18-24 Eylül 2023 Astroloji Gündemi

18-24 Eylül 2023 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım,

15 Eylül’de başak burcunda hem başlangıç, hem değişim anlamına gelen Uranüsyen bir yeniay yaşadık. Şimdi Ay’ın ışığı günden güne büyürken biz de girişimler içinde olacağız.

Yeniayın etkileri hakim bu günlere. Yeniay enerjisindeyiz.

Buraya yeniden bırakıyorum o yüzden yeniay yazımı :

15 Eylül 2023 Başak Burcunda Yeniay

                                        

Geçtiğimiz hafta önemli bir süreci tamamladık ayrıca. 16 Eylül itibariyle Merkür retrosu sonlandı. 14 Eylül’de bitmişti + ardından 2 günlük durağan süreç oldu. 16’sının gecesinde bu kısım da tamamlandı.

Bu hafta artık daha bir hızlanmaya başlıyor Merkür. Merküryen konular toparlanmaya başlıyor.

Girişimler için beklemiştik retroda. Şimdi artık planlar hayata geçebilir. Tabii bunu yaparken, adımlarımızı atarken gezegen açılarını da takip etmek, göreceli olarak daha iyi açılı, daha destekleyici zamanları seçmek faydamıza olur. Aşağıda gün gün göreceksiniz yine açıları.

♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣

Güneş’in yeni dönemi başlıyor bu hafta ! Bir başka gelişme bu. Terazi burcuna geçiyor Güneş.

Her Güneş transiti 1 ay sürer. 1 aylık terazi süreci başlıyor. Bu terazi dönemini nasıl kullanalım, nasıl konularımız olur bu dönemde ? Hangi konular destekleniyor, yazdım detaylıca. Yazım burada ↓ Bu linki tıklayabilirsiniz ↓

Güneş Terazi Burcunda 23 Eylül-23 Ekim 2023

♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣

Eylül ayı yorumlarım da aşağıda ↓ Onların linkini de bırakayım, sonra günlük detaylara geçelim bu hafta için.

Koç Burcu Eylül 2023,  Boğa Burcu Eylül 2023,

İkizler Burcu Eylül 2023,  Yengeç Burcu Eylül 2023,

Aslan Burcu Eylül 2023,  Başak Burcu Eylül 2023,

Terazi Burcu Eylül 2023,  Akrep Burcu Eylül 2023,

Yay Burcu Eylül 2023,  Oğlak Burcu Eylül 2023,

Kova Burcu Eylül 2023,  Balık Burcu Eylül 2023

♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣

Mars 12 Ekim tarihine kadar terazide olacak. Bu transit yeni bağlantılar kuracağımız, yeni alanlara gireceğimiz, yeni ortamlara dahil olacağımız önemli bir transit. Kimler için nasıl fırsatlar, nasıl ihtimaller var, bu linki tıklayarak görebilirsiniz ↓

Mars Terazi Burcunda 27 Ağustos-12 Ekim 2023

Ayrıca ↓

Yazımın son bölümünde, en son bölümde güncele dair büyük transitlerin  (Jüpiter, Satürn) linkleri var. Bir elementler yazı dizim var ayrıca. Aşağıdan onlara da bakabilirsiniz.

Instagram içeriklerimi de görmek isterseniz ;

Instagram hesabım ↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.
18-24 Eylül haftası gezegen açıları :

19 Eylül : Güneş Neptün karşıtlığı : Güneş 26° Başakta, Neptün 26° Balıkta

Böyle Neptünyen zamanlarda yanılgılarımızı görüyoruz, yanıldığımız yerleri fark ediyoruz. Bir şeyi iyi olmadığı halde iyi olarak gördüysek, o şeyin aslında hiç de öyle olmadığını görebiliyoruz örneğin.

İnsan ilişkilerimiz içinde fazla güvendiğimiz, fazla köklendiğimiz, karşılığı olmadığı halde kendi içinde bağ kurduğumuzu hissettiğimiz yerlerde aslında durumun böyle olmadığını görebiliyoruz.

Verdiğimiz değerin karşılığının gelmediği durumlar olabiliyor.

Köklerimizin, sahici bağlarımızın olmadığı yerlerde durmayalım. Gerçeklikleri duygusal ihtiyaçlarımızla çarpıtmamak, olana objektif biçimde bakmak gerekiyor. Olanı olduğu haliyle görelim.


21 Eylül : Güneş Pluto üçgeni : Güneş 27° Başakta, Pluto 27° Oğlak

İş hedeflerini, kazanmayı, büyümeyi destekleyen bir açı. İşimizde daha çok insanla çalışabilir, yeni bağlantılar kurabiliriz. Ama tabii çalışmakla, emekle, üretimle ortaya çıkacaktır iyi olasılıklar.


23 Eylül : Venüs Kiron üçgeni : Venüs 18° Aslanda, Kiron 18° Koçta

Bizi mental anlamda toparlayacak, daha iyi bir enerjiye taşıyacak, yeni, eğlenceli, hayatımızı renklendirecek bir şeylere başlayabiliriz. Özellikle sanat ihtimalimiz var burada Kiron’un açısını aslanda bir Venüs aldığı için. Sanat bir aslan teması olduğu için.


24 Eylül : Mars Kiron karşıtlığı : Mars 18° Terazide, Kiron 18° Koçta

Bu karşıtlık dikkat istiyor. Kontrol ve irade istiyor. Duygularımızı yönetmemizi istiyor. Kötüye kötülükle karşılık vermememizi istiyor.

Kırıcı sözler, erdemli birine yakışmayacak davranışlar var olasılıklar içinde.

İncitmek, acıtmak gibi bir sembol var . Ne kendi adımıza bunu kabul edelim, ne de başkasına yapalım.


Her bir günü detaylarıyla inceleyelim şimdi.

18 Eylül Pazartesi

07:58’de Ay’ın akrep transiti başlıyor.

Ödemelerimizi yapıyoruz çoğunlukla akrep günlerinde. Yine öyle para çıkışları olabilir.

Öğle saatlerinde bir Ay Satürn altmışlığı var. Satürn balıkta, şifayı temsil eden yerde. Akrep burcu hastalıklarla ilgili burç. Bir sağlık gündemi varsa doktor kontrolleri, muayeneler olabilir. Şifa yönünde güzel gelişmeler olabilir.

Akşam saatlerinde Ay Merkür altmışlığı ile iletişimler var. Haberleşmeler var. Başka neler olabilir ? İşimizle ilgili güzel fikirler bulabiliriz. Araştırmasını yaptığımız bir konuda güzel bir bilgi kaynağı keşfedebiliriz.


19 Eylül Salı

Ay akrep transitinde. Para konularımız, bankacılık işlemlerimiz var.

Öğle saatlerinde Ay ve Jüpiter karşı karşıya. Alışverişler, özellikle büyük alışverişler için öneremeyeceğim bu vakti.

Gece saatlerinde Ay, Uranüs’ün karşısına geliyor bu kez. Bir şeye şaşırmak mümkün. Bir şeyin düşündüğümüzden, tahmin ettiğimizden farklı çıkması mümkün. Tahminin ötesinde emin hissettiğiniz bir varsayım içinde isek, tabii o zaman şaşkınlık daha büyük olacaktır. Bir yanılgıyı görmek gibi bir olasılık var burada.


18-24 Eylül 2023 Astroloji Gündemi


20 Eylül Çarşamba

Ay bugün 17:05’e kadar akrep burcunda.

Sabah vaktinde Ay Neptün üçgeni ile güzel bir atmosfer var. Bir konuda bir kolaylık olabilir. Biri bir şeyimize yardımcı olabilir.

Öğle saatlerinde Ay Güneş altmışlığı geliyor. Önemli görüşmeler, toplantılar için iyi bir vakit.

Gündüz saatlerinde Ay Pluto altmışlığı ile parasal konularda şanslarımız var.

13:21-17:05 arasında Ay artık boşlukta. Akrep yolunun geri kalan kısmını açısız ilerleyecek. 17:05’te yay burcuna geçiyor.

Akşam saatlerinde Ay Satürn karesini görüyoruz. Bir konuda nasıl ilerlememiz gerektiğini hesap etmekte zorlanıyor olabiliriz. Biraz düşünmeye ihtiyacımız var. Konulara çok boyutlu bakmaya çalışalım.


21 Eylül Perşembe

Ay yay transitinde.

Günün ilk yarısında Ay Merkür karesine dikkat edelim. Özellikle iletişimlerde gerginliklere açık bir vakit. Adap, görgü önemli. Güzelce ifade edelim kendimizi.

Akşam saatlerinde Ay Mars altmışlığı ile hareketliyiz. Bir şeye adım atıyoruz. Yeni şeyler istiyoruz, yeni şeyler yapıyoruz.

Gece vaktinde Ay Venüs üçgeni geliyor. Keyifli, neşeli bir akşam. Güzel bir gece. Kutlamalar olacaksa bugünü kullanabiliriz.


18-24 Eylül 2023 Astroloji Gündemi


22 Eylül Cuma

Ay yay burcunda.

Günün ilk yarısında ve öğle saatlerinde Ay, kuzey Ay düğümü ile üçgen açıda. Bir başlangıç için değerlendirebiliriz bu vakti. Bir girişimimiz için kullanabiliriz.

Gündüz saatlerinde Ay Neptün karesi ile keyifler kaçabilir biraz. İletişimlerde hayal kırıklıkları, kalp kırıklıkları görünüyor gözüme. Kendi içimizde kalalım.

Akşam saatlerinde bir Ay Güneş karesi var. Kararsız kaldığımız bir konu olabilir. Konuyla ilgili acele etmememiz, bir hamle yapmamamız iyi olur.

22:31-23:20 Ay boşlukta. Yay burcunda iken başka açı almayacak. 23:20’de oğlak burcuna geçiyor.

Gece saatlerinde gelen Ay Satürn altmışlığı ile bir denge var. Bir huzur var. Bir konuda ne yapmamız gerektiğini bulabiliriz. İşimizle ilgili bir fırsat alanını fark edebiliriz ayrıca. Bize kar getirecek, kazanç getirecek, başarı getirecek bir alanı fark edebiliriz.


23 Eylül Cumartesi

Ay oğlak burcunda olacak günün tamamında.

Gündüz saatlerinde Ay Merkür üçgenini iletişimler için kullanabiliriz. İşimizle ilgili konularımız olabilir oğlak etkisiyle.

Gece saatlerinde şanslar var. Bir Ay Jüpiter üçgeni var.

09:49’da Güneş terazi burcuna geçiyor bugün ayrıca.


18-24 Eylül 2023 Astroloji Gündemi


24 Eylül Pazar

Ay oğlak burcunda olacak yine bugün de.

Sabah erken saatlerde Ay, Mars Kiron karşıtlığını çalıştırıyor. Ay Mars karesi ve Ay Kiron karesi gibi açılar oluşuyor. Münakaşalara açık, gergin bir sabah. Dışarıya program yapmak için önermem. Çok keyifli geçmeyebilir. İletişimler için önermem. Aile içinde de kızdırmayalım birbirimizi.

Gündüz saatlerinde atmosfer değişiyor. Ay Uranüs üçgeni geliyor. Bir rahatlama, bir ferahlık var burada. Bugün bir şeyi ilk defa deneyimleyecek olabiliriz. Bir şeyi ilk defa görecek olabiliriz. Bir yere ilk defa gidecek olabiliriz.

Akşam vaktinde Ay Neptün altmışlığının huzurlu enerjisi var. Kendi içimizde bir şeyler dengeleniyor. Bir konunun mantığını idrak ediyoruz. Faydasını, bize ne kattığını, niye yaşandığını, hayatın bunu bize neyi öğrenmemiz için verdiğini, ilahi plan içindeki gerekliliğini anlıyoruz.

Akşam ve gece saatlerinde Ay, Pluto ile kavuşacak. Bir konuyu kapatmak, bir defteri kapatmak gibi bir resim var burada. Bir güç doğuyor. Yeni şeyler başlamadan önce eskiler kapanıyor.

23:05 sonrası Ay boşlukta. Açısız ilerleyecek bu transitte geri kalan kısmı.


İçinde olduğumuz güncel transitler ↓

Kuzey Güney Ay Düğümleri Koç Terazi Aksında

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Bir ‘Elementler’ yazı dizim var ↓ O da burada ↓

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Huzurlu, bereketli, keyifli bir hafta diliyorum hepimize.

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!