13-19 Mart 2023 Astroloji Gündemi

13-19 Mart 2023 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Astrolojik açıdan sert görünümlerin olduğu, uyumsuz açıların ağırlıkta olduğu bir haftaya giriyoruz. Biliyorsunuz, güzel şeyler olduğunda çoğalta çoğalta söylüyorum, müjdeler vermeyi seviyorum. Fakat bu hafta gerçekten dikkat istiyor.

Günleri mümkün olduğunca stabil geçirmek, büyük ve yeni hareketlerden, yeni girişimlerden kaçınmak önemli.

İmzalar atmamak, önemli alışverişler yapmamak, iletişimler içinde kontrolü korumak, saygısı eksik, adabı eksik kimselere uymamak faydamıza olacaktır.

Sağduyu, kontrol, denge, farkındalık, akılcı seçimler lazım bize bu hafta.

Merkür ve Venüs burç değiştirecek bu arada. İki yeni transit var. Aşağıda haftanın başlıca gelişmeleri bölümünde hangi gezegen ne zaman burç değiştiriyor, yazdım. Haftanın açıları kısmı ise epey kalabalık. Çok sayıda açı var.

Tüm detayları aşağıda göreceksiniz.

Öncesinde Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


13-19 Mart haftasının başlıca gelişmeleri :

♦ Venüs 17 Mart Cuma günü 01:35’te boğa burcuna geçiyor.

♦ Merkür 19 Mart Pazar günü 07:24’te koç transitine başlıyor.


13-19 Mart haftasının gezegen açıları :

15 Mart : Güneş Neptün kavuşumu : Güneş 25° Balıkta, Neptün 25° Balıkta

Burada bir içe dönüş hali var. Bir sakinleşme, kabule geçme, öfkelerden özgürleşme, hayatın getirdikleri ile uyumlanma, hayatın akışı ile uyumlanma, iç huzuru..Pozitif tarafta böyle olasılıklar var.

Diğer yandan kafa karışıklıkları da olası. Güneş aklımızı, mantığımızı temsil ediyor. Neptün ise yanılmalarla ilgili. Bir şeyi doğru analiz edememe hali, yanılgılar, hatalı bakış açıları var Neptün’ün gölgesinde. O yüzden rasyonel olmaya çalışalım. Varsayımlar yerine doğru analizlerle ilerlemeye çalışalım. Hızlı karar almayalım. Konuların üzerine düşünebilmek için zaman tanıyalım kendimize.

15 Mart : Mars Neptün karesi : Mars 25° İkizlerde, Neptün 25° Balıkta

Böyle bir görünüm aktif ise ne yapalım ? Bir yerine iki kez, üç kez düşünelim. Seçimlerimizi gözden geçirelim. Bir girişimde bulunacaksak doğru kararı aldık mı, alternatiflerimize yeniden bakalım. Enine boyuna tartalım fikirlerimizi. Çünkü Neptün, uyumsuz açılarında yanılgılar ve hatalı hamleler getirebiliyor.

16 Mart : Venüs Pluto karesi : Venüs 29° Koçta, Pluto 29° Oğlakta

Temiz, erdemli, ahlaklı ve doğru olmayan şeyleri temsil ediyor bu açı.

Hakkaniyetsizlik, manipülatif davranışlar, çıkarcılıklar, adabın uzağında kalitesiz davranışlar, sevgisizlik, merhametsizlik..Hepsi var olasılıklar arasında.

Böyle bir açının 29 derecede oluşması, yani anaretik derecede gerçekleşiyor olması olasılıkları büyütüyor biraz. Bu hafta mümkün olduğunca kendimizle geçirelim günlerimizi.

Kötü niyetli kişilerden yana korkular da olabilir. Korkmaya gerek yok. Kötüler gerçek cesurlar değil. Kendi gücünüzün farkında olun. İyiler korksun kötülerden.

16 Mart : Merkür Neptün kavuşumu : Merkür 25° Balıkta, Neptün 25° Balıkta

Ruhsal anlamda temizlenmeye, arınmaya, duygusal anlamda hafiflemeye ihtiyacımız varsa, bir şifa etkisi yaratacak şeyler çıkabilir karşımıza.

Manevi, ruhsal derinliği olan öğretiler, spiritüel yöntemler bir araç olabilir. Bize iyi gelecek başka şeyler olabilir.

Bir şifa görünümü bu.

Bunun dışında Neptün balık burcunun yönetici gezegenidir. İlham, yaratıcılık, sanatsal konular Neptün ile ilgilidir. Merkür ise zihnimiz, düşüncelerimiz, fikirlerimiz demektir. Sanatsal konularda ve yaratıcılığa dayalı işlerde güçlü, derinlikli, güzel üretimlerimiz olabilir.

Uyarım da var. Bu kavuşumun dikkat gerektiren tarafı analitik bakış açılarından, rasyonellikten uzaklaşma ihtimali. Yanılgılara düşme ihtimali. Buna dikkat edelim.

17 Mart : Güneş Mars karesi : Güneş 26° Balıkta, Mars 26° İkizlerde

Eril figürlerden yana gelebilecek nezaketsiz davranışları, gergin, agresif durumları anlatıyor bu açı. Saygı ve nezaket çerçevesinden taşan kimselerle mümkün olduğunca iletişime girmemek, karşılaşmalar olduğunda kontrolü korumak iyi olabilir. İşimizde bir müşteri sorun çıkarabilir örneğin. Hem de haklı değilken bunu yapabilir. Böyle durumları akıllıca yönetelim. Kendi işimize bakalım biz.

17 Mart : Güneş Merkür kavuşumu : Güneş 26° Balıkta, Merkür 26° Balıkta

Güneş de, Merkür de aklı, mantığı, analitik düşünmeyi, rasyonelliği, akılcı yaklaşımları anlatır. Özellikle kavuşumları bu anlamda güçlüdür. Fakat bu kez balık burcunda kavuşuyor Güneş ve Merkür. O yüzden aklı ön planda tutamamak, fazla duygusal davranmak, kendi merkezimizde kalamamak, ilişkiler içinde muhtaçlık ve bağımlılık hissetmek, işimizde, gücümüzde, yapabildiklerimizle ilgili konularda eksik ve yetersiz hissetmek olası.

Bağlarımız içinde fazla fedakar ve verici olmak, fazla toleranslı davranmak olası. Bunlardan kaçınmamız ve kişisel sınırlarımızı korumamız gerekiyor. Kişinin kendine olan saygısıdır bu.

Konulara gerçekçi ve objektif bakış açılarıyla bakalım. Akıldan uzaklaşmayalım.

18 Mart : Merkür Pluto altmışlığı : Merkür 29° Balıkta, Pluto 29° Oğlakta

Yapılması gereken ödemeleri kolaylaştıracak güzel kazançlarımız olabilir. Bir para akışı olabilir. Maddi anlamda fırsatlar var.

Pluto aynı zamanda konum, yetki, otorite sembolüdür. Yetki sahibi kişilerden gelecek güzel destekler de olabilir.

Merkür iletişimin gezegeni sevgili okuyucularım. Ulaşmak istediğimiz kişiler varsa, görüşmeler, yazışmalar için değerlendirebilirsiniz bu güçlü Pluto uyumunu.

Ruhsal anlamda da bir şifa etkisi. Çünkü Merkür psikolojiyi, ruhu, duyguları ve şifayı simgeleyen balık burcunda. Pluto ise güçlü bir dönüşüm sembolü.

18 Mart : Venüs Satürn altmışlığı : Venüs 1° Boğada, Satürn 1° Balıkta

İlişkilerde köklendiğimizi hissettirecek paylaşımlar, karşılıklı yardımlaşmalar, destekler olabilir.

Güç, bilgi, konum ve tecrübe sahibi kişilerle, eğitimlerle ve hocalarla ilgili konularda güzel gelişmeler olabilir.


Her bir günün detaylarına bakalım şimdi.

13 Mart Pazartesi

Ay bugün 10:20’ye kadar akrep burcunda sevgili okuyucularım.

Sabah saatlerinde Ay Pluto uyumunu görüyoruz. Parasal konularda şanslı bir sabah.

09:58-10:20 arasında Ay boşlukta. Akrepte iken alacağı açılar bitmiş durumda. 10:20’de yay burcuna geçiyor. Geçer geçmez de Satürn ile kare açı oluşuyor aralarında.

Günün ilk yarısında, öğle saatlerinde Ay Satürn karesinin etkisindeyiz. Yaptığımız işlerde ilerlemek kolay olmayabilir. Çözülmesi, tamamlanması gereken şeyler, eksiklikler görünür olabilir gözümüze. Günlük işlerde aksamalara açık bir vakit.

Otorite engelini anlatır ayrıca böyle bir görünüm. Yöneticinize, patronunuza bir fikirle, bir proje ile, bir talep ya da rica ile gitme niyetinde iseniz bugünü önermem. Hatta bu haftayı önermem esasen.


14 Mart Salı

Ay yay burcunda ilerliyor.

Uzaklarla irtibatlar olabilir bugün. Eğitim konuları, hocalarla iletişimler olabilir. Vize, pasaport konuları olanlar için yeni gelişmeler mümkün. Seyahatler de artıyor Ay’ın yay transiti ile.

Öğle ve gündüz saatlerinde Ay, Kiron ve Jüpiter ile çok güzel açılar yapıyor. Güzel haberler alabiliriz. Bir şeyleri daha iyiye götürecek yeni şeyler öğrenebiliriz. Bir konuda yeni bir yöntem öğrenebiliriz mesela. Bilgidir, ilimdir, farkındalıktır yay. Öğreneceğimiz yeni bilgiler hayatımızda bir şeyleri iyileştirmeye vesile olabilir. Böyle bir başlangıç noktası olabilir bu vakit.

Akşam ve gece saatlerinde Ay Merkür karesi etkin. Münakaşalar olabilir. Zıtlaşmak yerine birbirimizi anlamaya çalışalım.


13-19 Mart 2023 Astroloji Gündemi


15 Mart Çarşamba

Ay bugün 15:05’e kadar yay burcunda.

Sabah erken saatlerinde Ay bugün kesinleşen Güneş Neptün kavuşumuyla kare açılar yapıyor. Ardından Ay Mars karşıtlığı geliyor. Biraz gergin bir sabah olabilir bu. Bir şeyler unutulabilir. Bir yere götürülmesi gereken bir şey eksik kalabilir. Bir hazırlık içinde dalgınlıkla atlanan noktalar olabilir.

Bir evrak unutmak, sunum yapacağınız dosyayı unutmak, yanınıza olmanız gereken dijital bir dosyayı unutmak gibi durumlar olabilir. Dikkat isteyen bir sabah.

Öğle saatlerinde Ay Venüs üçgeni geliyor. Alışverişler için güzel bir zaman. Parasal konularda şanslı bir zaman.

11:50-15:05 arasında Ay boşlukta. Yayda iken alacağı bir açı kalmamış durumda. 15:05’de oğlak burcuna geçiyor.

Gündüz ve akşam üstü saatlerinde Ay, Satürn ile uyumlu açıda. Akşam saatinde Ay kuzey Ay düğümü üçgeni geliyor. İşimizde güzel gelişmeler olabilir. Karlı, bereketli bir fırsat doğabilir. İyi bir fikir bulmak da mümkün.


16 Mart Perşembe

Ay’ın oğlak transitindeyiz.

İşimiz, görevlerimiz, yapılacak işler ön planda bugün. Keyiflerden ziyade sorumluluklar önde.

Öğle ve gündüz saatlerinde Ay’ın Jüpiter Kiron kavuşumu ile kare açılar yaptığını görüyoruz. Üstünlük taslamak, başkaları üzerinde otorite kurmak istemek, güç gösterisi yapmak, erdemsiz davranışlar, hakkaniyetsizlik..Bunlar var bu kare açıların olasılıkları arasında. Karmamızı temiz tutalım ve bunlardan kaçınalım. Yapan kişilere de aynı seviyeden karşılık vermeyelim. O da karmayı kirletmektir çünkü.

Akşam üstü ve akşam saatlerinde Ay Uranüs üçgeni geliyor. Bir ferahlık, yeni yaratıcı bir fikir, bir şeyin doğrusunu fark etmekle gelecek bir rahatlama, bir değişim olası.


13-19 Mart 2023 Astroloji Gündemi


17 Mart Cuma

Ay 17:24’e kadar oğlak burcunda bugün.

Sabah saatlerinde çok güzel açılar bir arada. Ay Neptün altmışlığı, Ay Merkür altmışlığı, Ay Güneş altmışlığı gibi uyumlu açılar peş peşe geliyor. Yapmak istediğimiz tüm işler, iletişimler için kullanabiliriz bu sabahı.

Güneş Mars karesinin kesinleştiği gündeyiz. Büyük girişimler için önermem. Ama günlük işler, günlük akışlar anlamında pozitif bir atmosferi var sabahın.

Günün ikinci yarısında Ay, Pluto ile kavuşuyor. Biraz bir kasvet, bunalma hali bu. Ruhsal anlamda iyi hissetmeyebiliriz. Vaktiyle sinirlendiğimiz bir şeyleri hatırlayıp yeniden öfkelenebiliriz. Birileri kızdırabilir bizi ayrıca. Herkesin kendi ayarı, kendi ruhsal seviyesi. Biz kötüyle kötü olmayalım.

Ay 17:13-17:24 arasında, çok kısa bir süre için boşlukta. 17:24’te kova burcuna geçiyor.

Kovaya geçince ne oluyor ? Venüs ile uyumsuz açı doğuyor aralarında. Ay Venüs karesi var bu akşam. Sevdiklerimizle iletişimlerde bir şeyler gücendirebilir bizi. Desteğe ihtiyaç duyduğumuz noktalarda  o beklenti karşılanmayabilir. Parasal konularda bir şeyler düşündüğümüz gibi olmayabilir.


18 Mart Cumartesi

Ay kova burcunda ilerliyor. Sosyalleşmek için güzel bir gün.

Projeler, fikirler, yeni yaratıcı fikirler anlamına geliyor ayrıca Ay’ın kova günleri.

Dijital alanlarla ilgili yeni niyetlerimiz, planlarımız da olabilir.

Günün ikinci yarısında Ay, Jüpiter Kiron kavuşumuyla uyumlu açıda. Bir şeyin iyileşmesi, çözüm bulması, neticelenmesi, bir hafiflik, bir konuyu geride bırakabilme, bir huzur ve şifa var bu vaktin içinde.

Akşam saatlerinde Ay Uranüs karesi geliyor. Düzen değişikliğine gitmemiz gerektiğini, değiştirmemiz gereken noktaları fark ettiriyor bize. ‘Bu böyle olmamalı, şöyle olmalı’ diyecek deneyimler olası.


19 Mart Pazar

Ay bugün 18:11’e kadar kova burcunda.

Günün ilk yarısında, öğle saatlerinde Ay Mars karesinin etkisindeyiz. İletişimlerde agresyonlar olabilir . Kendimizi bu enerjiden koruyacak şekilde davranalım. Buna göre yapalım seçimlerimizi.

Ay 13:33-18:11 arasında boşlukta. 18:11’de balık burcuna geçiyor.

Akşam saatlerinde Ay, Satürn ile kavuşuyor. Duygusal dengenizi kurmak, duygulara fazla kapılmadan rasyonel düşünebilmek mümkün olabilir bu vakitte. Bazı konulara daha gerçekçi ve daha faydamıza olacak şekilde bakabiliriz.

Gece saatlerinde gelen Ay Venüs altmışlığı da huzurlu bir atmosfere işaret ediyor.


Güncele dair önemli yazılarımı da ekliyorum aşağıya.

Jüpiter 16 Mayıs’a kadar koç burcunda olacak. Jüpiter yazım burada ↓

Jüpiter Koç Burcunda 20 Aralık 2022-16 Mayıs 2023

Satürn’ün yeni transiti başlıyor ! Balık burcuna geçiyor Satürn. 7 Mart günü başlayacak olan transit, 14 Şubat 2026’ya kadar sürecek. Bu yeni dönemin genel ve burçlar üzerinden detaylı olasılıklarını anlattığım yazım burada ↓ Linki tıklayabilirsiniz ↓

Satürn Balık Burcuna Geçiyor ! 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

2023 yazılarımı da ekliyorum ↓ Yeni yılda sizleri neler bekliyor, aşağıdaki linkleri tıklayarak görebilirsiniz.

Koç Burcu 2023,  Boğa Burcu 2023,  İkizler Burcu 2023, 

Yengeç Burcu 2023Aslan Burcu 2023,  Başak Burcu 2023, 

Terazi Burcu 2023,  Akrep Burcu 2023,  Yay Burcu 2023,

Oğlak Burcu 2023,  Kova Burcu 2023,  Balık Burcu 2023

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!