Koç Burcu Mart 2024

Koç Burcu Mart 2024

Koç Burcu Mart 2024

Baharın ilk ayını anlatmaya geldim. Merhabalar sevgili okuyucularım !

Mart ayı ile birlikte yeni bir döngüyü karşılıyoruz. Doğa, dört mevsim döngüsünün ardından bir kez daha uyanıyor. Bir kez daha çiçeklenip yeşilleniyor.

Mart ayı özellikle sizin için önemli bir ay. Güneş koç burcuna gelecek, koç dönemini başlatacak.

Zodyağın ilk burcudur koç. Sizin için yeni bir yıla girmek gibi, yeni bir dönem başlıyor.

Aya detaylıca bakacağız. Şunu da söyleyeyim yine mutlaka : Öngörüler teknik olarak yükselene göre yapılabiliyor. Evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor. Dolayısıyla bu öngörüler yükseleni koç olanlar için tutarlı olacaktır.


GÜNEŞ

Güneş 20 Mart’a kadar balık burcunda. 12.evinizde.

Bu ev Neptün’ün evi. Neptün, alma verme dengesinde ‘alması’ eksik olan gezegen.

Fazla verici olmak, kendini eksiltmek, sınırlarını koruyamamak, kendi menfaatini koruyamamak gibi bir sembol taşıyor.

Güneş’in geldiği yer güçlenir. Bu Güneş transitinde hayatın içinde verdiğiniz ama almadığınız, yeterince ve layıkınca almadığınız yerleri fark edebilirsiniz.

İşinizde ortaya koyduğunuz emek – kazançlarınız.

Ahbaplıklar, dostluklar içinde sunduklarınız – karşılığında aldıklarınız.

Maddi manevi, her konuya uyarlayabilirsiniz bunu.

Denklik var mı ? Denge var mı ? Buralara bakacağınız bir zaman.

Fazla verici davrandığınız yerleri görün ve geri çekin kendinizi. Hayatla ilişkinizde alma verme dengesini kurun ki ; toprağınız (toprak elementiniz) güçlü olsun.

Sağlığınız, işiniz, gücünüz, paranız, bereketiniz, ilişkileriniz..Hepsi toprağın konusudur.

Sizi besleyen, karşılıklı beslendiğiniz hallerin içinde olun. Dengede olun.

20 Mart günü 06:07’de koç burcuna geçiyor Güneş. 1.evinize geliyor.

Sizi canlandırmaya, hareketlendirmeye geliyor.

Bundan önceki balık dönemi tamamlanma, kapanış zamanıydı. Şimdi Güneş ile başlangıçlar zamanı.

Planladıklarınızı, hazırlandığınız şeyleri gerçekleştirmek için çok güzel bir Güneş desteği.

Üzerinizdeki tozları atacağınız vakit bu. Yerinizden doğrulup hareketleneceğiniz vakit.

Son zamanlarda düzeniniz nerelerde dağıldıysa, şimdi oraları toparlama vakti. Yaşamınıza düzen getirmek, çeki düzen vermek istediğiniz noktalarda iyi şeyler yapabilirsiniz.

Görünür alana çıkıyorsunuz artık. Hazırladığınız çalışmalar, projeler varsa, duyuracağınız, tanıtımını yapacağınız şeyler varsa, başlayacağınız, başlatacağınız şeyler varsa en iyi şekilde değerlendirin bu Güneş transitini.


Koç Burcu Mart 2024


MERKÜR

Merkür 10 Mart’a kadar balık transitinde. 12.evinizde.

Merkür balıkta iken dalgınlıklarımız olabiliyor. Bir şeyleri yapmayı unutabiliyoruz. Eşyalarımızı bir yerlerde unutabiliyoruz. Bu herkes için geçerli. Özellikle siz 12.evden etki aldığınız için, daha dikkatli olmanız gerekiyor. Siz daha çok açın gözünüzü 🙂

Yapılacak işleri ajandanıza yazın. Bir şeylerin teslim tarihleri yaklaşıyor olabilir. Hatırlatıcılar kurun kendinize. Eşyalarınıza da dikkat edin.

Bir şey daha söyleyeyim :

Pluto kova burcuna geçti. Kova burcu dijital alanları simgeliyor. Pluto burada yeterince güvenilir olmayan noktaları gösterebilir.

Balık burcu ve 12.ev çalmak, kandırmak, dolandırmak gibi anlamlar taşıyor. Böyle konularla ilgili. Dijital alanlarda kişisel verilerinizi iyi koruyun diyeceğim. Pluto etkisine eşlik eden bir Merkür transiti de olduğu için söylüyorum.

Örneğin internet üzerinden yaptığınız işler, işlemler içinde güvenilir olmayan noktalar var mı ? Bunları tespit edin. Riskli noktalar için önlem alın. Kişisel verilerinizi mümkün olduğunca paylaşmayın.

Merkür 10 Mart’ta, 07:03’te koç burcuna geçiyor. 1.evinize geliyor.

Transitler 1.evi aktive ettiğinde hareketleniriz, canlanırız. Yeni girişimlerimiz olur, yeni şeylere başlarız. Daha çok karışırız hayata.

Hele de 1.evde bir Merkür daha çok iletişim, daha çok irtibat, daha çok insan anlamına geliyor.

İş hayatınızda, yakın çevreniz içinde, sosyal yaşamınızda yeni şeyler olabilir. Yeni yeni bağlantılar doğabilir. Yeni insanlarla tanışabilirsiniz.

Sosyalleşeceğiniz ortamlara girebilirsiniz.

İşinizde bildirimini, tanıtımını, duyurusunu yapmak istediğiniz şeyler için çok güzel bir Merkür geçişi olduğunu söyleyeyim. Anlatın, yazın, konuşun. Tam bunları vakti.

Eğitim demektir ayrıca Merkür.

Bir eğitime başlayabilirsiniz. İlgi alanlarınızda herhangi bir şey olabilir bu.

İşinizde eğitim vermeye, eğitmenlik yapmaya hazırlanıyorsanız, bunun da başlayabileceği bir zaman.


Koç Burcu Mart 2024


VENÜS

Venüs 12 Mart’a kadar kova burcundaki transitine devam ediyor. 11.evinizde.

Burada çok güzel ihtimaller var. Hem iş konusunda iyi fırsatlar doğabilir. Hem de sosyal hayatınızda renklendirir, canlandırır, hareketlendirir Venüs sizi.

İşinizde hitap ettiğiniz kalabalıkları, grupları (bu kova temasıdır) büyütebileceğiniz bir zaman. İyi üretimlerle işinizi, iş hacminizi büyütebilirsiniz.

11.ev sosyal hayatımızı da anlatıyor. Yeni ortamlara girebilirsiniz. Güzel insanlarla tanışabilirsiniz. İletişim kurmak, sohbet etmek, sosyalleşmek, yeni ortamlar içinde yeni insanlardan ilham almak, güzel şeyler öğrenmek çok iyi gelebilir size.

Venüs ile yaşam enerjiniz yükseliyor.

Venüs 12 Mart günü 00:51’de balık burcuna geçiyor gün başlarken. 12.evinize geliyor.

İçeriyi temizlersiniz Venüs ile. İçinizi. Duygu dünyanızı. İçinizde tuttuklarınızı. Geçmişten bugüne zihninizde taşıdıklarınızı.

Bir arınma dönemi, çok iyi kullanın. Duygusal yükleri sadece ruhumuzda değil, aynı zamanda bedenimizde taşıyoruz. Her şey bir enerji, duygular da bir enerji ve bedenimize de yerleşiyorlar.

Bedeni duygusal atıklardan arındırmanın en etkili yollarından biri spor yapmak. Esnemek, vücudu esnetmek (stretching yapmak). Masaj. Kişisel bakımlar.

Bedeni temizlemek ruhsal tarafta çok güzel çalışıyor. Ruhu temizlemek bedene iyi şekilde yansıyor. İkisi bir bütün. Kendimizle daha çok ilgilenmek isteyeceğiniz bit zaman olur bu. Transit öz bakım konusunda çalışır. İhtiyaçlarınıza kulak verin.


Koç Burcu Mart 2024


MARS

Mars 23 Mart’a kadar kova burcunda. 11.evinizde.

11.evde bir Mars, yeni bağlantılar getirir size.

Önemli bir şey söyleyeceğim : Yükselen koçlar için Mars’ın hareketleri önemli. Çünkü yükselen yöneticiniz Mars sizin. Koç burcunun yönetici gezegeni Mars’tır.

Yükselen yöneticisi olan gezegenin halihazırda hangi burçta olduğu, hangi evden geçtiği önemlidir.

11.ev konularını, kova konularını dolu dolu yaşayacağınız bir zaman olacaktır bu.

Çalışma hayatınızda, yaptığınız işte daha çok insana ulaşabileceğiniz, görünürlüğünüzün artabileceği, dolayısıyla daha çok talep/sipariş/istek alabileceğiniz bir zaman.

11.ev dönemlerinde kalabalıklaşırız. Mars ise hedeflerimizle ilgilidir. Hedeflerimiz yönünde attığımız adımları, girişimlerimizi simgeler Mars.

İşinizde planladığınız, hazırladığınız şeyler varsa, henüz uygulamaya almadığınız şeyler varsa, fikirlerinizden, çalışmalarınızdan eminseniz mutlaka hayata geçirin onları. Beklemeyin. Kendinizi bekletmeyin. Büyüme fırsatları var bu transitin içinde. Motivasyonunuzu, hareket gücünüzü artıracak bu Marsiyen enerjiyi iyi değerlendirin.

Mars 23 Mart günü 01:48’de balık transitine başlıyor. 12.evinize geliyor.

Mars’ın 12.ev transitleri duygusal anlamda zorlar bizi. Çünkü bilinçaltı yüzeye çıkar. Geçmişten bir şeyler tetiklenir. Geçmiş daha sık hatırlanır. Olumsuz deneyimler daha çok hatırlanır. Bunlar psikolojik olarak kişiyi etkiler, zorlar elbette.

Ama ruhunuzdan atmanız gerekenleri gösterecektir Mars. Hesapları yapıp kapatmanız gereken defterleri önünüze koyacaktır.

Geçmişe objektif gözle bakın. Kendinizi suçlamadan. Hataları başkasına da yüklemeden. İkisini de yapmadan. Yanlış şeyler yaptığınızı düşünüyorsanız, o vaktin bilinciyle o seçimleri yapabildiğinizi kendinize şefkatle hatırlatın.

Çok hedefiniz var. Çok planınız var. Zihniniz yaşamak istediğiniz şeyler, yeni fikirlerle dolu. O enerjiniz lazım size. Çok lazım. Hesaplaşmanızı yağın, geçmiş

Geçmişte bırakın. Hedeflediğimiz, yapmayı, istediğiniz o şeyler ancak önünüze bakarsanız, bugününüze, yarınıza bakarsanız olacak.

Duyguları sağaltmanın çok etkili bit yolunu buraya da yazacağım. Venüs başlığında yazsım.

Esnetin. Vücudunuzu esnetin bol bol. Atın duygusal atıkları. Sporunuzu yapın. Mars’ın 12.ev zamanlarında enerji düşebiliyor. Günlerinizi düzenleyin. İyi tutun her zaman kendinizi.


Koç Burcu Mart 2024


Mart 2024 Ay Döngüleri :

10 Mart : Balık Burcunda Yeniay : Ay 20° Balık, Güneş 20° Balık

12.evinizde gerçekleşiyor. Güzel bir yeniay. Uranüs ile uyumlu açısı var. Bir özgürlük getirecek bu yeniay hepimize. Siz 12.ev konularında etki alacaksınız.

12.ev yeniaylarında bir şeyi tamamlamak üzere hareket ediyoruz. ‘Ben bu şeyi artık bitireyim. Artık neticelendireyim. Bu artık sonlansın, rahat edeyim. Tamamlayayım konuyu’ diyoruz. Yeni ve daha iyi olan bir hale, yeni bir düzene geçmek için neleri sonlandırmamız gerektiğini fark ediyoruz.

Bu yeniay bitirmek istediğiniz şeylerde destekler sizi.

Bir çalışma, bir proje, yapılması gereken bir iş belki. Size iyi gelmeyen bir şey belki.

Bırakmanız gereken bir davranış kalıbı. Belki kendinize yük ettiğiniz duygular.

Belki bir bağlantı, toksik bir ilişki. İçinde köklenemediğiniz bir ortam. Somut, soyut her şey olabilir konu.

Bu arada balık burcu psikoloji ile, psikolog ve terapistlerle ilgili bir burçtur. Bir terapi almak niyetinde iseniz, bu başlangıcı yapabilirsiniz. Araştırmalarınız olabilir, bir uzmanda netleşebilirsiniz. Terapi süreciniz başlayabilir.

Şifa evidir bu ev. Bir şeyi şifalandırmak ve daha iyi etmek için yapacağınız şeyler olabilir.

Spiritüel tarafta şanslarınız, nasipleriniz var. Özellikle bu alanların bilgisi fayda getirecektir size. En iyi şekilde yararlanmaya çalışın. Konular içinde farkındalığınızın atacağı bir dönem.


Koç Burcu Mart 2024


25 Mart : Terazi Burcunda Dolunay + Ay Tutulması : Ay 5° Terazi, Güneş 5° Koç

7.evinizde bir dolunay ve aynı zamanda bir Ay tutulması. Pluto ile uyumlu açıda gerçekleşecek. Terazi burcu ilişkileri simgeler. İlişkilerinizde dönüşümler yaşayabileceğiniz bir tutulma etkisi alıyorsunuz.

Dolunaydan daha güçlüdür Ay tutulmaları. Daha büyük bir etki yaratır. Bitmesi gerekenler sonlanır, tamamlanacak şeyler tamamına varır Ay tutulmalarında.

Büyük netleşmeler, farkındalıklar olur.

Evli iseniz ya da hayatınızda biri varsa ya da şöyle söyleyeyim ; sizin için özel olan biri varsa, onunla ilgili konularınızın, net kararlarınızın, gündemlerinizin olabileceği bir zaman. Onu daha iyi tanımanızı sağlayacak şeyler olabilir. Uzaklaşabilirsiniz. Düşündüğünüz gibi biri olmadığını fark edebilirsiniz. Kapatmak isteyebilirsiniz konuyu. Eşinizle ilişkinizde, evliliğinizde yapılandırmanız gereken şeyler olabilir. ‘Bu durumu ya düzeltelim, ya da devam etmeyelim’ diyebilirsiniz.

İlişkiler içinde bir uyanış zamanı. Ben-sen dengesini, alma-verme dengesini kurma zamanı.

İş ortaklıkları, iş birlikleri, hizmet aldığımız alanlar, imzalı konular, anlaşmalar, kontratlar da var 7.ev temaları arasında.

Süresi dolan sözleşmeler olabilir. Bunları yenileyebilirsiniz. Yenilememeyi de seçebilirsiniz. Bu da bir ihtimal. Bitireceğiniz bağlantılar olabilir. Fesh edilecek sözleşmeler  olabilir. Bir iş birliğinin, bir ortaklığın içinden çıkabilirsiniz.

Bugüne dek bir şekilde tolere ettiğiniz, aslında size iyi gelmeyen, haklarınızı, benlik alanınızı eksilten şeylere artık bir çizgi çekmek isteyebilirsiniz.

Bazı şeyler iyi de olabilir mevcut halinde. Ama belki istediğiniz kadar iyi değildir. Layıkınız değildir. Hak ettiğiniz şey daha fazlasıdır. Daha iyisidir, daha güzelidir.

Bir sorun olmasına gerek yok. Daha iyi seçenekler, daha güzel olasılıklar için de bugün içinde olduğunuz bazı şeylerden çıkmayı seçebilirsiniz.


Koç Burcu Mart 2024


Mart ayı genel olarak böyle görünüyor sizler için.

Danışmanlıklar için iletişim adresimi de vereyim :

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler. Ücretin, içeriğin, işleyişin yanı sıra danışmanlığa bakış açımı da anlatıyorum. Kapsamlı şekilde bilgi veriyorum danışmanlık almak isteyen okuyucularıma.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Rektifikasyon için bir yazı yayınladım. Nedir, ne değildir ? Detaylıca anlattım,  Onu da ekleyeyim buraya :

Rektifikasyon (Doğum Saati Belirleme)


Koç Burcu Mart 2024


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Koç Burcu Mart 2024


Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Huzurlu, keyifli, bereketli bir ay diliyorum. Görüşmek üzere.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!