20-26 Mart 2023 Astroloji Gündemi

20-26 Mart 2023 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Şanslı bir yeniay haftasındayız. 21 Mart günü koç burcunun 0 derecesinde, tam olarak zodyağın başlangıç noktasında güzel bir yeniay gerçekleşecek.

Merküryen bir yeniay. Pluto’dan uyumlu açısı var. Mars ‘Hadi, artık hareket vakti !’ diyen bir konumda.

Fikir, karar, plan ve dönüşüm yeniayı bu. Sıfırlanmak, geçmişi geçmişte bırakıp önümüze bakmak, kendimize yeni bir sayfa açmak, yeniye geçmek, yeniyi başlatmak için tertemiz bir yeniay. Güzel bir sıfır noktası.

Bakın, burada yeniay yazım ↓ Bu linki tıklayarak tüm detaylarını, genel resmini, burçlar üzerinden getirebileceklerini görebilirsiniz

21 Mart Koç Burcunda Merküryen Yeniay

Güneş 21 Mart günü koç transitine başlıyor. Yeni bir zodyak türü başlamış oluyor böylece. Yeni bir dönemi başlatıyor Güneş. İlkbahara varmak nasip oldu. Doğanın uyanışı gibi biz de tazelenelim, yaşamımızı iyiye götürecek başlangıçlar yapalım inşallah.

Güneş koç yazım burada ↓

Güneş Koç Burcunda 21 Mart-20 Nisan 2023

Ramazan ayı başlıyor 23 Mart itibariyle. Esenliği, bereketi üzerimize olsun. Güneş’in koç transiti ve koç yeniayı ile Ramazan ayının enerjisi birleşiyor. Çok güzel bir temizlik, sıfırlama ve yenilenme, yeniden başlama vaktindeyiz.

Aylardır ikizler burcunda olan Mars, artık yengeç burcuna geçiyor bu hafta. İkizler burcunda retro yaptığından epey uzun kaldı burada. 20 Ağustos 2022’den bu yana ikizlerdeydi.

25 Mart günü yengeç transitine başlıyor.

ve çok daha büyük bir değişim var gökyüzünde bu hafta. Pluto’nun kova transiti artık başlıyor.

2008’den bu yana oğlak burcunda ilerleyen Pluto kovaya geçiyor artık. Bu yıl bir süre için kovada olacak. Retrosunda oğlağa dönecek. Fakat artık bu transit başlıyor. Çok yaklaştığından bir süredir kova temaları üzerinden çalışıyor zaten Pluto.

Toplumsal hareketleri, toplumsal konularda değişimleri anlatan yeni bir dönem başlıyor.

Bu yeni dönemin detaylarını, genel olasılıklarını ve burçlar üzerinden getirebileceklerini aşağıdaki linki tıklayarak görebilirsiniz ↓ Pluto yazım burada ↓

Pluto’nun Kova Transiti Başlıyor ! 23 Mart 2023

Haftanın tüm detaylarını aşağıda göreceksiniz.

Öncesinde Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


20-26 Mart haftasının başlıca gelişmeleri :

21 Mart Salı günü 20:23’te koç burcunun 0 derecesinde bir yeniay doğuyor.

25 Mart Cumartesi günü 14:45’te Mars’ın yengeç transiti başlıyor.


20-26 Mart haftasının gezegen açıları :

20 Mart : Venüs Kuzey Ay Düğümü kavuşumu : Venüs 4° Boğada, Kuzey Ay Düğümü 4° Boğada

Güzel bir kavuşum. Sayayım olasılıkları : Parasal şanslar. Maddi konularda çözümler, kolaylıklar. Dünyevi nimetler. Keyifler. Alışverişler. Yeme içme konuları. Kişisel bakım. Kendimize özenmek, bakım yapmak. Bedene daha çok özenmek. Toprak elementinin güçlenmesi. Dünyevi olanla ilişkinin güçlenmesi. Oldukça güzel bir kavuşum.

20 Mart : Güneş Pluto altmışlığı : Güneş 29° Balıkta, Pluto 29° Oğlakta

Güneş de, Pluto da gücümüzle ilgili göstergeler. Ruhsal anlamda, bedensel anlamda, maddi manevi anlamda bir güçlenme, olumlu yönde bir değişim göstergesi diyebilirim bu açı için.

Bizi çözen, dağıtan, hedeflerimize odaklanmamızı güçleştiren duygu durumlarını aşabiliriz.

Gündem konularımızda güzel gelişmeler olabilir.

Yetki sahibi kişilerden, yöneticilerden, üstlerden işlerimizi kolaylaştıracak güzel destekler gelebilir. Yardım alacağımız, bize yardımcı olacak kişiler olabilir.

İşimizde yeteneklerimizi, yetkinliklerimizi daha güçlü şekilde göstereceğimiz yeni üretimlerimiz olabilir. Yeni projeler üretebiliriz.

İş ya da eğitim hayatında sunum yapacak, konuşma yapacak olanlar varsa, bu açı şanslı olduğunuzu söylüyor 🙂 Mülakatlar için de destekleyici bir zaman.

26 Mart : Merkür Kiron kavuşumu: Merkür 15° Koçta, Kiron 15° Koçta

Merkür = Niyet, fikir, düşünce, karar. Kiron = Şifa.

Bir şeyleri şifalandırmanın kararı var burada. Olanı olduğundan daha iyi etmek için yapılacak yeni şeyler var. Belki iç dünyamızı şifalandırmak, belki bir sorunu çözmek, belki işimizde güçlenmek, işlerimizi büyütmek, yaşamımızda bir şeyleri yoluna koymak ve düzenlemek..Böyle bir kararı ve iyileşme yönünde adımları sembolize ediyor bu kavuşum.

İletişimler, dialoglar içinde pürüzlü durumları onarmak için de bir çabamız olabilir. Merkür iletişim gezegeni çünkü.


Her bir günün detaylarına bakalım şimdi.

20 Mart Pazartesi

Ay balık burcunda bugün.

Yeniay öncesindeyiz. Ay’ın kapanış fazındayız. Kapatıyoruz artık bazı defterleri. Bırakmamız gerekenleri bırakıyoruz. Balık zodyakta burçların sonuncusudur. Sonlanma, tamamlanma ve bırakışlarla ilgilidir. Ay tam da kapanma fazında ve balıkta iken bizler de bir bırakış halindeyiz. Bize fayda getirmeyen, bizi eksilten, iyi gelmeyen, toksik olan, temiz olmayan, iyiliğimize olmayan şeyleri bırakıyoruz. Bir temizlik ve kapanış var.

Akşam saatlerinde Ay Uranüs altmışlığı geliyor. Değişim yaratmak istediğimiz konularda planlama yapmak için de güzel, uygulamaya geçmek için de güzel. Yaratıcı çözümler, güzel fikirler var. Bir değişim enerjisi var.


21 Mart Salı

Ay 19:01’e kadar balıkta.

Günün ilk yarısında Ay, Neptün ile kavuşumda. Bir konuda olgunluk göstermek, yüce gönüllülük etmek, herkesin aynı ruhsal seviyede olmadığının farkındalığıyla olanı olduğu gibi kabul etmek..Böyle bir hal var burada.

Bedende ayaklarla ilgilidir ayrıca balık. Neptün balığın yöneticisi olarak ayaklarla ilgilidir.

Ayak sağlığı ile ilgili konular da yer alabilir günün içinde. Muayene, kontrol, bakım, ilaç, vb şeyler olabilir.

Öğle ve gündüz  vaktinde Ay Mars karesi geliyor. Bir kabalık, nezaketsiz bir davranış olası. Adabı eksik, kendini bilmeyen kimselerle münakaşalara girmeyelim. Susmak değil illa ki. Sözümüzü terbiyemizle söyleyebiliriz. İşe yaramıyorsa, buna değmeyecekse, anlamı yoksa ona da gerek yok.

Günün ikinci yarısında Ay Pluto altmışlığı aktif. Fazla duygusal davrandığımız ve kendimizi seçmediğimiz, tavır koyamadığımız, gücendiğimizi ya da kızdığımızı belli edemediğimiz, sınır çizemediğimiz bir konuda net tavrımızı gösterebiliriz. Yardımlaşmalar için de güzel. Birine yardımcı olmak, biri için bir şey yapmak gibi olasılıklar var.

18:57-19:01 arasında Ay boşlukta. 19:01’de koç burcuna geçiyor. 20:22’de yeniay doğuyor bugün.


20-26 Mart 2023 Astroloji Gündemi


22 Mart Çarşamba

Ay’ın koç transitindeyiz.

Yeniayın ardından enerjimiz yüksek. Yeni başlangıçlar için hareket halindeyiz. Değilsek de olalım derim 🙂 Epey güzel bir yeniay var elimizde. Sıfırlanıp yeniden yola çıkmak ya da yepyeni bir şeye adım atmak isteyenler için iyi bir zaman.

Akşam ve gece saatlerinde Ay, Jüpiter Kiron kavuşumuyla temas ediyor. Önce Kiron, hemen ardından Jüpiter ile kavuşuyor. Şifanın yolu, çözüm için başlangıç noktası, iyileşmenin ilk adımı..Böyle bir sembolü var bu kavuşumların.


23 Mart Perşembe

Ay bugün 21:41’e kadar koç burcunda olacak sevgili okuyucularım. Önemli bir gündeyiz. Pluto’nun burç değiştireceği, kova burcuna geçeceği gündeyiz.

Pluto yazım burada : Pluto’nun Kova Transiti Başlıyor

Yeniay ile önemli dönüşümler var. Yeni fikir ve planlamalar var.

Akşam saatlerinde Ay Mars altmışlığını, yapmak istediğimiz şeyler için kullanabiliriz. Özellikle üşendiğimiz, efor isteyen, bedensel enerji gerektiren konuları çıkabiliriz aradan. Motivasyon, enerji, eylem anlamına geliyor Mars’ın uyumlu açıları.

20:12-21:41 arasında Ay boşlukta. 21:41’de boğa burcuna geçiyor. Geçer geçmez de Pluto ile kare açı yapıyor.

Biraz huzursuz bir enerjisi var gecenin. Kendimizi iyi edelim, iyi etmesini bilelim.


20-26 Mart 2023 Astroloji Gündemi


24 Mart Cuma

Ay’ın boğada ilerlediği bir gündeyiz. Sabahın erken saatlerinde Ay, kuzey Ay düğümü ile kavuşuyor. Bir şey kadersel olarak kolayca ilerleyebilir. Daha önce olmamış, olamamış bir şey olabilir. Düzelebilir. Yolu açılabilir.

Günün ilk yarısında Ay, Venüs ile kavuşumda.  Parasal konularda şanslı bir vakit. Alışverişler için güzel bir vakit.

Dünyevi nimetleri anlatıyor Venüs de, boğa burcu da.

Gece saatlerinde Ay Uranüs kavuşumunu görüyoruz. Bir şeyin doğrusunu bulabiliriz. Bir konuda işin aslını fark edebiliriz.


25 Mart Cumartesi

Ay gün boyunca boğa burcunda. Yemekler yapmak, sofralar kurmak, keyif yapmak, sevdiğimiz şeylere vakit ayırmak istiyoruz. Keyif demektir boğa.

Dışarıya program yapmak, misafir ağırlamak, misafirliğe gitmek, dostlarla bir araya gelmek için iyi bir gün.

Günün ikinci yarısında Ay ve Neptün uyumlu açıda (altmışlık). Huzurumuzu besleyen şeyler yapabiliriz. İlişkiler, iletişimler içinde iyi şeyler olabilir. Güzel görünümler var bugün.

19:19 sonrasında Ay boşlukta.


26 Mart Pazar

Ay 03:41’de ikizler burcuna geçiyor. Sabah erken saatlerde Ay Satürn karesi aktif. Biraz huzursuz, karamsar bir vakit. Aile büyükleri ile anlaşmazlıklar da olabilir.

Öğle saatlerinde gelen Ay Güneş altmışlığı ile toparlanıyoruz.

Ruhsal ve mental anlamda, duygusal anlamda bir denge halini sembolize eder Ay ve Güneş’in uyumu. Güzel bir görünüm. Yapmak istediğimiz şeyler için de değerlendirmeye müsait.


Güncele dair önemli yazılarımı da ekliyorum aşağıya.

Nisan 2023 Astroloji Gündemi

Jüpiter 16 Mayıs’a kadar koç burcunda olacak. Jüpiter yazım burada ↓

Jüpiter Koç Burcunda 20 Aralık 2022-16 Mayıs 2023

Satürn’ün yeni transiti başlıyor ! Balık burcuna geçiyor Satürn. 7 Mart günü başlayacak olan transit, 14 Şubat 2026’ya kadar sürecek. Bu yeni dönemin genel ve burçlar üzerinden detaylı olasılıklarını anlattığım yazım burada ↓ Linki tıklayabilirsiniz ↓

Satürn Balık Burcuna Geçiyor ! 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

2023 yazılarımı da ekliyorum ↓ Yeni yılda sizleri neler bekliyor, aşağıdaki linkleri tıklayarak görebilirsiniz.

Koç Burcu 2023,  Boğa Burcu 2023,  İkizler Burcu 2023, 

Yengeç Burcu 2023Aslan Burcu 2023,  Başak Burcu 2023, 

Terazi Burcu 2023,  Akrep Burcu 2023,  Yay Burcu 2023,

Oğlak Burcu 2023,  Kova Burcu 2023,  Balık Burcu 2023

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!