29 Eylül 2023 Koç Burcunda Dolunay

29 Eylül 2023 Koç Burcunda Dolunay

29 Eylül Cuma günü 12:57’de koç burcunda bir dolunay gerçekleşecek sevgili okuyucularım. Koçun 5 derecesinde olacak bu dolunay.

Bir koç dolunayına doğru ilerliyoruz. Nasıl bir zamanın içindeyiz ? Neler olacak ?

Konular, durumlar, haller içinde koç burcunun doğası ortaya çıkacak. Koç gibi davranacağız, koç tavrında olacağız.

Öyleyse tanıyalım bu burcu.

Koç nasıl bir burç ? Nasıl yaşıyor hayatı ? Neleri önceliklendiriyor ? Hangi konuları temsil ediyor ?

Koç demek ‘ben demektir. Ben, benlik, kişilik demektir. Birey olmak, ben olmak, bağımsız olmak demektir. Benliğini yaşayabilmek, kişisel alanını koruyabilmek, bağımsız hareket edebilmek, bildiğini/seçtiğini yapabilmek, kendi ayaklarının üzerinde durabilmek, kendine yetebilmek demektir.

Kimseye ihtiyaç duymadan bireysel olarak ilerleyebilmeyi anlatır koç.

Koç, üzerinde bir otorite istemez. Kendi kararını kendisi alır. Başkalarının fikirlerine çoğunlukla ihtiyaç duymaz. Kendi yolu için kendi planları vardır.

Kimseye ihtiyaç duymadığında, sadece kendisiyle yol alabildiğinde mutlu olur en çok. ‘Biz’ değil, ‘ben’ olmayı seçer.

Dolunay ile neler olabilir ?

Bize kendimizi, kim olduğumuzu, aslında sandığımızdan/algıladığımızdan daha fazlası olduğumuzu fark ettirecek şeyler olabilir.

‘Niye başkalarına ihtiyaç duyuyorum ki ? Bunu kendim yapabilirim’ diyebiliriz.

‘Niye korkuyorum ki ? Bu adımı atabilirim !’ diyebiliriz.

Marsiyen bir burçtur koç. Yönetici gezegeni Mars’tır. Mars ise cesareti simgeler.

Cesaretimiz yükseliyor, çünkü kendimizi olduğumuzdan daha küçük gördüğümüzü, konuları olduğundan daha büyük gördüğümüzü fark ediyoruz dolunay ile.

Adım atmaktan kaçındığımız, türlü sebeplerle, belki bahanelerle ertelediğimiz şeyleri önümüze alıyoruz artık. Rotamızı oluşturup ilk adımları atıyoruz.

Koç edilgen kalmayı, pasif kalmayı sevmez. Böyle bir halin kabulü, tabiatına çok uzaktır.

Hayatımızın nerelerinde daha aktif olmalıydık, ama pasif kaldık ?

Daha çok ses çıkarmalıydık, ama sessiz kaldık ?

Tavrımızı net biçimde ortaya koymalıydık, ama edilgen kaldık ?

Neleri tolere etmememiz gerekirken ettik ? Neleri kabul etmememiz gerekirken ettik ?

İşte bu konular önümüze gelebilir dolunay ile. Çünkü hayat artık ‘ben’ dememizi istiyor. ‘Benim fikrim, benim kararım, benim seçimim’ dememizi istiyor.

Benlik alanımızı bir toprağı çitle çevirir gibi koruyarak, sınırlarımızı çizmemizi istiyor.

Kendi yoluna gitmek. Yolunu kendin seçmek. Kendini bulabilmek. Kendin olabilmek. Birey olabilmek. Kendi sorumluluklarını alabilmek. Kendini fark etmek. Ne istediğini, ne istemediğini durumlar içinde görmek. Sana ne uyar, ne sınırlarının dışında kalır, deneyimler içinde fark etmek.

Böyle bir dolunay var bu defa önümüzde.

Kendimize varmak yaşam yolunun bütün manası. Bu dolunay da aynı şeyi söylüyor, aynı tarafa çağırıyor bizi 🙂

Burçlar için de bakacağız olasılıklara ayrı ayrı.

Yorumlarıma geçmeden evvel ;

↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓ ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓

İletişim adresimi de vereyim : ”Doğum Haritası Analizi” yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Ayrıca Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Öngörüler ”yükselen burç” baz alınarak yapılır. Çünkü yükselenimiz 1.evimizdir ve teknik olarak ev hesabı yükselene göre yapılabilmektedir. Gökyüzünü her zaman yükselenimizle takip etmemiz gerekir.

Yükselen burcunuzu seçerek okuyunuz    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓

Yükselen Koçlar : 

1.evinizde gerçekleşiyor dolunay. Bu kez ev sahibi sizsiniz. Bir koç dolunayı.

Bir belirsizlik sonlanabilir bu dolunay ile hayatınızda. Gidişatını öngöremediğiniz bir konuda net bir sonuç alabilirsiniz.

Daha önce fark etmediğiniz bir şey artık görünür olabilir sizin için. ‘Şimdi fark ettim, neyin neden olduğunu şimdi anladım’ diyebilirsiniz. Mantığını, sebebini, iç yüzünü anlamadığınız bir konuda fark edeceğiniz noktalarla taşlar yerine oturabilir.

İnsan ilişkilerinizde yanıldığınız yerleri görebilirsiniz. Birinden uzaklaşma kararı alabilirsiniz. Bir iletişimi bitirebilirsiniz. Bir arkadaşlığı sonlandırabilirsiniz.

İşinizde yaptığınız bir şeyi değiştirebilirsiniz.

Net bir karar. Bir sonuç. Değişim yaratacak kuvvetli bir farkındalık. Bir yön değişikliği. Bir rota güncellemesi bu dolunay sizin için.


Yükselen Boğalar :

12.evinizde bir dolunay. Ruhsal alanda bir çözülme var. Bir katılığın yumuşaması. Bir farkındalık. Bir düşüncenin değişmesi. Bir duygunun değişmesi.

Sizi bir kızgınlıktan, bir öfkeden özgürleştirecek önemli bir uyanış. Vaktiyle yaptığınız olumsuz bir şeyi hatırlamak, bir karmayı fark etmek. Bir durumu, karmanız karşılığında yaşadığınızı görmek.

Bir deneyimi hayatınıza neyi öğrenmek için çektiğinizi fark etmek. Deneyimin duygusal yüklerinden arınmak ve iyileşme sürecine girmek. Bir defteri kapatmak. Böyle bir dolunay sizin için. Ruhsal alanda bir açılım var.

Koç burcunda bir dolunay olduğu için sıfırlanmak, gençleşmek, tazelenmek, doğuş, yeniden doğuş gibi semboller taşıyor bu dolunay.


29 Eylül 2023 Koç Burcunda Dolunay


Yükselen İkizler :

11.evinizde bir dolunay.

Arkadaşlarınız var bu evde. Ahbaplarınız var. Arkadaş gruplarınız, sosyal hayatınız, iş arkadaşlarınız, içinde olduğunuz gruplardan, grup çalışmalarından tanıdığınız bağlantılarınız var.

Dolunay onlarla ilgili bir gündeminizin olabileceğini söylüyor. Bir arkadaşınıza gücenebilirsiniz bir konuda. Birlikte yapacağınız bir şeyi tek başınıza yapmanız gerekebilir. Bir koç dolunayı olduğu için, koç burcu bireysel olmayı, bireysel şekilde hareket etmeyi temsil ettiği için böyle söylüyorum.

Grup içinde birlik olmakta zorlanabilirsiniz. Uyumlanmakta zorlanabilirsiniz.

Takım ruhunu bozan şeyler olabilir. Bazı kişilere mesafelenebilirsiniz.

Bir arkadaşınızın kendi yaşamında önemli bir kararı, bir yol ayrımı olabilir. Ona destek vermeniz, yanında olmanız gerekebilir.

Proje bazlı bir çalışmada kişiler değişebilir. Bir takım çalışmasının sonuna gelebilirsiniz.

Eğitimlerle, sınıflarla ilgilidir ayrıca 11.ev. Bir eğitiminiz de tamamlanıyor olabilir bu dolunay vaktinde.


Yükselen Yengeçler :

10.evinizde bir dolunay. Burası tepedeki evdir. Haritanın en yüksek noktasıdır. Hayatta durduğumuz yeri, kendimizi nasıl konumlandırdığımızı, bu zamana kadar neler yaptığımızı, sıfatlarımızı, sahip olduğumuz ünvanları, işimizi, kariyerimizi, yetki sahibi olduğumuz konuları, sorumluluk alanlarımızı temsil ediyor.

Vesileler, vesile deneyimler ile aslında daha fazlasını başarabilecekken kendi yolunuzu kestiğinizi, donanımlarınızı yeterince aktif kullanmadığınızı fark edebilirsiniz. Yeni hedefler koyabilirsiniz kendinize. Özellikle mesleki konularda daha fazlası için başlatacağınız şeyler olabilir.

Belki bir eğitim kararı. Belki yeni projeler.

Bunlar dışında yöneticilerinizle ilgili konularınız olabilir dolunaya yakın günlerde. Biraz gerginlik var gibi. İş yoğunluğu stres yaratabilir. İyi bildiğiniz, hakim olduğunuz bir konuya bir yöneticinizin dahil olması, yaptığınız şeye müdahil olması rahatsız edebilir sizi. Hareket alanınız kısıtlanırsa ortaya güzel bir iş çıkaramayacağınızı ifade edebilirsiniz. Bunu yapmanız gerekebilir.

Yeni bir karar, bir düzenleme olabilir, bunun bildirimi yapılabilir.

Sunumlar, önemli toplantılar var gibi. İşinizle ilgili konular ön planda.

Resmi işler, devlet birimlerinde yapacağınız başvurular, kayıtlar, vb işlemler de dolunay ihtimalleri arasında.


29 Eylül 2023 Koç Burcunda Dolunay


Yükselen Aslanlar :

9.evinizde bir dolunay.

Uzaklardan haberler var gibi. Başka bir şehirde/ülkede yaşayan yakınlarınız varsa, onların yeni kararları olabilir. Sizinle paylaşabilirler.

Dönecekler olabilir. Uzaklara gidecekler olabilir. Bir yer değişikliği konusu olası.

Yurt dışı ile, başka ülkeler ile ilgili hedefleriniz varsa, girişimleriniz varsa yanıtlar, sonuçlar gelebilir. Bir seyahati gerçekleştirebilirsiniz. Vize, pasaport, mülakat konularında sonuç alabilirsiniz. Ne olacağını Yaradan bilir. Nasiplerin bilgisi ondadır. Hakkınızda hayırlısı olsun.


Yükselen Başaklar :

8.evinizde bir dolunay. Para evlerinden biri burası. 2-8 aksı para hattıdır. Ama 2.ev kazançları simgelerken 8.ev para çıkışlarını anlatır. Şahıslara borçlar, devlet birimlerine borçlar, kredi kartı konuları, krediler, aylık düzenli ödemeler, sigorta, prim, vergi konuları bu evle ilgili.

Bir borcun bitiş noktası olabilir bu dolunay sizin için. Bir konunun bütünüyle kapanması, bir ödemenin son taksiti, bir alışverişin tamamlanması mümkün.

8.ev madde ile, maddesel konular ile, para ile ilgili ama başka anlamları da var. Soyut tarafta da kavramları var. Ruhsal anlamda zorlandığımız konular, zihnimizde kendini tekrar edip duran düşünceler, enerjimizi eksilten duygular ve korkular bu evle ilgili.

Dolunay bitiş, tamamlanma, sonlanma demek. Koç burcu ise burçların ilki ve yeni bir doğumu, taze bir başlangıcı temsil ediyor.

Duygu dünyanızda bir temizlik sürecindesiniz. İsteğiniz bu. İhtiyacınız bu. Dolunaya yakın günlerde karşınıza bu değişim sürecinize katkı olacak şeyler çıktığını görebilirsiniz.


29 Eylül 2023 Koç Burcunda Dolunay


Yükselen Teraziler :

7.evinizde bir dolunay.

Bağlantılar, bağlar, ilişkiler demektir 7.ev. Evlilik. İkili ilişkiler. İş ortaklıkları.

Destek aldığımız, birbirimize destek verdiğimiz konular, birbirimize eşlik ettiğimiz, rehberlik ettiğimiz yerler. Eğitimler, hocalar, danışmanlar, bilgisiyle yön gösteren kişiler. İş hayatımızda birlikte hareket ettiğimiz kişiler, iş birlikleri, tarafların karşılıklı olarak kazandığı durumlar.

Anlaşmalar, sözleşmeler, imzalı işler, kontratlar, ortaklı ticari faaliyetler.

Hoca-öğrenci bağlantıları. Danışman-danışan bağlantıları. Ev sahibi-kiracı bağlantıları.

Uzun uzun yazdım sizin için temaları. 7.evin böyle konuları var.

Bu bir dolunay. Dolunay bitişlerle ilgili ama bir koç dolunayı var bu kez elimizde. Koç başlangıçları simgeliyor. Hem de sıfırdan başlayan taptaze şeyleri, ilkleri, yenilikleri.

Bir konuda ilk defa danışmanlık alabilirsiniz. Bir alanda koçluk alabilir, bir uzman kişi ile çalışmaya başlayabilirsiniz. Bir sorunu bir iş birliği ile aşabilirsiniz. Bir konuyu bir bağlantınız aracılığı ile çözebilirsiniz.

Bir konunuz bir yakınınız, bir ahbabınız, size destek olacak bir kişi aracılığı ile yoluna girebilir.

Öğrencisi, danışanı olduğunuz kişilerle, ortaklı işler yaptığınız kişilerle ilgili konularınız olabilir. ‘Bundan sonrasında şöyle ilerleyelim. Bu kısımları değiştirelim, artık şöyle yapalım’ gibi değişimlere gidebilirsiniz. Yeni kararlarınız olabilir.

Eşinizin, partnerinizin bir gündemi olabilir. Bir girişim hazırlığında olabilir. Ona yardımcı olmanız gerekebilir.


Yükselen Akrepler : 

6.evinizde bir dolunay.

Günlerimiz içinde bir rutin olarak yer alan, her gün düzenli olarak yaptığımız şeyler, sorumluluklarımız, yapmamız gerekenler bu evle ilgili. Böyle bir şey tamamlanabilir dolunayın yakınındaki günlerde. Bitebilir. Günlük yaşamınızdan çıkabilir. Bu da bir rahatlama getirebilir size.

Detaylarla, hesaplarla, kontrollerle uğraştığınız, üzerinden geçmeniz gereken işler, projeler olduysa bunlar tamamlanabilir. Tüm noktaları gözden geçirmiş, sürecin sonuna gelmiş olabilirsiniz artık.

Başka şeyler de söyleyeceğim. Yaşam kalitemizle ilgili bu ev.

Bedensel sağlığımız. Mental sağlığımız. Ruhsal sağlığımız. Beslenmemiz. Uyku düzenimiz. Alışkanlıklarımız. Bir günü nasıl geçirdiğimiz. Verimimiz. Konsantrasyonumuz. Üretimlerimiz. Çalışmalarımız. Hepsi bu evle ilgili.

Yaşamınıza, günlerinize sağlıklı yaşam odağından bakıp ‘Bunu değiştireyim. Şu şey bana iyi gelmiyor. Onu artık şöyle yapayım. Şunu şöyle yaparsam bana daha faydalı olur. Daha verimli olurum. Daha iyi hissederim. Daha iyi olurum’ diyeceğiniz şeyler olabilir. Farkındalık günleri bunlar. Değişim günleri. Yeni bir günlük düzen oluşturuyorsunuz kendinize.


29 Eylül 2023 Koç Burcunda Dolunay


Yükselen Yaylar :

5.evinizde bir dolunay.

Bir açılım var burada. Bir şeyin keşfiyle gelecek bir açılım. Yeni bir yer keşfetmek. Yeni bir şey öğrenmek. Birçok noktada işinize yarayacak yeni bir bilgi. Bir gezi. Bu gezide göreceğiniz ya da farkına varacağınız bir şey. Bundan sonrası için kullanacağınız bir şey. Günlük hayatınızın bir parçası olacak yeni bir şey.

Böyle bir olasılık var.

Ayrıca sportif faaliyetler, spor eğitimleri, sanatsal çalışmalar, sanat kursları, hobiler, keyif alanlarımız bu evin konusudur.

Bu konularda da yeni kararlarınız var. Hevesle yapacağınız, hayatınızı renklendirecek, günlerinizi hareketlendirecek yeni bir şeye başlayabilirsiniz. Koç dolunayı olduğu için özellikle sporla ilgili ihtimaller daha güçlü.


Yükselen Oğlaklar : 

4.evinizde bir dolunay.

Aile ile ilgili konular, aile ile uyum, anne baba ile ilgili konular (kardeşlerden ziyade anne baba diyelim. Kardeşler 3.evin konusu), ev içindeki düzeniniz, uyumunuz, huzurunuz, evinizde nasıl hissettiğiniz..Evinizin bakımı, tadilat, temizlik işleriniz. Eşya alışverişleri. Böyle konular var 4.evde.

Ev içinde bir şeyin düzenini değiştirmeniz gerekebilir dolunaya doğru giderken. Evin huzuru için yapabilirsiniz bu değişikliği.

Sorun yaratan noktaları fark edip bundan sonrası için farklı bir düzene geçebilirsiniz.

Ailenizle birlikte yaptığınız bir şeyi bireysel olarak yapmaya başlayabilirsiniz. Koç burcu bireysel olarak hareket etmeyi simgeliyor, o yüzden böyle bir ihtimal var.

Ev içinde yenileyeceğiniz eşyalar da olabilir. Bir tadilatınız olabilir.


29 Eylül 2023 Koç Burcunda Dolunay


Yükselen Kovalar : 

3.evinizde bir dolunay.

Kardeşlerinizin net bir kararı olabilir, yaşamlarında yeni bir düzene geçiş yapıyor olabilirler. Kardeşler, kuzenler, akrabalar, komşular var bu evde. Yakın çevremiz var.

Bir yakınınızla ilgili bir gündem getirebilir dolunay size. Biriyle bir anlaşmazlık da doğabilir.

Kişisel sınırlar bu dolunayın konusu. Bir yakınınız hiçbir kötü niyetiniz olmadığını bildiği halde, bir konusuna yorum yapıyor olmanızdan, fikir veriyor olmanızdan rahatsızlık duyabilir. Kişisel alanının zarar gördüğünü hissedebilir.

Bazen kimsenin akışına müdahil olmamak gerekiyor. İyi niyetimizle katkı olmaya çalışıyoruz ama herkesin kendi yolculuğu aslında. Konulara çok dahil olmamaya çalışın diyeceğim. Böyle etkiler var.


Yükselen Balıklar :

2.evinizde bir dolunay.

Paramızı, kazancımızı, gelirimizi temsil eder bu yer. Koç ise başlangıçları anlatıyor. Zihninizde bir ışık yanabilir bu dolunay ile 🙂 Güzel bir iş fikri bulabilirsiniz. Dolunay size bir ışık yakabilir. Bir gelir kapısı olacak, fayda sağlayacak, kazanç sağlayacak bir şey düşünebilirsiniz. Bu yeni girişim için hazırlanmaya başlayabilirsiniz.

Bir parasal gündem neticelenebilir. Yapmak istediğiniz bir şey için bir bütçe gerekliyse, bu bütçeyi oluşturabilirsiniz. Satın alacağınız önemli bir şey olabilir. Önemli bir başlangıç için yapabilirsiniz bu alışverişi.

Bu dolunayda parasal konular var sizin için.


İçinde olduğumuz büyük transitler ↓

Kuzey Güney Ay Düğümleri Koç Terazi Aksında

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Sevgilerimle.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!