Başak Burcu Şubat 2023

Başak Burcu Şubat 2023

Merhabalar sevgili yükselen başak okuyucularım !

Aylık yorumlarımla geldim bu kez.

Eğer yükseleniniz başak ise yararlanabilirsiniz bu öngörülerden. Çünkü ev hesabı yükselenimizden başlar. Yükselenimiz 1.evimizdir.

Buraya ayın gündemini bırakıyorum öncelikle ↓

Şubat 2023 Astroloji Gündemi


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Güneş 19 Şubat’a kadar kova burcunda, 6.evinizde olacak.

Bu ev bir transit aldığında bir gün içinde yaptığımız şeyler artıyor, günlük hayatımız kalabalıklaşıyor. Daha yoğun günler yaşıyoruz. Hem işimizde, hem kişisel hayatımızda daha hareketli, temposu daha yüksek günlerimiz oluyor.

Bu dönem sizin için koşturmalı bir zaman olabilir. İşinizde görev tanımınıza yeni şeyler eklenebilir. Bir süre için bazı şeyleri sizin yapmanız istenebilir. Bir ekip arkadaşınızın yerine yapacağınız şeyler olabilir. İş yükünüz artabilir.

Görev biriminiz, çalışma saatleriniz, iş ortamınız gibi işe dair konularda yeni düzenlemeler olabilir. Günlük düzeniniz bir şekilde değişebilir.

Düzenlemek, dosyalamak, derli toplu hale getirmek, temizlemek, ayıklamak, sadeleştirmek..Böyle bir ev burası. Güneş 6.evinizden geçerken yapacağınız temizlikler olabilir. Bunu evi, ofisi temizlemek gibi de düşünebilirsiniz, elektronik aletleri temizlemek, gereksiz fotoğrafları silmek, bilgisayarınızı/telefonunuzu düzenlemek gibi de düşünebilirsiniz. Her anlamda söylüyorum.

19 Şubat’ta balık burcuna geçiyor Güneş. 7.evinize geliyor.

İlişki, evlilik, partnerin yaşamındaki konular, sözleşmeler, anlaşmalar, imzalar, ortaklıklar, ortaklı ticari girişimler 7.evin konusudur. Bu temalar hareketleniyor Güneş ile.

Eşinizle/partnerinizle ya da ilişkinizle ilgili gündemleriniz olabilir. Evlilik hazırlığında olanlar için yoğun bir zaman.

Eşinizin/partnerinizin bir sorunu çözülebilir. Yeni bir şeye başlayabilir.

İşinizde ortaklıklar kurmak, iş birlikleri yapmak istiyorsanız, yeni bağlantılar elde etmek için şanslı bir dönemdesiniz.

Balık burcu spiritüel konuları simgeler. 7.ev ise danışmanlıkları, danışmanları, rehber kişileri. Manevi derinliği olan, ruhsal bir alanda, spiritüel konularda danışmanlıklar alabilirsiniz bu dönemde. Eğitimleriniz, seminerleriniz de olabilir. Güzel çalışmalara katılabilirsiniz. Bunlar ruhunuza çok iyi gelebilir.


Merkür 11 Şubat’a kadar oğlak burcunda.

5.evinizde, retro sonrası artık ileri hareketinde bir Merkür. Ocak ayında retro hepimize önemli dersler verdi.

Kişisel sınırlar, samimiyet, ciddiyet, insan ilişkileriniz içindeki paylaşımlarınız, kiminle ne ölçüde yakın olduğunuz, yeterince tanımadan samimiyet kurmanın getirdiği problemler..Belki buralarda farkındalıklar kazandınız. Şimdi artık daha dengede bir şeyler. Daha yolunda, daha rayında. Çünkü artık daha bilinçli ilerliyorsunuz.

11 Şubat’ta kova burcuna geçiyor Merkür. Kova burcu transiti ile 6.evinize geliyor.

Bol çalışmalı, bol koşturmalı, bol iletişimli, günlük temposu yüksek bir dönem olabilir bu sizin için.

İşinizde yeni bir günlük düzen oluşabilir. Kişisel hayatınızda düzenleyeceğiniz şeyler olabilir. Bir gününüzü, günlük verimliliğinizi, rutinlerinizi gözden geçirebilirsiniz. Değiştireceğiniz şeyler olabilir. Günlük yaşam kalitenizi artıracak yeni başlangıçlarınız olabilir. Kova burcu teknolojiyi ve dijital şeyleri simgeler. Günlük hayatınızı düzenlemenize yardımcı olacak aplikasyonlar kullanmaya başlayabilirsiniz.

6.ev iş hayatımızla ilgili bir ev. İşinizde teknolojiyi, dijital platformları daha etkin kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu yönde yeni kararlarınız, yeni projeleriniz olabilir.

Kova burcu gruplar, sosyal ortamlar, takım çalışmaları, grup çalışmaları demektir. 6.ev ise rutinlerimizle ilgili bir alan. Düzenli olarak yapacağınız bir şey, günlük olarak gideceğiniz bir ortam da dahil olabilir hayatınızda bu Merkür transitinde.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 20 Şubat’a kadar balık burcunda. 7.evinizde.

İnsan ilişkileriniz, evliliğiniz, partnerinizle bağınız, iş ortaklarınız, hayatın herhangi bir alanında birlikte hareket ettiğiniz kişilerle iletişimleriniz üzerinden alıyorsunuz.

İnsan ilişkileriniz içinde son zamanlarda çözemediğiniz, uzlaşamadığınız şeyler olduysa, yakın bağlar içinde bir şeyler keyfinizi kaçırdıysa, Venüs’ün balık döneminde sorunlu durumlar çözülebilir.

Karşılıklı anlayışla, empatiyle pürüzlü noktalar aşılabilir. Sevdiklerinizden güzel jestlerin de gelebileceği bir zaman.

Venüs 20 Şubat’ta koç burcuna geçiyor. 8.evinizde ilerlemeye başlayacak.

Parasal konularda bir rahatlık doğabilir Venüs ile.

Vergi, sigorta konularınız varsa, parasal alanda yasal konular varsa, olumlu gelişmeler olabilir.

Başkalarından gelecek maddi kaynaklar kolaylık yaratabilir.

Alacaklarınızın tahsilini gerçekleştirebilirsiniz ayrıca.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars ay boyunca ikizler burcunda, 10.evinizde.

Mars da retrodaydı yakın zamana kadar. Ocak ayı ortasında bu retro da bitti. 10.evinizde, artık ileri hareketinde Mars. Kariyer hedefleriniz için hızlanma zamanı. İş kurma sürecinde iseniz, ilerlemek artık daha kolay olabilir.

Resmi konularda yavaşlamalar, beklemeyi gerektiren durumlar olduysa şimdi bu konular da yeniden hareketleniyor.


Şubat 2023 Ay Döngüleri :

5 Şubat : Aslan Burcunda Dolunay  Ay 16° Aslan, Güneş 16° Kova

12.evinizde bir dolunay.

Bilmediğiniz bir şeyin ortaya çıkması, haberdar olmadığınız bir durumun görünür olması gibi olasılıklar var.

12.ev görünmeyen, bilinmeyen, gizli şeyleri simgeler. Dolunay ise bir ortaya çıkış, görünür olma sembolüdür.

Ek olarak bu dolunayda bir Uranüs etkisi var. Uranüs dolunayda Güneş’e ve Ay’a uyumsuz açılarda.

Sürprizli bir durum oluşabilir. Bir dialogu, bir flörtü bitirebilirsiniz. Bir arkadaşlığı sonlandırmak isteyebilirsiniz. Gittiğiniz bir kurs ortamı, sanat eğitimi, spor etkinliği gibi bir şey varsa, buraya artık gitmeme kararı alabilirsiniz. Olan hayırlıdır. Bu tür şeyler olursa üzülmeyin. Belki gün gelecek, ‘İyi ki öyle olmuş’ diyeceksiniz.

20 Şubat : Balık Burcunda Yeniay : Ay 1° Balık, Güneş 1° Balık

7.evinizde gerçekleşecek bir yeniay var sırada.

Bu evin en temel teması ikili ilişkilerdir.

Eşinizle/partnerinizle anlaşamadığınız noktalarda birbirinize empatiyle yaklaşabileceğiniz, ortak noktalarda buluşabileceğiniz bir zaman.

Eşinizin/partnerinizin yaşamında ona iyi gelecek, ruhunu şifalandıracak bir şey başlayabilir. Balık şifayı anlatır çünkü. Bir sağlık gündemi varsa, bu yönde konular için de bir çözüm potansiyeli de var.

İş ortaklıkları, iş birlikleri, danışmanlar, danışmanlıklar, birebir eğitim aldığımız hocalar bu evle ilgili.

Bir alanda bir eğitmen ile, bir rehber ile el sıkışabilirsiniz. Bundan sonra birlikte ilerleyebilirsiniz o alanda. Danışmanlık alacağınız konular olabilir. Bu bir balık yeniayı olduğu için özellikle spiritüel derinliği olan bir alanda olabilir bu danışmanlık.

Psikolojik alanda da olabilir. Bir terapi başlayabilir.

Güzel bir yeniay. İçinizi, iç dünyanızı temizleyecek, huzur getirecek bir şeyler geliyor gibi sanki.


Güzel bir ay olsun. Hareket olsun, bereket olsun. Niyet olsun, eylem olsun. Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!