Yengeç Burcu Temmuz 2021

Yengeç Burcu Temmuz 2021

Merhabalar sevgili yengeç ve yükselen yengeç okuyucularım !

Temmuz ayı gezegen geçişleri ve Ay döngülerinin sizlere neler getirebileceğini, bu ay genel olarak nasıl konuların öne çıkabileceğini anlatacağım bu yazımda.

Potansiyelleriniz, fırsat alanlarınız neler ? Nelere dikkat etmeniz fayda yaratır ? Nasıl bir enerjisi var Temmuz’un ? Hadi bakalım birlikte.


Güneş, 22 Temmuz’a kadar yengeç burcunda, 1.evinizde.

Bu çok güzel ! Sizin zamanınız. Yıl içinde sizin döngünüz bu.

1.ev, evlerin ilki. Başlangıçlar evi. Yenilikler evi. Burada bir Güneş’in yer alıyor olması, hayatımız için, iyiliğimiz, sağlığımız, keyfimiz, mutluluğumuz, huzurumuz için yeni şeylere adım atabileceğimizi anlatır.

Güneş ile özgüveninizin, heveslerinizin, başlatma gücünüzün, hayata olan iştahınızın kuvvetlendiği bir zamandan geçiyorsunuz. Her konuda yeni atılımlarınız olabilir. Bir süredir hareketsiz kalan, yavaş ilerleyen konularınızı, yaşam bileşenlerinizi canlandırma zamanı ! Yapabileceklerinizi fark edin.

Spora başlamak olabilir bu. Yaşam alanınızı düzenlemek olabilir. Daha sağlıklı bir beslenme düzenine geçmek olabilir. Bir ruhsal ihtiyacınızı fark etmek, iyileştirmek, beslemek için kendi üzerinizde çalışmak olabilir. İşinizde yeni fikirler, yeni planlar olabilir. Parlak bir süreç !

Transitin detaylı etkileri için yazım burada ↓ Tıklayınız :

Güneş Yengeç Burcunda 20 Haziran-22 Temmuz 2021

22 Temmuz’da aslan burcuna, 2.evinize geçiyor Güneş.

Güneş, aslan burcunun yöneticisidir. Güneş’in kendi evi burası ! Bu anlamda çok güzel bir transit. Parıl parıl bir yaz enerjisi. Aslan demek, yaşam coşkusu demektir. Güzelliklerin, keyiflerin tadını çıkarmak demektir.

Sizin için hareketli bir dönem. Odağınızı eğlenceye, eğlenmeye, heyecanlı, renkli yeni şeyler denemeye çevireceğiniz, yeni hobiler edinmek isteyeceğiniz, hobileriniz, ilgi ve keyif alanlarınız için alışverişler yapmak isteyeceğiniz, güzel bir dönem.

2.ev para evidir. Zaruri ihtiyaçların ötesinde, keyifler için, geziler, eğlenceler, etkinlikler, tatiller için harcamalar yapabileceğinizi anlıyoruz bu Güneş geçişinden.

Gelirleriniz, kazançlarınız açısından parlak bir dönem ayrıca. Daha çok kazanmak, daha yüksek yaşam standartlarına varmak için mevcut çerçeveniz içinde neleri değiştirebileceğinizi fark edebilirsiniz Güneş’in aydınlatan etkisiyle 🙂


Merkür’ü bu ay 3 farklı burçta göreceğiz. Haziran ayında retro süreci olmuştu. Retroyu geride bıraktık artık.

11 Temmuz’a kadar olan dönemde Merkür ikizler burcunda, 12.evinizde.

Bir farkındalık zamanı bu sizin için. Derinlikli yol ve yöntemlerle, spiritüel bilgilerle ruhunuzda bir şeylerin değişebileceği, güçlü bir dönüşüm zamanı.

Diğer yandan 12.ev gizlilikle, güvenlikle ilgili bir alan. Merkür ise bilgi paylaşımlarını anlatıyor. Bu transit sürecinde, verilerinizin gizliliğine, dijital platformalarda yaptığınız işlemlere daha fazla özenmeniz faydanıza olur.

11 Temmuz’da Merkür yengeç burcuna, 1.evinize geçiyor bu defa.

Hayatınızı hareketlendirecek bir transit 🙂 Merkür 1.evimizden geçerken, günlük hayatımız hızlanır. Bir yerlere gidiş gelişler artar. İletişimler, görüşmeler artar. Haber alırız, haber veririz, yakın çevremizle daha çok görüşürüz.

Merkür’le dialoglarınız artıyor, gündelik yaşamınız renkleniyor.

Ayrıca Merkür, eğitimi simgeleyen bir gezegen. Bir seminer, online bir kurs, bir eğitim planı varsa aklınızda, başvuru yapmak, kayıt yapmak istediğiniz yerler varsa, Merkür 1.evinizde iken, bu konular gerçekleşebilir. Ulaşmak istediğiniz kişilerle irtibat kurabilirsiniz.

Araçlar, araba alım satım konuları, ehliyet konuları yine Merkür ile ilgili. Bu yönde gündemleriniz, süreçleriniz varsa, Merkür ile el sıkışmalar, anlaşmalar olabilir. Arabanızı satmak istiyorsanız, uygun müşteriler bulabilirsiniz. Araba almak istiyorsanız araştırma yapabilir, tavsiyeler alabilir, uygun arabayı bulabilirsiniz. Ehliyet gündeminiz varsa, bu konuda da yeni gelişmeler olabilir. Konularınız hızlanabilir.

28 Temmuz’da yeni bir Merkür transiti daha başlıyor. Aslan burcuna, 2.evinize geliyor Merkür.

Para kazanmak, daha çok kazanmak, doğru yatırımlar yapmak, birikim oluşturmak, belki bir birikim hesabı açmak, harcamalarınızın kaydını tutmak gibi konulara taşır odağınızı Merkür, 2.evinizden geçerken.

Bunun dışında aslan burcu, yukarıda söylediğim gibi keyifleri, eğlenmeyi anlatan bir burç. Ayrıca hobiler, sanatsal konular aslan burcu ile ilgili. Merkür’ün aslan transitinde keyifler için, daha çok eğlenmek için, hobileriniz için harcamalarınız olabilir. Güzel alışverişleriniz olabilir.

Bir notum var, her ay bu bölüme ekliyorum. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 22 Temmuz’a kadar aslan burcunda, 2.evinizde.

Aslan burcu hobilerimizi, yeteneklerimizi, yaratıcılığımızı simgeleyen bir burç. 2.ev ise kazançlarımızı sembolize ediyor.

Venüs buradan geçerken, yeteneklerinizi kazanca dönüştürmek, gelir etmek için yeni yollar keşfedebilirsiniz. Yaratıcı fikirlerle yaptığınız iş içerisinde, yeni, orijinal üretimleriniz, sunumlarınız olabilir. Gelirlerinizi büyütecek, çoğaltacak güzel şeyler yapmaya başlayabilirsiniz.

Sanatsal konular, hobiler, eğlenceler, güzellik&bakım konuları, şıklık Venüsyen konulardır. Venüs para evinizde iken, bunlar için harcamalarınız olabilir daha çok.

Tatile çıkmak için çok güzel bir transit. Şehrin içinde de daha çok gezebilir, arkadaşlarınızla yazın tadını çıkarabilirsiniz.

Transitin detaylı etkileri bu yazımda, tıklayabilirsiniz :

Venüs Aslan Burcunda 27 Haziran-22 Temmuz 2021

22 Temmuz’da başak burcuna, 3.evinize geliyor Venüs.

Kardeşlerinizle, akrabalarınızla, özellikle birinci dereceden akrabalarınızla, kuzenlerle, yakın arkadaşlarınızla, komşularınızla iletişimleriniz, bağınız, paylaşımlarınız açısından çok güzel bir transit. Birlikte yapacağınız güzel şeyler olabilir.

Birbirinize misafir olabilirsiniz. Birlikte bir yerlere gidebilirsiniz.

Başak burcu, işi, hizmeti, çalışmayı, üretmeyi, günlük yaşam düzenimizi anlatan bir burç. Saymış olduğum bu kişilerden iş konusunda güzel haberler alabilirsiniz. Kardeşlerinizin işi, yaşam düzeni ile ilgili konularda güzel gelişmeler olabilir örneğin.

Doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 29 Temmuz’a kadar aslan burcunda. Yani neredeyse ayın tamamında aslanda.

2.evinizden geçecek olan bir Mars.

Mars bu evde para harcatıyor genellikle 🙂 Ama tabii ki, hem kazanacağız, hem harcayacağız. Bir akış olması gerekiyor. Tutmak, tutunmak, harcama yapmamaya çalışmak, bu enerjiyi zedeler aslında. Birikim yapmak, yatırım yapmak rasyonel şeyler ama hayatı da güzel yaşamak için bütçemiz doğrultusunda harcamalarımızı da yapacağız tabii ki.

Bu bir aslan transiti olduğu için, daha çok keyfi harcamalar, tatil, gezi, sanatsal etkinlik, konser, gösteri, hobiler için yapılacak harcamalar olabilir. Aslan burcu çocukları da simgeler. Onlar da bütçenizi sarsarabilir biraz :))

Transitin detaylı etkileri bu yazımda ↓↓↓

Mars Aslan Burcunda 11 Haziran-29 Temmuz 2021

Mars ay sonunda, 29 Temmuz’da başak burcuna geçiyor. 3.evinize geliyor.

Verimli, çalışkan bir burca, üretmek, fayda yaratmak isteyen başak bucuna geliyor.

Mars hareketimizdir, hareket etme şeklimizdir, hareket etme amacımızdır.

Demek ki Mars burada iken, daha çok çalışacağız. Daha fazla üretmek, daha iyi hizmet sunmak, daha çok fayda yaratmak için harekete geçeceğiz.

Siz bunları özellikle 3.ev temalarında yapıyor olacaksınız. Yazmak, yayınlamak, bilgiyi paylaşmak, website, e-ticaret, sosyal medya faaliyetleri, satış, pazarlama, tanıtım, reklam, duyuru gibi konular 3.ev ile ilgili. Bu konularda faaliyetleriniz varsa, Mars ile artar, hızlanır. Bu yönde herhangi bir işiniz yoksa, Mars başlangıçları simgelediğinden yeni girişimleriniz olabilir.

3.ev kardeşleri, akrabaları simgeleyen bir alan. Başak burcu ise sağlık temasını da barındırıyor. Yakın akrabalar içinde sağlık konusunda yeni gündemler olabilir. Büyük şeyler kastetmiyorum, kendinizi korkutmayın. Tahlil, muayene, kontrol, vb şeyler için hastaneye gidip gelebilirler.

3.ev, evimizin yakınındaki yerleri anlatıyor ayrıca. Mahalleniz içinde, evinize yakın bir noktada, bir başlangıç da yapabilirsiniz. Bir yere düzenli olarak gitmeye başlayabilirsiniz herhangi bir amaçla.


Temmuz 2021 Ay Döngüleri :

10 Temmuz : Yengeç Burcunda Yeniay : Ay 18° Yengeç, Güneş 18° Yengeç

1.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay. Bu yeniayın açıları bütünüyle şahane değil. Pluto’dan uyumsuz bir açısı var. Bir karşıtlık söz konusu. Diğer yandan Neptün’den ise şahane bir üçgen açısı var.

1.ev başlamayı, yeni şeyler başlatmayı, başlangıç yapmayı, bir konuya adım atmayı, girişimde bulunmayı anlatan bir alan. Yeniaylar da başlangıç enerjisi 🙂 O yüzden 1.evde gerçekleşen yeniaylar çok güçlü çalışıyor.

Hayatınızda yeni bir şeyler başlıyor. Bir şeylere adım atıyorsunuz. Belki bir süredir aklınızda olan bir şey, belki yepyeni bir fikir ve niyet. Yeni sayfalar açılıyor.

Belirsizlikte olduğunuz, kararsız kaldığınız, seçim yapamadığınız konularda da netleşebileceğiniz bir zaman.

Neptün’ün uyumlu açısı, spiritüel derinliği olan yeni şeylerin hayatınıza dahil olabileceğini söylüyor. Neptün şifa ile bağlantılı bir gezegen. Fiziksel ya da ruhsal bir konuda, bir tedavi, bir terapi de başlayabilir.

Ama genel olarak 1.ev yeniayı olduğundan, başlangıçlarınız her konuda olabilir. Neptün’ün güzel açısı, bir durumu iyileştirmek için atılacak bir adımı, o adımın ferahlık getirebileceğini anlatıyor gibi sanki 🙂

24 Temmuz : Kova Burcunda Dolunay : Ay 1° Kova, Güneş 1° Aslan

8.evinizde gerçekleşecek olan bir dolunay.

Parasal alanda, borçları, ödemeleri, başkalarından gelen kaynakları anlatan alanda gerçekleşiyor.

Bir ödeme konusu gündeminiz olabilir dolunayın yakınındaki günlerde. O ödemeyi yapabilmek için kaynak arayışınız olabilir.

Bir borç bu döngüde tamamlanabilir.

Vaktiyle birine verdiğiniz bir para geri gelebilir. Size verilmiş olan bir borç varsa, belki geri istenebilir.

Ağırlıklı olarak parasal konular üzerinden alıyorsunuz dolunayın etkisini.

Bunun dışında genel olarak neler olabiliyor dolunaylarda ? Duygu durumumuz değişebiliyor. Daha kolay parlıyoruz, içsel huzurumuz açısından zorlanabiliyoruz. İletişimlerde gerginlikler olabiliyor. Bunlara da dikkat edin. Sizi dengede tutacak şeylere yönelmenizi öneririm böyle vakitlerde.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Temmuz genel hatlarıyla böyle bir ay sizin için.

Keyifle geçsin, neşesi bol olsun 🙂 Sağlıklı, bereketli, huzurlu bir ay diliyorum.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!