Balık Burcu Şubat 2023

Balık Burcu Şubat 2023

Merhabalar sevgili yükselen balık okuyucularım !

Şubat ayını inceleyeceğiz birlikte. Nasıl bir ay ? Neler olabilir ? Sizin için nasıl olasılıklar var ? Bakalım.

Eğer yükseleniniz balık ise yararlanabilirsiniz bu öngörülerden. Çünkü ev hesabı yükselenimizden başlar. Yükselenimiz 1.evimizdir.

Buraya ayın gündemini bırakıyorum öncelikle ↓

Şubat 2023 Astroloji Gündemi


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Güneş 19 Şubat’a kadar kova burcunda. 12.evinizde.

Göreceli olarak sessiz, durgun, daha kendinizle, daha içe dönük geçirebileceğiniz bir süreç. Örneğin sosyal birisinizdir. İletişimleriniz çoktur. Biraz sosyal ortamlardan uzaklaşmak, kendinizle kalmak isteyebilirsiniz. Sosyal medyada aktifsinizdir. Sıkça paylaşımlar yapıyorsunuzdur. Bir şey paylaşmamak, geri çekilmek, sessizleşmek isteyebilirsiniz.

Spiritüel alan ve yöntemlerden güçlü şekilde yararlanabileceğiniz bir dönem ayrıca. 12.ev bunlarla da ilgilidir.

Bu ev şifanın evidir. Bedensel ya da ruhsal anlamda iyileştirilmeye ihtiyaç duyan konular varsa, bunları çözmek ve geride bırakmak için yapacağınız şeyler olabilir Güneş burada iken.

Güneş 19 Şubat’ta balık burcuna geçiyor. 1.evinize geliyor.

Yılın içindeki balık dönemi. Balıkların zamanı.

1.evden geçen bir Güneş başlangıç demektir. Yeni bir dönemin başladığını anlatır.

Kendiniz için, hayatı daha güzel yaşamak için değiştirmeye niyet ettiğiniz neler var ? İşte onlar için harekete geçin. Güneş ihtiyacınız olan özgüveni, kararlılığı, iradeyi getiriyor size. Bunları temsil eder Güneş.

Hayatın içinde ilerlemek, yol almak, parlamak, donanımları ortaya koymak için iyi bir zaman.


Merkür 11 Şubat’a kadar oğlak burcunda olmaya devam ediyor.

11.evinizde bir Merkür. Sizi sosyal alanda hareketlendiriyor. İletişimler var. Yazışmalar, haberleşmeler var. Oğlak burcu işimizi temsil eder. İşinizde yeni bildirimler var. 11.ev takım çalışmaları ile, ekip olmakla ilgilidir.

Yapılacak bu bildirimler ile ekip içinde yeni bir düzene geçebilirsiniz işinizde. Görev paylaşımları, görev dağılımları yeniden düzenlenebilir.

Herhangi bir konuda yasal bir başvuru hazırlığı, resmi süreçler, devlet birimlerinden evrak/bildirim bekleme gibi durumlar, vb varsa buralar da aktif Merkür ile. Konular hızlanıyor.

11 Şubat’ta kova burcuna geçiyor Merkür. 12.evinize geliyor.

Önemli başlangıçlar ve yenilikler için bir hazırlık zamanı bu.

12.ev geçişlerinde büyük girişimlerden sakınmamız gerekiyor. Siz de bu anlamda dikkat ediniz. 12.ev zamanında başlayan işler, istenildiği şekilde ilerlemeyebiliyor. Hiçbir konuda önemli adımlar atmamaya çalışınız.

Özellikle imzalardan uzak durmanızı önereceğim. Yapmak istediğiniz kontratlar, anlaşmalar, alım satım konuları, ticari sözleşmeler ve önemli alışverişler varsa, bunları transitin sonlanacağı 3 Mart sonrasına ertelemeniz faydanıza olur.

Bu ev ruhsal alandır aynı zamanda. Psikolojik konularda, spiritüel konularda yeni pek çok şey öğrenebileceğiniz, yaşamanızı iyileştirmenize vesile olacak farkındalıklar yaşayabileceğiniz, duygu dünyanızda bir şeyleri şifalandırmak isteyeceğiniz, güzel bir soluklanma, dinlenme ve şifalanma zamanı.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 20 Şubat’a kadar balık burcunda. 1.evinizde.

Venüs’ü misafir ettiğimiz zamanlar özeldir. Sevgiyi, sevgi bağlarını, güzellikleri, keyifleri, mutlulukları, sanatı, yaratıcılığı, alışverişleri, heyecanları, eğlenceyi simgeler Venüs.

Balıkta yüceldiği konumdadır ayrıca. Balığın doğası, Venüs’e istediklerini verir. Tabiatları uyumludur. O yüzden de Venüs balıkta çok güçlüdür.

Daha çok eğlenmek, hayattan daha çok keyif almak isteyeceğiniz, güzelliğinize, bakımınıza daha fazla özeneceğiniz, giyim kuşam alışverişleri yapabileceğiniz, kendinizi yenilemek isteyeceğiniz bir dönem bu. Zaruri ihtiyaçların ötesinde, biraz daha keyfi alışverişler olacaktır.

Sanatsal konularla meşgul olabilirsiniz ayrıca. Yeni bir hobi, yeni bir meşguliyet başlayabilir. Kendinize keyif alacağınız yeni bir alan yaratabilirsiniz. Yazmak, çizim yapmak, bir enstrüman öğrenmeye başlamak, her tür şey olabilir bu.

Venüs 20 Şubat’ta koç burcuna geçiyor. 2.evinize geliyor.

Parasal anlamda şanslı bir zaman başlıyor sizin için.

2.ev varlıklarımızı, gelirlerimizi, maddi kuvvetimizi temsil eder. Bu dönemde maddi anlamda yeni kaynaklar geçebilir elinize ya da kaynaklarınızı büyütmenin yollarını bulabilirsiniz.

Hayatın keyifleridir, duyusal hazlardır 2.ev. Venüs de güzellikleri sembolize ediyor.

Venüs 2.evinizde iken güzel alışverişleriniz olabilir. Hayatınızı daha konforlu hale getirmek için yapacağınız şeyler olabilir. Keyiflere odaklanıyorsunuz Venüs ile 🙂

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars bu ay boyunca yine ikizlerde. Epeydir burada. Bir ikizler retrosu yaşadık. Ocak ayı ortasından bu yana artık ileri hareketinde Mars.

Sizler Mars’ı 4.evinizde ağırlıyorsunuz. Aile içi konular, ailenizle iletişimleriniz, evinizi ilgilendiren meseleler, belki ev içinde arızalar, tadilatlar, tesisat yenileme, tamir, bakım, vb konular meşgul ediyor sizi.

Bu da geçici bir zaman. Bunlar da geride kalacak. Yapılması gerekenleri ertelemeyin. Mars’ın enerjisiyle aradan çıksın, çözülsün bu konular. İletişimlerde ise kontrollü, sakin, uyumlu ve çözüm odaklı bir tutumda olmanızı önereceğim.


Şubat 2023 Ay Döngüleri :

5 Şubat : Aslan Burcunda Dolunay  Ay 16° Aslan, Güneş 16° Kova

6.evinizde Uranüsyen bir dolunay. Bu dolunayın başrolünde Uranüs var. Dolunayda Uranüs doğrudan Güneş’e ve Ay’a kare açılar yapıyor. Uyumsuz açılar görüyoruz.

Sürprizli gündemler, bitişler, bir şeyleri sonlandırma isteği, noktalama kararı, uyanışlar, ani farkındalıklar, ani durumlar, düzen değişiklikleri olası.

6.ev günlük düzenimizle, bir gün içinde neler yaptığımızla, o şeyleri hangi vakitlerde ne şekilde yaptığımızla ilgili bir ev. Rutinlerimiz ve günlük sorumluluklarımızla ilgili. Bu dolunay bir süre için düzeninizin dışına çıkabileceğinizi söylüyor.

Birkaç gün bir şeylere ara vermeniz gerekebilir. O şeyler yerine başka şeyler yapmanız gerekebilir. Kendiniz için, aileniz için, yapmanız gerekenler olabilir. Aile içinde bir konuyu siz üstlenebilirsiniz. Siz ilgilenebilirsiniz. Gün içinde gidip geleceğiniz yerler olabilir.

Örneğin doktor kontrolü, tahlil, muayene, vb sağlık konuları. Büyük ve kötü şeyler düşünüp kendinizi korkutmayın. Küçük, basit bir konu da olsa doktora görünmek isteyebilir kişi.

Bugünlerde iş ortamınızda iletişimlere dikkat etmenizi önereceğim ayrıca. Bu bir aslan dolunayı. Aslan burcunun gölgesinde kibir vardır. Kibirli, egosantrik, bir kişi bir kaosa neden olabilir. Adabınızı, üslubunuzu koruyun. Bu ekonomik ortamda işinize, gücünüze niye zarar gelsin ki ? Gelmesin tabii ki. Kendinizi haksız duruma düşürecek davranışlardan kaçının. İşinizi en güzel şekilde yapmaya odaklanın siz.

20 Şubat : Balık Burcunda Yeniay : Ay 1° Balık, Güneş 1° Balık

1.evinizde gerçekleşecek bir yeniay.

Başlangıçlarınız, atılımlarınız olabilir bugünlerde.

Kendiniz için, iyiliğiniz, sağlığınız, keyfiniz, huzurunuz, bereketiniz için güzel adımlar atabilirsiniz ve 1.ev üzerinden etki aldığınız için her konuda olabilir bu başlangıçlar.

Niyetlerinizi hayata geçirin. Planlayın. Adım atın. Hareket edin. Beklemeyin.

Bir başlangıç enerjisi, bir hareket noktası bu yeniay. Değerlendirmenizi öneririm.


Sağlıklı, bereketli, huzurlu bir ay olsun. Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

 

https://www.youtube.com/watch?v=Ia24eQf7_2g

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!