16-22 Ekim haftası

16-22 Ekim 2023 Astroloji Gündemi – Tutulma Sonrası

16-22 Ekim 2023 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Güneş tutulmasıyla aynı gün paylaşıyorum bu yazıyı. Bugün (14 Ekim’de) terazi burcunda bir Güneş tutulması gerçekleşiyor. Hak, hakkaniyet, adalet, eşitlik, kişisel sınırlar, sınırları korumak bu tutulmanın ana konuları.

Kiron kilit bir rolde tutulmada. ‘Yaralandığın yerlerde artık sessiz kalma. Boyun eğme. Kabul etme. Hakkın olanı al ve koru’ diyor.

Başka nasıl olasılıkları var tutulmanın ? Hem genel resmi, hem burçlar için ihtimalleri görmek için bu linki tıklayabilirsiniz ↓ Tutulma yazım burada ↓

14 Ekim 2023 Terazi Burcunda Güneş Tutulması

Günden güne görünür olacak tutulma etkileri. Ay büyüdükçe konular şekil alacak. Olmaması gereken yanlış şeyler sistemden uyarılarını alacak. Doğru adımlar desteklenecek. Kuvvetli bir değişim dönemi.

Geçtiğimiz hafta Venüs ve Mars yer değiştirmişti. Onlar yeni transitlerine başladılar. Bu hafta da değişim var. Merkür burç değiştirecek.

Merkür 22 Ekim günü 09:48’de akrep burcuna geçecek. Yörüngesinde hizalanma olarak akrep takım yıldızının önünde olacak yani artık. Transitlerin mantığı bu. Gezegenlerin transitlerinin, burç değiştirmesinin böyle bir mantığı var.

Bu arada Güneş de bir gün sonra, 23 Ekim’de gelecek Merkür’ün yanına, akrep burcuna.

Bu hafta başka nasıl gelişmeler var ? Merkür ve Güneş, Pluto ile didişecek biraz. Yeni transitlerinden önce, terazi burcunun son derecelerinde iken Pluto ile uyumsuz açıda olacaklar. Kareler oluşacak.

Bu karelerin yanında Merkür’ün Satürn ile uyumlu bir açısı var. Venüs’ün Jüpiter ile uyumlu açısı var.

Aşağıda her birini detaylarıyla göreceksiniz.

Tam bu noktaya bir not düşüyorum yine ↓

Yazımın son bölümünde, en son bölümde güncele dair büyük transitlerin  (Jüpiter, Satürn) linkleri var. Bir elementler yazı dizim var ayrıca. Aşağıdan onlara da bakabilirsiniz.

Instagram içeriklerimi de görmek isterseniz ;

Instagram hesabım ↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.16-22 Ekim haftası gezegen açıları :

21 Ekim : Merkür Pluto karesi : Merkür 27° Terazide, Pluto 27° Oğlakta

Pluto haksızlık, hakkaniyetsizlik, erdemsizlik demektir. Merkür ise ilişkilerimizi simgeleyen terazi burcunda.

İlişkiler, alışverişler, ortaklıklar, anlaşmalar içinde birileri kurnazlık yapabilir. Haksızlık yapabilir. Haklarımızı kimseye teslim etmeyelim.

Kurnazlık gerçek akıl değildir. Aklın taklididir. Ne yazık ki kötü bir taklididir. Yaptığı her şey önüne gelir insanın. Gerçek akıl sahipleri kendilerine böyle karmalar yaratmazlar.

Yaptığımız her işte, her alışverişimizde ölçüye, dengeye, hakka, hukuka dikkat edelim.

21 Ekim : Güneş Pluto karesi : Güneş 27° Terazide, Pluto 27° Oğlakta

Hayatla ilişkimizde, insan ilişkilerimizde hak ettiklerimizin aslında çok azıyla yetindiğimizi, kendimize haksızlık ettiğimizi fark edebileceğimiz bir zaman. Bu farkındalığı sağlayacak deneyimler olabilir.

Bunun dışında büyük imzalı konular, büyük alışverişler, önemli iş birlikleri, kontratlar için önermem bu vakti. Uzun soluklu olmayabilir + sorun yaratabilir çünkü. Açının öncesi-sonrasıyla birlikte 3-4 günlük dönemde etkiler yoğundur. Özellikle de açı yaklaşırken, yani öncesinde.

22 Ekim : Venüs Jüpiter üçgeni : Venüs 12° Başakta, Jüpiter 12° Boğada

İş kurma, iş geliştirme süreçleri içinde olanlar için şanslı, bereketli bir zaman. İyi keşiflerimiz olabilir. Keşfedeceğimiz şeylerle doğru biçimde yapabiliriz yapacağımız şeyleri.

Neyin nasıl olması gerektiğini buluyoruz.

Düzen, verim, sistem, üretim, kazanç..Ana temalar bunlar. Düzenimizi, işleyişimizi, iş akışlarımızı iyileştirmek, üretimlerimizi geliştirmek, üretimlerimizi talepler doğrultusunda yenilemek ve kazançları büyütmek için çok iyi bir zaman. Rüzgar istediğimiz yönden esiyor.

22 Ekim : Merkür Satürn üçgeni : Merkür 0° Akrepte, Satürn 0° Balıkta

Yeni bir başlangıç noktası bu. Çünkü bir sıfır noktası.

Bazı şeyleri denedik ve istediğimiz sonuçları alamadık belki..Konu her şey olabilir. Öyle yaptık, olmadı..böyle yaptık, olmadı belki.

Artık yapmamamız gereken şeyleri biliyoruz. Tecrübelerimizle doğrular, doğru seçimler de çıkıyor ortaya çıkıyor kendiliğinden. Bir şeyler artık eskisi olmayacak. Çünkü biz daha iyi seçimler yapacağız.

Başka şeyler de ekleyeceğim : İş, üretim, kazanç, para konularında bir düze çıkma hali var burada. Bitecek borçlar olabilir. Borçları küçültmek, daha iyi kazanmak, bütçemizi dengelemek için yapmaya başlayacağımız şeyler olabilir. Daha iyi bir düzen kuruyoruz kendimize.

İş anlaşmaları, ticari faaliyetler için iyi bir zaman.

Satürn sürmek, var olmak demektir. Kalıcı olacak, uzun vadeli olacak, istikrarla devam edecek güzel şeyler başlayabilir bu üçgen ile.Her bir günü detaylarıyla inceleyelim şimdi.

16 Ekim Pazartesi

Ay’ın akrepte olduğu bir gündeyiz. Parasal konular var. Para alışverişleri, para transferleri var. Banka işlemlerimiz var. Ödemeler var.

Gündüz saatlerinde Ay ve Jüpiter karşı karşıya. Hiçbir konuda şartları çok zorlamamak, ısrarcı olmamak, bir şey olmuyorsa konuya biraz zaman tanımak, üzerine gitmemek iyi olabilir.

Bu gündüz saatlerini önemli alışverişler için de önermem. Aldığınız şey pişmanlık yaratabilir, memnuniyet ve tatmin getirmeyebilir.

Bugün büyük hareketler yapmamak en güzeli 🙂


16-22 Ekim 2023 Astroloji Gündemi


17 Ekim Salı

Ay bugün 22:36’ya kadar akrep burcunda.

Sabah saatlerinde Ay Uranüs karşıtlığını görüyoruz. Bir tatsızlık, birinden gelebilecek erdemsiz, hoş olmayan bir davranış, bir münakaşa olası.

Kötüyle kötü olmaya gerek yok. Ama haklarımızı ve sınırlarımızı da koruyacağız tabii ki. Ayarınca, kararınca sözümüzü söyleyelim.

Öğle vaktinde bir Ay Neptün üçgeni var. Enerji dinginleşiyor. Sakin, huzurlu bir vakit.

Gündüz ve akşam üstü saatlerinde iyi bir açısı var Ay’ın. Pluto ile altmışlığı var. Parasal konuları destekler bu açı. Para gelişleri olabilir. Ruhsal ve mental anlamda da güçlü hissediyoruz.

Görüşmeler, sunumlar, toplantılar için iyi bir zaman. Kendinden emin olmak, karşı tarafta etkili bir izlenim bırakmak gibi güçlü bir hali anlatıyor Pluto’nun bu uyumlu açısı.

18:43-22:36 arasında Ay boşlukta. Akrep yolunun kalan kısmında açısız. 22:36’da yay burcuna geçiyor.


16-22 Ekim 2023 Astroloji Gündemi


18 Ekim Çarşamba

Ay yay burcunda olacak gün boyunca. Uzaklardan haberler gelebilir. Hocalarla, öğrencisi olduğumuz kişilerle konuşup kararlaştıracağımız şeyler olabilir.

Öğle ve gündüz saatlerinde Ay ve Venüs arasında bir kare var. Birinden yana gücenebiliriz bir şeye. Biri yeterince nezaketli davranmayabilir. Kişi davranışına özenmiyorsa, bunu biz neden önemseyelim ? Neden üzelim kendimizi ? Bir şey değersizse önemsizdir.

Güneş’in Güney Ay düğümüyle kavuştuğu gündeyiz. Bir konuda netleşebilir, bir şeyi bırakabiliriz. Bir iletişimden uzaklaşabiliriz. Birine karşı mesafelenmek ya da bir bağlantıyı sonlandırmak mümkün.


16-22 Ekim 2023 Astroloji Gündemi


19 Ekim Perşembe

Ay bugün de yay burcunda.

Sabahın ilk saatlerinde Ay Kiron üçgeniyle güzel başlıyoruz güne. Bir durumu düzeltmek için ne yapabileceğimizi bulabiliriz.

Akşam üstü ve akşam saatlerinde Ay Neptün karesi var. Arkadaşlıklar içinde tatsızlıklar olabilir. Beklentiler karşılanmayabilir. Kendini tek hissetmek, desteksiz hissetmek gibi bir hali anlatır Neptün’ün Ay’a böyle açıları. Kiminle ne ölçüde bir bağımızın olduğuna gerçekçi biçimde bakalım.

Bu Neptün karesinin ardından iyi açılar geliyor. Ay, Güneş Merkür kavuşumuyla güzel açılar yapacak.

Önce Ay Merkür altmışlığı, ardından Ay Güneş altmışlığı geliyor bu akşam.

Kendi içimizde dengeyi bulabiliriz, bir şeylerden ders çıkarabilir, neyi neden yaşadığımız fark edebiliriz. İlişkilerimiz ve ilişki kurma şeklimiz konusunda yeni ayarlamalarımız olabilir doğru mesafede durmak için.

Merkür’ün de güney Ay düğümüyle kavuştuğu gündeyiz. Kim bizim yakınımız, dostumuz, kim değil, fark ediyoruz.

Bu arada hukuk bir terazi temasıdır. Hukuksal konuları olanlar avukatıyla görüşebilirler. Bir arayış varsa iyi bir avukat ile irtibata geçebilirler. İyi haberler alabilirler konularında.

22:02 sonrası Ay boşlukta. Yay burcunun geri kalanında açısı olmayacak.


16-22 Ekim 2023 Astroloji Gündemi


20 Ekim Cuma

Ay günün ilk saatlerinde, 04:54’te oğlak burcuna geçiyor. Bugün gün boyunca iyi açıları olacak Ay’ın.

Sabah saatlerinde Ay Satürn altmışlığı geliyor önce. Bir konu netleşebilir. Bir şeyi planlayabilir, programını yapabiliriz. Organize edeceğimiz bir şey olabilir. Yeni bir düzene geçebiliriz bir konuda. Bir şeyin düzenini belirleyebiliriz. Düzen demektir Satürn.

Satürn bağlarımızı, ailemizi de simgeler. Ailemiz için, onların konforun, sağlığı, iyiliği için yapacağımız şeyler olabilir.

Öğle saatlerinde Ay Mars altmışlığı var. Hareketli bir aktiviteye katılabiliriz. Spor yapabiliriz. Bekleyen konularla ilgilenebilir, ertelediğimiz işleri yapabiliriz.

Akşamı güzelleştiren bir Ay Venüs üçgeni var. Parasal konularda şanslar var. İşimizle ilgili yeni keşiflerimiz olabilir. İlişkilerimiz içinde keyifli bir akşam yaşayabiliriz.


16-22 Ekim 2023 Astroloji Gündemi


21 Ekim Cumartesi

Ay oğlak burcunda olacak gün boyunca.

Günün ilk yarısında Ay Kiron karesi var. Kibirli davranışlar kalp kırabilir, münakaşalara neden olabilir. Ölçümüzü bilelim.

Günün ikinci yarısında, akşam üstü saatlerinde Ay Uranüs üçgeni geliyor. Bir şeyi yapmanın kolay bir yolunu bulabiliriz. Günlük hayatımızı değiştirecek, kolaylaştıracak keşiflerimiz olabilir. Parasal konularda da şanslı bir vakit.


16-22 Ekim 2023 Astroloji Gündemi


22 Ekim Pazar

Ay bugün 09:06’ya kadar oğlak burcunda. Sabahın erken saatlerinde uyumsuz açılarda.

Merkür ve Güneş’in Pluto ile kareleri var. Ay da Pluto ile kavuşarak bu karelerin içine dahil olacak. Münakaşalara açık bir zaman. Erdemleri, saygısı, nezaketi eksik davranışlar gelebilir birilerinden. Ne kötüyle kötü olalım, ne de meydanı kötüye bırakalım. Susmak, sessiz kalmak doğru değil haksızlık, saygısızlık karşısında. O zaman kötüler cesaret buluyor kendilerinde. Onlara alan tanımış oluyoruz. Bunu yapmayalım. İyi bir üslupla gereken sözü söyleyelim, gereken dersi verelim.

Ay 09:00-09:06 arasında çok kısa bir süre için, birkaç dakika kadar boşlukta. 09:06’da kova burcuna geçiyor.

Akşam üstü ve akşam saatlerinde Ay Mars karesi çalışıyor. Büyük efor isteyen işleri bölelim. Her şeyi aynı anda, bir arada yapmaya çalışmayalım.


Ekim ayı burç yorumlarım aşağıda ↓ İstediğiniz burcun linkini tıklayabilirsiniz. Yükselen burcunuzu okuyucunuz.

Koç Burcu Ekim 2023,  Boğa Burcu Ekim 2023,

İkizler Burcu Ekim 2023,  Yengeç Burcu Ekim 2023,

Aslan Burcu Ekim 2023,  Başak Burcu Ekim 2023,

Terazi Burcu Ekim 2023,  Akrep Burcu Ekim 2023,

Yay Burcu Ekim 2023,   Oğlak Burcu Ekim 2023,

Kova Burcu Ekim 2023,  Balık Burcu Ekim 2023

♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣

Bir elementler serim var. ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

İçinde olduğumuz büyük transitleri de ekliyorum aşağıya ↓

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Sevgiler, iyi haftalar !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!