Başak Burcu Ağustos 2023

Başak Burcu Ağustos 2023

Merhabalar sevgili okuyucularım, nasılsınız ?

Ağustos ayını yorumlayacağım bu yazımda sizler için.

Ağustos bol retrolu bir ay 🙂 İçinde bir Venüs retrosu, bir Merkür retrosu var. Ay bir dolunay ile başlayıp bir başka dolunay ile bitiyor.

Gezegenler ağırlıklı olarak aslan ve başak transitlerinde.

Bakalım tüm bunlar sizin için ne ifade ediyor ? Nasıl bir ay olabilir sizin için ?

Önce aylık takvimi vereyim ↓ Burada ↓

Ağustos 2023 Astroloji Gündemi

Bir de hatırlatmam var. Bu yazıyı yükseleni başak olan biri okursa öngörülerden yararlanabilir. Diğer türlü bu olasılıklarla yaşanacaklar uyumlu olmaz.

Çünkü öngörüleri evler üzerinden yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor.


GÜNEŞ

Güneş 23 Ağustos’a kadar aslan burcunda. 12.evinizde.

Yaşamınızda bir temizlik, bir sadeleşme, bir şeylerin bitişi, sonlanması, yeni hale geçiş ve iyileşme dönemi.

İçsel bir temizlikten, duygusal bir temizlikten bahsediyorum. Hayatınızda sonlanması gereken durumların/dialogların/ilişkilerin, tamamlanması gereken konuların bitmesi gibi şeyler kastediyorum.

Uzun süredir sizi meşgul etmiş olan şeyleri artık tamamlamak ve neticelendirmek isteyeceğiniz bir dönem. Kadersel olarak bu yönde bir şeyler olabilir.

Sağlık ve şifa evi burası.

Sağlık derken fiziksel konuları, ruhsal konuları, her tür konuyu düşünebilirsiniz. Bir sorunlu durum varsa bunun çözümü ve şifası için aksiyon alabilirsiniz. Konu sizin de olabilir, bir yakınınızın da olabilir.

23 Ağustos’ta başak burcuna geçiyor Güneş. 1.evinize geliyor.

Burası doğrudan bizi, yaşam yolumuzu, nasıl yol aldığımızı, yaptıklarımızı, emeklerimizi, çabalarımızı, adımlarımızı anlatan yer. O yüzden önemli bir ev.

Güneş 1.evden geçerken çoğunlukla şu oluyor :

Kendimize, yaptığımız şeylere, yaşam bileşenlerimizin güncel durumuna daha objektif bir gözle bakıyoruz.

Yakından bakınca detaylara takılıyor insan. Biraz uzaklaşıp bu kez büyük resme bakıyoruz.

Hayatımızdan memnun muyuz ? Nerelerde ilerlemekte zorlanıyoruz ? Hangi potansiyellerimizi, hangi yetkinliklerimizi aslında hakkıyla kullanmıyoruz ? Nasıl başlangıçlar toparlar bizi ? Bize yeni ne lazım ?

Kendimize daha iyi odaklanıyoruz. Sizin için de böyle bir zaman. İyi başlangıçlarınız olabilir. Bir değişim enerjisi var.


Başak Burcu Ağustos 2023


MERKÜR

Merkür Temmuz sonunda başak burcuna yerleşiyor. Ağustos boyunca başakta olacak. Sizin 1.eviniz oluyor bu alan.

Bu ay bir retrosu var Merkür’ün. İlk olarak retroya başlamadan önceki kısmı konuşalım.

Merkür burada iken daha çok iletişim kurarsınız. Daha çok yazışır, daha çok görüşürsünüz. İşinizde, sosyal hayatınızda iletişimler artar. Birilerine bir şeyleri haber verirsiniz. Birilerinden haberler alırsınız.

Yeni şeyler öğrenir, yeni bilgiler edinirsiniz. İlgi duyduğunuz alanlarda güzel bilgi kaynakları bulur, kendinizi geliştirirsiniz.

Yeni fikirler bulur, yeni şeyler tasarlarsınız. Hem kendi içinizde mental anlamda, hem de çevrenizle iletişim anlamında hareketli bir dönem.

23 Ağustos’ta retrosu başlıyor Merkür. Bu yıl içindeki üçüncü Merkür retrosu. Tamamı başak burcunda gerçekleşecek. 15 Eylül’e kadar sürecek.

Retro aynı yerde, 1.evinizde. Bir başak retrosu. Doğrudan sizinle bağlantılı.

1.ev retrolarında temel olarak ne oluyor ? Düşüncelerimiz değişiyor. Seçimlerimiz değişiyor. Çünkü daha önce fark etmediklerimizi fark ediyoruz.

Merkür iletişimi temsil eden gezegen. Bazı arkadaşlıkların bize göre olmadığını görüyoruz. Birilerini çıkarıyoruz hayatımızdan. İlişkilerde mesafeler değişiyor.

İşimizde pürüzler olabiliyor. Bu pürüzler iyileştirmemiz ve yenilememiz gereken yerleri gösteriyor aslında bize. Değişimlere gidiyoruz. Güncellenmeler oluyor. Bazı şeyleri daha farklı biçimde, bu kez daha iyi yapmaya başlıyoruz. Doğrusunu buluyoruz.

1.ev doğrudan bizi anlattığı için kendimizle ilişkimizi değiştirecek şeyler oluyor. Kendimize daha anlayışlı, daha şefkatli davranmayı öğreniyoruz. Hatalarımıza daha yumuşak bir tutumla, daha yüksek bir bilinçle bakıyoruz. Kendimizi anlamaya başlıyoruz.

Duygusal ihtiyaçlarımızı görüyoruz.

Yaşam becerilerimiz gelişiyor. Nerelerde eksiğimiz var ? Kendimizde neleri geliştirmemiz gerektiğini görüyoruz. Sizin için de tam böyle bir zaman.

Bir süredir görüşmediğiniz birileri ile yeniden irtibatlar doğabilir ayrıca. 1.evde bir Merkür retrosunun getirebilecekleri arasında bu da var.


Başak Burcu Ağustos 2023


VENÜS

Venüs ay boyunca aslan burcunda ve retroda olacak. Bu ayın tamamında bir Venüs retrosu var. Siz bu retrodan 12.ev üzerinden etki alıyorsunuz. Neler olabilir ?

Burada şöyle bir konu var : Aslan burcu ego problemleri ile ilgili bir burç. Aslan sürekli görünür olmak istiyor. Çünkü ilgi ihtiyacı duyuyor. Sürekli ön planda olmak istiyor. Çünkü geride kaldığını zannediyor. Sürekli alkışlanmak istiyor. Çünkü onaylanmaya ihtiyaç duyuyor.

Size bu ihtiyaçlarınızı aşmanız, bunlardan arınmanız gerektiğini, kimsenin ilgisine ihtiyacınız olmadığını, kendi merkezinizde olmanız gerektiğini, başkalarının ilgisi ve onayı için hiçbir şey yapmanız gerekmediğini, bunu yaptıkça aslında kendinizi eksilttiğinizi gösterecek deneyimler olabilir Venüs burada retro iken.

Kendimizle merkezlenelim. Bizim için en doğru yer orası.


Başak Burcu Ağustos 2023


MARS

Mars 27 Ağustos’a kadar başak burcunda. 1.evinizde.

Önemli bir alan. Her tür kararımızla, adımımızla, başlangıcımızla ilgili.

Mars’ın olduğu yerde de bir hareketlilik başlar. Yeni şeyler olur. 1.ev zaten zodyakta Mars’ın evi.

İşinizde, eviniz ile konularda,  ilişkiler içinde, bağlantılarınızda, paraya dair konularda, dış görünüşünüzde, stilinizde, 1.ev olduğu için pek çok konuda yapmak istediğiniz yeni şeyler olabilir.

Belki bir süredir bir şeyler var aklınızda. Yapmak istedikleriniz var. Hazırlandığınız şeyler var.  İşte şimdi o bekleyen planlar için harekete geçme zamanı.

Ama yeni şeyler denemek isteyeceğiniz bu süreçte, dürtüsel davranmamalı, üzerinde iyice düşündüğünüz, zaman ayırdığınız konularda harekete geçmelisiniz. Mars’ın bir dürtüselliği vardır çünkü.

Biraz da agresif bir gezegen. Öfke, hırs, rekabet, acelecilik gibi temaları sembolize ediyor. Bu konularda enerjiyi dizginlemek ve iyi yönetmek önemli.

Bunun dışında iyi değerlendirirseniz harika bir zaman olabilir sizin için. Yaşamınızda yeni bir döneme giriyor olabilirsiniz. Yeni yeni şeyler başlayabilir.

Mars 27 Ağustos’ta terazi burcuna geçiyor. 2.evinize geliyor.

Para alanı burası. Daha çok kazanabileceğinizi, para akışınızın güçlenebileceğini düşünmek mantıklı. Çünkü Mars’ın olduğu yer hareketleniyor, canlanıyor. Mars olunca ilerlemek daha kolay oluyor, büyümek daha kolay oluyor. Çünkü motivasyonumuz oluyor. O motivasyonla girişimlerimiz oluyor.

Sizin de daha çok kazanmak için yapacağınız şeyler olabilir. Bunların karşılıklarını da alabilirsiniz.

Diğer yandan masrafları da artırır 2.evde bir Mars.

Şu da olabiliyor : Para elinizden sizi kızdırarak çıkabiliyor. Tatsız bir konu, hesapta olmayan bir masraf doğuyor mesela. Bunlar da olası.

Mars ile konunuz paranız, bütçeniz, gelirleriniz, harcama ve masraflarınız.


Başak Burcu Ağustos 2023


Ağustos 2023 Ay Döngüleri :

1 Ağustos : Kova Burcunda Dolunay :  Ay 9° Kova, Güneş 9° Aslan

6.ev evinizde bir dolunay.

Dolunaya Jüpiter’den gelen bir kare açı var. Olasılıklar bu açıyla şekilleniyor.

Bu ev iş hayatınızla ilgili. İş ortamınız, çalışma koşullarınız, iş arkadaşlarınız, görev paylaşımınız, bireysel sorumluluklarınız..Bunlar 6.evle ilgili.

Kova burcu ise takım demek. Ekip demek. Ekip içi iş bölümü demek.

Bugünlerde bir haksızlık olabilir ekip içinde.

Görevler, yapılacak işler hakkaniyetli biçimde paylaştırılmayabilir.

Sorumluluk ve yetki alanları birileri tarafından erdemli olmayan biçimde, kişisel menfaatler için kullanılmak üzere alınabilir.

Yaptığınız işleri kendisi yapmış gibi göstermek isteyenler olabilir. Takım olarak yaptığınız güzel şeyleri bireysel olarak üstlenmeye çalışanlar olabilir. Farklı algı yaratmak isteyenler olabilir.

Haklarınıza, emeğinize, yaptığınız işlere sahip çıkın diyeceğim o yüzden. İletişimlerde adabı korumak. Haklıyken haksız duruma düşmemek için sınırları korumak. Evet. Ama ses çıkarmak. Gereken bu.

16 Ağustos : Aslan Burcunda Yeniay : Ay 23° Aslan, Güneş 23° Aslan

12.evinizde doğacak. Uranüsyen bir yeniay. Uranüs’ten yeniaya kare (uyumsuz) bir açı görüyoruz.

Aslan burcu konularında bir karmanın karşılığını ödemek mümkün. Vaktiyle yaşanmış karmik bir konu önünüze gelebilir.

Flörtler, duygusu olmayan flörtöz davranışlar, ego tatmini ihtiyacıyla karşı tarafı düşünmeden yapılan şeyler, kibirli şeyler, egosantrik şeyler aslanla ilgili.

Lüks tüketimler, ihtiyaçları önceliklendirmeden yapılan gereksiz harcamalar, gösteriş amaçlı yapılan alışverişler aslanla ilgili.

Şans oyunları aslanla ilgili.

Bu konularla ilgili tatsız şeyler olabilir. Para kayıpları olabilir. Zamanında yapılmış yanlış bir şeyin karşılığı beklenmedik şekilde gelebilir. Emeksiz gelmiş bir para, problematik bir konuyla elinizden çıkabilir. Kibirli bir davranışın karşılığı olarak aynı şeyi bir başka kişi size yapabilir.

Böyle karmalarınız yoksa da dikkat edin. Karmanızı temiz tutmak için dikkat edin.

Yakın çevreniz içinde üstü örtülü, gizli saklı kalmış flört, ilişki durumları da açığa çıkabilir.

31 Ağustos : Balık Burcunda Dolunay : Ay 7° Balık, Güneş 7° Başak

Dolunay 7.evinizde meydana geliyor.

İşinizde karşılıklı olarak kazanmak amacıyla yaptığınız anlaşmalar, iş birlikleri varsa bunlara daha objektif biçimde bakmanızı sağlayacak deneyimler olabilir. Bu bağlantıların, bu kişilerin aslında sizi aşağı çektiğini fark edebilirsiniz. Tamamlayacağınız, bitireceğiniz iş birlikleri olabilir.  Bundan sonrasında bireysel olarak hareket etmek isteyebilirsiniz.

Ruhsal açıdan kuvvetli bir dolunay. Balık burcu uyanışlarla ilgili. Dolunaylar da farkındalıkları temsil ediyor. Kendinize, insan ilişkilerinize, ilişkiler içinde kendinizi nasıl konumlandırdığınıza dönüp bakabileceğiniz bir dolunay etkisi alıyorsunuz.

Nerelerde veriyorsunuz ama almıyorsunuz ? Alma verme dengesi nerelerde bozuluyor, bu konulara bakın.

Ayrıca ;

Dışarıdan nasıl görünüyorsunuz ? Parladığınız yerleri kendiniz mi sönümlüyorsunuz ? Ön planda olmaktan, önden giden kişi olmaktan çekiniyor musunuz ? Kendinizi aşağı mı çekiyorsunuz ? Tevazunun ölçüsünün kaçtığı yerler var mı ? İnsanlar sizi olduğunuz halinizle tanıyorlar mı ?

Buralara bakabileceğiniz bir zaman.

Özgüvenli olmak, kendinden emin olmak, kendi ışığını fark etmek, kendi toprağını oluşturmak, kendini eksiltmemek, eksiltenlerden uzaklaşmak, sunduğunuz güzel şeylerin karşılığının olmadığı yerlerden geri çekilmek..Böyle bir tarafa çağırıyor dolunay sizi.


Başak Burcu Ağustos 2023


Bu ayın içeriğine de ekleyeceğim çok taze bir gelişme var : Ay düğümleri aks değiştirdi.

17 Temmuz’dan bu yana kuzey Ay düğümü koç burcunda, güney Ay düğümü terazi burcunda. 18 ay boyunca bu aks üzerinde olacaklar.

Ay düğümleri tutulma hattını temsil ediyor. Tutulmalar bu burçlarda olacak. Bu yeni dönem için ana konularınızı da aşağıda görebilirsiniz :

♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣

Artık kuzey Ay düğümü koç burcunda/8.evinizde, güney Ay düğümü terazi burcunda/ 2.evinizde olacak.

Parasal konular gündeminiz, odağınız olmaya başlıyor.

Bu ev yatırımlarla, birikimlerle, mülk edinmekle, sigortalarla, harcamaların ötesinde kenara koyabildiğimiz paralarla ilgilidir.

Hem bugününüz, hem geleceğiniz için maddi açıdan daha huzurlu, daha güvende hissedebilmek için yapacağınız, çabasına gireceğiniz şeyler olabilir.

Bu şeyler çok kolay olmasa da, istikrarlı ve rasyonel bir çaba ile hedefinize ulaşmanız mümkün.

Bu dönemden maddi kuvvetinizi büyütmüş, sahip olduklarınızı artırmış olarak çıkabilirsiniz.

Sadece bir uyarım olsun. Yatırım fikirleriniz olabilir. Çevrenizden öneriler gelebilir. Para kayıpları yaşamamak adına hiçbir şeyi yeterince araştırmadan yapmayın. Okuyun, izleyin, takip edin, detayları öğrenin, kıyaslayın, karşılaştırın. İyi belirleyin alternatiflerinizi. Alım satım konularını da aceleye getirmemek, kimseyle hızlıca el sıkışmamak iyi olur.

Parasal konularda yeni gelişmeler, olanaklar, olasılıklar var ama temkinli olmak, akılcı olmak önemli.

Konu ne olursa olsun, aklın yolunda olmak, aceleci olmamak, konulara zaman tanımak negatif ihtimallerden korur bizi. Siz de böyle yapmaya çalışın.

↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ Ay düğümleri için yazım burada  ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓

Kuzey Güney Ay Düğümleri Koç Terazi Aksında


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak

Güzel bir Ağustos diliyorum hepimize. Sevgiler.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!