Oğlak Burcu 2024

Oğlak Burcu 2024

Oğlak Burcu 2024

Merhabalar değerli okuyucularım,

Yeni bir yılı konuşmanın vakti bir kez daha geldi. 2024’e adım atıyoruz.

Nasıl bir yıla giriyoruz ? 2024 size neler getirebilir, anlatacağım.

Her zamanki gibi önce hatırlatmam geliyor.

Öngörüler teknik olarak yükselene göre yapılabiliyor. Evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor. Dolayısıyla bu öngörüler yükseleni oğlak olanlar için tutarlı olacaktır.

Bu arada yılın astrolojik gelişmelerini tarihleriyle paylaştığım bir gündem yazım var. Buraya da ekleyeyim. İçinde yılın transitleri, tutulmaları, retroları yer alıyor.

Bu linki tıklayarak görebilirsiniz :

2024 Yılı Astroloji Gündemi

↑  ↑  ↑  ↑  ↑  ↑


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim adresimi de vereyim :

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠

Rektifikasyon nedir ? Ne değildir ? Nasıl yapılır ? Nasıl yapılmaz ? Teknik olarak neler mümkün ? Elimizde doğum bilgisi yoksa yapılabilecek neler var ? Kapsamlı bir içerik oluşturdum. Detaylıca anlattım rektifikasyonu.

Buradan görebilirsiniz :

Rektifikasyon (Doğum Saati Belirleme)

♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠

Instagram hesabım ↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Oğlak Burcu 2024


JÜPİTER

26 Mayıs 2024’e kadar boğa transitine devam ediyor. 5.evinizde olacak.

5.ev temalarında işleri, faaliyetleri olanlar için bereketli bir dönem. Çünkü boğa burcu parayı, para kazanmayı simgeliyor. Sanatsal alanlarda, sporun bir dalında bir eğitiminiz varsa artık bu alandan kazancınız başlayabilir. Bu yönde bir iş fırsatı doğabilir. Böyle bir işiniz varsa, gelirinizin artacağı değişimler içinde bulabilirsiniz kendinizi.

Çocuk sahibi olmak isteyenler için şanslı bir dönem. Ama tabii ki nasipleri Yaradan bilir.

Çocuklarınızla ilgili güzel gelişmeler olabilir ayrıca. ‘’Artık köklendi, tutundu, kök saldı, düzenini kurdu’’ diyeceğiniz şeyler olabilir evlatlarınızın yaşamında. Yetişkin yaşta iseler yaşamlarına yön verecek güzel şeyler yapabilirler.

Küçük çocuklarınız varsa onlar için yeni şeyler düşünebilirsiniz. Sanatın, sporun bir dalında bir eğitime başlayabilirler. Yeni şeyler deneyimleyebilirler. Jüpiter ile güzel şeyler olur. Burada da bu anlamda iyi ihtimaller var.


Oğlak Burcu 2024


26 Mayıs 2024’te ikizler burcuna geçiyor Jüpiter. Yeni transitine başlıyor. 6.evinize geliyor.

İş hayatımızı anlatır bu ev. Jüpiter, ikizler temalarında yeni bir işe başlayabileceğinizi söylüyor. Satış, pazarlama, reklam, tanıtım, halkla ilişkiler, iletişim, eğitim, danışmanlık, içerik üreticiliği, sosyal medya, e-ticaret gibi temaları var ikizlerin.

Bu temalarda yeni başlangıçlar mümkün. Bu yönde işleriniz varsa, bir büyüme dönemi de olabilir bu. Bir yükseliş, bir açılım yaşayabilirsiniz.

6.evin konuları üzerinden olasılıklara devam edelim.

Çalışma hayatımızla, iş düzenimizle, iş dışında da genel olarak yaşam düzenimizle, günlerimizin nasıl geçtiği ile, günlerimizin bir parçası olan şeylerle ilgilidir 6.ev. İkizler burcu ise hareket demek, yer değiştirmek demek. Başka semtler, yeni semtler demek.

Günlük rutinlerinizin değişebileceği bir dönem. Bu özellikle gün içinde kullandığınız, günlerinizin bir parçası olan semtlerle ilgili olabilir. Yer değişiklikleri yaşayabilirsiniz. Örneğin işinizin olduğu semt değişebilir. Yeni bir şeye başlayabilirsiniz, yeni yerler eklenebilir hayatınıza. Yolda geçireceğiniz zaman değişebilir. Günlük rutinleriniz değişebilir.


Oğlak Burcu 2024


SATÜRN

2024 boyunca Satürn yine balıkta olacak. Balık burcu transitine devam ediyor Satürn.

Hatta tam olarak söyleyeyim ; 14 Şubat 2026’ya kadar balıkta olacak.

Balık burcu 3.eviniz. Sizin için bir 3.ev transiti.

3.evin konularını sayayım size.

İletişim. İletişim araçları. İletişim platformları. Ulaşım. Şehir içi ulaşım araçları. Yakın çevre. İletişim halinde olduğumuz kişiler. Akrabalar, kardeşler, komşular. Evimize yakın yerler.

Bilgi. Öğrenmek. Öğrenci olmak. Eğitim. Kurslar. Eğitmenlik. Danışmanlık. Kitaplar, uzman kişiler. Dijital bilgi kaynakları.

Şimdi bu temalar üzerinden üreteyim olasılıklarınızı.

Satürn’ün bu 3.ev geçişi sizin için iletişim konularında gelişeceğiniz bir döneme işaret ediyor.

Kendinizi ifade etme becerinizi geliştirmeye ihtiyacınız varsa, ne söylenir, ne söylenmez, ne nasıl söylenir, dengeyi kurmak/ölçüyü tutturmak gibi noktalarda gelişim ihtiyacı varsa, bunları daha net görebilirsiniz bu Satürn transitinde. İletişimde bir gelişim dönemi.

Ulaşım konusunda neler olabilir ?

Şehrin içinde uzak bir noktaya gidip gelmeye başlayabilirsiniz. Günlerinize yollar, mesafeler eklenebilir. Bir şeyin yeri değişebilir. Uzak bir noktada bir şeye başlayabilirsiniz.

Yakın çevre ve yakın akraba bağlarınız içinde uzaklaşmalar olabilir. Her birimiz, birbirimiz için bir tekamül aracıyız aslında. Yakın bağlantılarınız içinde kendinizi daha iyi tanıyabileceğiniz, istediğiniz/istemediğiniz şeyleri daha net tespit edebileceğiniz, kişisel sınırlarınızı oluşturabileceğiniz bir Satürn dönemi.

İletişim temelli işler, internet üzerinden yapılan işler yine bu evle ilgilidir. Bu yönde şeyler de başlayabilir hayatınızda. Örneğin bir website, bir e-ticaret faaliyeti, bir sosyal medya sayfası. Bir içerik üreticiliği gibi.

Eğitimleriniz olabilir ayrıca. Eğitimini almak, sertifika sahibi olmak, yetkin hale gelmek istediğiniz alanlarda güçlü bir gelişim döneminde olacaksınız Satürn ile. En güzel biçimde değerlendirin.


Oğlak Burcu 2024


PLUTO

Pluto’da önemli değişimler var 2024’te.

Kova burcuna geçecek, retrosunda oğlağa dönecek Pluto. Sonra bir kez daha kova burcuna geçecek. Bu kez uzun yıllar kalmak üzere geliyor olacak kovaya.

2023’te de kova burcuna geçip retrosunda oğlağa döndü. Ama 2024’te kova transiti tam anlamıyla başlıyor artık.

21 Ocak-2 Eylül arası kova dönemi. 2 Eylül-19 Kasım arası oğlak dönemi. Tabii oğlak döneminde de, kova burcuna çok yakın bir noktada olacak artık.

19 Kasım 2024’te ne olacak ? Uzun yıllar kalmak üzere kova burcuna yerleşecek Pluto.

Kova sizin 2.eviniz.

Bazı para çıkışları getirebilir burada size. Bir şeyleri düzeltmek, yoluna koymak için yapacağınız harcamalar olabilir. Maddi birikimleriniz üzerinden çalışabilecek bir transit.

Para vaktiyle gitmesi gereken yerlere gitmediyse, hediye almak, bağış yapmak, birinin iyiliği için harcamak gibi konularda eksik kalmış şeyler olduysa, şimdi başka vesilelerle para çıkışları olabilir.

Çünkü hayat her zaman dengeyi korumamızı istiyor. Alma verme dengesini kurmak konusunda eksiklikler varsa, bu anlamda öğretici olabilecek bir süreç.

Para kayıpları olmaması adına daha dikkatli olmak, bilmediğiniz, yeterince tanımadığınız kişilerle iş yapmamak faydanıza olur. Büyük yatırımlar riskli olabilir. Parasal alanda stabiliteyi korumak faydanıza olur. Riskli yatırımlardan uzak kalmanızı önereceğim.


Oğlak Burcu 2024


KUZEY GÜNEY AY DÜĞÜMLERİ

Ay düğümleri 2024’ün tamamında koç terazi aksında olacak. Bu hattın başlangıcı 17 Temmuz 2023’te oldu. 12 Ocak 2025’e kadar sürecek.

Yeni yılın tamamında kuzey Ay düğümü koç burcunda, 4.evinizde. Güney Ay düğümü terazi burcunda, 10.evinizde.

Yaşadığınız yer, yerleşim yeriniz 4.evin konusu. Buralarda değişimlere açık bir zaman. Eğer yaşam bileşenleriniz bunun olabileceği yönde ise bir başka şehre yerleşme, bir başka muhitte yeni bir düzen kurma, ev alma, ev satma, ev tutma gibi yerleşim konularınız olabilir.

Ev düzeniniz, ev içindeki huzurunuz, evinizde nasıl hissettiğiniz, köklenme hissi, toprak elementi konuları ile ilgilidir bu ev.

Her an kendi içinde mükemmel. Hiç fazlası yok. Hiç eksiği yok. Her an tam ve bütünüz.

O an nerede isek orada olmamız gerektiği için oradayız. İşte bu bakış açılarının oluşmasına, gelişmesine vesile olacak şeyler olabilir bu dönemde yaşamınızda. Bulunduğunuz yerde iyi hissetmeyi, orada iseniz onun bir anlamı ve sebebi olduğunu, ilahi planda her şeyin kusursuz biçimde işlediğini fark etmenizi/hatırlamanızı istiyor belki hayat.

Aile bireyleri ile uyum, anlaşma, geçmişten gelen konular, çocukluk anılarınız, anne babanıza olan duygularınız..Belki buralarda da değişmesi ve temizlenmesi gereken şeyler var. İşte oraları da temizleyip hafifletme dönemi. Süreç bittiğinde çok daha özgür, hafif ve hayata köklenmiş hissediyor olacaksınız.


Oğlak Burcu 2024


TUTULMALAR

Ay düğümleri tutulma aksını simgeliyor.

2024 boyunca tutulmalar koç ve terazi burçlarında olacak.

Yılın gündeminde paylaştım. Buraya da ekleyeyim tutulmaları :

25 Mart 2024 – 5⁰ Terazi Burcunda Ay Tutulması

8 Nisan 2024 – 19⁰ Koç Burcunda Güneş Tutulması

18 Eylül 2024 – 25⁰ Balık Burcunda Ay Tutulması

2 Ekim 2024 – 10⁰ Terazi Burcunda Güneş Tutulması

Balıkta bir Ay tutulması var, başak balık aksının ilk tutulması olarak. Farklı olarak sadece o var. Diğer üç tutulma da koç ve terazi burçlarında meydana gelecek.


Oğlak Burcu 2024En iyi olasılıklar gerçek olsun diyelim.

Yeni yılda sizlere sağlık, keyif, huzur ve bereket diliyorum.

Mutlu yıllar !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!