Yay Burcu Aralık 2023

Yay Burcu Aralık 2023

Yay Burcu Aralık 2023

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Yılın en güzel zamanlarından birindeyiz. Yeni bir yılın eşiğindeyiz. Bu vaktin ruhu, ağaçlar, süsler, ışıklar..Umutlar, heyecanlar, yeni yıl hedefleri..Yükseltiyor bizi bunlar. Değişim enerjisi daha güçlü çalışıyor. Umarım 2024, bu yıldan çok daha güzel olur hepimiz için.

2023 bitmeden neler olacak peki ? Yılın son ayında neler var ?

Anlatacağım. Önce hatırlatmamı yapayım. Sabit bir bilgilendirme, hatırlatmam metnim var. Her burca ekliyorum. Öngörüler teknik olarak yükselene göre yapılabiliyor. Evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor. O yüzden yükseleni yay olanlar için tutarlı olacaktır bu öngörüler. Yükseleniniz yay ise bu içeriği okuyunuz.


GÜNEŞ

Güneş 22 Aralık’a kadar yay burcunda. 1.evinizde.

Güneş’in 1.ev geçişleri özel zamanlardır.

‘Durdun, erteledin, belki hazır hissetmedin. Belki uygun koşulları bekledin. Vakit bu vakit. Artık adımını at’ diyor bu Güneş size.

Bekleyen planlar hayata geçebilir. Aklınızda olan, hazırlığını yaptığınız şeylerde artık girişimlerinizi yapabilirsiniz.

İşinizde bir yükseliş, bir canlanma. Mental anlamda bir toparlanma. Motivasyon. Enerjinin yükselmesi. Böyle bir ‘ateş elementi’ transiti sizin için.

22 Aralık günü 06:28’de oğlak burcuna geçiyor Güneş. 2.evinize geliyor.

2.ev parayı, oğlak burcu ise işi simgeler. İşinizde daha çok kazanabileceğiniz, kazanmaya başlayabileceğiniz bir değişim noktası. Değerlendirecek olanlar için bir büyümenin başlangıç noktası.

Bu transitte odağınız maddi kaynaklarınızı büyütmek, daha yüksek yaşam standartlarına sahip olmak, yaşam içindeki konforunuzu, keyiflerinizi artırmak olabilir. İş ve para konularında yeni hedefleriniz var.

Resmi ödemeleriniz de olabilir. Oğlak burcu devleti simgeliyor. Devlet birimlerine  ödemeleriniz olabilir.


Yay Burcu Aralık 2023


MERKÜR

Merkür hemen ayın başında, 1 Aralık günü oğlak transitine başlıyor. 2.evinize yerleşiyor.

Bu ay retrosu başlayacak Merkür’ün. Bir retronun daha vakti geldi. 13 Aralık itibariyle başlayacak.

Merkür ayın ilk günlerinde ileri seyrinde ama yaklaştıkça retro etkileri yaşanıyor sevgili okuyucularım. Bunu aklımızda tutalım.

2.evinizde bir retro olacak bu.

Parasal konularda, alım satım konularında, alışverişlerde, irili ufaklı hesap kitap işlerinde daha dikkatli olmanız gereken bir dönem. 2.ev paranın evidir. Parasal her tür konuda dikkatli olmanız iyi olur.

Verdiğiniz paraya, aldığınız para üstüne dikkat etmek gibi örneğin. İşinizde hesaplama yaptığınızda üzerinden geçmek, kontrol etmek gibi örneğin. Bankacılık işlemlerinde daha dikkatli olmak gibi örneğin.

23 Aralık sonrasında retronun kalan kısmı yay burcunda, 1.evinizde olacak.

Merkür burada çok şeyi değiştirebilir. Değişen fikirleriniz olacaktır Merkür retrosu ile.

Daha önce göremediklerinizi görmek. Fark etmediklerinizi fark etmek.

Vaktiyle yapamadığınız analizleri yapmak. Daha akılcı, daha gerçekçi olmak.

Belki varsa kaçındığınız gerçekliklerle yüzleşmek.  Bir şeylerin iç yüzünü görmek. Aslını görmek. Kök nedenlerini bulmak. Böyle bir zaman sizin.

İnsan ilişkileriniz içinde iletişim problemleri de olabilir zaman zaman. Sistem hep aynı yerlerden hata veriyor olabilir. Hayat tekrarlayan deneyimlerle bazı insanların, bazı ortamların aslında size uygun olmadığını göstermeye çalışıyor olabilir size.

Artık olana bitene daha gerçekçi bakış açılarıyla bakabilirsiniz.

Bazı dialogları bitirmek, azaltmak isteyebilirsiniz. Gittiğiniz bir sosyal ortamı, bir kursu bırakabilirsiniz. Eğitim demektir Merkür. Aynı zamanda iletişim ve sosyalleşmeyi temsil ediyor. O yüzden böyle bir ihtimal yazıyorum.

Bir diğer yandan geçmişte olmamış, şimdiye dek olamamış, beklemede kalmış konular için hızlanma zamanı bu retro. Beklenen yerlerden haberler, sonuçlar gelebilir.

Beklediğiniz noktalarda adım atabilirsiniz. Artık yapayım, başlayayım. Bitireyim, tamamlayayım bu konuyu diyebilirsiniz.

Bir sınavı geçebilirsiniz. Bu da olabilir. Daha önce aşamadığınız bir sınavı aşabilirsiniz. Özellikle Merkür araçlarla, taşıtlarla ilgili olduğundan, ehliyet sınavını geçmek bir örnek mesela.

Bir süredir görüşemediğiniz kişilerle irtibatlarınız olabilir. Geçmişten birileri yeniden çıkabilirler bir yerlerden karşınıza.

Uyarılarım da var : İmza atmak, anlaşma yapmak, sözleşmeler, taahhütler, kontratlar Merküryen şeylerdir. Bu retro döneminde mümkün olduğunca imza atmamanızı, önemli taahhütler vermememizi önereceğim. Çünkü fikirler sabit ve kalıcı olmayabiliyor Merkür retrolarında. Sonradan değişebiliyor.

Resmi evrak konularında dikkatli olmanızı, önünüze bir sözleşme geliyorsa ve konuyu erteleme şansınız yoksa da koşullarını iyi okumanızı önereceğim.

Merkür retrosunun ev sahibi olacaksınız. İyi yönetmeye çalışın Merkür’ü.


Yay Burcu Aralık 2023


VENÜS

Venüs 4 Aralık’a kadar terazi burcunda. 11.evinizde.

Dostlarınızı, arkadaşlarınızı, sosyal hayatınızı simgeliyor bu ev.

Arkadaş gruplarınız içinde güzel şeyler yaşayabilirsiniz. Birlikte keyifli aktiviteler yapabilir, yeni ortamlara katılabilirsiniz.

Bir kutlama, bir organizasyon olabilir. İşinizde departman/ekip içinde kutlayacağınız bir başarı olabilir. Birlikte güzel şeyler yapabilirsiniz.

4 Aralık günü akrep burcuna geçiyor Venüs. 12.evinize geliyor. Bu akrep transiti 29 Aralık’ta tamamlanacak.

Bu transitin hediyeleri daha çok ruhsal tarafta olur. Ruhsal anlamda bir temizlenme dönemi.

İyileşme, topraklama, arınma ve güç toplama dönemi.

Takıntılı düşünceler, gereksiz yere takıldığımız konular, zihnimizde tekrar eden düşünceler, korkular, paranoyalar, akrep burcunun anlattığı şeyler. 12.ev ise iç dünyamızı, duygu durumumuzu, psikolojimizi simgeliyor.

Aynı zamanda şifanın evi burası.

Ruhsal anlamda bir şifa ihtiyacı var belki. Artık bu dönüşümü istiyorsunuz ve de yapıyorsunuz bunu. Ruhunuzu, zihninizi yoran düşüncelerden, duygulardan arınmanın yollarını buluyorsunuz. Kendi içinizde dengeye gelebileceğiniz bir zaman.

İçerisi temizlenince dışımızda yarattığımız gerçeklik değişiyor. O yüzden her değişim içeriden başlamalı. Bu anlamda güzel bir Venüs dönemi. Kendinize emek verin. En güzel şekilde kullanın transiti.

29 Aralık günü yeni bir transiti başlıyor Venüs’ün. 23:23’te yay burcuna geçiyor. 1.evinize geliyor.

Daha çok huzur. Daha çok keyif. Emin olmak. Güvende hissetmek. İhtiyaçları karşılayabilmek.

Böyle bir transit sizin için. İçinde güzel şeyler var.

İlişkiler, iletişimler, sohbetler, muhabbetler var. Kalabalıklar, sofralar var. Geziler, alışverişler var.

Kişisel bakımınızla daha çok ilgilenebileceğiniz, kendinize daha çok vakit ayırabileceğiniz bir zaman ayrıca. Venüs zamanlarında kendimizle bu anlamda daha çok ilgileniriz. Daha çok özeniriz kişisel bakımımıza.

Dinlenmek, enerjiyi toplamak, işe güce daha iyi odaklanmak, dengeyi bulmak, günleri düzenlemek mümkün toprağın temsilcisi Venüs ile.

Kutlamalar da var sanki 🙂 Ailenizle, arkadaşlarınızla, sevdiklerinizle kutlayacağınız şeyler olabilir.


Yay Burcu Aralık 2023


MARS

Mars ay boyunca yay burcunda. 1.evinizde.

Mars 1.evinizde. Bir ateş enerjisi var, ateş güçlü çalışıyor. Ateş demek yenilik demektir. Başlangıç demektir. Değişim demektir.

Ateş ile yeni şeyler olur. Değişimler olur. Rutinlerin dışına çıkarız. Yeni şeyler yaparız. Yeni yerler görürüz. Yeni denemelerimiz olur. Keşiflerimiz olur. Farkındalıklarımız olur.

Beklettiğimiz şeyleri hayata geçiririz. Ertelediğimiz konuları alırız önümüze. Özellikle de bu bir Mars transiti olduğu için ve Mars enerjiyi, motivasyonu simgelediği için üşendiğimiz, bir kenarda beklettiğimiz şeyleri yaparız Mars 1.eve gelince. Şimdiye dek cesaret edemediğimiz şeyleri de yaparız.

İşte böyle bir zaman sizin için. Hareket başlıyor. Girişimleriniz olacak. Hedefleriniz için kullanın bu transiti.

Sadece şu var : Ateş kimi zaman fazla yükselebilir. Özgüven ölçüsünden taşabilir. Cesaret iyidir ama fazla cesur davranabilirsiniz.  Sonrasını düşünmeden büyük hamleler yapabilirsiniz. Fazla iddialı, hırslı, gözü kara bir yanı da var çünkü Mars’ın. Oralara götürmemek gerekiyor işi.

Elinize bir enerji topu veriliyor. Doğru kullanırsanız, bu Mars ile çok güzel şeyler olur. Yaşamınızda canlandırmak, yenilemek istediğiniz konular için hareket halinde olun ve böyle kullanın bu Mars’ı.


Yay Burcu Aralık 2023


JÜPİTER

Jüpiter’in retrosu bitiyor. Yılın son gününde bitiyor. Boğa burcunda. 4 Eylül’den bu yana retrodaydı.

31 Aralık günü 6.evinizde ileri seyrine başlıyor Jüpiter. Mayıs 2024’e kadar burada, ileri hareketinde olacak. Transitin kalan kısmında retrosu yok.

İşiniz, işinizde ekibiniz, astlarınız, evinizde hizmet aldığınız kişiler bu evle ilgili. Retroda bu alanlarda zorlanmış olabilirsiniz.

Kiminle çalışmak istiyorsunuz, kim sizin düzeninize uymuyor, buralarda netleşmiş olabilirsiniz. Şimdi çok daha iyi seçimlerle güzel ekipler kurabilirsiniz kendinize.

Evinizde de, işini evi gibi benimseyecek, kendi evi gibi sahip çıkacak güzel insanlarla çalışmaya başlayabilirsiniz.


Yay Burcu Aralık 2023


Aralık 2023 Ay Döngüleri :

13 Aralık : Yay Burcunda Yeniay : Ay 20° Yay, Güneş 20° Yay

1.evinizde olacak bu yeniay.

Yeniay, kuzey Ay düğümü ile üçgen açıda doğacak. Bu çok güzel bir görünüm. Yeniay sırasında Mars ve Kiron arasında bir üçgen var ayrıca. İyi açılar var.

1.ev başlangıçları temsil eden bir ev. Yaşam yolumuzu, yolumuzda nasıl yürüdüğümüzü, seçimlerimizi, kararlarımızı, atılımlarımızı, girişimlerimizi simgeliyor.

Yeniay da tam bu sembolde. O yüzden burada kuvvetli bir başlangıç enerjisi var. Girişim ve yenilik enerjisi bu.

Hayatınızın her alanında, her konu için düşünebilirsiniz bu başlangıçları.

Güzel kararlarınız olabilir. Bitireceğiniz şeyler olabilir. Yerlerine yeni şeyler başlatabilirsiniz. Eskisini atıp yenisini alacağınız şeyler olabilir. Eskiyi bırakıp yeniye geçiş olabilir.

İşinizde yeni projeler. Yeni bir sosyal ortam. Yeni bir hobi. Kişisel hayatınızda alışkanlıklarınız konusunda yeni bir karar. Somut, soyut her şey olabilir konu.

Kendiniz için, iyiliğiniz, sağlığınız, keyfiniz, huzurunuz, bereketiniz için güzel adımlar atabilirsiniz.

Yıl içindeki yay zamanındayız. Yayın yeni döngüsü başlıyor. Bu yeniay sizin için yeni bir dönemin başlangıcı.

Niyetlerinizi hayata geçirin. Güzelce planlayın yapmak istediklerinizi. Rasyonel ve stratejik olun. Beklemeyin. Ertelemeyin. Adım atın. Hareket edin.

En iyi şekilde kullanın bu başlatma butonunu 🙂 Butona basmanın vakti geldi 🙂


Yay Burcu Aralık 2023


27 Aralık : Yengeç Burcunda Dolunay : Ay 4° Yengeç, Güneş 4° Oğlak

Sizin için bir 8.ev dolunayı.

Yengeç dolunayının, Jüpiter ve Satürn’den iyi açıları var.

Jüpiter boğada. Yeniay sırasında 5 derece boğada. Güneş’e (oğlakta) üçgen açı, Ay’a (yengeç) altmışlık açı yapıyor.

Satürn balığın 2 derecesinde. O da Güneş’e ve Ay’a uyumlu açılarda.

8.ev konularında sonuçlanacak şeyler olabilir. İstediğiniz yönde, hatta belki düşündüğünüzden daha iyi şekilde sonuçlanacak şeyler olabilir.

Miras, mal paylaşımları, nafaka, alım satım konuları olanlar neticeye varabilirler. Haklarını, paylarını alabilirler.

Bir alım satım konusu, büyük bir alışveriş gerçekleşebilir, tamamlanabilir. Örneğin bir evin, arabanın satışı gibi.

Alacağınız bir tazminat, kazanılmış bir hak konusu varsa, bunu alabilirsiniz.

Bir yatırım, bir birikim, bir sigorta konusu olabilir. Bir sigorta başlatabilirsiniz.

Maaşının bağlanmasını bekleyenler bu sonuca varabilirler. Maaşlarını almaya başlayabilirler.

Bir ödeme, bir borç bitebilir. Bir parasal konu bitecek olabilir. Bu da size çok iyi hissettirebilir.

Bunlar dışında ruhsal anlamda kaos yaratan konularla ilgilidir bu ev. Ruhsal tarafta da bir açılım var. İyileşme ve ferahlık getirecek değişimler var.

8.ev cerrahi işlemlerle, operasyonlarla ilgilidir aynı zamanda. Bir ameliyat gerçekleşebilir. Belki sizin, belki aileden birinin, belki bir dostunuzun, bir yakınınızın. Böyle bir konu varsa, bu şey güzelce olabilir. Geride kalabilir konu.

Maddi tarafta güçlenme. Hakkın olanı almak. Payını almak.

Sağlık anlamında dönüşüm ve şifa.

Böyle bir dolunay sizin için.


Yay Burcu Aralık 2023


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Rektifikasyon için bir yazı yayınladım. Nedir, ne değildir ? Detaylıca anlattım,  Onu da ekleyeyim buraya :

Rektifikasyon (Doğum Saati Belirleme)


Yay Burcu Aralık 2023


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcakİçinde olduğumuz büyük transitler ↓

Kuzey Güney Ay Düğümleri Koç Terazi Aksında

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Yeni bir yılın eşiğinde güzel şeyler diliyorum.

Aralık iyi bir ay. Fırsatları görenler şanslarını yaratacaklar. En güzel şekilde kapatalım inşallah bu yılı. Kendimizi olduğumuz yerden daha yukarı taşıyalım.

Sevgilerimle.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!