Kova Burcu Eylül 2023

Kova Burcu Eylül 2023

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Eylül’ün haberleriyle geldim. Yazı geride bırakıyoruz artık. Bir yaz daha bitiyor. Bu sefer epey sıcak oldu, çok yordu bizi. Kendi adıma sonbaharı iple çektim 🙂 Eylül’ü anlatacağım için mutluyum 🙂

Bu ay nasıl bir ay ? Merkür ve Venüs retroları ne zamana kadar sürecek ? Ayın transitleri hangi burçlarda ? Yeniay nerede, nasıl bir dolunayı var Eylül’ün ? Hepsine bakacağız.

Yükseleniniz kova ise yararlanabilirsiniz bu yazımdan. Öngörüler o durumda tutarlı olur. Çünkü öngörüler evler ile yapılıyor ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev sıralaması oradan başlıyor.


GÜNEŞ

23 Eylül’e kadar başak burcunda. 8.evinizde.

Aileden gelen paralarla, kişisel kazanç olmayan paralarla, başkalarının kaynaklarıyla ilgili bu ev. Elinize böyle paralar geçebilir.

Ödemeleriniz için ailenizden yardım alabilirsiniz.

Kredi kartı, kredi başvurunuz, banka işlemleriniz olabilir.

İş demektir başak burcu. İş düzenimiz, ayrıca günlük yaşam düzenimiz başak burcu ile ilgili. 8.ev ise kendini tekrar eden sorunları anlatan bir ev. Güneş buradan geçerken bir konuyu bu kez bütünüyle çözebilirsiniz. Yeni bir düzen oluşturabilirsiniz o konu için.

Bir yakınızın ya da belki sizin, bir ameliyat konunuz varsa, böyle bir şeyin hazırlığı varsa bu Güneş transitinde gerçekleşebilir bu operasyon. Çünkü sağlık bir başak temasıdır. 8.ev ise Pluto’nun evi. Pluto cerrahi müdahalelerle ilgili.

23 Eylül’de Güneş’in terazi transiti başlıyor. 9.evinizde yaşayacağınız bir transit.

Terazi burcu eşi, evliliği, partneri simgeliyor. 9.ev ise seyahatleri. Eşinizin bir seyahati olabilir bu dönemde. İş amaçlı olabilir. Aile içinde bir konu ile ilgilenmek için memleketine gidebilir. Bir yolculuk var gibi.

Başka nasıl anlamlara geliyor bu transit ? Bir seyahat planınız varsa tek başınıza yapmak yerine bir tur gezisine katılabilirsiniz. İş birliği yapmak, birbirimize eşlik etmek demektir terazi. Bir rehber ile, bir grup ile birlikte gezmek isteyebilirsiniz.

9.ev eğitimleri, kursları, öğrencisi olduğumuz alanları simgeliyor ayrıca. Terazi burcu ise yolu birlikte yürüdüğümüz kişileri. Bize yol gösterenleri, eğitmenleri. Bir alanda eğitim almak niyetinde iseniz iyi bir hoca tanıyabilir, irtibata geçebilirsiniz. Bir danışmanlık da alabilirsiniz. Biri size bilgisiyle yol gösterebilir. Böyle bir tema, böyle bir konu var.


Kova Burcu Eylül 2023


MERKÜR

Merkür 15 Eylül’e kadar retrosunda. Başak burcunda ve retroda.

8.evinizde bir Merkür retrosu.

Yakın çevre içinde parasal anlamda yardımlaşmalar mümkün. Ailenize destek olabilirsiniz, aileniz size yardımcı olabilir. Bir arkadaşınıza destek verebilirsiniz. Birinin bir ihtiyacını siz karşılayabilirsiniz.

Alacaklarınızı tahsil edebilirsiniz. Gecikmiş paralar gelebilir.

Kamu borçlarının yapılandırılmasından yararlanmış olabilirsiniz. Geçmişten gelen bu ödemelerinizi bitirmek için yapacağınız şeyler olabilir.

Yaptığınız işlerde sigorta, prim, vergi konularınız, muhasebecilik, mali müşavirlik işlemleriniz olabilir. Bunlar 8.ev teması. Başak burcu ise iş demek. İş hayatınızda bu tür konularla meşgul olabileceğiniz bir zaman.

15 Eylül’de retro bitiyor. 

Parayla ilgili konularda zorlamış olabilir sizi. Şimdi artık öğrendiklerinizle bütçenizi daha iyi yönetebilir, harcamalarınızı, masraflarınızı daha iyi dengeleyebilirsiniz. Maddi anlamda bir güvence oluşturmak, kenarda bir miktar parayı önlem amaçlı her zaman tutmak..Bu konularda farkındalıklar getirmiş olabilir size bu retro.


Kova Burcu Eylül 2023


VENÜS

Venüs retrosu, ayın başında 4 Eylül’de tamamlanacak. Aslan burcunda gerçekleşti. Bu süreci 7.evinizde yaşadınız. Neler yazmıştım bu retro konusunda sizin için, hatırlayalım. Ekliyorum buraya, hatırlayalım :

♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠

İlişkiler, ortaklıklar, birlikte yapılan şeyler, birlikte yol aldığınız kişiler, hocalar, danışmanlar, danışmanlıklar 7.evin konusu.

İlişkileriniz, iş birlikleriniz, bağlantılarınız içinde sevdiğiniz/sevmediğiniz şeyleri, sizi memnun eden/rahatsız eden şeyleri ifade etmek isteyebilirsiniz.

Belki bazı bağlantıları sonlandırabilirsiniz. Kendinizi geri çekeceğiniz konular, kişiler olabilir.

En önemli ilişkimiz, kendimizle olan ilişkimiz. İkili ilişkilerde, sosyal ilişkilerde size nasıl davranılmasına müsaade ediyorsunuz, sınırlarınızı çiziyor musunuz, siz kendinize nasıl davranıyorsunuz, buraları gözden geçirme zamanı.

Başka neler olabilir ?

Geçmişte danışmanlık aldığınız birinden tekrar danışmanlık alabilirsiniz. İş hayatınızda eski bağlantılarınızla yeniden iş birlikleri yapabilirsiniz.

♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠

İletişimleriniz, ilişkileriniz, ahbaplıklarınız, bağ kurma şekliniz, ilişkiler içinde alma verme dengeniz..Buralarda öğrendiklerinizle çıkıyorsunuz retrodan.


Kova Burcu Eylül 2023


MARS

Mars 27 Ağustos’ta terazi burcuna geçiyor. Eylül ayı boyunca terazide, 9.evinizde.

Uzaklar, yolculuklar, başka ülkelerle ilgili başvurular, vize başvuruları, şehirler arası konular bu evle ilgili.

Eğitim, akademi, sınavlar, yüksek öğrenim, akademik çalışmalar bu evle ilgili.

Uluslararası ticaret, gümrük konuları, ithalat ihracat faaliyetleri bu evle ilgili.

Güncelde gündeminizde böyle konular varsa, bu alanlarda hızlanabileceğiniz bir Mars transiti başlıyor. Beklemeler sonlanabilir. Beklemenizi gerektiren durumlar geride kalabilir.

Kişisel olarak korkularınız, tereddütleriniz engellediyse sizi şimdiye dek, bunları aşabilirsiniz. Adım atmanın vakti gelmiş olabilir. Planlarınızı hayata geçirebileceğiniz ve Marsiyen bir enerjiyle hedefleriniz için efor sarf edeceğiniz, hareketli bir dönem.


Kova Burcu Eylül 2023


JÜPİTER

Jüpiter 4 Eylül’de retrosuna başlayacak. 31 Aralık 2023’e, bu yılın son gününe kadar retroda olacak. Mayıs ayından bu yana boğa burcunda, 4.evinizde ilerliyor.

Bu retro sürecinde neler olabilir ? 4.evinizde bir retro.

Ev, yerleşim, ikamet, konum konuları retronun ana teması olabilir.

Yerleşik düzeniniz içinde değişmesi gerekenler konunuz olabilir. Yer değiştirebilirsiniz. Yeni bir yere geçiş için hazırlığınız olabilir.

Kökleneceğiniz yeri bulmak, içinde iyi hissedeceğiniz düzenin yavaş yavaş, adım adım oluşuyor olması, yolun o tarafa doğru gidiyor olması..Böyle bir akışın içindesiniz.

Olduğunuz yerde iyi hissetmek. Aile ile ilgili olumsuz duygular varsa, bunlardan arınmak. Olumlu duygulara geçmek zorunda değilsiniz ama en azından nötrlenmek. Nerede iseniz o sırada orada olmanız gerektiğini, olduğunuz yerin ilahi plan içinde o vakit için en doğru yer olduğunu idrak etmek. Köklenmek. Var olan hal ile uyumlanmak. Var olan halin içinde huzuru bulmak. Bu 🙂 Bu retro dönemi böyle değişimlere götürebilir sizi.


Eylül 2023 Ay Döngüleri :

15 Eylül : Başak Burcunda Yeniay : Ay 21° Başak, Güneş 21° Başak

8.evinizde doğacak bir yeniay. İyi bir yeniay. Uranüs’ün yeniaya güzel bir üçgen açısı var.

Bir parasal konunun çözümü gelebilir yeniay ile. Kaotik, stresli bir konu çözülebilir. Borçları temsil ediyor 8.ev. Başak burcu ise özellikle devlet ile ilgili. Devlet birimlerine borçlarınız varsa, belki bir vergi konusu, belki bir sigorta primi, bir yapılandırma fırsatından yararlanabilirsiniz. Bir borcun ödenmesi kolaylaşabilir.

İşimizi, çalışma hayatımızı anlatır ayrıca başak burcu. 8.evin temaları arasında ise tazminatlar var. Böyle bir hukuki konunuz, bir yasal süreciniz varsa, tazminatınızı alabilirsiniz.

Resmi süreçlerde ve parasal konularda şanslarınız varsa özellikle.

Hem başak burcu, hem 8.ev hastalıklarla ilgili ayrıca. Bir sağlık sorununun çözümü yönünde iyi bir gelişme de olabilir.

29 Eylül : Koç Burcunda Dolunay : Ay 5° Koç, Güneş 5° Terazi

3.evinizde bir dolunay.

Kardeşlerinizin net bir kararı olabilir, yaşamlarında yeni bir düzene geçiş yapıyor olabilirler. Kardeşler, kuzenler, akrabalar, komşular var bu evde. Yakın çevremiz var.

Bir yakınınızla ilgili bir gündem getirebilir dolunay size. Biriyle bir anlaşmazlık da doğabilir.

Kişisel sınırlar bu dolunayın konusu. Bir yakınınız hiçbir kötü niyetiniz olmadığını bildiği halde, bir konusuna yorum yapıyor olmanızdan, fikir veriyor olmanızdan rahatsızlık duyabilir. Kişisel alanının zarar gördüğünü hissedebilir.

Bazen kimsenin akışına müdahil olmamak gerekiyor. İyi niyetimizle katkı olmaya çalışıyoruz ama herkesin kendi yolculuğu aslında. Konulara çok dahil olmamaya çalışın diyeceğim. Böyle etkiler var.


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak

Huzurlu, sağlıklı, bereketli bir Eylül diliyorum hepimize. İnşallah güzel bir sonbaharın başlangıcı olsun.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!