Aslan Burcu Ocak 2024

Aslan Burcu Ocak 2024

Aslan Burcu Ocak 2024

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Yeni yılın ilk ayını anlatacağım sizlere. Ocak nasıl bir ay ? Sizin için nasıl etkiler var ? Bu ay nasıl konularınız olabilir ? 2024 nasıl başlıyor, bakalım sizinle.

Başlamadan şu önemli noktanın altını çizeyim: Öngörüler teknik olarak yükselene göre yapılabiliyor. Evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor. Dolayısıyla bu öngörüler yükseleni aslan olanlar için tutarlı olacaktır.


GÜNEŞ

Güneş 20 Ocak’a kadar oğlak burcunda olacak. 6.eviniz burası sizin.

Burada bir iş yoğunluğu görüyorum. Sorumluluklar, yapılacak işler görüyorum.

6.ev iş hayatımızı simgeliyor. Oğlak burcu ise yöneticileri temsil ediyor. Aynı zamanda resmi/yasal şeyleri.

Hesap kontrol konuları, sayımlar, raporlamalar olabilir. İşinizde resmi işlemleriniz, devlet birimlerine beyanlarınız olabilir. Örneğin dönem için vergi ödemelerinizin vakti gelmiş olabilir. Beyannameleriniz, ödemeleriniz olabilir.

İş dışında da günlük hareketliliğiniz artabilir. İlgilenmeniz gereken konular olabilir. Siz sorumluluk üstlenebilir, siz yapabilirsiniz bir şeyleri.

Biraz da istirahatler, üşütmeler var sanırım burada. 6.ev geçişlerinde bunlar olabiliyor. Kendinize iyi bakın. İyi tutun bağışıklığınızı.

20 Ocak günü 17:08’de Güneş’in kova transiti başlıyor. 7.evinize geliyor Güneş.

Bu ev transit alınca bireysel durumlardan çoğaldığımız, ‘’biz’’ olduğumuz hallere geçiyoruz. Diğer zamanlarda tek başımıza yaptığımız şeyleri, Güneş 7.evden geçerken başkaları ile birlikte yapıyoruz. İnsan ilişkilerimiz içinde destek bulduğumuz, yardım aldığımız noktalar oluyor.

Bağlantılarımızın bizim için aracı olduğu konular oluyor. Çevremizden birileri bize referans oluyor. Yeni başka bağlantılara vesile oluyor.

İş ortaklıkları, iş birlikleri, el sıkışmalar, ticari anlaşmalar, danışman-danışan bağlantıları, hoca-öğrenci bağlantıları doğabiliyor.

Evli olanların eşiyle ilgili konuları olabiliyor.

Eşlik etme kavramı, eşlik ettiğimiz insanlar, yaptığımız bir şeyde bize eşlik eden insanlar, yolumuza eşlik eden yol arkadaşlarımız bu evle ilgili.

Güneş bu transiti ile ‘’biz’’ olma haline, ‘’biz’’ formuna taşıyacaktır sizi.

Kontratlar, imzalı işler, sözleşmeler, ev kiralama gibi konular, muhasebe işleri, mali müşavirlik konuları, avukatlar, danışmanlık aldığımız ve işlerimizde birlikte ilerlediğimiz kişiler de 7.evle bağlantılı.

Gündeminizde bu yönde şeyler varsa, konular ilerleyebilir. Şekil alabilir. Tamamlanabilir.

Örneğin ev aramakta olan biri anlaşmasını yapabilir. Bir danışman arayışında olan biri istediği yönde bir uzmanla tanışabilir.


Aslan Burcu Ocak 2024


MERKÜR

2 Ocak’ta retrosu bitiyor Merkür’ün. Bu retronun bir kısmını oğlak, bir kısmını yay burcunda yaşadık. 2 Ocak’ta yay burcunun  22 derecesinde retro tamamlanıyor.

Merkür yayda ileri seyrine başlıyor. 14 Ocak’a kadar yayda olacak. Yani 5.evinizde.

5.ev/yay retrosunda çocuklarınızla ilgili konularınız olmuş olabilir. Çocuklar biraz uğraştırmış olabilir sizi.

Şu da olabilir ; olgunluğun uzağında davranışları, yetişkin gibi davranmamayı anlatır bu ev. Birileri ‘çocukça’ deriz hani, yetişkin olgunluğunda olmayan şeyler yapmış olabilirler. Bir şeylere keyfiniz kaçmış olabilir. Siz de vaktiyle böyle şeyler yaptınız mı, bunlara bakın.

Farkındalık kazandıkça gelişiyoruz, tekamül ediyoruz hayatın içinde. Siz de bir şey yaşadığınızda, o şeyin sizde olup olmadığına bakın.

14 Ocak’ta oğlak burcuna geçiyor Merkür. 6.evinize geliyor.

6.ev çalışma hayatımızı, oğlak ise kariyerimizi, sorumluluklarımızı, otoritenin taleplerini simgeliyor. Yoğun bir dönem olabilir bu sizin için. Raporlamanız gereken konular, yapacağınız sunumlar, üzerinden geçmeniz, düzenlemeniz, teslim etmeniz gereken işler olabilir. İş temponuz artabilir.

Yöneticilerle önemli toplantılar olabilir. Yeni kararlar duyurulabilir. Yeni projeler gündeme gelebilir.

Günlük yaşamınıza çekidüzen vermek, kendinize düzenli, disiplinli yeni bir günlük akış oluşturmak isteyebilirsiniz oğlağın enerjisiyle. Oğlak disiplin demektir. Sistem demektir. İstikrar ve düzen demektir. Yaşamınızda bazı şeyler daha sistemli hale gelmeye başlıyor.


Aslan Burcu Ocak 2024


VENÜS

Venüs 23 Ocak’a kadar yay burcunda. 5.evinizde.

Gezmek, okumak, izlemek, keşfetmek. Yeni hobiler. Yeni meşguliyetler. Hayatınıza renk katacak yeni aktiviteler. Burada bir Venüs ile bunlar olabilir.

Özellikle de başka dinlerin, kültürlerin ibadethanelerini gezmek mesela. Başka halkların şarkılarını öğrenmek mesela.

Bu transitte güzel keşifler var. Kendinizi kültürel anlamda besleyecek yeni şeylere başlayabilirsiniz. Yeni hobiler edinebilirsiniz.

Şehrin içinde daha çok gezebilir, yeni yerler keşfedebilirsiniz. Tarihi dokusu olan yerleri gezmek isteyebilirsiniz. Müze gezileriniz olabilir.  Bir seyahat, bir tatil de getirebilir Venüs size.

23 Ocak günü 11:51’de Venüs’ün oğlak transiti başlıyor. 6.evinizde olacak oğlakta iken.

İş düzeniniz içinde sistemlerinizi, akışlarınızı yenileyebileceğiniz bir zaman.

İş yapma şeklini yenilemek, sistemleri yenilemek gibi şeyler var burada. Bunların da iyi karşılıklarını alabileceğiniz bir dönem. Hem başarı, iş tatmini, hem de maddi kazanç anlamında söylüyorum.


Aslan Burcu Ocak 2024


MARS

Mars 4 Ocak’a kadar yay burcunda. 5.evinizde.

Burada bilgiden yararlanmak, uzman kişilerin paylaşımlarından, içeriklerinden yararlanmak, ihtiyaç duyduğunuz konularda yeni şeyler öğrenmek yönünde bir hareketlilik var. İnternet üzerinden araştıracağınız şeyler olabilir. Doğrudan bir hoca ile çalışabilirsiniz bir konuda.

İlmi bir alanda danışmanlık da getirebilir bu transit size. Getirmiş olabilir. Astrolojik danışmanlık almak isteyenler için iyi bir zaman.

4 Ocak günü 17:58’de oğlak burcuna geçiyor Mars. 6.evinize yerleşiyor.

İş hayatınızda bir hareketlilik olur Mars ile.

6.ev iş hayatımızı, günlük düzenimizi ve günlük tempomuzu simgeliyor.

Yapılacak yeni işler olur. Düzenleyeceğiniz, elden geçirip yenileyeceğiniz şeyler olur.

Temponuz yükselir. Günlük işler artar 6.evde bir Mars ile.

Düzenle ve disiplinle ilerlemeniz, zamanı iyi kullanmanız gereken bir dönem.


Aslan Burcu Ocak 2024


JÜPİTER

Jüpiter’in retrosu bitti. Yılın son gününde bitti.

31 Aralık günü 10.evinizde ileri seyrine başladı Jüpiter. Mayıs 2024’e kadar burada, ileri hareketinde olacak.

İşinizi anlatan alan burası. Çalışma hayatınızı, iş sorumluluklarınızı, yetki ve görev alanlarınızı, yöneticilerinizi, otorite ile ilişkinizi anlatan yer.

Jüpiter’in retrosunda buralarda zorlanmalar yaşamış olabilirsiniz. İlişkiler zaman zaman bozulmuş olabilir.

Görev tanımınıza sizi zorlayacak şeyler eklenmiş olabilir. Sorumluluklarınız sizi yormuş olabilir. Hatta emeklerinizin karşılıkları da gelmemiş olabilir çok.

Şimdi Jüpiter’in ileri seyrinde 10.ev konularınızda güzel şeyler olacağını anlayabiliriz.

İlişkiler toparlanabilir. İşinizde ekibinizle, üstlerinizle, astlarınızla çok daha uyum içinde, huzurla çalışmaya başlayabilirsiniz. Bu değişime vesile olacak şeyler olabilir.

Bir yükseliş olabilir. Bir terfi alabilirsiniz. Zam alabilirsiniz. Emeklerinizin takdir göreceği bir dönem.

Kendi işini kurmak isteyenler için destekleyici bir dönem.

İşini büyütmeye çalışanlar için de güzel ihtimalleri anlatıyor Jüpiter. Büyüyebilirsiniz. Daha çok üretebilirsiniz. Yeni şeyler üretebilirsiniz. Daha çok tanıtabilir, duyurabilirsiniz işlerinizi. Daha çok insana ulaşabilirsiniz. Daha çok kazanabilirsiniz.

Yükseliş, başarı ve kazanç. Tam bunların zamanı. İyi değerlendirin.


Aslan Burcu Ocak 2024


Ocak 2024 Ay Döngüleri :

11 Aralık : Oğlak Burcunda Yeniay : Ay 20° Oğlak, Güneş 20° Oğlak

6.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay.

Bu evin konularında yenilikler, başlangıçlar yaşayabilirsiniz.

6.ev iş demektir. Çalışmak, üretmek demektir. Hizmet sunduğumuz alanlar, hizmet aldığımız alanlar, görevlerimiz, rutinlerimiz, ayrıca günlük yaşam düzenimiz bu evle ilgili.

Yeni iş fırsatları mümkün. Çalışmıyorsanız çalışmaya başlayabilirsiniz. Mevcut işinizde görev ve yetki alanınızda değişimler olabilir.

Yeniay, kuzey Ay düğümü ile kare açıda gerçekleşecek.

Sağlık 6.evin konusu. Yaşam düzenimiz, günlük rutinlerimiz 6.evin konusu. İş hayatımız 6.evin konusu. Hizmet aldığımız alanlar, çalışanlarımız bu evin konusu.

Çalışanlarınızın bazıları ile yollarınızı ayırabilirsiniz. Yeni insanlar ekleyebilirsiniz ekibinize. Evinizde temizlik, bakım, vb konularda hizmet aldığınız kişiler varsa, buralarda değişimlere gidebilirsiniz.

Günlük yaşam düzeninizi iyileştirecek, yaşam kalitenizi yükseltecek yeni başlangıçlar yapabilirsiniz bu yeniay ile. Yapmanız gerekebilir. Sorunlu durumlar olabilir ve bunlar değişimlere götürebilir sizi. Sorunlar, iyi şeylerin vesilesi olabilir.

Günlük düzeninizde geçici süreyle deneyimleyeceğiniz değişimlerin başlangıcı da olabilir bu yeniay. Çalışma saatlerinizin değişmesi gibi. Görev biriminizin değişmesi gibi. Kişisel hayatınızda günlük rutinlerinize üstlenmeniz gereken bir sorumluluğun eklenmesi gibi.


Aslan Burcu Ocak 2024


25 Ocak : Aslan Burcunda Dolunay : Ay 5° Aslan, Güneş 5° Kova

1.evinizde bir dolunay. Jüpiter’in uyumsuz (kare) açıları var Güneş’e ve Ay’a.

Net bir karar getirebilir bu dolunay size. Bir şeyi sonlandırma kararınız olabilir.

Bitmesi gereken, bu zamana kadar bir şekilde devam etmiş ama aslında etmemesi gereken bir şeyi hayatınızdan artık çıkarabilirsiniz.

Bu bir kişi olabilir. Bir iş olabilir. Bir sosyal ortam olabilir. Hobileriniz için gittiğiniz bir kurs, bir yer olabilir. Birlikte çalıştığınız, birlikte yol aldığınız, yol arkadaşlığı yaptığınız biri olabilir.

Bir hedeften/istekten vazgeçmek, yapmak istediğiniz bir şeyin size uymayacağını, sizin için iyi olmayacağını fark etmek gibi ihtimaller de var bu dolunayda.


Aslan Burcu Ocak 2024


Bu ay için genel olarak böyle konularınız, böyle olasılıklarınız var sevgili okuyucularım.

Danışmanlıklar için iletişim adresimi de vereyim :

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler. Ücretin, içeriğin, işleyişin yanı sıra danışmanlığa bakış açımı da anlatıyorum. Kapsamlı şekilde bilgi veriyorum danışmanlık almak isteyen okuyucularıma.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçenekleri var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Rektifikasyon için bir yazı yayınladım. Nedir, ne değildir ? Detaylıca anlattım,  Onu da ekleyeyim buraya :

Rektifikasyon (Doğum Saati Belirleme)


Aslan Burcu Ocak 2024


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Aslan Burcu Ocak 2024


Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Güzel bir ay diliyorum. Yeni yıla iyi bir başlangıç olsun. Görüşmek üzere !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!