Terazi Burcu Mart 2023 – Yaşam Düzeni&Yeni Bağlantılar

Terazi Burcu Mart 2023 – Yaşam Düzeni&Yeni Bağlantılar

Merhabalar hepinize sevgili okuyucularım,

Şubat ayı ne yazık ki tarihte korkunç deneyim ve acılarla yerini alan, unutulmayacak, unutmamamız gereken bir ay oldu. Hiçbirinin yaşanmadığı günlere dönmek, zamanı geri almak istiyoruz hepimiz.

Ama gerçeği, olanı, realiteyi değiştiremiyoruz. Öyleyse bu resmin içinde kalanlar için birlik olalım inşallah. Hayatlara değelim, dokunalım. Bir vatandaş olarak sorumluluk alalım, bildiğimiz yerden katkımızı sunalım. Elimizden gelen noktalarda ihtiyaç sahiplerine yardımcı olalım.

Bir yandan da önlemlerimizi alalım, hazırlıklarımızı yapalım her birimiz kendimiz için.

İstanbul’da iseniz İBB’nin Bina Tespiti hizmeti var. Başvuruyorsunuz ve ekipler gelip inceleme yapıyorlar. Ücretsiz bir uygulama. Bina riskli çıksa dahi yıkım kararı ya da tahliye için değil bu uygulama. Yasal haklar kişinin kendisinde.

Bu incelemeyi yaptırarak binanız hakkında bilgi almış oluyorsunuz. Amaç bu.

İstanbul’da isek bunu yapalım. Başka şehirlerde isek devlet birimlerinin, belediyelerin ilgili hizmetlerini araştırıp oturduğumuz yerin analizi yaptıralım. Özel firmalar da var tabii aynı işlemi yapan.

Yaradan hepimizi korusun diyoruz. Bu elbette böyle. Ama biz de kendimizi korumayı bileceğiz. Tedbir alacağız. Üzerimize düşenleri yaptıktan sonra edeceğiz duamızı. Lütfen hiçbirimiz bu konuyu artık ihmal etmeyelim, ertelemeyelim, kendimiz ve sevdiklerimiz için önlemlerimizi alalım.

Ay için bir gündem yazısı var bu linkte ↓ Tarihler, transitler, yeniay & dolunay döngüleri var.

Mart ayı iki büyük değişimin gerçekleşeceği vakit. Satürn ve Pluto’nun burç değiştireceği ay. Bunlara da yer verdim içerikte. Link burada yer alıyor ↓↓

Mart 2023 Astroloji Gündemi

Eğer yükseleniniz terazi ise doğru içeriktesiniz. Yükseleni terazi olanlar yararlanabilir bu öngörülerden. Şimdi ayın detaylarına geçiyorum.


Güneş 20 Mart’a kadar balık burcunda, 6.evinizde.

Güneş ile birlikte çalışma hayatınız, iş ortamınızla ve düzeninizle ilgili konular, iş arkadaşlarıyla iletişimleriniz, iş ve iş dışındaki sorumluluklarınız, günlük rutinleriniz öne çıkıyor. Muhtemelen yapmanız gerekenler artar.

Bol bol temizlikler yapabileceğiniz bir zaman ayrıca. 6.ev başak burcunun evidir. Temizlik, hijyen ve düzen ile ilgilidir. Evinizde, işinizde, ofisinizde enerjinizi aşağı çeken, kalabalık yaratan, gereksiz şeylerden, fazlalıklardan arınabilirsiniz. Zaten balık burcu da bırakmakla ilgili bir burç ve bu bir balık transiti.

Güneş 20 Mart’ta koç burcuna geçiyor. 7.evinize geliyor.

Hayatınızdaki ilişkiler, ilişkilerin önemi, kimlerle nasıl bir bağ kurduğunuz, hangi ilişkinin içinde nasıl hissettiğiniz, kendinizi nasıl konumlandırdığınız, alma verme dengeniz..Bunlar 7.evin anlattığı şeyler.

İlişkileriniz içinde duruşunuzu, yarattığınız algıyı gözden geçirebilirsiniz.

Yaşamınızda evlilik, ikili ilişkiler, arkadaşlıklar içinde değerlerinizle örtüşmeyen noktalarda kendinizi ifade edebilirsiniz.

İlişkileri düzenleme zamanı diyebiliriz.

Ayrıca yeni bağlantılar doğabilir hayatınızda. Koç bir başlangıç enerjisidir. Yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Bunlar özellikle bir eğitmen, bir danışman olabilir, rehber konumunda kişiler olabilir. 7.ev danışmakla, danışmanlıklarla ilgili bir ev. Başkalarının bilgisine ihtiyaç duyacağınız konular olabilir.


Terazi Burcu Mart 2023 ♠ ♠ ♠ ♠


Merkür 3 Mart’a kadar kova burcunda. 5.evinizde.

5.ev hobileri anlatır. Kova burcu ise kursları, grup çalışmalarını, grup eğitimlerini simgeleyen bir burç.

Yeni bir hobi edinebilir, yeni bir eğitime dahil olabilirsiniz. Bir kursa kayıt yaptırabilirsiniz.

Çocuklar yine bir 5.ev temasıdır. Çocuklarınız yeni kurslara katılabilirler. Sosyal etkinlikler içinde yer alabilirler.

Merkür 3 Mart’ta balık burcuna geçiyor. 6.evinizde olacak bu kez.

Sağlık evidir burası. Balık burcu ise tedavileri, şifayı anlatır. Doktora görünmek, tahlil yaptırmak, muayene olmak istediğiniz konuları ele alabilirsiniz.

6.ev günlük düzenimizi simgeler. Balık burcu ise rutinlerin dışında olmayı, dinlenme ihtiyacını, istirahatleri.

Merkür burada iken günlük düzeninizde aksamalar olabilir. İstirahat ihtiyacı doğabilir. Koşturmaların ardından dinlenmek isteyebilirsiniz.

19 Mart’ta bir kez daha burç değiştiriyor Merkür. Koç burcuna geçiyor. 7.evinize geliyor.

Evlilik, ilişkiler, ortaklıklar ve işbirlikleri bu evin temel temaları arasında.

Hocamız olan kişiler, eğitmenler, bize yol gösteren kişiler, danışmanlık aldığımız kişiler, danışmanlıklar da 7.ev kapsamında.

Koç enerjisiyle bu temalarda başlangıçlar yaşayabilirsiniz.

Eşinizle/partnerinizle birlikte adım atacağınız şeyler olabilir. Eşinizin/partnerinizin yeni atılımları olabilir herhangi bir konuda.

Bir flört bir ilişkiye dönebilir. Görüştüğünüz biri varsa, bunun artık adını koymak isteyebilirsiniz. Bir ilişkiye adım atabilirsiniz.

İşinizde ağınızı büyütmek, bağlantılarınızı çoğaltmak için yapacağınız şeyler olabilir. Arkadaşlarınızla ortaklı ticari fikirleriniz olabilir.

Bir konuda danışmanlık alabilirsiniz.

Tek başınıza yaptığınız için yeterince disiplin gösteremediğiniz ya da teknik olarak yönlendirilmeye ihtiyaç duyduğunuz konularda bir hoca ile çalışmaya başlayabilirsiniz. Koç sporun burcudur. Örneğin sporda bir koç, bir eğitmen dahil olabilir günlük yaşamınıza.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Terazi Burcu Mart 2023 ♠ ♠ ♠ ♠


Venüs 17 Mart’a koç burcunda. 7.evinizde.

Evliliğiniz, ilişkiniz, iş ortaklıklarınız, yakın bağlarınız, sevdiklerinizle paylaşımlarınız açısından güzel bir zaman. İlişkiler içinde keyifli bir dönem.

Bunlar dışında 7.ev, bizi herhangi bir alanda yönlendiren, rehberlik veren kişileri, hocaları ve danışmanları anlatır. Bu konularda da Venüs desteğiniz var.

Hayatınızda böyle kişiler varsa, onlardan yana şanslı hissedeceğiniz bir zaman.

Bir alanda bir hocayla yol almak istiyorsanız, bu yönde yeni bir bağlantı doğabilir. Size fayda getirecek bir danışmanlık alabilirsiniz.

17 Mart’ta boğa burcuna geçiyor Venüs. 8.evinize geliyor bu değişim ile birlikte.

Parasal konular, ödemeler, alım satım konuları, vergi, sigorta konuları, parayla ilgili yasal konular, krediler, kredi kartları, ortaklı mülk ve kazançlar, başkalarından gelen maddi kaynaklar bu evin konusu.

Boğada iken sizin için bu konular üzerinden çalışabilir Venüs. Bu konularda gündemleriniz, sorunlarınız, uğraşlarınız varsa bir şeyler kolaylaşabilir, güzelleşebilir. Bir ferahlık doğabilir Venüsyen bu dönemde.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Terazi Burcu Mart 2023 ♠ ♠ ♠ ♠


Mars 25 Mart’a kadar ikizler burcunda. 9.evinizde. 

Mars etkisini 9.evden alıyorsunuz. Girişimlerin sonuç verebileceği, işleri hızlandırabileceğiniz bir zaman.

Nedir 9.evin konuları ?

Akademik konular, tez, makale çalışmaları, akademik projeler, teslim edilecek işler.

Yeni eğitimler. Özellikle felsefi, ruhsal derinliği olan, ‘ilim’ diyebileceğimiz alanlarda eğitimler.

Yer değişiklikleri. Başka bir şehir ya da ülke ile ilgili konular. Vize, pasaport almak, oturum hakkı almak, çalışma izni almak gibi konular.

Taşınmalar, yeni bir yerde kurulacak bir düzen. Seyahatler, geziler. Uluslararası boyutu olan ticari işler. İthalat, ihracat faaliyetleri. Gümrük konuları, yönetmelikler, faaliyetleri yönetmeliklere uygun hale getirmek gibi konular.

Mars ile bu alanlarda bir hareketlilik var.

Mars 25 Mart’ta yengeç transitine başlıyor. 10.evinize geliyor.

İşinizde, çalışma hayatınızda, iş düzeninizde, görevlerinizde, yöneticilerle ilgili konularda yeni başlangıçlar, değişimler olabilir. 10.ev temalarıdır bunlar. Mars ise başlangıçları simgeliyor. Mars’ın geldiği yerde bir hareketlenme olur. Yeni şeyler olur.

Yeni bir yönetici ekibi oluşturulabilir. Yeni yöneticileriniz olabilir.

Mevcut yönetimin yeni kararları olabilir.

İşinizde yeni yeni projeler, çalışmalar gündeme gelebilir.

İş kurma niyetinde ve hazırlığında olanlar için hareketli ve hızlı bir zaman.

Resmi konularınız varsa, yasal süreçler içerisinde daha hızlı ilerleyebilirsiniz. Konular, süreçler hızlanabilir. Bekleme yaratan durumlar geride kalabilir.


Terazi Burcu Mart 2023 ♠ ♠ ♠ ♠


SATÜRN

Satürn 2020’nin Aralık ayından bu yana kova burcundaydı. Satürn transitleri ortalama olarak 2,5 yıl sürer. 2 yıl 4 ay gibi bir süreyle kovada yer almış oldu Satürn.

Şimdi artık 7 Mart itibariyle kova dönemi sonlanıyor. Balık burcuna geçiyor.

Yeni bir 2,5 yıllık dönem başlıyor.

Satürn kovada iken 5.evinizdeydi. Bu evin en temel temaları arasında çocuklar var. Satürn ise sorumluluk demektir. Satürn 5.evinizden geçerken anne/baba olmuş olabilirsiniz.

Bir bebeğin sorumluluğu eklenmiş olabilir hayatınıza. Anne/baba olmak için tıbbi anlamda yapmanız gereken şeyler varsa, bunları yapmaya çalışmış, bu süreçlerden geçmiş olabilirsiniz.

Çocuklarınızın sorumlulukları artmış olabilir. Yetişkin yaşta iseler iletişimlerde sorun yaşamış olabilirsiniz. Satürn mesafeleri simgeler. Küslükler olmuş olabilir.

Fiziksel mesafeler de Satürn konusudur. Çocuklarınızdan biri, bir başka şehre/ülkeye yerleşmiş olabilir. Eğitimi/işi için uzaklara gitmiş olabilir.

Sanatsal konular, spor, hobiler, ilgi alanları bu evin konusudur. Satürn ise kariyerimizle de, işimizle de ilgili olan bir gezegen. Bir hobiniz işe dönüşmüş olabilir.

Ustalaşmaktır Satürn. Keyfi olarak yaptığınız bir şeyde kendinizi geliştirmiş, eğitimler almış, ilerlemiş olabilirsiniz.

Genel hatlarıyla böyle bir Satürn dönemiydi sizin için.

Satürn 7 Mart’ta yapıyor geçişini. Balık transitine başlıyor. 6.evinize geliyor şimdi artık.

6.evin temalarını sayayım önce. Sonra bu temalar üzerinden olasılıklarınıza bakalım.

İş, iş düzeni, çalışma hayatı, çalışma ortamı, görev tanımı, iş arkadaşları. İş dışında günlük sorumluluk ve rutinler, genel olarak günlük düzen diyebileceğimiz, yaşam düzeni diyebileceğimiz konular.

Alışkanlıklar, rutinler.

Sağlık, Bedensel güç, bedensel iyilik hali.

Ayrıca evcil hayvanlar.

Bu konularla meşgul edebilir sizi Satürn, balıkta iken. İş hayatınızda, iş ortamınızda zorlanabilirsiniz. Görev tanımınızın üstesinden gelmekte zorlanmak da olabilir bu, iş arkadaşlarınızla iletişimlerde zorlanmak da olabilir.

Uzak bir yerde çalışmak, gidiş geliş yolunda yorulmak gibi bir durum da olabilir.

İşinizi en iyi şekilde yapmaya çalışmanız önemli. İş arkadaşlarınızı çok sevmek zorunda değilsiniz ama saygı ve nezaketle iletişim önemli.

Günlük düzeninize, sağlığınıza özenmeniz önemli.

Hayatınızı iyi yaşamanız, kendinize iyi bakmanız önemli.

Faydalı olmayan alışkanlıklarınız varsa buralardan yana ders alabileceğiniz, yaşanabilecek sorunlar üzerine bir şeyleri bırakabileceğiniz bir Satürn dönemi.

Satürn o zararlı şeyleri bırakmanız konusunda uyarabilir sizi, getirebileceği sorunlarla.

Bu söylediğim şeylere dikkat ederseniz, olumsuz ihtimaller açığa çıkmaz.

6.ev temaları üzerinden başka neler olabilir ? Bir evcil hayvanın sorumluluğu da eklenebilir hayatınıza. Bunu ilk defa deneyimleyecek olabilirsiniz.

Evcil hayvanlarınız varsa sayıları artabilir. Onlarla ilgili konular da uğraştırabilir sizi biraz.

Yaşamınızı düzen ve denge içinde sürdürmek için saydığım, söylediğim bu konulara dikkat edin. Bunu yaparsanız zorluklar yerine güzel şeyler deneyimlersiniz.

Satürn düzen demektir. Yaşamı düzenlemek demektir. İnşallah güzel düzenler kuracağınız bir dönem olsun.


PLUTO

2023 yılının en önemli astrolojik gelişmelerinden biri Pluto’nun burç değiştirecek olması.

Pluto en ağır hareket eden, transitleri en uzun süren gezegendir. 2008 yılından bu yana oğlak burcunda.

2023’te bir süre için kova burcunda olacak. 23 Mart-11 Haziran 2023 arasında yaşanacak bu kova süreci.

Kova transitinin asıl başlangıcı 21 Ocak 2024’te. Ama bu yıl Mart-Haziran arasında kova burcuna geçecek Pluto bir süre için. Sonrasında retrosunda oğlağa geri dönecek.

23 Mart itibariyle kova burcuna yerleşiyor Pluto. 5.evinize geliyor.

Çocuklarınızın düzeni değişebilir. Yetişkin yaşta iseler hayatlarıyla ilgili yeni kararlar alabilirler.

Çocuk sahibi olabilirsiniz.

Çocuklarınızın önemli başlangıçlarına denk geliyor olabilir Pluto’nun buraya gelişi.

Yeni bir sanat dalında, sporun bir branjında başlangıçlarınız olabilir. Var olan, yapmakta olan olduğunuz şeyler düzen değiştirebilir.


Mart 2023 Ay Döngüleri :

7 Mart : Başak Burcunda Dolunay : Ay 16° Başak, Güneş 16° Balık

Dolunay 12.evinizde gerçekleşiyor.

12.ev duyguların evi. Psikolojimiz, ruh halimiz, iç dünyamız bu evin konusu.

Başak burcu ise sadeleşmek demek sevgili okuyucularım. Temizlemek demek. Temizlenmek demek.

İç dünyanızda şifalandırmaya ihtiyaç duyduğunuz şeyler için bir destek geliyor.

Ama nasıl bir destek, anlatayım.

İç dünyanızda bir şeylerin sizi çok yorduğunu düşünüyorsunuz belki. Belki zihninizden atamadığınız düşünceler, ruhunuzdan atamadığınız duygular var.

Bunlar bir pik yapabilir, bir maksimum noktasına varabilir bir sebeple. Tetiklenebilirsiniz. Öfkeler yüzeye daha çok çıkabilir, daha görünür olabilir. Çünkü dolunayın Mars ile uyumsuz açılarını görüyoruz.

Artık bu halden çıkmak, iyi olmak isteyebilirsiniz. İyi hissetmek için yapacağınız şeyler olabilir. Bu dolunay bir değişim noktası olabilir sizin için. Değişim diyorum. Çünkü Uranüs destekli bir dolunay. Uranüs’ün Güneş’e ve Ay’a iyi açıları var.

Mars zorluyor, Uranüs değişime çağırıyor bu dolunayda.

12.evden etki aldığınız için de ‘Bir şeyleri artık bitir’ diyen bir dolunay.

Sadece duygusal ve soyut şeyler düşünmeyin. Hayatınızdan çıkması gereken kişiler, ortamlar, konular da çıkabilir. 12.ev sonlanmayı, tamamlanmayı temsil eder. Bir şeyler bitiyor olabilir o yüzden.

‘Bu artık bardağı taşıran son damlaydı, artık bu şeyi hayatımda istemiyorum’ diyebilirsiniz.

Söylediğim tüm bu şeyler fiziksel sağlık sorunları için de geçerli.

Bir sağlık gündeminiz varsa, çözüm yönünde gelişmeler yaşayabileceğiniz günlerdesiniz. Bir şey çözülebilir, çözülmesi gerekebilir. Konuyla ilgili yapılması gerekenleri yaparak netice alabilirsiniz.

Bilmediğiniz, bu zamana kadar haberdar olmadığınız bir konu da açığa çıkabilir. Fark etmediğiniz bir şey, gözünüze görünür olabilir. Bir insanla ilgili düşünceleriniz, duygularınız değişebilir. Hedeflediğiniz bir şeyin size göre olmadığını fark edebilirsiniz, vazgeçebilirsiniz.

Bir bırakış dolunayı. Bir şeyler bitiyor ve yolunuzu açıyor, değişime taşıyor sizi.

21 Mart : Koç Burcunda Yeniay : Ay 0° Koç, Güneş 0° Koç

Sizin için bir 7.ev dolunayı. Merkür ile kavuşumda, Pluto ile uyumlu açıda gerçekleşiyor.

Evlilik, eş, ilişki, partner, partnere dair konular, ayrıca iş ortakları, yol gösterici kişiler, danışmanlar, rehber kişiler bu ev kapsamındadır. Birlikte hareket ettiğimiz, bir bağ içinde olduğumuz kişileri simgeler bu ev. Anlaşmalar, kontratlar, sözleşmeler de 7.ev ile bağlantılıdır.

Evliliğiniz, ilişkiniz içinde bir durumu çözebileceğiniz günlerdesiniz.

Eşinizin, partnerinizin bir gündemi varsa, pozitif yönde gelişmeler olabilir. Konunun çözümü için gerekenler yapılabilir ve bunlar istenilen sonucu verebilir. İşe yarayabilir.

İşinizle ilgili gündeminizde olan bir meseleye bir iş birliği ile çözüm bulabilirsiniz. Güzel yeni bağlantılar doğabilir ve bunlar kolaylık, çözüm, bereket getirebilir size.

Eğitmenler, hocalar, bize koçluk eden kişiler, danışmanlar bu evin konusudur.

Alacağınız bir danışmanlık pek çok şeyin çözümü olabilir. Yaşamınızda değişim yaratacak bir eğitime adım atabilirsiniz. Güzel bir yeniay.


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak

Sağlıklı, huzurlu, güzel bir ay diliyorum hepimiz için.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!