Yengeç Burcu Aralık 2023

Yengeç Burcu Aralık 2023

Yengeç Burcu Aralık 2023

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Yılın sonuna, son ayına vardık. 2023’ü de geride bırakmaya hazırlanıyoruz.

Aralık nasıl bir ay ? Bir Merkür retrosu var içinde. Bir kısmı oğlakta, bir kısmı yayda gerçekleşecek.

Bir yay yeniayı var. Bir yengeç dolunayı var. Jüpiter retrosu yılın son gününde bitiyor.

Hepsini anlatacağım.

Önce hatırlatmamı yapayım. Sabit bir bilgilendirme, hatırlatma metni ekliyorum, biliyorsunuz. Öngörüler teknik olarak yükselene göre yapılabiliyor. Evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor. O yüzden yükseleni yengeç olanlar için tutarlı olacaktır bu öngörüler. Yükseleniniz yengeç ise bu içeriği okuyunuz.


GÜNEŞ

Güneş 22 Aralık’a kadar yay burcunda. 6.evinizde.

6.ev iş hayatımızı, yay burcu ise başka şehirleri, yabancı ülkeleri simgeliyor. İşinizde uzaklarla bağlantı kurabilirsiniz.

İş anlaşmaları doğabilir. Uzaklara gönderilebilecek ürünler, başka ülkelerden, şehirlerden gelecek şeyler olabilir. Transferler, nakliyeler, taşımacılık konuları olabilir.

Yabancı müşterilerinize ingilizce ya da başka bir dilde sunum yapmanız gerekebilir. Şu an için gerekmese de bir hazırlık olarak yönetim dil becerilerinizi geliştirmenizi isteyebilir sizden.

Başka neler olabilir ? Üniversite, akademi ya da bir kurs programı, bir eğitim içinde iseniz birkaç gün ara vermeniz gerekebilir. Sebebi iş yoğunluğu olabilir, istirahat ihtiyacı olabilir. 6.ev zamanlarında ufak tefek hastalanmalar olabiliyor.

Yaşam düzenimizle ilgili bu ev en temelde. Yay burcu ise vizyonumuzu anlatıyor.

Hayat çerçevenize şekil verecek, büyük resmi belirleyecek güzel başlangıçlar yapabilirsiniz bu Güneş döneminde. Hayatınıza iyi şeyler ekleyebilirsiniz.

Sağlıklı yaşam konuları, sağlıklı beslenmeye başlamak, okumak, öğrenmek, ufkunuzu büyütecek şeyler yapmak, yeni bir ilgi alanı, yeni keşifler..Böyle şeyler kastediyorum.

22 Aralık günü 06:28’de oğlak burcuna geçiyor Güneş. 7.evinize geliyor.

7.ev ve oğlak temaları birleşiyor. İşinizde muhasebe, mali müşavirlik, vergi, beyanname konularınız olabilir. Dönemsel beyanlarınızı, ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Devlet birimlerine ödemeleriniz olabilir. Birlikte çalıştığınız, hizmet aldığınız kişilere/firmalara ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Bir konuda bir yere başvurunuz olabilir. Bir şeye kayıt yapabilirsiniz.  Üyelik oluşturabilirsiniz.

Oğlak burcu işimizi simgeler. 7.ev ise iş birliklerini. İşinizde başkalarıyla ortaklı çalışmalar yapabilirsiniz. Güçlerinizi birleştirmek amacıyla, bir büyüme hedefiyle yapabilirsiniz bunu.

7.ev danışmanları temsil ediyor. İşinizde bir danışmanlık da alabilirsiniz bir konunuz için. Bir uzman kişinin yönlendirmesiyle hareket etmek isteyebilirsiniz.

Bireysel hayatınızda bir danışmanlık alabilirsiniz.

7.ev aynı zamanda eşi, partneri temsil eden alan. Eşinizin iş yoğunluğu olabilir. İşinde yeni gündemleri olabilir. Bir terfi, bir yükseliş de olasılıklar içinde. İşinde yeni bir görev üstlenebilir eşiniz. Kendisine yeni bir sorumluluk alanı verilebilir.


Yengeç Burcu Aralık 2023


MERKÜR

Merkür hemen ayın başında, 1 Aralık günü oğlak transitine başlıyor. 7.evinize yerleşiyor.

Bu ay retrosu başlayacak Merkür’ün. Bir retronun daha vakti geldi. 13 Aralık itibariyle başlayacak.

Merkür ayın ilk günlerinde ileri seyrinde ama yaklaştıkça retro etkileri yaşanıyor sevgili okuyucularım. Bunu aklımızda tutalım.

İşinizde daha önce çalıştığınız kişilerle/firmalarla yeniden bağlantıların doğabileceği, tekrar çalışabileceğiniz, birlikte iş yapabileceğiniz bir dönem.

İşinizde dönem sonu/yıl sonu resmi işlemler olabilir. Devlet birimlerine dönem ödemeleriniz olabilir.

Başka şeyler de söyleyeceğim bu retro için. 7.ev insan ilişkilerimiz içindeki halimizle, tavrımızla ilgili. İlişki içinde kendimizi nasıl konumlandırdığımız, alma verme dengesi. Bunlar 7.evin konusu.

Oğlak burcu ise Jüpiter’in düştüğü bir burç. Plutonik bir burç. Erdemlerini geliştirmesi gereken, hak ve hakkaniyet kavramı zayıf bir burç. Otorite olmak isteyen, yönetme arzusu taşıyan (bunlardan arınması gerekiyor tekamülünde) bir burç.

İnsan ilişkileriniz içinde size bunu yapan, kendini sanki eşit değilmişsiniz gibi, o üstünmüş, siz aşağıdaymışsınız gibi, sizin üzerinizde bir otorite gibi konumlandıran kişilere gereken tavrı koyabilir, sözünüzü söyleyebilirsiniz bu retro döneminde. İletişiminizi bitirebilir, hayatınızdan çıkarabilirsiniz. Sizin bunu yaptığınız kişiler varsa, aynı şekilde önünüze gelebilir bu karmalar.

Böyle haklarımız yok. Eşit olduğumuzun farkında olmamız, sınırlara saygılı olmamız, aynı şekilde kendi sınırlarımızı da korumamız gerekiyor.

23 Aralık sonrasında retronun kalan kısmı yay burcunda, 6.evinizde olacak.

Günlük düzeniniz, rutinleriniz içinde ara vermeniz gereken şeyler olabilir. Bunun nedeni bir yer değişikliği olabilir. Yolculukları simgeler yay burcu. Yer değiştirebilirsiniz. Birkaç gün için rutinlerinizin, normal düzeninizin dışında olabilirsiniz. Yolculuklarda valizinize, bilet işlemlerinize dikkat edin. Dalgınlıklar olabilir. Daha dikkatli olun diyeceğim.

Zaman zaman aksaklıklar da doğabilir günlük işler içinde. Bazı şeyler bir yerine, iki kerede, üç kerede olabilir.

Bazı şeylerin üzerinden geçmeniz gerekebilir. Hesaplama, kontrol işleriniz olabilir.

Böyle çalışabilir burada bir retro.


Yengeç Burcu Aralık 2023


VENÜS

Venüs 4 Aralık’a kadar terazi burcunda. 4.evinizde.

4.ev yuvayı, haneyi, aileyi, terazi burcu ise evliliği simgeler. Evliliğinizde son zamanlarda anlaşmazlıklar yaşadıysanız, bu Venüs iyi gelebilir size. Daha açık, daha sağlıklı biçimde iletişim kurabilirsiniz. Birbirinizi bu kez daha iyi anlayabilirsiniz. Hak verebilirsiniz, empati kurabilirsiniz. İlişkiniz için güzel bir zaman.

Bunun dışında evinizde dekore etmek istediğiniz, yenilemek istediğiniz alanlar varsa bu yönde alışverişleriniz de olabilir. Ev ve aile konularında güzel bir dönem.

4 Aralık günü akrep burcuna geçiyor Venüs. 5.evinize geliyor. Bu akrep transiti 29 Aralık’ta tamamlanacak.

Parasal alanda bir açılma olabilir. Harcamalar artabilir. Özellikle ihtiyaç olmayan/aciliyeti olmayan keyfi tüketimler yaptırabilir bu Venüs size. O anlamda işi ayarında tutmaya dikkat edin diyeceğim.

Yeni bir sosyal alan, yeni bir hobi, farklı bir aktivite de katmak isteyebilirsiniz bu transitte günlerinize.

İlgi duyduğunuz, heveslendiğiniz bir şeye artık başlamak isteyebilirsiniz.

29 Aralık günü yeni bir transiti başlıyor Venüs’ün. 23:23’te yay burcuna geçiyor. 6.evinize geliyor.

Yabancı ülkeleri, başka milletlerden insanları, uzakları simgeler yay burcu.

6.ev ise iş hayatımızı, günlük hayatımızı temsil eden yer.

İşinizde yabancı ülkelerle bağlantılı konularınız olabilir. Başka ülkelerden misafirler ağırlayabilirsiniz şirketinizde. Yabancı dilde sunumlar yapabilirsiniz. Yeni bağlantılar, anlaşmalar doğabilir.

Günlerinize yabancı kültürlerle ilgili şeyler ekleyebilirsiniz. Entelektüel anlamda bir genişleme dönemi bu sizin için. Yeni şeyler okuyup izlemeye, öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Gezileriniz olabilir. Bir seyahat de olasılıklar içinde.


Yengeç Burcu Aralık 2023


MARS

Mars ay boyunca yay burcunda. 6.evinizde.

Sağlık konusunda uğraştırabilir Mars burada sizi. Bir enfeksiyon durumu olabilir. Bu iltihaplanma, bir ateşlenme durumu olabilir. Yiyeceğiniz bir şey iyi gelmeyebilir. İhmal ettiğiniz bir ağrı konusu uğraştırabilir sizi. Örneğin beliniz. Örneğin diziniz. Çok olumsuz şeyler düşünüp kendinizi korkutmayın. Kocaman konular olmasına gerek yok.

Örnek verdiğim türden şeyler kastediyorum ya da reflünüz vardır mesela. Bir konunuz vardır, doktora görünmüyorsunuzdur. Bu konu artık size ‘Beni doktora götür’ diyebilir. Tahlil, muayene, ilaç, tedavi konularınız olabilir.

6.ev sağlığımızı, aynı zamanda yaşam  düzenimizi anlatıyor. Bu dönemde hayatınızın bir yerlerinde işler şaşabilir, aksayabilir, sorun yaratabilir. Bu sorunlar neleri değiştirmeniz, neleri düzeltmeniz gerektiğini gösterebilir size. Hayatı düzenleme, düzene girme zamanı. Mars sizden bunu istiyor.


Yengeç Burcu Aralık 2023


JÜPİTER

Jüpiter’in retrosu bitiyor. Yılın son gününde bitiyor. Boğa burcunda. 4 Eylül’den bu yana retrodaydı.

31 Aralık günü 11.evinizde ileri seyrine başlıyor Jüpiter. Mayıs 2024’e kadar burada, ileri hareketinde olacak. Transitin kalan kısmında retrosu yok.

11.ev sosyal hayatınızı, arkadaşlarınızı, dostlarınızı, sosyal ortamlarınızı temsil eden yer.

Grup çalışmaları, kurslar, sınıflar, eğitim alanları da bu evle ilgili.

Hayatınızda bu saydığım noktalarda bir temizlik yapmış olabilirsiniz retroda. Uzaklaştığınız ortamlar olabilir. Hayatınızdan çıkardığınız, elediğiniz kişiler olabilir. Şimdi artık daha iyi seçimler yapabilirsiniz kendiniz için.

İçinde iyi hissedeceğiniz ortamlara katılabilirsiniz.

Eğitim planlarınız varsa yeni eğitimlere katılabilirsiniz.

Bir toprak transiti bu. Boğa transiti. Köklenmek, topraklanmak, dengeyi bulmak, kendi merkezine gelmek gibi bir sembol. Pek çok açıdan arkadaşlık kurma ihtiyacınızı, sosyalleşme ihtiyacınızı aşmış da olabilirsiniz.

‘Hayatımda çok insana gerek yok. Az olsun, öz olsun’ diyebilirsiniz.

Zaten ihtiyaçlar aşmamız gereken şeyler. İhtiyaçları karşılamak değil, ihtiyaçlardan özgürleşmektir tekamül.


Yengeç Burcu Aralık 2023


Aralık 2023 Ay Döngüleri :

13 Aralık : Yay Burcunda Yeniay : Ay 20° Yay, Güneş 20° Yay

6.evinizde olacak bu yeniay.

Yeniay, kuzey Ay düğümü ile üçgen açıda doğacak. Bu çok güzel bir görünüm. Yeniay sırasında Mars ve Kiron arasında bir üçgen var ayrıca. İyi açılar var.

6.ev işimizi, çalışma hayatımızı, iş yapma şeklimizi temsil ediyor.

Yay burcu ise vizyon demek. Farkındalık, uyanış, açılım, gelişim demek. İşinizde yeni bir vizon anlamına geliyor bu yeniay sizin için.

Yenileyeceğiniz şeyler olabilir. Ürettiklerinizi daha iyi, daha doğru konumlandırmanızı sağlayacak yeni şeyler yapabilirsiniz.

Yabancı ülkeleri temsil eder ayrıca yay.

Yurt dışı bağlantılı işleriniz, iş birlikleriniz olabilir. Yabancı ülkelerle ticari anlaşmalar yapabilirsiniz.

6.ev aynı zamanda günlük hayatımızla ilgili bir ev. Yay burcu ise yabancı dilleri simgeliyor. Bir yabancı dil kursu, düzenli olarak kullanacağınız bir dijital platform, bir aplikasyon katabilirsiniz günlerinize bu yeniay ile.


Yengeç Burcu Aralık 2023


27 Aralık : Yengeç Burcunda Dolunay : Ay 4° Yengeç, Güneş 4° Oğlak

Sizin için bir 1.ev dolunayı.

Yengeç dolunayının, Jüpiter ve Satürn’den iyi açıları var.

Jüpiter boğada. Yeniay sırasında 5 derece boğada. Güneş’e (oğlakta) üçgen açı, Ay’a (yengeç) altmışlık açı yapıyor.

Satürn balığın 2 derecesinde. O da Güneş’e ve Ay’a uyumlu açılarda.

Güncelde gündeminiz olan bir konu, istediğiniz yönde hatta belki düşündüğünüzden daha iyi şekilde sonuçlanabilir. Bir şey yerini buluyor, yoluna giriyor dolunay ile.

1.ev olduğu için konu her şey olabilir. Yaşam yolumuzu simgeliyor 1.ev.

Sonuç beklediğiniz bir şey netleşebilir.

Emek verdiğiniz bir şeyde karşılıklar gelebilir. Çok da güzel gelebilir hatta 🙂

Başvurduğunuz bir şey sonuçlanabilir. Bir süredir yapmaya olduğunuz bir şeyi tamamlayabilirsiniz. Bu çok rahatlatabilir sizi.

Gözünüzde büyüyen, bir süredir aklınızda olan, yapmanız gereken bir şeyi yapıp geride bırakabilirsiniz.

Net kararlarımız olur 1.ev dolunaylarında.

Burada Jüpiter ve Satürn’ün çok iyi açıları var. Bunlar aydınlık ve temiz tarafa gitmeyi, iyi olanı, fayda getirecek olanı seçmeyi anlatıyor. Kendiniz için iyi ve doğru kararlar alabilirsiniz.

Hayatınızdan çıkaracağınız şeyler olabilir (kişi, ortam, alışkanlık, davranış, vb somut/soyut her şey olabilir bu).

Hayatınıza ekleyecekleriniz olabilir.

Yengeç dolunayı olduğu için taşınma, yeni bir yere yerleşim konusu varsa bu gerçekleşebilir.

Tamamlanacak, netleşip sonuçlanacak şeyler var. Bir denge ve düzen noktası. Bir şeyin yeni düzeni oluşuyor.


Yengeç Burcu Aralık 2023


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Rektifikasyon için bir yazı yayınladım. Nedir, ne değildir ? Detaylıca anlattım,  Onu da ekleyeyim buraya :

Rektifikasyon (Doğum Saati Belirleme)


Yengeç Burcu Aralık 2023


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcakİçinde olduğumuz büyük transitler ↓

Kuzey Güney Ay Düğümleri Koç Terazi Aksında

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Güzel kapatalım inşallah yılı. Çok güzel bir ay diliyorum. Size, bize, hepimize 🙂

Sevgilerimle.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!