21 Mart 2023 Koç Burcunda Merküryen Yeniay

21 Mart 2023 Koç Burcunda Merküryen Yeniay

21 Mart Salı günü 20:22’de koç burcunun 0 derecesinde bir yeniay doğuyor sevgili okuyucularım.

Zodyağın başlangıç noktası burası. Tam başlangıç derecesi.

Koç, burçların ilkidir. Zodyak koç ile başlar. Burada ek olarak koçun ilk derecesi söz konusu. Pırıl pırıl bir sıfır noktası var elimizde.

Başlamak, sıfırlanmak, yeniden başlamak, yeni bir sayfa açmak, geçmişi geçmişte bırakıp önüne bakmak, beklemek yerine cesaretle adım atmak, heveslenmek, tazelenmek..Tam böyle bir yeniay enerjisindeyiz.

Peki yeniaya nasıl açılar eşlik ediyor ? Yeniay sırasında gökyüzü ne durumda ?

Hangi gezegen nerede ? Dolunay ile temaslar var mı ? Onlara bakalım şimdi.

Öncelikle buraya yeniayın haritasını bırakıyorum.

Yeniay sırasında gökyüzü bu şekilde olacak.

Merkür ile bir kavuşum görüyoruz. Her yeniay, dolunay yazımda Güneş ve Ay’ın konumlarını söylüyorum. Artık pek çoğunuz biliyorsunuz. Yeniay nedir ? Güneş ve Ay’ın kavuşumudur.

Ay’ın fazları içinde Güneş ve Ay’ın aynı burcun aynı derecesinde bir araya geldiği haldir. Güneş hangi burçta ise o ay o burçta yeniay olur. Ay gelip Güneş ile kavuşunca yeniay gerçekleşir.

Bu yeniayda Güneş ve Ay kavuşumunun yanında Merkür de var. Merküryen bir yeniay.

Dolayısıyla Merkür temaları önde.

Nedir Merkür temaları ? Fikir, plan, program, organizasyon, planlamalar ve uygulamalar, yeni kararlar, düzen yönünde girişimler, bir şeyi geliştirme yönünde fikir ve çalışmalar.

Yeniaya Pluto desteği var ayrıca. Pluto artık kova burcuna varmak üzere. 23 Mart’ta kovaya geçecek. Oğlağın son derecesinde. Artık kovada gibi çalışıyor.

(Bu arada Pluto’nın kova transiti için yazım burada, linki tıklayabilirsiniz ↓

Pluto’nun Kova Transiti Başlıyor 23 Mart 2023 )

Altmışlık bir açıyla yeniaya destek veriyor Pluto. Uyumlu bir görünüm var.

Pluto’nun olduğu yerde dönüşümler olur. Uyumlu açısının olduğu yerde pozitif dönüşümler olur. İyiye gidiş yönünde bir değişim, bir kalkınma, bir yapılanma olur. Eskiyi yıkıp yeniyi kuracak bir değişim olur. Burada tam öyle bir sembol var.

Merkür ve Pluto için işaretleri birleştirdiğimiz zaman ne diyebiliriz ?

Bir dönüşüm niyeti var. Bir kalkınma planı var. Yeni niyetler, fikirler, düzenlemeler var. Bir şeyi iyi etmek, olduğundan daha iyi daha iyi hale getirmek için yapılacak planlar, programlar var.

Koçun başlatıcı enerjisiyle bir hareket noktasındayız. Başlatacağımız şeyler var.

Fikir, plan, girişim ve dönüşüm yeniayı bu. Özetlemek istersem tam olarak böyle söylerim.

Mars’ın yeniaya bir kare açısı var ek olarak. Bu da eforu, ortaya koymamız gereken emeği, çabayı temsil ediyor. Yapılması gerekenler var, yapmaya başlamak gerekiyor.

Aklımızdaki yaşam resmi için, yeni bir sayfa açmak için, varmak, elde etmek istediklerimiz için, hedeflerimiz, planlarımız için mutlaka kullanalım bu koç enerjisini.

Koçun sıfır derecesindeki bu Merküryen yeniay, yeni bir dönemin başlangıcına, o yeniyi başlatmak için ilk adımı atmaya çağırıyor bizi.

Şimdi ne yapacağız ? Burçlar üzerinden bakacağız yeniayın nasıl çalışabileceğine.

Öncesinde danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Ayrıca Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Öngörüler ”yükselen burç” baz alınarak yapılır. Çünkü yükselenimiz 1.evimizdir ve teknik olarak ev hesabı yükselene göre yapılabilmektedir. Gökyüzünü her zaman yükselenimizle takip etmemiz gerekir.

Yükselen burcunuzu seçerek okuyunuz    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓

Yükselen Koçlar : 

1.evinizde doğuyor. Merküryen bir yeniay.

Yeniay, Güneş ve Ay’ın kavuştuğunda meydana gelir. Bu kez bu kavuşum içinde Merkür de var. Resmin içinde güzel bir faktör.

Pluto ise yeniaya uyumlu açıda. Bu da güzel.

İyi başlangıçlar yapabilirsiniz yaşamınızda. Bir süredir düşündüğünüz, niyet ettiğiniz, gerçekleştirmek istediğiniz bir şey gerçekleşebilir.

Merkür temalarında olabilir bunlar özellikle. Örneğin eğitimler Merkür temasıdır. Bir eğitim başlangıcınız olabilir. Bir kursa, bir sertifika programına katılabilirsiniz. Bir öğrencilik ihtimali var.

Eğitim veren konumunda da olabilirsiniz. İşiniz eğitmenlik ya da danışmanlık ile ilgili ise güzel bir yeniay etkisi alıyorsunuz. Yeni bir sisteme geçebilirsiniz. Müşteri ağınızı büyütecek yeni çalışmalarınız olabilir. Tanınırlığınızı, bilinirliğinizi artıracak şeyler yapabilirsiniz.

Ehliyet almak, araç almak gibi konular da var Merkür temaları arasında. Ticari faaliyetler var. Anlaşmalar, imzalı işler, kontratlar var. Bilgi paylaşımları, sosyal medya, website, blog yazarlığı gibi faaliyetler var. Böyle temalar üzerinden yeni gündemler, başlangıçlar olası.

Kişisel yaşamınızda önemli bir kararınız olabilir. Ailenize, arkadaşlarınıza, çevrenize ya da işinizde ağınıza duyuracağınız şeyler olabilir.

Pluto’nun olumlu açısı pozitif anlamda dönüşümleri temsil ediyor.

Bir karar. Bir fikir. Yeni bir atılım. Bir bildirim. Bir haber. Yeni bir başlangıç olasılığı var bu yeniayda.


Yükselen Boğalar :

12.evinizde doğuyor bu yeniay.

İç dünyanızda sizi uğraştıran, ruh halinizi ve yaşam enerjinizi aşağı çeken, psikolojik sağlığınızı olumsuz yönde etkileyen konular varsa, bunların yarattığı duygulardan özgürleşmenizi sağlayacak, şifa araçları çıkabilir karşınıza. Özellikle spiritüel alanları kastediyorum.

Yogaya başlamak için çok iyi bir yeniay. 12.evden etki aldığınız için ruhsal derinliği konularda güzel başlangıçlara açıksınız.


21 Mart 2023 Koç Burcunda Merküryen Yeniay


Yükselen İkizler :

11.evinizde doğacak bir yeniay. Güzel de bir yeniay.

Merkür ile kavuşumda gerçekleşiyor. Merküryen bir enerjisi var. Pluto ile uyumlu açıda ayrıca. Güzel bir fikir, karar, değişim, niyeti, bir şeyi dönüştürerek, yeniden düzenlemek, daha güçlü ve sistemli hale getirecek şekilde planlamak mümkün bu yeniay ile.

Merküryen temalarda işler için de destekleyici. E-ticaret, online işler, sosyal medya, kalabalıklara hitap edilen işler (11.ev temasıdır), içerik ürettiğiniz platformlar, içerik üretmek yönünde çalışmalarınız.. Buralarda yeni başlangıçlar var. Pluto ile bir kalkınma, dönüşüm, güç yaratacak başlangıçlar var. Yeni projelerle işlerinizi büyütebileceğiniz, daha fazla insana ulaşabileceğiniz, güzel bir zamandasınız.

Arkadaşlardan güzel destekler de mümkün ya da belki siz arkadaşlarınız için iyi şeyler yapabilirsiniz. İletişimler var. Var olan bağlantılar içinde iletişimler artabilir, yeni bağlantılar doğabilir.


Yükselen Yengeçler :

Yeniay 10.evinizde doğacak.

Merkür ile kavuşumda gerçekleşiyor. Pluto ile uyumlu açıda.

Merkür fikir, karar, uygulama, işleyiş, bildirim, açıklama, haber demektir. Pluto ise gücü, güçlenmeyi, yapılanmayı temsil ediyor bu yeniayda.

İş, kariyer, üstlerle ilgili konular, yönetimin/yöneticilerin kararına bağlı olan konular, yetki ve sorumluluk alanlarımız, otoritenin talepleri, ayrıca yasal konular, devlet bağlantısı olan konular/başvurular, kayıtlar/resmi süreçler gibi 10.ev temalarında güzel gelişmeleriniz, yeni başlangıçlarınız olabilir olabilir yeniay ve yakınındaki günlerde.

İşinizde yönetimin yeni güzel kararları olabilir. Sorunlu durumlara çözüm yaratacak yeni düzenlemeler yapılabilir.

Çalışma hayatınızda memnun olacağınız yeni bir görev üstlenebilirsiniz.

İş kurma sürecinde iseniz hızlanabilirsiniz. İlk adımlar gelebilir.

Yasal bir süreç var gündeminizde, konuyla ilgili güzel gelişmeleriniz olabilir.

Bir karar ve yapılandırma sembolü var bu yeniayda. Böyle bir özet yapabilirim.


21 Mart 2023 Koç Burcunda Merküryen Yeniay


Yükselen Aslanlar :

9.evinizde doğuyor bu yeniay. Merkür ile kavuşumda, Pluto ile uyumlu açıda gerçekleşiyor.

Eğitim, yüksek öğrenim, yolculuklar, seyahatler, uzaklarla bağlantılı konular, yurt dışı bağlantılı konular, vize/pasaport konuları, uluslararası ticari faaliyetler ve hukuksal konular.

Yüksek öğrenim hayatınızda, akademik çalışmalarınızda pozitif gelişmeler yaşayabilirsiniz. Son zamanlarda stres, gerginlik ya da üzüntü yaratan durumlar olduysa, akademik konularınızda çözümler, kolaylıklar gelebilir. Gündem konularınız için yardımcı olacak, destek olacak kişiler olabilir. Size yön gösterecek, yönlendirecek kişiler olabilir.

Yeni eğitimlere katılabilirsiniz. Örneğin ilgi alanlarınızda almak istediğiniz eğitimler varsa, yeniay ile bu adımı atabilirsiniz.

Bir seyahat gündeme gelebilir. Uzakta yaşayan bir yakınınızla ilgili gündemleriniz varsa, sorunlar varsa, onlar çözülebilir.


Yükselen Başaklar :

8.evinizde gerçekleşecek bir yeniay. Merkür ile kavuşumda, Pluto ile uyumlu açıda gerçekleşiyor.

Bir borç konusu, önemli bir ödeme, maddi anlamda stres yaratan bir gündem varsa, konuyla ilgili olumlu yeni gelişmeler olabilir. Bir kolaylık doğabilir, bir borç yükünden özgürleşebilirsiniz.

Maddi konularda bir yakınınızın yardımını alabilirsiniz. Sizin birine desteğiniz olabilir.

Yasal yollardan hakkınızı aradığınız bir parasal konu, bir tazminat, bir vergi, bir sigorta konusu varsa, ferahlık yaşayacağınız yönde gelişmeler olabilir.


21 Mart 2023 Koç Burcunda Merküryen Yeniay


Yükselen Teraziler :

Sizin için bir 7.ev yeniayı. Merkür ile kavuşumda, Pluto ile uyumlu açıda gerçekleşiyor.

Evlilik, eş, ilişki, partner, partnere dair konular, ayrıca iş ortakları, yol gösterici kişiler, danışmanlar, rehber kişiler bu ev kapsamındadır. Birlikte hareket ettiğimiz, bir bağ içinde olduğumuz kişileri simgeler bu ev. Anlaşmalar, kontratlar, sözleşmeler de 7.ev ile bağlantılıdır.

Evliliğiniz, ilişkiniz içinde bir durumu çözebileceğiniz günlerdesiniz.

Eşinizin, partnerinizin bir gündemi varsa, pozitif yönde gelişmeler olabilir. Konunun çözümü için gerekenler yapılabilir ve bunlar istenilen sonucu verebilir. İşe yarayabilir.

İşinizle ilgili gündeminizde olan bir meseleye bir iş birliği ile çözüm bulabilirsiniz. Güzel yeni bağlantılar doğabilir ve bunlar kolaylık, çözüm, bereket getirebilir size.

Eğitmenler, hocalar, bize koçluk eden kişiler, danışmanlar bu evin konusudur.

Alacağınız bir danışmanlık pek çok şeyin çözümü olabilir. Yaşamınızda değişim yaratacak bir eğitime adım atabilirsiniz. Güzel bir yeniay.


Yükselen Akrepler : 

6.evinizde bir yeniay.

İş hayatımız, günlük çalışma düzenimiz, iş ve iş dışındaki rutinlerimiz, işimizde ürettiklerimiz, sorumluluklarımız, iş ortamımız, iş arkadaşlarımız, ekip içi iş bölümünde payımıza düşenler bu evin konusudur.

İşinizle ilgili son zamanlarda sorun yaratmış durumların çözüme ulaşabileceği günlerdesiniz. Yeni bir günlük düzen oluşabilir. Görev alanınız düzenlenebilir. İş yapma biçiminiz, saatleriniz, işinizde kullandığınız araçlar, vb çalışma alanınız gibi konularda bir şeyler iyileştirilebilir. Size iyi gelecek değişimler olabilir.

Sağlık teması da 6.evin konusudur. Sağlık konusunda sizi uğraştıran gündemler ne ise bu konular üzerinden de pozitif etki alıyorsunuz.

Bir şeyler iyileşiyor, iyiye gidiyor.

Bir önemli teması daha var bu evin. Nedir o ? Evcil hayvanlar. Onlarla ilgili çözeceğiniz konular da olabilir yeniaya yakın günlerde.


21 Mart 2023 Koç Burcunda Merküryen Yeniay


Yükselen Yaylar :

5.evinizde bir yeniay doğuyor. Merkür ile kavuşumda, Pluto ile uyumlu açıda gerçekleşecek olan bir yeniay.

Çocuk sahibi olmak isteyenler için güzel bir yeniay bu. Konuyla ilgili yapmanız gerekenler varsa, bir tedavi ihtiyacı varsa harekete geçebilirsiniz. Konu içinde çözülmesi gereken bir durum varsa, bunu iyileştirmek için ilk adımınızı atabilirsiniz.

5.evin başka konuları da var. Yaratıcılık gerektiren işler bu evle ilgili. Bu ev zaten en temelde bir yaratım enerjisini anlatıyor.

Duyurmak, göstermek, tanıtmak istediğiniz işleriniz varsa, bu yeniayı en iyi şekilde değerlendirmenizi öneririm.

İşlerinizi, ürettiğiniz projeleri görünür kılmak için güzel bir zaman.


Yükselen Oğlaklar : 

4.evinizde bir yeniay. Merkür ile kavuşumda, Pluto ile uyumlu açıda.

Merkür fikir ve karar demektir. Bilgi, tavsiye, araştırma, iletişim, haberleşme demektir.

Pluto ise dönüşümleri sembolize ediyor.

Eviniz konusunda yeni planlarınız varsa, taşınmak, yer değiştirmek istiyorsanız, evinizde yenilemek istediğiniz şeyler varsa bu yeniay ile harekete geçebilirsiniz.

Ev ve aile konularında iyileştirmek istediğiniz durumlar varsa,  güzel gelişmeler olabilir. Güzel adımlarınız olabilir. Çözüm bulacağınız konular olabilir.

Emlak, arsa, tapu, ev yaptırma, ev alım satım, kiralama konularında beklemede olan planlar hayata geçebilir. Cesaretle kararlar alabilirsiniz. Netlik kazanabilirsiniz. Niyetler hayata geçebilir.

Aile kökleriniz, aile büyükleriniz ile ilgili konular doğabilir. Yeni gündemleriniz olabilir. Bir şeyleri mevcuttan daha iyi bir hale dönüştürmek için yeni şeyler yapabilirsiniz.

Eviniz, aileniz, anne ve babanız, aile içi konular bu yeniayın ana çerçevesi sizin için.


21 Mart 2023 Koç Burcunda Merküryen Yeniay


Yükselen Kovalar : 

Bir 3.ev yeniayı sizin için.

Yakın çevreniz içinde bir başlangıç enerjisi var, bir hareketlenme var.

Kardeşlerinizle, akrabalarınızla, arkadaşlarınızla, komşularınızla ilgili konular, hatta sizin de içinde olduğunuz konular varsa yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz. Birlikte başlatacağınız, birlikte adım atacağınız şeyler olabilir.

3.ev, evimize yakın yerleri, mahallemizi, muhitimizi simgeler. Koç yeniayı ile evinize yakın bir noktada gideceğiniz bir kurs, bir eğitim, bir sosyal ortam, bir etkinlik başlayabilir hayatınızda.

Bir ilk, bir yenilik, bir sıfırdan başlama enerjisi var bu yeniayda.

Koç yeniayı olduğu için spora da başlayabilirsiniz 🙂 Spor, bir koç temasıdır.

İnternet üzerinden yapılan işler, online ticari faaliyetler, sosyal medya yine 3.evin temaları arasında. Bu alanlarda atılımlarınız, girişimleriniz olabilir. Koçun hevesiyle, motivasyonuyla yapacağınız yeni şeyler olabilir. Mevcut işinizi büyütecek adımlarınız olabilir.

Merkür ile yeni niyetler, yeni fikirler var. Pluto ile bir güçlenme ve dönüşüm var. Güzel bir yeniay.


Yükselen Balıklar :

2.evinizde bir yeniay. Merküryen. Ayrıca Pluto ile uyumlu açıda gerçekleşecek.

Merkür ile yeni fikirler var. Pluto ile güçlenme yönünde dönüşümler var.

Maddi konuların, paranın evidir burası. Gelirlerimizi, kişisel kazançlarımızı, maddi konforumuzu ve maddi güvencemizi anlatan evdir.

Maddi anlamda bir hareketlilik var. Parasal konularda başlangıçlar var.

Yeni fırsatlarla karşılaşabileceğiniz günlerdesiniz. Ama fırsatları beklemekten ziyade harekete geçmek, neler yapabileceğinize bakmak ve adım atmak olacaktır faydanıza olan.

İşinizi büyütmek, gelirinizi artırmak, yeni gelir kaynakları oluşturmak için destekleyici bir döngüdesiniz.

Şu ana kadar yaptığınız ama aslında çok da fayda getirmemiş olan neler var, bir bakın buralara. Neler değişmeli, neler değişebilir ? Neler nasıl olursa, size daha fazla kazandırır ? Size daha doyumlu bir hayat sağlar. Buraları gözden geçirin.

Bunun dışında yeni yatırımlar, parasal konularda yeni hareketler de olası. Maddi konular üzerinden etki alıyorsunuz.


Güncele dair önemli yazılarımı da ekliyorum aşağıya.

23 Mart günü Pluto’nun kova transiti başlıyor ! Uzun yıllardır oğlak burcunda olan Pluto burç değiştiriyor artık. Bu yeni dönem nasıl olasılıklara işaret ediyor ?

Yazım burada, linki tıklayabilirsiniz ↓

Pluto’nun Kova Transiti Başlıyor 23 Mart 2023

Jüpiter 16 Mayıs’a kadar koç burcunda olacak. Jüpiter yazım burada ↓

Jüpiter Koç Burcunda 20 Aralık 2022-16 Mayıs 2023

Satürn’ün yeni transiti başlıyor ! Balık burcuna geçiyor Satürn. 7 Mart günü başlayacak olan transit, 14 Şubat 2026’ya kadar sürecek. Bu yeni dönemin genel ve burçlar üzerinden detaylı olasılıklarını anlattığım yazım burada ↓ Linki tıklayabilirsiniz ↓

Satürn Balık Burcuna Geçiyor ! 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

2023 yazılarımı da ekliyorum ↓ Yeni yılda sizleri neler bekliyor, aşağıdaki linkleri tıklayarak görebilirsiniz.

Koç Burcu 2023,  Boğa Burcu 2023,  İkizler Burcu 2023, 

Yengeç Burcu 2023Aslan Burcu 2023,  Başak Burcu 2023, 

Terazi Burcu 2023,  Akrep Burcu 2023,  Yay Burcu 2023,

Oğlak Burcu 2023,  Kova Burcu 2023,  Balık Burcu 2023

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!