8-14 Mayıs 2023 Astroloji Gündemi

8-14 Mayıs 2023 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Ülkemiz için önemli bir haftaya giriyoruz. Aylardır konuştuğumuz, beklediğimiz seçimin vakti geldi artık. Sandığa gidiyoruz. Yöneticilerimizi seçeceğiz.

Güzel bir memleketiz biz. Üreterek, kazanarak bolluk bereket içinde, barışla, uyumla, kardeşçe, haklarımızla, özgürlüklerimizle, huzurla, keyifle, konfor içinde yaşamayı hak ediyoruz.

Zenginliklerimiz çok. Kaynaklarımız var. Değerlerimiz, tarihimiz, mis gibi bir kültürümüz var. Bereketli topraklardayız. Üretmek için enerjimiz var, gümbür gümbür bir genç nüfus var. Aklımız, fikrimiz, donanımlarımız var. Heveslerimiz, hedeflerimiz, hem bu ülke için, hem kendimiz için istediklerimiz var. İnsan onuruna yakışır şekilde yaşamayı hak ediyoruz. Bir yıldız gibi parlamalı ülkemiz.

Hepimiz için, bir kişinin dahi çemberin dışında kalmayacağı şekilde her birimiz için, sandıktan güzel bir sonuç çıkmasını temenni ediyorum.

Hakkımızda hayırlısı olsun, hayırlısıyla güzel şeyler olsun inşallah.

Venüs’ün konumu ve açıları dikkat çekiyor bu hafta. 7 Mayıs itibariyle Venüs artık yengeç transitinde olacak. 5 Haziran’a kadar yengeçte kalacak.

Bu Venüs transitinin genel ölçekte neler getirebileceğini, bireysel bazda nasıl etkiler alabileceğimizi, şans alanlarımızı görmek için bu linki tıklayabilirsiniz ↓ Yazım burada ↓

Venüs Yengeç Burcunda 7 Mayıs-5 Haziran 2023

Türkiye haritasının 1.evinde olacak Venüs yengeçte iken. Bu hafta güzel açılar içinde olduğunu görüyoruz. Kuzey Ay düğümü ve Satürn’den iyi açıları var.

Yengeç burcu halk demektir. 1.ev de doğrudan bizi anlatır. Halkın mutlu olacağı bir seçim sonucuna işaret ediyor Venüs’ün konumu. Ama elbette Gaybı Yaradan bilir. Hakkımızda hayırlısı diyelim.

Şimdi gün gün detaylardan evvel hatırlatmalarım gelsin.

Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Insta paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


8-14 Mayıs haftasının gezegen açıları :

9 Mayıs : Güneş Uranüs kavuşumu : Güneş 18° Boğada, Uranüs 18° Boğada

Toprak elementinde bir temizlik var. İyi yönde bir değişim, toprağı güçlendirecek değişimler var.

Toprak elementi, dünyevi mutluluğumuzla, sağlığımızla, birikimlerimizle ilgilidir. Boğa burcu da parayı, keyifleri, konforu temsil ediyor.

Maddesel anlamda sahip olduklarımızı çoğaltmak, bereketlendirmek için şimdiye dek yaptıklarımızdan farklı, yeni şeyler yapmaya başlıyoruz.

Uyanışlar var. Rotamızı düzeltiyoruz. Olanın daha iyisi için güncelliyoruz kendimizi.

11 Mayıs : Venüs Kuzey Ay Düğümü altmışlığı : Venüs 3° Yengeçte, Kuzey Ay Düğümü 3° Boğada

Kuzey Ay düğümüne ”kaderin oku” diyorum ben 🙂

Kaderin oku güzel bir yöne işaret ediyor bu hafta. Venüs yengeçte, Türkiye haritasının 1.evinde. Halkı anlatır yengeç burcu. Kuzey Ay düğümünün uyumlu açılarında ise kadersel iyi gelişmeler olur. Halk olarak mutlu olacağımız gelişmeler olası. Mis gibi sevinçlerimiz, müjdelerimiz olsun inşallah.

12 Mayıs : Merkür Satürn altmışlığı : Merkür 6° Boğada, Satürn 6° Balıkta

Mantıklı yaklaşımlar, hedefe yönelik nokta atışları, hedefe vardıracak doğru hamleler, gerçekçilik, akılcı seçimler, projeler, ayrıca iyi iletişimler, tanıtımlar, duyurular var bu güzel altmışlığın içinde.

13 Mayıs : Merkür Venüs altmışlığı : Merkür 6° Boğada, Venüs 6° Yengeçte

Haftanın bir başka iyi açısı. Güzel bir haftadayız. Venüs’ün konumu ve bu hafta alacağı açılara bakınca gözüme bereket görünüyor. İyiye varma, iyi hale geçiş, dengelenme, huzur, rahatlık, konfor, kolaylık. Bu açıda da bunlar var.

İyi haberler var ayrıca. Ticari anlaşmalar için güzel bir zaman. Bereketli alışverişler olabilir. İletişimler, görüşmeler için de değerlendirebileceğimiz bir Merkür Venüs uyumu.

13 Mayıs : Venüs Satürn üçgeni : Venüs 6° Yengeçte, Satürn 6° Balıkta

Venüs bu hafta çok iyi açılar alıyor. Bu Satürn uyumu da epey iyi bir gösterge.

Satürn aklı, makul olmayı, doğruyu, iyi ve doğru seçimleri, mantıklı olanı temsil eder. Kendimiz için iyi olanı seçiyoruz.

Venüs berekettir, konfordur, mutluluktur. Dünyevi şansları simgeler. Nasiplerimiz, kısmetlerimiz, nimetlerimiz geliyor.


Her bir günü detaylarıyla inceleyelim şimdi.

8 Mayıs Pazartesi

Ay yay burcunda. Başka şehir ve ülkelerle iletişimler olabilir bugün. Uzağımızda olan sevdiklerimizle irtibat kurabiliriz. İşimizde yurt dışı bağlantılı konular, başka şehirlere/şehirlerden aktarılacak şeyler konumuz olabilir.

Eğitim, akademik konular, hocalarla iletişimler de günün bir parçası olabilir. Bunlar da yay temaları.

Günün ikinci yarısında  Ay Neptün karesi etkin. Özellikle akşam üstü saatlerinde Neptünyen bir hava var. Bazı şeyler düşündüğümüzden farklı gelişebilir, beklentiler karşılanmayabilir. Bilhassa başkalarından yana büyük beklentilere girmeyelim. Kişisel konularımıza şekil vermek daha kolay olabiliyor, ama konu bir başkasını da ilgilendiriyorsa o kısım kontrolümüzde değil. Hiç değil.

Akşam ve gece saatlerinde bir Ay Jüpiter üçgeni var. Günü güzel tamamlıyoruz. Şansımız yüksek, iyi hissedeceğimiz şeyler olabilir. Çözüm aradığımız bir konu için bir fırsat doğabilir, bir fikir bulabiliriz. Gündem konularımızı iyiye götürecek şeyler bulabiliriz. Bir niyet doğabilir. Bir proje başlatabiliriz. Kazanç, bereket getirecek güzel bir çalışmamız olabilir.

23:27 sonrasında Ay açısız ilerliyor olacak yolun (yay transitinin) geri kalan kısmını.


9 Mayıs Salı

02:32’de Ay oğlak burcuna geçiyor.

İş tempomuz yükselir Ay’ın oğlak günlerinde. Bugün de yine yapılması gereken işler, sorumluluklar öne çıkıyor.

Ay’ın güzel açıları var bugün.

Sabah saatlerinde Ay ve kuzey Ay düğümü arasında güzel bir üçgen açı var. İşimizde bereketli bir sabah. Güzel işler, üretimler, anlaşmalar, kazançlar var. Kuzey Ay düğümü boğa burcundan yapıyor açısını. Boğa burcu para ile, maddi kazançlar ile ilgilidir.

Öğle saatlerinde Ay Merkür üçgeni geliyor bu kez. Merkür de boğa burcunda. Para akışları olabilir. Ama tabii ki biz de gereğini yaparsak. Çalışırsak, emek verirsek, üretimlerimiz olursa açığa çıkar bu iyi ihtimaller. Kullanacak olanlar için şanslı, verimli, bereketli bir gün.


8-14 Mayıs 2023 Astroloji Gündemi


10 Mayıs Çarşamba

Ay bugünün tamamında oğlak burcunda olacak.

Sabah erken saatlerde Uranüs ile kavuşuyor önce Ay. Hemen ardından Ay Güneş üçgeni geliyor.

Uranüs ve Güneş dünyevi nimetleri temsil eden boğa burcunda. Günün ilk yarısına bu güzel üçgenler hakim. Başarılı çalışmalar, iyi sunumlar, yeni iş bağlantıları, kazançlar, güzel siparişler, bereketli işler görüyorum bu açılara bakınca.

Mülakatlar için de destekleyici bir sabah.

Günün ikinci yarısında, özellikle akşam üstü vaktinde Ay Mars karşıtlığının gergin ihtimalleri var bu kez. Farklı fikirler çatışabilir. Ay yönetim, otorite, güç ve yetki kavramlarını simgeleyen oğlak burcunda alıyor bu açıyı. Güç çekişmeleri olabilir. Yetkiler kötüye kullanılabilir. Erdemsiz insanlara fırsat vermeyelim.

İşimizde bir konuma, bir ünvana ve yetkilere sahip olabiliriz. Fakat verilen bu güç de bir sınavdır. Gücümüzü kötüye kullanma hakkımız yok. Ne kimseyi üzelim, ne kendimize karma yaratalım.

Akşam saatlerinde Ay Neptün altmışlığı etkin. Birbirimize iyi gelebileceğimiz, güzel bir vakit. İhtiyaç duyduğumuz noktalarda destek alabiliriz. Biz de bir başkasının işini kolaylaştırabiliriz.


11 Mayıs Perşembe

05:05’te kova burcuna geçiyor Ay. Sabah erken saatlerde Pluto ile kavuşumu var. Bir değişim çabası içindeyiz. Bazı şeyleri yeniliyoruz. Yeni niyetler var.

Bu kavuşumun ardından Ay kuzey Ay düğümü karesi geliyor. Önemli alışverişler için önermem. Günün ilk yarısında büyük parasal hareketlerden kaçınalım.

Öğle saatlerinde Ay Merkür karesi var. Bazı işler pürüzlü şekilde olabilir. Birden fazla kez ele almak, düzeltme yapmak gerekebilir.

Bugün akışla birlikte akalım mümkün olduğunca. Şartları zorlamayalım. Bir şey sorun yaratıyorsa bir işaret olabilir bu. Olmayanı oldurmaya çalışmayalım.


8-14 Mayıs 2023 Astroloji Gündemi


12 Mayıs Cuma

Ay’ın kova transitindeyiz. Gün içinde iki açısı var. İkisi de uyumsuz. Tüm açılarının uyumlu olduğu günler de oluyor. Bugün ise böyle.

Öğle saatlerinde Ay Uranüs karesi, gündüz saatlerinde Ay Güneş karesi aktif. İletişimlerde gerginliklere açık bir gün. Gücü elinde tutanlar kötüye kullanabilir yetkilerini. Sorun yaratabilirler. Kimseye fırsat vermeyelim.

Toplantılarınızı mümkünse bu vakte almayın derim.

Kova burcu sosyal hayatımızı temsil eder. Hem kişisel hayatımızda ahbaplarımız, hem de çalışma arkadaşlarımız kova temasıdır. Kova demek ekip olmak, takım olmak demektir. Bugün ekipler içinde de uyumsuzluklar olabilir biraz. Konuların üstüne gitmeyelim. Çözüm odaklı olalım ve nezaketimizi koruyalım.

Parasal konular, alışverişler için de önermiyorum bu vakitleri. Acele etmeyelim. Alacağımız şeyi iyi araştıralım, farklı markaların alternatiflerine bakalım.


13 Mayıs Cumartesi

Ay 07:38’e kadar kova burcunda. 06:15-07:38 arasında kısa bir süre için açısız. Kovadaki açılarını tamamlamış durumda. 07:38’de balık burcuna geçiyor.

Güzel açıları var bugün Ay’ın. Öğle saatlerinde önce Ay kuzey Ay düğümü altmışlığı, ardından gündüz saatlerinde Ay Merkür altmışlığı geliyor.

Kuzey Ay düğümü ve Merkür, boğa burcundan, toprak elementinden yapıyor bu iyi açıları.

Balık burcu ihtiyaçları, ihtiyaç duyma halini simgeler. Toprak elementi ise ihtiyaçların karşılandığı haldir.

Örneğin balık burcu şifa ihtiyacıdır. Toprak burcu sağlıktır. O yüzden bugün iyileşme yönünde bir değişim var.

Balık burcu para ihtiyacıdır. Toprak ise paradır. Maddi şanslar var.

İyiye gidişler, rahatlamalar var. Topraklanıyoruz, ihtiyaçlar karşılanıyor bugün.


14 Mayıs Pazar

Ay balık burcundan geçiyor. Ülkemizin haritasında 9.ev burası.

9.ev hayatımıza şekil veren konuları temsil eder. Tevafuk, seçim günündeyiz.

Gündüz saatlerinde bir Ay Uranüs altmışlığı var. Uranüs boğa burcunda, Türkiye haritasının 11.evinde. Seçim, haklar, özgürlükler, oy kullanma hakkı, demokrasi 11.ev ile ilgili kavramlar. Buradan, bu evden iyi bir açı yapıyor Uranüs. Ülkemiz için en iyi sonuç çıksın ortaya.

Bununla birlikte Merkür durağan konumda bugün. Retro bitimindeyiz, ileri hareket öncesi durağan konumu deneyimliyoruz. Veri güvenliği konusuna dikkat edelim.


Mayıs ayı burç yorumlarınızı da ekliyorum aşağıya ↓ ↓

Mayıs 2023 Astroloji Gündemi

Koç Burcu Mayıs 2023, Boğa Burcu Mayıs 2023, İkizler Burcu Mayıs 2023,

Yengeç Burcu Mayıs 2023, Aslan Burcu Mayıs 2023, Başak Burcu Mayıs 2023,

Terazi Burcu Mayıs 2023, Akrep Burcu Mayıs 2023, Yay Burcu Mayıs 2023,

Oğlak Burcu Mayıs 2023, Kova Burcu Mayıs 2023, Balık Burcu Mayıs 2023

Bir elementler serim var. ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

İçinde olduğumuz Mars transiti ↓

Mars Yengeç Burcunda 25 Mart-20 Mayıs 2023

Günceli anlatan diğer önemli yazılarımı da ekleyeyim.

Pluto’nun Kova Transiti Başlıyor ! 23 Mart 2023

Satürn Balık Burcuna Geçiyor ! 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Jüpiter 16 Mayıs’a kadar koç burcunda olacak. Jüpiter yazım burada ↓

Jüpiter Koç Burcunda 20 Aralık 2022-16 Mayıs 2023

İyi bir hafta olsun. Esenlikler diliyorum.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!