21-27 Ağustos 2023 Astroloji Gündemi

21-27 Ağustos 2023 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Yılın üçüncü Merkür retrosu bu hafta başlıyor.

Son birkaç gündür artık retro etkilerini gözlemliyoruz günlük hayatımızda, retro etkisine girdik. Ama tam olarak 23 Ağustos’ta başlıyor retro. 15 Eylül’e kadar sürecek. Tamamı başak burcunda gerçekleşecek.

Sizler için çok kapsamlı biçimde anlattım retronun olasılıklarını.

Nelere dikkat edelim, ne yapalım, ne yapmayalım ? Retroyu nasıl kullanalım, nasıl değerlendirelim ? Burçlar için nasıl konular var ? Çok detaylı yazdım sizler için. Yazım burada ↓

Bu linki tıklayabilirsiniz ↓

Merkür Retrosu 23 Ağustos-15 Eylül 2023

♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠

Güneş’in başak transiti başlıyor ayrıca bu hafta. O da 23 Ağustos’ta başlayacak. Her burçta 1 ay süreyle kalır Güneş. 23 Eylül’e kadar başak burcunda olacak.

Yeni bir transit daha var. Mars haftanın sonunda, 27 Ağustos’ta terazi burcuna geçecek. 10 Temmuz’dan bu yana başak burcundaydı. Şimdi artık terazide olacak. Terazi temalarını hareketlendirecek.

Ağustos ayı yorumlarımda görebilirsiniz bu transitlerden nasıl etkiler alabileceğinizi ↓Ayrı yazılar da hazırlıyorum her bir gelişme için.

Koç Burcu Ağustos 2023,  Boğa Burcu Ağustos 2023,

İkizler Burcu Ağustos 2023,  Yengeç Burcu Ağustos 2023,

Aslan Burcu Ağustos 2023,  Başak Burcu Ağustos 2023,

Terazi Burcu Ağustos 2023,  Akrep Burcu Ağustos 2023,

Yay Burcu Ağustos 2023,  Oğlak Burcu Ağustos 2023,

Kova Burcu Ağustos 2023,  Balık Burcu Ağustos 2023

♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠

Venüs retrosu devam ediyor. Yine bir hatırlatma olsun. 4 Eylül’e kadar bu retronun içinde olacağız. Venüs içeriğimi de ekleyeyim ↓

Venüs Retrosu Aslan Burcunda 23 Temmuz-4 Eylül 2023

Mars 27 Ağustos’a kadar başak burcunda. Bu transitin getirebilecekleri de burada ↓

Mars Başak Burcunda 10 Temmuz-27 Ağustos 2023

♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠

Ayrıca ↓

Yazımın son bölümünde, en son bölümde güncele dair büyük transitlerin  (Jüpiter, Satürn) linkleri var. Bir elementler yazı dizim var ayrıca. Aşağıdan onlara da bakabilirsiniz.

Instagram içeriklerimi de görmek isterseniz ;

Instagram hesabım ↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


21-27 Ağustos haftasının gezegen açıları :

22 Ağustos : Mars Neptün karşıtlığı : Mars 27° Başakta, Neptün 27° Balıkta

Mars ateş elementinin temsilcilerinden. Enerjimizi, eylemlerimizi, motivasyonumuzu, hareket kabiliyetimizi, cesaretimizi, girişim gücümüzü temsil ediyor. Neptün suyun fazlası. Ateşi söndüren bit etki. Mars’ın gücünü kırıyor biraz. Korkular var Neptün’de. Yön bulmakta zorlanmak var. İsteksizlik, hevessizlik var. Düşük bir enerjiyi anlatıyor.

Bu açı tek başına olsaydı, Mars’ı sönümleyebilir derdim ama bir Mars Pluto üçgeni de var elimizde bu hafta. Pluto tam tersi ateşi harlıyor 🙂 ‘Harekete geç. Beklemeyi sonlandır. Vakit kaybetme. Adımını at’ diyor.

Neptün ile korkular olabilir. Ama üzerine düşünürsek bu korkuların bir mantık zeminine oturmadığını görebiliriz.

Üşütmeler olabilir. Serinlemek isterken ayarını kaçırabiliriz işin. Üşütebiliriz. Biraz soğuk algınlıkları, istirahat ihtiyaçları olabilir ama Pluto ile çabuk toparlarız diye düşünüyorum.

Önemli bir nokta daha var. Neptün ve Pluto etkisinin bir arada olmasının bir avantajı var. Bunu doğum haritalarınız için de düşünebilirsiniz :

Pluto fazla hırslıdır. Arzuları çoktur. Sürekli bir şeyler yapmak, bir şeyler elde etmek ister. Yüksek bir ateş elementini temsil eder. Ateşin fazlasıdır. Ateşin fazlası ile suyun fazlasının bir arada olması dengeleyici bir etki esasen. Neptün, Pluto’nun hırslarını temizliyor.

Her şeyi ayarında yapalım. Yarışımız da kendimizle olsun. Ama hedeflerimizin, planlarımızın başında olalım tabii.

25 Ağustos : Mars Pluto üçgeni : Mars 28° Başakta, Pluto 28° Oğlakta

Neptün ile birlikte anlatmış oldum yukarıda. Burada kesinleşeceği günü görün. Derecesini görün. Bu sebeple ayrı başlık açtım 🙂

27 Ağustos : Güneş Satürn karşıtlığı : Güneş 3° Başakta, Satürn 3° Balıkta

Yanılgıları fark etmek. Hatalı analizleri, yanlış varsayımları fark etmek. Gerçeklerle yüzleşmek. Burada böyle bir bilinç değişimi, bir farkındalık var.


Her bir günü detaylarıyla inceleyelim şimdi.

21 Ağustos Pazartesi

Ay’ın terazide olduğu bir gün.

Sabahın erken saatlerinde Ay Kiron karşıtlığı etkin. Bu sabah kırgın olduğumuz bir şeye fazla odaklanabiliriz. Güne, haftaya böyle bir enerjiyle başlamayalım. Kim ne yaparsa, kendisine yapmış oluyor esasen. Bize düşen sadece sınırlarımızı korumak. Neşemizi eksiltmeyelim.

Akşam üstü saatlerinde Ay, güney Ay düğümü ile kavuşuyor. Net bir bırakış var burada. ‘Bu şey bana fayda getirmiyor’ netliği ve farkındalığı ile değişime gidiyoruz.

Akşam saatlerinde Ay Pluto karesi geliyor. İnsan ilişkilerimiz, ahbaplıklarımız içinde karşı taraftan kurnazca bir şey gelebilir. Hakkaniyetli olmayan bir şey gelebilir. Bilerek, isteyerek olmasa da, düşüncesizlik diyebileceğimiz bir şey olabilir. Rahatsız olduğumuzu, bu şeyin değerlerimizle örtüşmediğini düzgün bir üslupla söyleyelim.

Yoksa karşı taraf sizin için bir sorun olmadığını sanıyor ve ne yazık ki artırıyor yanlışlarını. Buna müsaade etmeye gerek yok.

Gece saatlerinde Ay Güneş altmışlığı ile güzel bir atmosfer var. Yaptığımız bir şeyden memnuniyet duyuyoruz. Kendimizle gurur duyuyoruz. Dengedeyiz. Huzurluyuz.

23:30 sonrasında Ay boşlukta.


22 Ağustos Salı

02:22’de Ay’ın akrep transiti başlıyor. Güne Ay Satürn üçgeni ile güzel bir başlangıç yapıyoruz. Sabahın Satürnyen destekleri var. Bir emeğin karşılığını almak. Tatmin duygusu. Güvende olma hissini. Huzur. Köklenmek. Dengede olmak. Bir şükür. Bir ferahlama. Böyle bir sabah 🙂

Mars Neptün karşıtlığının kesinleştiği gündeyiz bir yandan.

Neptün = Soğuk algınlığı, üşütmek    Mars = Yüksek ateş, ateşlenmek

Koruyalım kendimizi + Bağışıklığımızı yüksek tutacak şeyler yapalım. Serinlemeye çalışırken işin ayarı kaçabilir, üşütebiliriz.


21-27 Ağustos 2023 Astroloji Gündemi


23 Ağustos Çarşamba

Ay bugünün tamamında akrep burcunda. Sabah saatlerinde Ay Venüs karesi var. Bir masraf çıkabilir. Bir şeye düşündüğümüzden, ayırdığımız bütçeden daha fazla harcama yapmamız gerekebilir. Alışverişler için çok uygun bir zaman değil, onu da ekleyeyim.

Akşam üstü ve akşam saatlerinde Ay ve Merkür uyumlu açıda. Güzel dialoglar olabilir. İyi haberler gelebilir. Beklediğimiz mailler, mesajlar, bildirimler gelebilir.

Akşam saatlerinde Ay ve Uranüs karşı karşıya aynı zamanda. Ani bir farkındalıkla değiştireceğimiz şeyler olabilir.


24 Ağustos Perşembe

Ay bugün 11:07’ye kadar akrep burcunda. Sabah saatlerinde Ay Pluto uyumu ile güne iyi bir başlangıç var. Önemli bir işimiz için kullanabiliriz sabahı.

08:10-11:07 arasında Ay akrep yolunun geri kalan kısmını açısız ilerliyor artık. 11:07’de ise yay burcuna geçiyor.

Bugün Ay, Güneş Satürn karşıtlığını çalıştıracak. Güneş ve Satürn ile irtibatları olacak. Önce öğle saatlerinde Ay Güneş karesi geliyor. Akşam üstü saatlerinde Ay Satürn karesi var.

Günün ikinci yarısında bu uyumsuz açılar şekillendiriyor atmosferi.

Kimseden bir şey istememenizi, bir ricanız olacaksa bugün yapmamanızı, önemli işleri, toplantıları, sizin için önemli dialogları ve görüşmeleri bugüne denk getirmemenizi öneririm.


21-27 Ağustos 2023 Astroloji Gündemi


25 Ağustos Cuma

Ay yay transitine devam ediyor. Günün büyük kısmında uyumlu açıları olacak. Mars Pluto üçgeninin de kesinleştiği gündeyiz. Genel olarak iyi bir gün.

Gece saatleri için küçük bir uyarım olacak sadece.

Öğle saatlerinde Ay Venüs üçgeni aktif. Ay uzakları temsil eden yay burcundan alıyor bu açıyı. Başka şehir ve ülkelerde yaşayan dostlarımızla, akrabalarımızla iletişimlerimiz olabilir. Kargolar, transferler olabilir. Birbirimize göndermek istediğimiz şeyler geçebilir elimize.

Akşam saatlerinde Ay Kiron üçgeni ile bir durumu dönüştürmek, daha iyi etmek, daha faydalı ya da daha konforlu hale getirmek istiyoruz.

Gece saatlerinde Ay ve Merkür birbirine kare (uyumsuz) açıda. İletişimlerde tatsızlıklar doğabilir. Dialog kurmamak daha iyi olabilir o yüzden.


26 Ağustos Cumartesi

Ay bugün 14:56’ya kadar yine yay burcunda.  Bugün Mars Neptün karşıtlığını çalıştıracak Ay.

Tam olarak Salı günü oluşmuştu bu açı. Şimdi etkiler yeniden aktif hale geliyor Ay ile. Uyarılarım olacak.

Sabah saatlerinde Ay Neptün karesi geliyor önce. Bir şey planladığımız gibi gelişmeyebilir. Düşünmediğimiz, atladığımız, dikkatimizden kaçmış bir nokta sorun yaratabilir. Bir şey unutulabilir. Gideceğimiz bir yere yanımıza almamız gereken bir şeyi almadan gidebiliriz örneğin.

Bir eksiklik, bir ihtiyaç, tamamlanması gereken bir şey sebebiyle planlar ertelenebilir. İnsan ilişkilerimiz içinde de keyifler kaçabilir biraz. Gösterdiğimiz özenin karşılığının gelmediği durumlar olabilir.

Bu sabahı stabil ve kendimizle geçirmek daha iyi olur diyeyim.

Gündüz saatlerinde (tam vakti 14:56) Ay Mars karesi geliyor bu kez. Sinirlenmek, kızmak, öfkelenmek..Burada böyle bir agresyon ihtimali var. Bir acele, bir telaş enerjisi bu aynı zamanda.

Günün bu ilk yarısını kendimizle geçirelim derim.

14:56-16:05 arasında Ay boşlukta artık. Yay transitinin geri kalan kısmında önünde bir açısı kalmamış durumda. 16:05’te oğlak burcuna geçiyor.

Günün devamında iyi açılar var.

Akşam saatlerinde Ay Güneş üçgeni ve Ay Satürn altmışlığı peş peşe geliyor.

Yapmayı planladığımız şeyler için bu vakti kullanabiliriz. İşimizle ilgili konularda güzel şeyler olabilir ayrıca. Ay’ın oğlak transiti, işe dair konuları öne çıkarıyor.


21-27 Ağustos 2023 Astroloji Gündemi


27 Ağustos Pazar

Ay oğlak burcunda bugün gün boyunca. Güneş Satürn karşıtlığının kesinleştiği gündeyiz. Bir iş, yapmamız gereken bir şey gözümüzde büyüyor sanırım.

Biraz da karamsarlığı var bu halin. Bir konuda umutsuz hissediyoruz belki.

Her ihtimale aklımızla yaklaşalım, duygulara kapılmadan analiz edelim. Birçok şeyin bizim elimizde olduğunu kendimize hatırlatalım. Konu için yapabileceğimiz şeyler varsa, onları yapalım karamsarlaşmak yerine.

Ay’ın çok güzel bir açısı var bugün. Bir Ay Jüpiter üçgeni var. Günü güzelleştiren Jüpiteryen şanslar, değişimler, farkındalıklar, fırsatlar var. İyiye giden şeyler var.


İçinde olduğumuz güncel transitler ↓

Kuzey Güney Ay Düğümleri Koç Terazi Aksında

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Bir ‘Elementler’ yazı dizim var ↓ O da burada ↓

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

İyi haftalar !

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!