Aslan Burcu 2021

Aslan Burcu 2021

Merhabalar sevgili aslanlar ve yükseleni aslan olanlar !

Yepyeni bir yılın eşiğindeyiz. Geriye bakmak istemiyoruz pek :)) 2020 herkes için çok şaşırtıcı oldu.

Ama çok şey öğretti bize aslında, değil mi ? Ben kendi adıma pek çok noktada dönüştüğümü söyleyebilirim. Evlere çekilince, koşturmalar azalınca, bir durunca düşündük. Düşününce fark ettik, düzelttik bir şeyleri. Çok özel bir yıldı aslında.

Şimdi tabii herkesin gözü 2021’de 🙂

2021 yılı, astrolojik olarak şükürler olsun ki, 2020 gibi zorlu göstergelere, kaotik gezegen kavuşumlarına sahip değil.

Tabii ki mükemmel yıl yoktur. Bütünüyle mükemmel olan bir an bile yoktur. Ama 2021, kesinlikle 2020 gibi zor bir yıl değil. Astrolojik açıdan bunu çok net söyleyebilirim 🙂

Şimdi yeni yılın size neler getirebileceğine bakalım. 2021’de hayatınızda nasıl alanlar açılabilir ? Hangi konular gündeminiz olabilir ? Nelerle meşgul olabilirsiniz ? Şanslar nerelerden gelebilir ?

Olası etkileri anlamak adına ;

♦ Jüpiter, Satürn ve Uranüs gibi ağır hareket eden gezegenlerin transitlerine,

♦ Kuzey güney Ay düğümlerinin bulunduğu, yani tutulmaların gerçekleşeceği aksa bakacağız temel olarak.

♦ Ayrıca bir de Merkür retrolarını konuşacağız. Merkür retroları önemli.

Merkür, retroda iken hayatı biraz rölantiye almak gerekiyor. Çünkü Merkür retrolarında başlatılan şeyler problem yaratabiliyor.

Tabii burç yorumları çok geneldir. Anlatacağım her şey, genel etkilerdir. Önemli olan ise doğum haritamızdır. Bireysel anlamda yaşayabileceğimiz şeyler, gezegen transitlerinin, tutulmaların, retroların haritamızla teması ile şekillenir.

Kişisel olasılıklardan haberdar olmak, şansları iyi değerlendirmek, zorlu etkilere karşı temkinli olmak adına, astrolojik danışmanlık almak, yani doğum haritası analizi yaptırmak isteyenler için

İletişim adresim : anlatburcak@gmail.com

Beni ‘Instagram’dan da takip edebilirsiniz bu arada. Tıklayınız : @astroloji.anlatburcak

Hadi başlayalım !

JÜPİTER

Jüpiter 19 Aralık 2020’de kova burcuna geçiyor. 29 Aralık 2021’e kadar kova burcunda olacak.

Yaklaşık 1 yıldır oğlak burcunda transit ediyordu.

Jüpiter için oğlak burcu yerleşimi, biraz zorlu bir yerleşim. Çünkü doğaları uyumsuz. Daha da ötesinde, bu yılın bu kadar zor geçeceğini bize anlatan Jüpiter Pluto kavuşumlarıydı.

Jüpiter oğlakta iken, Pluto ile 3 kez kavuşum yaptı.

Pluto zaten krizleri, zorlukları, sorunları, kaosu simgeleyen bir gezegen. 2020 yılına girerken eğitim, seyahatler, ekonomi gibi Jüpiteryen temalarda maalesef büyük zorluklar yaşanabileceğini söylemiştik.

Oğlak sizin 6.eviniz. 2020 yılında iş, hizmet, çalışma hayatınız, günlük yaşam düzeniniz ve sağlığınız konusunda zorlu durumlar, dönüşümler, uyumlanmanızı gerektiren değişimler yaşamış olabilirsiniz.

Artık Jüpiter’in oğlak transiti bitiyor.

19 Aralık 2020-29 Aralık 2021 arasında kova burcunda olacak Jüpiter. Sizin 7.evinizde olacak.

7.evin konularında şanslı olacağınızı anlıyoruz buradan.

Peki acaba ne demek 7.ev ? Bu evin konuları neler ?

Evlilik, özel ilişkiler, partnerle ilgili konular, iş açısından baktığımız zaman ortaklıklar, iş birlikleri, sözleşmeler, anlaşmalar, kontratlar, imzalar, ayrıca bize danışmanlık veren, yol gösteren kişiler 7.ev kapsamında.

Bekarsanız, hayatınıza birinin girebileceği, bir ilişkiye adım atabileceğiniz, bir beraberliğin başlayabileceği güzel bir yıla giriyorsunuz 🙂

Bir ilişkiniz varsa, evlenme kararı alabilirsiniz, hatta bu adımı atabilirsiniz.

Evli iseniz eşinizle ilgili konularda şanslı etkiler alıyorsunuz. Mevcutta olandan daha iyi bir işe girebilir. Daha çok kazanabilir. Bir sorunu varsa, aşabilir. Evliliğinizde problemler varsa, bunları iyileştirebileceğiniz bir yıl ayrıca 2021.

İşinizde ortaklık kurabilirsiniz. Tek başınıza olmak yerine başkaları ile birlikte hareket etmek size daha özgüvenli hissettirebilir. Maddi anlamda kar getirebilir.

Size büyük fayda sağlayacak bir rehber, bir danışman, bir hoca, bir eğitmen eklenebilir 2021’de hayatınıza 🙂

Jüpiter 2021’de kova transitini hızlıca tamamlayarak bir süre için balık burcuna geçecek.

13 Mayıs-28 Temmuz arasında Jüpiter balık burcunda olacak. Sonra retrosunda kova burcuna geri dönecek. Asıl Jüpiter-balık döngüsünü ise 2022’de yaşayacağız.

2021’deki balık döngüsü, bir fragman esasen. Bu kısa süreçte Jüpiter’in balıkta iken neler getirebileceğini önden bir ufak göreceğiz 🙂 Ayrıca haritamızda balık burcunun olduğu alanda yeni niyetler oluşacak. Muhtemelen de bu niyetlerin gerçekleştiği yıl 2022 olacak.

Balık sizin 8.eviniz. Parasal konular, krediler, bankacılık işlemleri, muhasebe konuları, vergi, denetim, sigorta, prim, tazminat gibi konular, finansal alanlar bu ev kapsamında. Bu alanlarda konularınız varsa ya da 13 Mayıs-28 Temmuz arasında olursa, güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz.

13 Mayıs-28 Temmuz arası olan bu dönem dışında, 2021 genelinde 7.eviniz üzerinden Jüpiter etkisi alıyorsunuz. İlişkilerden yana güzel bir yıl !


SATÜRN

Satürn son 2,5 yıldır oğlak burcunda, yani 6.evinizdeydi. İş konusu, çalışma hayatınız, iş ortamınız, günlük yaşam düzeniniz, hizmet sunduğunuz ve hizmet aldığınız alanlar/kişiler, sorumluluklarınız, görevleriniz ve sağlığınız üzerinden zorlu bir dönem yaşamış olabilirsiniz.

Satürn buradan çıkıyor artık. Tabii pek çok konuya şekil vermiş olarak çıkıyor.

17 Aralık 2020’de kova burcuna geçiyor Satürn. 7 Mart 2023’e kadar kovada olacak.

Kova sizin 7.eviniz.

Temeli sağlam, kalıcı/uzun vadeli bir ilişki başlayabilir özel hayatınızda. Evlenebilirsiniz. Evli iseniz eşinizle, evliliğinizle ilgili bazı sorumluluklar üstlenebilirsiniz. Jüpiter de 7.evinizde olacak. Seyahatleri anlatan bir gezegendir Jüpiter. Eşinizin iş seyahatleri, şehir dışına ya da yurt dışına yolculukları olabilir kimi zaman. Bir mesafe durumu deneyimleyebilirsiniz.

Eşinizle birlikte başka bir şehre ya da ülkeye yerleşmek gibi yenilikler de olası. Yani illa ki ayrı kalmak şeklinde olmayabilir bu. Başka bir yerde bir yaşam düzeni oluşturabilirsiniz birlikte.


Satürn Uranüs kareleri 2021

2021’de Satürn ve Uranüs arasında bir kare açı oluşacak. Toplamda 3 kez meydana gelecek bir görünüm. Yılın geneline yayılacak bir etki olduğunu, yılın ana karakterini belirleyecek olduğunu da söyleyeyim.

Bu kare açının etkisi, Şubat, Haziran ve Aralık aylarında oldukça belirgin olacak.

17 Şubat, 14 Haziran ve 24 Aralık, açının kesinleşeceği tarihler.

Ama sadece gün bazında bu tarihlere odaklanmayalım. Çünkü Satürn de, Uranüs de, ağır hareket eden gezegenler. Dolayısıyla yaptıkları bir açı, uzun süre korunuyor, aynı kalıyor.

Bu sebeple ortaya çıkacak olan gündemler, değişimler haftalara, aylara yayılacaktır. Zaten 2021’in ana enerjisini bu kare açı oluşturuyor.

Satürn 7.evinizde, Uranüs ise 10.evinizde.

Bu kare açı size 2021’de :

İşinizde, sözleşmeli konularda, imzalı işlerde, anlaşmalarda değişen durumların olabileceğini söylüyor. Yeni şeylerin olabilmesi, yeni ihtimallerin gerçekleşebilmesi için bazı kopuşlar olabilir. İşiniz değişebilir. Mevcut düzeninizde temel konular üzerinden değişimler olabilir.

Eşinizin işi değişebilir. Yeni bir şirkete ya da farklı bir sektöre geçebilir. Size evlilik ve iş konusu üzerinden değişimler geliyor gibi duruyor bu kareye bakınca.


2021 Merkür Retroları

30 Ocak-21 Şubat 2021

26 derece kova burcunda başlayacak, kovanın 11 derecesine kadar devam edecek.

7.evinizde gerçekleşecek bir retro. Önemli sayılabilecek girişimlerden, sözleşmelerden, imza atmanızı gerektiren konulardan uzak durun, beklemede kalın.

Sevgilinizle ya da evli iseniz eşinizle, iş ortaklarınızla, size rehberlik eden, danışman/hoca konumunda olan kişilerle iletişimlerde ufak tefek yanlış anlaşılmalar, ara ara zorlanmalar olabilir bu süreçte. Oralara da dikkat.

29 Mayıs-22 Haziran 2021

24 derece ikizler burcunda başlayacak ve ikizlerin 16 derecesine kadar geri gelecek Merkür.

11.evinizde yapacak Merkür bu retro hareketi.

Arkadaş çevrelerinde iletişimlere biraz daha dikkat etmeyi gerektiriyor bu döngü. Anlaşmazlıklar, küçük şeylerden küslükler doğabilir 🙂 Üzmeyin birbirinizi 🙂

11.ev sosyal çevremiz dışında projelerimizi, çalışmalarımızı da anlatan bir alan. İşinizde projelerinizi, fikirlerinizi, tasarımlarınızı gözden geçireceğiniz, bazı eksikleri tamamlayacağınız, çalışmaları daha iyi hale getireceğiniz bir süreç bu.

27 Eylül-18 Ekim 2021

25 derece terazi burcunda başlayacak, terazinin 10 derecesinde bitecek.

3.evinizde yaşayacaksınız bu süreci. Kardeşlerle bol kavgalı bir döngü :))) Yok yok, o kadar demeyelim. Ara ara olur bir şeyler 🙂 Kardeşlik böyle bir şey değil midir zaten :)))

3.ev kardeşlerimizi, yakın akrabalarımızı, kuzenlerimizi, komşularımızı ve günlük yaşamımızda sık gördüğümüz kişileri anlatır. Yakın çevreniz içinde zaman zaman kendinizi tam olarak ifade edemediğinizi düşündüğünüz noktalar olabilir Merkür retro iken. Ama durumları telafi edebilirsiniz tabii. Karşı tarafı da yanlış anlamamaya çalışın.

3.ev ilkokul, lise gibi eğitim yıllarımızı simgeliyor. Üniversiteye kadar olan dönemi sembolize ediyor. Merkür retro konumda iken, eski okul arkadaşlarınızla yeniden iletişim kurabilirsiniz. Bir yerlerden karşınıza çıkabilirler. Eski komşularınızla da irtibatlar doğabilir yeniden 🙂


Kuzey Güney Ay Düğümleri ve Tutulmalar

Güneş ve Ay tutulmaları, kuzey güney Ay düğümlerinin bulunduğu burçlarda gerçekleşirler.

2021’de kuzey Ay düğümü ikizler burcunda, güney ay düğümü (tam karşısında olur) yay burcunda olmaya devam edecek yine. Mayıs 2020’den beri bu hattalar. 2021 için de durum aynı.

İkizler burcu sizin 11.eviniz. Yay burcu 5.eviniz. 5-11 aksının aktif olduğu bir yıl yaşayacaksınız.

Son derece kadersel etkileri anlatır bize Ay düğümleri.

Her zaman için ilahi planımızın akışı bizi kadersel olarak, güney Ay düğümünün olduğu taraftan uzaklaştırır. Yani o evin temsil ettiği konulardan uzaklaşırız ve kuzey Ay düğümümüze doğru yol alırız.

Her zaman kuzey Ay düğümümüze doğru gitmemizi ister bizden hayat.

Kuzey Ay düğümü hangi evimizden geçiyorsa, o evin konularında yeni başlangıçlar olur. Şanslı gelişmeler yaşarız. Yeni ortamlar, yeni insanlar eklenir hayatımıza.

11.evinizden kuzey Ay düğümü geçiyor olacak 2021’de. Yeni ortamlar, yeni sosyal çevreler, yeni arkadaş grupları demektir bu.

İşinizde yeni ekiplere dahil olabilirsiniz. Sosyal hayatınızda pek çok yeni insan tanıyabilirsiniz. Kurs ortmlarınız, eğitimleriniz olabilir. Yeni arkadaşlıklar kurabilirsiniz.

Ayrıca vakıflar, dernekler, sosyal sorumluluk teması 11.evin konusu. Bu tür bir yenilik de dahil olabilir hayatınıza. Bir vakfa, derneğe üye olabilir, gönüllü olarak çalışabilirsiniz.

Yeni yeni insanlar geliyor hayatınıza 🙂 Kalabalıklar geliyor !

2021 yılı için Güneş ve Ay tutulmalarının tarihleri şöyle :

2021 Güneş Tutulmaları

10 Haziran 2021 → 19⁰ İkizler Güneş Tutulması

4 Aralık 2021 → 12⁰ Yay Güneş Tutulması

2021 Ay Tutulmaları

26 Mayıs 2021 → 5⁰ Yay Ay Tutulması

19 Kasım 2021 → 27⁰ Boğa Ay Tutulması


2021 yılının hepimize sağlık, şans, mutluluk, bereket, huzur ve keyif getirmesini diliyorum !

Kendiniz için ne diliyorsanız, artık orasını siz biliyorsunuz 😉 en hayırlı, en güzel ve en kolay şekilde gerçekleşmesini diliyorum 🙂

Hepinize iyi seneleerr ! Harika bir yıl olsun !!!

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!