyor. Bu daha destekleyici, daha akışkan bir vakit.

Gündüz saatlerinde Ay Neptün karesi var. Burada da dikkat isteyen ihtimaller var. Görüşmeler, konuşmalar için de kimseden bir şey istememek iyi olabilir. Çünkü istekler, beklentiler karşılıksız kalabilir. Arkadaşlıklar içinde gücenmeler, darılmalar olabilir. Kendi işimizi kendi görelim derim 🙂

15:36 sonrasında Ay boşlukta olacak günün devamında. İkizler yolunun geri kalanında bir açısı olmayacak.


30 Ekim-5 Kasım 2023 Astroloji Gündemi


2 Kasım Perşembe

Ay 00:30’da yengeç burcuna geçiyor. Bugün Güneş ve Jüpiter ile güzel açıları olacak.

Önce gündüz saatlerinde Ay Güneş üçgeni geliyor. İşimizde güzel şeyler yaşayabiliriz. Sunumlar, görüşmeler, toplantılar, mülakatlar için iyi bir zaman. Kendimizi istediğimiz şekilde ifade edebiliriz. Başarılı işler yapabiliriz.

Akşam üstü ve akşam saatlerinde Ay Jüpiter altmışlığı geliyor. Her konuda her işimiz değerlendirebileceğimiz bir şans açısı bu. Parasal şanslar var. İletişimler güzel akıyor. İyi haberler alabiliriz. İstediğimiz bir şey gerçekleşebilir. Jüpiteryen, parlak bir vakit.


30 Ekim-5 Kasım 2023 Astroloji Gündemi


3 Kasım Cuma

Ay yengeç burcunda bugün. Sabah erken saatlerde bir Ay Kiron karesi var.

Güneş başlarken bir şey keyfimizi kaçırabilir. Ama öğle vaktine doğru Ay Merkür üçgeni ile atmosfer değişiyor. Keyifler var. Sohbetler, muhabbetler var. İşimizde iletişim trafiği de yüksek. Hareketli bir gün.

Akşam saatlerinde de uyumlu bir açısı var Ay’ın. Ay Uranüs altmışlığı var. Stres yaratan bir  konuda durum değişebilir. Bir şeyi düzeltmenin, aşmanın yolunu bulabiliriz. Bir şey kendiliğinden çözülebilir. Bir ferahlık var. İyi değişimler var.

Gece saatlerinde Ay ve Venüs arasında güzel bir uyum var. İlişkiler, iletişimler içinde keyifli şeyler var. Sevdiğimiz, özlediğimiz bir şeyi yapabiliriz ayrıca. Bu bize çok iyi gelebilir. Bir hobimize vakit ayırmak örneğin.


30 Ekim-5 Kasım 2023 Astroloji Gündemi


4 Kasım Cumartesi

Ay bugün 10:20’ye kadar yengeç burcunda. Sabah erken saatlerde Pluto ile karşı karşıya. Günün ilk saatleri biraz gergin gibi.

06:27-10:20 arasında Ay boşlukta. Yengeç burcunda iken başka açısı olmayacak. 10:20’de aslan burcuna geçiyor.

Sportif faaliyetler, sanat kursları, atölye çalışmaları, el işleri, etkinlikler, aktiviteler için güzel bir gün.


30 Ekim-5 Kasım 2023 Astroloji Gündemi


5 Kasım Pazar

Sabah saatlerinde bir Ay Jüpiter karesi var. Alışverişlerde abartılar olabilir. Gereksiz, ihtiyaç dışı, lüzumsuz harcamalar olabilir. Ona dikkat edelim.

Günün ilk yarısında Ay Güneş karesi de var. Ay, Güneş Jüpiter karşıtlığını çalıştırıyor. Mantığı olmayan, haddini aşan, ölçüsünden taşan şeyler yapmak mümkün. Akılcı olalım, mantıklı seçimler yapalım.

Gündüz saatlerinde bu kez Ay Mars karesi geliyor. Agresyonlu ihtimaller var. Münakaşa yaşamak istemiyorsak sözlerimize, davranışlarımıza dikkat edelim diyeceğim.                                        

Bir elementler serim var. ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

İçinde olduğumuz büyük transitleri de ekliyorum aşağıya ↓

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Sevgilerimle.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!