Oğlak Burcu Mart 2023 – İletişimler & Ev & Aile

Oğlak Burcu Mart 2023 – İletişimler & Ev & Aile

Merhabalar hepinize sevgili okuyucularım,

Şubat ayı ne yazık ki tarihte korkunç deneyim ve acılarla yerini alan, unutulmayacak, unutmamamız gereken bir ay oldu. Hiçbirinin yaşanmadığı günlere dönmek, zamanı geri almak istiyoruz hepimiz.

Ama gerçeği, olanı, realiteyi değiştiremiyoruz. Öyleyse bu resmin içinde kalanlar için birlik olalım inşallah. Hayatlara değelim, dokunalım. Bir vatandaş olarak sorumluluk alalım, bildiğimiz yerden katkımızı sunalım. Elimizden gelen noktalarda ihtiyaç sahiplerine yardımcı olalım.

Bir yandan da önlemlerimizi alalım, hazırlıklarımızı yapalım her birimiz kendimiz için.

İstanbul’da iseniz İBB’nin Bina Tespiti hizmeti var. Başvuruyorsunuz ve ekipler gelip inceleme yapıyorlar. Ücretsiz bir uygulama. Bina riskli çıksa dahi yıkım kararı ya da tahliye için değil bu uygulama. Yasal haklar kişinin kendisinde.

Bu incelemeyi yaptırarak binanız hakkında bilgi almış oluyorsunuz. Amaç bu.

İstanbul’da isek bunu yapalım. Başka şehirlerde isek devlet birimlerinin, belediyelerin ilgili hizmetlerini araştırıp oturduğumuz yerin analizi yaptıralım. Özel firmalar da var tabii aynı işlemi yapan.

Yaradan hepimizi korusun diyoruz. Bu elbette böyle. Ama biz de kendimizi korumayı bileceğiz. Tedbir alacağız. Üzerimize düşenleri yaptıktan sonra edeceğiz duamızı. Lütfen hiçbirimiz bu konuyu artık ihmal etmeyelim, ertelemeyelim, kendimiz ve sevdiklerimiz için önlemlerimizi alalım.

Ay için bir gündem yazısı var bu linkte ↓ Tarihler, transitler, yeniay & dolunay döngüleri var.

Mart ayı iki büyük değişimin gerçekleşeceği vakit. Satürn ve Pluto’nun burç değiştireceği ay. Bunlara da yer verdim içerikte. Link burada yer alıyor ↓↓

Mart 2023 Astroloji Gündemi

Eğer yükseleniniz oğlak ise doğru içeriktesiniz. Yükseleni oğlak olanlar yararlanabilir bu öngörülerden. Şimdi ayın detaylarına geçiyorum.


Güneş 20 Mart’a kadar balık burcunda, 3.evinizde.

Hayatınızda iletişimlerin, dialogların, haberleşmelerin artabileceği bir zaman.

Kardeşlerinizle, yakın akrabalarınızla belki daha fazla dialog kurabileceğiniz, belki yeni haberlerini alabileceğiniz bir dönem. 3.ev bu kişileri simgeler. Ayrıca yakın çevre demektir.

Kardeşleriniz yeni şeylere başlayabilirler. Balık burcu sağlık sorunları ile ilgilidir. Güneş ise güçlenmek demektir. Kardeşlerinizin sağlık sorunları varsa (büyük şeyler kastetmiyorum, herkesin irikli ufaklı sağlık sorunları olabilir), doktora göründükleri bir gündemleri varsa, bu sorunun çözülebileceği bir süreç.

Güneş 20 Mart’ta koç burcuna geçiyor. 4.evinize geliyor.

Bu transit ile evinizle ilgili konular, eviniz için yapmanız gerekenler, ayrıca aile içi konular öne çıkıyor.

Evinizde bir ilkbahar yeniliği yaşamak, büyük bir temizlik yapmak isteyebilirsiniz. Belki boyanızı yenilersiniz, belki eşyalarınızı. Belki odalarınızın düzenini.

Yaşam alanınızı güzelleştirmek ve yenilemek isteyeceğiniz bir zaman. Koç burcu yenilik enerjisidir çünkü.

Yeni bir düzene de geçebilirsiniz. Taşınmak isteyenler, bu transit döneminde taşınabilirler.

Aile bireylerinin yaşamında da yeni şeyler başlayabilir koç enerjisiyle. Güzel şeylere adım atabilirler. Bu yeni bir iş olabilir. Yeni bir eğitim olabilir. Yeni bir sosyal ortam, yeni bir hobi olabilir. Daha keyifli, daha güzel yaşamak için, hedefleri için yeni şeylere adım atabilirler.


Oğlak Burcu Mart 2023 ♠ ♠ ♠ ♠


Merkür 3 Mart’a kadar kova burcunda. 2.evinizde.

Bu ev parayı, para kazanmayı, kişisel kazançlarımızı simgeler. Kova burcu ise interneti, teknolojiyi, dijital platformları. İnternet üzerinden yaptığınız bir işiniz varsa, bereketli bir zaman diyebilirim o yüzden.

Parasal konularda yeni kararlarınız olabilir. Yatırım amaçlı neler yapabileceğinizi araştırabilirsiniz. Geleceğiniz için maddi güvence oluşturmak adına yeni şeyler yapabilirsiniz.

Merkür 3 Mart’ta balık burcuna geçiyor. 3.evinizde olacak balıkta iken.

3.ev iletişim evidir. Merkür ise iletişim gezegenidir. Zodyakta 3.evin sahibidir Merkür. Yani bu transit ile kendi evine geliyor.

İletişimlerinizin artacağı, sosyal bir dönem başlıyor.

Şehrin içinde sevdiğiniz semtlere gitmek, gezmek, kendinize zaman ayırmak isteyebilirsiniz. Yakın yerlere gezileri anlatır bu ev çünkü.

Kardeşler, akrabalar bu evin konusudur. Onlarla haberleşmeleriniz artabilir.

Bu bir balık transiti. Balık burcu spiritüel konuları temsil eder. 3.ev ise araştırmak, okumak, öğrenmek demektir. Bilginin evidir burası. O yüzden spiritüel alanlarda ufkunuzu büyütecek, farkındalığınızı artıracak yeni şeyler öğrenebileceğiniz, bu yönde kitap alışverişleri yapabileceğiniz, websiteler, video kanalları keşfedebileceğiniz bir zamandasınız.

Bu güzel transiti değerlendirmenizi öneririm. Çünkü keşfedeceğiniz bu şeyler, çok güzel besleyebilir sizi. Düşüncelerinizi, fikirlerinizi, duygu dünyanızı, yaşama şeklinizi yenileyebilir.

Merkür 19 Mart’ta koç burcuna geçiyor. Bir yeni transiti daha başlıyor. 4.evinize geliyor.

Ev, yuva, aile temaları var bu evde.

Koç ise ilkleri simgeliyor. Eviniz için ilk defa yapacağınız şeyler olabilir. İlk değilse bile yenilik diyebileceğimiz şeyler olabilir.

Örneğin boyanızın rengini değiştirirsiniz. Belki ilk defa farklı bir renk denersiniz. Dekorasyonunuzu gözden geçirebilir, güzel değişiklikler yapabilirsiniz.

Yenisini almak, daha üst bir modele geçmek isteyeceğiniz eşyalar, aletler olabilir.

Ev kiralamak istiyorsanız, araştırmalarınız, haberleşmeleriniz artabilir. Çevrenize haber bırakabilirsiniz. Emlak ofislerinden araştırmanızı yapabilirsiniz.

Ailenizle birlikte yapacağınız şeyler olabilir. Aileniz için yapacağınız bir şeyler olabilir. Belki maddi anlamda daha konforlu hissetmeleri, daha huzurlu, daha keyifli olmaları için yapmayı planladığınız şeyler vardır. Onları hayata geçirebilirsiniz.

Güzel bir Merkür transiti. Koç burcunda gerçekleşeceği için girişimlere çok müsait bir zaman.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Oğlak Burcu Mart 2023 ♠ ♠ ♠ ♠


Venüs 17 Mart’a koç burcunda. 4.evinizde.

Aile içinde güzel bir dönem olabilir. Bu ev aile bireylerimizi temsil ediyor.

Evimiz, evimizin şıklığı, dekorasyonu, konforu, güzelliği, güvenliği yine 4.evle ilgili.

Eviniz için yeni güzel şeyler yapabilirsiniz Venüs ile. Güzel ürünler, güzel eşyalar bulabilirsiniz.

Ev arıyorsanız kendinize uygun bir ev bulabilirsiniz.

Kiracılarınız varsa, onlarla iletişimlerde güzel şeyler olabilir. Anlaşmazlıklar olduysa giderilebilir. Konular tatlıya bağlanabilir.

17 Mart’ta boğa burcuna geçiyor Venüs. 5.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Çocukları olanlar onlarla ilgili konularda güzel etkiler alıyorlar. Küçük yaşta iseler onlara yeni alanlar açabilirsiniz. Sporda, sanatta güzel başlangıçları olabilir. Yetişkin yaşta iseler kendileri için iyi kararlar alabilirler.

Sizin de meşguliyetleriniz, sanatsal çalışmalarınız olabilir. Hobi edinmek, yaşamınızı renklendirmek için çok güzel bir dönem. Böyle hediyeleri olabilir Venüs’ün size.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Oğlak Burcu Mart 2023 ♠ ♠ ♠ ♠


Mars 25 Mart’a kadar ikizler burcunda. 6.evinizde. 

6.ev bedensel sağlığımızla, gücümüzle ilgilidir. Mars da benzer temalara sahip.

Kuvvet, hareket, enerji, bağışıklık, bedensel güç. Böyle temaları var Mars’ın da.

Bedensel sağlığınızı güçlendirmek için yapacağınız şeyler olabilir Mars burada iken. Bunu yapmanız gerekebilir. Bağışıklığınız düşebilir, rahatsızlanabilirsiniz. Kendinize daha iyi bakmanız için uyarıları olabilir Mars’ın.

Sadece sağlık değil, yaşam düzeni de bu evin konusu. Hayatınızın nerelerinde dağınıklık var, nerelerin derlenip toparlanmaya ihtiyacı var, bu dönemde o konularda da sorunlar olabilir. Düzeltmeniz gereken yerleri gösterebilir size bu transit.

Mars 25 Mart’ta yengeç transitine başlıyor. 7.evinize geliyor.

Burası ilişkiler alanı. Mars ile burada bir hareketlilik olacaktır.

Yakın bağlantılarınızla, sizin için kıymetli olan kişilerle ilgili konular ön plana çıkacaktır.

Bu ev kimleri ve hangi konuları temsil ediyor, tanıyalım. Evliliği, eşi, sevgiliyi, ikili ilişkileri, ayrıca iş ortaklıklarını, iş birliklerini.

Hocalar, eğitmenler, danışmanlar, danışmanlıklar yine bu evin temsil ettiği kişiler/temalar arasında.

Mars ise başlangıçları simgeliyor. Dolayısıyla yaşamınızda 7.ev  konularında yeni şeylerin başlayabileceği bir zamana giriyorsunuz.

Bir ilişki başlayabilir. Sizin için özel olan biri varsa, bir ilişkiye adım atabilirsiniz. Mutlulukla ilerleyen bir ilişkiniz varsa, evlilik kararı alabilirsiniz.

Evli iseniz, eşinizin yeni başlangıçları olabilir yaşamında herhangi bir konuda.

İşinizde müşteri bağlantılarınız artabilir. Daha fazla insanla çalışmaya başlayabilirsiniz.

Özellikle danışmanlık verdiğiniz ya da eğitmenlik yaptığınız bir işiniz varsa daha fazla çalışacağınız, hareketli, bereketli bir dönem yaşayabilirsiniz.

Yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Herhangi bir konuda bir eğitime başlayabilirsiniz.

İnsan ilişkileriniz aracılığıyla başlayacak güzel şeyler olabilir. Tavsiyeler, yönlendirmeler gelebilir. Yakınlarınız başlangıçlara vesile olabilirler sizin için.


Oğlak Burcu Mart 2023 ♠ ♠ ♠ ♠


SATÜRN

Satürn 2020’nin Aralık ayından bu yana kova burcundaydı. Satürn transitleri ortalama olarak 2,5 yıl sürer. 2 yıl 4 ay gibi bir süreyle kovada yer almış oldu Satürn.

Şimdi artık 7 Mart itibariyle kova dönemi sonlanıyor. Balık burcuna geçiyor.

Yeni bir 2,5 yıllık dönem başlıyor.

Satürn kovada iken 2.evinizdeydi.

Parasal konuları, kazançları, maddi imkanları temsil eder bu ev.

Satürn buradan geçerken paranızı kazanmakta zorlanmış olabilirsiniz. Geliriniz azalmış olabilir. Harcamalar arttığı için bütçenizi dengelemekte zorlanmış olabilirsiniz. Kişisel kazanç yerine aileden, eşten destek almış olabilirsiniz.

Şimdi artık buradan çıkıyor Satürn. 7 Mart’ta yapıyor geçişini. Balık transitine başlıyor. 3.evinize geliyor.

Kardeşler, yakın akrabalar, komşular, arkadaşlar var bu evde. Evimize yakın yerler, semtimiz, muhitimiz 3.evin konusu.

Eğitimler, sınıflar, eğitim ortamları, kurslar bu evin konusu.

İletişim demektir bu ev. İletişim platformları, iletişim temelinde yapılan işler, sosyal medya işleri bu evin konusu.

Araçlar, arabalar, ehliyet, araba kullanabilme konusu da yine bu evle ilgili.

Satürn bu konularda başlangıçlarınızın olabileceğini söylüyor. Hayat size buralardan yeni konular, yenilikler verebilir. Bu temalarda hem ustalaşacağınız, hem de bu konular aracılığıyla tekamül edeceğiniz bir dönem.

Bir eğitime katılırsınız örneğin. Teknik anlamda çok şey öğrenirsiniz. Ama o eğitimden tanıdığınız insanlar hayat dersi olur mesela. Sosyal medya sayfanızı büyütürsünüz, işleriniz artar, yolunda gider. Ama ‘Öyle insanlar gördüm ki, insanları, hayatı sosyal medya sayesinde tanıdım’ diyebilirsiniz.

Hayatı öğretiyor bize Satürn. Hayatı bu kez bu temalar/kişiler üzerinden öğrenme zamanı.

Kardeşlerinizle ilgili sorunlar olabilir. İletişim kopuklukları, uzaklaşmalar olabilir. Kavga, küslük yerine birbirinizi anlamaya çalışın derim. Uzaklara gidecek bir kardeşiniz de olabilir. Fiziksel bir mesafede girebilir araya.

Araba alabilirsiniz. Tabii sorumlulukları da beraberinde gelebilir. Bir arabaya sahip olmanın avantajları olduğu kadar aslında pek çok dezavantajının da olduğunu görebilirsiniz. Araba kullanmakta ustalaşabilirsiniz. Diğer yandan benzini, sigortası, bakımı, park yeri derken yorabilir de sizi.

Satürn transitleri böyle oluyor. Yeni konularımız oluyor. Yeni şeylere sahip oluyoruz. Hayatımıza bizi mutlu eden bir şeyler ekleniyor ama başka boyutlarıyla öğretici de olabiliyor o şeyler. Sizin için de böyle bir Satürn transiti olacaktır.


PLUTO

2023 yılının en önemli astrolojik gelişmelerinden biri Pluto’nun burç değiştirecek olması.

Pluto en ağır hareket eden, transitleri en uzun süren gezegendir. 2008 yılından bu yana oğlak burcunda.

2023’te bir süre için kova burcunda olacak. 23 Mart-11 Haziran 2023 arasında yaşanacak bu kova süreci.

Kova transitinin asıl başlangıcı 21 Ocak 2024’te. Ama bu yıl Mart-Haziran arasında kova burcuna geçecek Pluto bir süre için. Sonrasında retrosunda oğlağa geri dönecek.

23 Mart itibariyle kova burcuna yerleşiyor Pluto. 2.evinize geliyor.

Para evi burası. Pluto büyük paraları simgeleyen bir gezegen. Tam da para evine geliyor. Ama öncesinde değişmesi gereken düzenler değişebilir, bitmesi gereken şeyler bitebilir. Pluto bir şeyleri yıkıyor, yerine yeni şeyler kuruyor. Bir dönüşüm gezegeni.

Bu çok uzun yıllar sürecek olan bir transit ama başlangıç noktası önemli. Etkiler, olasılıklar görünür olabilir. Olacak olan şeyler gösterebilir kendini. Değişimler başlayabilir.

Paranızı kazandığınız alan değişebilir bu Pluto transitinde. Gelir kaynağınız değişebilir. Para kazanma şekliniz değişebilir. Mülklerinizle ilgili yeni kararlar  alabilirsiniz. Nakit paraya çevireceğiniz maddi varlıklarınız olabilir. Yatırımlar yapacak olabilirsiniz.

Geliriniz büyüyebilir. Kaynakların değişmesi, şekil değiştirmesi bir olasılık. Başka bir alana, sektöre geçebilirsiniz. Bir işte çalışıyorken kendi işinizi kurabilirsiniz. Bir ürün satıyorken bir hizmet satmaya başlayabilirsiniz. Çok para da gelebilir. Ama bereketinin olması için, doğru harcamanız, güzel yerlere harcamanız önemli.

Sizin için parasal anlamda yeni bir dönemin başlangıcı Pluto’nun kovaya gelişi.


Mart 2023 Ay Döngüleri :

7 Mart : Başak Burcunda Dolunay : Ay 16° Başak, Güneş 16° Balık

9.evinizde gerçekleşiyor.

Dolunay sırasında Güneş’in ve Ay’ın Mars ile uyumsuz açıları, Uranüs ile uyumlu açıları var.

Sorun yaratan bir şeyi çıkarabilirsiniz yaşamınızdan. ‘Bu şey bana iyi gelmiyor. Bunu artık hayatımda istemiyorum’ diyebilirsiniz. Bir şey sizi kızdırabilir ve bu kararı getirebilir.

Başak dolunayı olduğu için bu burcun gölgesinde olan şeyler konu olabilir bu dolunayda. Başak burcunun gölgesinde kurnazlık vardır, kişisel menfaatine fazlaca düşkün olmak, karşı tarafı düşünmemek, hakkaniyetsizlik vardır. Bu tür bir şey gelebilir birinden. Siz de bu kişiye gereken tavrı koyabilirsiniz.

Uranüs güzel değişimlere işaret ediyor. Bir özgürleşme olabilir. İyi ve doğru olmayan bir şeye set çekmenizle gelebilir bu güzel değişim. Yaşamınızda bir temizlik olabilir.

9.evin eğitim, yüksek öğrenim, akademi, hocalarla ilgili konular, uluslararası ticaret, gümrük, transfer gibi konuları var.

Uzaklar, başka şehirler, başka ülkeler, yolculuklar, seyahatler yine bu evle ilgili. Uzaklarda yaşayan aile bireylerinizle, dostlarınızla, sevdiklerinizle ilgili konular bu evle ilgili.

Dini, ideolojik konular, hayat görüşümüzü şekillendiren konular, derinliği olan ruhsal alanlar, ilimler de 9.evle bağlantılı.

İşte bu konularda, önemli bir tamamlanma yaşayabilirsiniz dolunayın yakınındaki günlerde.

Önemli bir farkındalık. Bir şeyin sorun çıkarması, bunun üzerine alacağınız bir karar. Bir kişinin haksızlık etmesi, bunun üzerine sesinizi çıkaracağınız, tepkinizi koyacağınız, sorunu köklü şekilde çözecek bir karar. Bir netlik.

Hepsi olasılıklar dahilinde.

Şöyle bir şey de olabilir. Bir şey işleyişte problem yaratabilir. Teknik olarak sorun çıkabilir. Bir şey düzeninin dışında gerçekleşebilir. O şeyi çözmekle ilgilenirken konuyu eskisinden de daha iyi hale getirecek farkındalıklar yaşayabilirsiniz. Neyi nasıl yaparsanız bir daha sorun çıkmaz, hatta daha yolunda gider, daha iyi olur, bunları da fark edebileceğiniz bir dolunay.

Uranüs yanlışı fark etmek ve daha iyi bir hale geçmek demektir. Aydınlanmak demektir. Böyle bir sembolü var bu dolunayın.

21 Mart : Koç Burcunda Yeniay : Ay 0° Koç, Güneş 0° Koç

4.evinizde bir yeniay doğuyor. Merkür ile kavuşumda, Pluto ile uyumlu açıda gerçekleşecek olan bir yeniay.

Merkür fikir ve karar demektir. Bilgi, tavsiye, araştırma, iletişim, haberleşme demektir.

Pluto ise dönüşümleri sembolize ediyor.

Eviniz konusunda yeni planlarınız varsa, taşınmak, yer değiştirmek istiyorsanız, evinizde yenilemek istediğiniz şeyler varsa bu yeniay ile harekete geçebilirsiniz.

Ev ve aile konularında iyileştirmek istediğiniz durumlar varsa,  güzel gelişmeler olabilir. Güzel adımlarınız olabilir. Çözüm bulacağınız konular olabilir.

Emlak, arsa, tapu, ev yaptırma, ev alım satım, kiralama konularında beklemede olan planlar hayata geçebilir. Cesaretle kararlar alabilirsiniz. Netlik kazanabilirsiniz. Niyetler hayata geçebilir.

Aile kökleriniz, aile büyükleriniz ile ilgili konular doğabilir. Yeni gündemleriniz olabilir. Bir şeyleri mevcuttan daha iyi bir hale dönüştürmek için yeni şeyler yapabilirsiniz.

Eviniz, aileniz, anne ve babanız, aile içi konular bu yeniayın ana çerçevesi sizin için.


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak

Sağlıklı, huzurlu, güzel bir ay diliyorum hepimiz için.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!