Jüpiter Balık Burcunda 14 Mayıs-28 Temmuz 2021

Jüpiter Balık Burcunda 14 Mayıs-28 Temmuz 2021

Jüpiter 14 Mayıs Cuma günü 01:35’te balık burcuna geçiyor sevgili okuyucularım.

Bu yıl bir süre için balık burcunda olacak. 28 Temmuz’a kadar Jüpiter’i balık burcunda göreceğiz.

Sonra ne olacak ?

Sonra tekrar kova burcuna dönecek. 28 Temmuz-29 Aralık 2021 arasında yine kova burcunda olacak.

Ardından 29 Aralık 2021’de tekrar balık burcuna geçecek. Balık transitine tam anlamıyla başlayacak.

Bu yıl için Jüpiter’in balık transiti 14 Mayıs-28 Temmuz arasında.

Jüpiter büyük iyicildir. Gezegenler arasında etkileri en güzel olan, fırsatları, şansları sembolize eden gezegendir.

Şansın, bolluğun, bereketin gezegenidir.

Jüpiter’in geçtiği yerde güzel gelişmeler olur. Jüpiter hangi burçta ilerlemekte ise, o burcun sembolize ettiği konularda, daha şanslı olduğumuz zamanlar yaşarız.

Jüpiter’in balık transiti harika bir transit sevgili okuyucularım. Oldukça güzel bir transit.

Çünkü Jüpiter yay ve balık burçlarının yöneticisidir. Bu iki burçta doğasını rahatça ortaya koyar. Güçlü çalışır ve olumlu etkileri daha büyük olur.

Balık, Jüpiter’in kendi evi ! 🙂 O yüzden fırsatlar gezegeni Jüpiter, buradan geçerken pek çok güzel şey getirecek bizlere.

En önemlisi gündemimiz olan pandemi ile ilgili !!

Balık şifayı sembolize eder. Hem fiziksel, hem ruhsal anlamda şifalanmayı anlatır.

Virüsler, bulaşıcı hastalıklar, tedaviler, hastaneler, şifa için yapılan şeyler balık burcu ile bağlantılıdır.

Jüpiter balık burcundan geçerken, pandemi ile mücadelede elimizi kuvvetlendirecektir. İşimizi kolaylaştıracaktır.

Salgın sürecinde göreceli olarak daha rahat edeceğimiz bir dönem bu.

Geride bıraktığımız aylara kıyasla daha özgür olacağımız, ruhen daha iyi hissedeceğimiz bir dönem. Balık burcu ruh halimiz, psikolojimiz, ruhsal sağlığımız ile de ilgilidir.

Fiziksel bir iyileşme halinin getireceği ruhsal bir ferahlık anlamına da geliyor bu transit bizler için.

Bunun dışında Jüpiter’in temsil ettiği konular açısından güzel bir süreç yaşayacağımızı düşünebiliriz.

Çünkü balıkta, güçlü konumda bir Jüpiter bu. Dolayısıyla temsil ettiği konularda fırsatlara, şanslı gelişmelere açık olacağız.

Nedir Jüpiteryen temalar ? Jüpiter neleri simgeler ? Eğitimler, akademik konular, seyahatler, yolculuklar, yurt dışı bağlantılı konular, uluslararası işler, turizm faaliyetleri, transferler, taşımacılık konuları, ithalat-ihracat faaliyetleri, ayrıca hukuksal konular.

Jüpiter’in balıkta olacağı 14 Mayıs-28 Temmuz arası olan dönemde, bu konularda sorunların çözüldüğünü, daha rahat hareket ettiğimizi, daha kolay ilerlediğimizi, bekleme yaratan durumlarda ise ruhsal anlamda daha teslimiyetçi ve daha akışta olabileceğimizi göreceğiz.

Tolerans, anlayış, uyum, anlaşma hali, barışmalar balık burcu ile ilgili. Örneğin Jüpiter’in temalarından biri olan hukuksal konularda anlayışla, karşılıklı anlaşmalarla konular çözülebilir. Tavırlar, tutumlar, seçimler yumuşayacaktır balığın sevgi ve uyum enerjisi ile.

Her bir burcun birçok teması var. Spiritüel konular, hayatın işleyişi ile, evrenin yasaları ile, idrak ile, farkındalık ile ilgili konular balık burcu yönetiminde. Balık ruhsal anlamda derinlikli bir burç. İyiliği, saf sevgiyi, koşulsuz sevgiyi, maneviyatı, akışla bir olmayı simgeliyor. Terapiler, psikolojik konular da yine balık burcu ile bağlantılı.

Jüpiter balıktan geçerken kendimizi iyi etme gayretinde olacağız. Hayatı daha güzel yaşamak için iyileştirmek isteyeceğiz ruhumuzda bir yerleri. İç dünyamızda hafiflemek, özgürleşmek, ruhumuzu iyi etmek, kendimize yeni açılımlar yaratmak, yeni alanlar yaratmak için başlayacağımız şeyler olacak. Özellikle meditasyon, yoga, enerjiler, çakralar gibi spiritüel anlamda derinlikli konular olacaktır bunlar.

Jüpiter’in balık burcu dönemi iyilerin, iyiliğin kazanacağı, sistemin adaletinin olduğunu, iyileri koruduğunu göreceğimiz bir dönem.

Bir şifalanma zamanı !

İyiliğin, sevginin, hoşgörünün zamanı !


Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. (İletişim : anlatburcak@gmail.com)

Bu arada Instagram sayfama da beklerim sizi, takip etmek için tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak


(Yükselen burcunuza öncelik veriniz)

Koçlar ve Yükselen Koçlar :

Jüpiter 12.evinize geliyor.

Ruhsal anlamda bir uyanış, bir derinleşme dönemi bu sizin için. Artan farkındalığınızla iç dünyanızda çok daha huzurlu zamanlar yaşayacağınız bir iyileşme, bir hafifleme dönemi.

Psikolojik sorunlara çözüm bulabileceğiniz, ruhsal anlamda yol alabileceğiniz, spiritüel konularla meşgul olarak, öğrendiklerinizle yaşam çerçevenizi büyütebileceğiniz, iç huzurunuzu yukarı taşıyabileceğiniz bir süreç başlıyor sizin için.

Kendinizle kalmak, kişisel alan yaratmak istiyorsanız, bu gerçekleşebilir Jüpiter ile.

Yogaya, meditasyona, sizi medite edecek şeylere başlayabilirsiniz. Ruhsal anlamda derinliği olan yeni şeylerin içinde bulabilirsiniz kendinizi.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

Jüpiter 11.evinize geliyor.

Sosyal çevrenizin genişleyeceği, yeni arkadaşlar edinebileceğiniz, yeni grupların, takım çalışmalarının içinde yer alabileceğiniz, hareketli bir dönem başlıyor.

Sosyal çevre bağlantılarınız güzel şeylere de vesile olabilirler.

Dostlarınızdan, arkadaş çevrenizden yana güzel bir dönem.


İkizler ve Yükselen İkizler :

Jüpiter, 10.evinize geliyor.

İşinizde, kariyerinizde güzel gelişmeler yaşayabileceğiniz, şanslı, destekleyici bir dönem.

Yeni görevler üstlenebilirsiniz, yeni yetki alanları tanımlanabilir sizin için. Size verilmiş olan görevleri layıkıyla yapabilir, terfiler alabilirsiniz. Takdir görebilir, yükselişler yaşayabilirsiniz.

Kendi işinizi kurmak gibi bir düşünceniz, planınız varsa, böyle bir süreç içinde iseniz, konuların ilerleyebileceği bir dönem.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

Jüpiter 9.evinize geliyor.

Yeni bir eğitim getirebilir size. Yüksek lisans ya da doktora kararı, hazırlığı, başvurusu getirebilir. Hazırlamakta olduğunuz tez, makale, akademik çalışmalar varsa, çalışmalarınız ilerleyebilir.

Seyahatleriniz olabilir ayrıca. Yurt dışı bağlantılı konularınızda olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz.

9.ev hayatı algılama şeklimizle, dünya görüşümüzle, dini anlamda inançlarımızla, ideolojimizle ilgili bir alan. Astroloji, felsefe gibi alanlar da bu evin yönetiminde. Jüpiter, derinleştirecek sizi balıkta iken ruhsal konularla. Hayatın işleyişine, evrene dair konularla. Spiritüel anlamda derinleşeceğiniz bir dönem başlıyor.


Aslan ve Yükselen Aslan :

8.evinize Jüpiter geliyor.

Parasal anlamda yasal konular varsa, paranızı alabilmek adına dava açtığınız bir durum varsa, örneğin bir tazminat, bir sigorta konusu, bir vergi konusu, vb bir konu varsa Jüpiter’in balığa geçişi, istediğiniz güzel sonuçları getirebilir.

8.ev ödemeler, borçlar, krediler, miras, nafaka, ortaklaşa gelir gibi paraları simgelediğinden, bu dönemde bir borcunuzu bitirebilir, sonuçlanmasını beklediğiniz bir parasal konuda istediğiniz yönde bir neticeye varabilirsiniz.


Başak ve Yükselen Başak :

Jüpiter 7.evinizde olacak balıkta iken.

Bu ev ilişki, evlilik, partner, partnere dair konular, iş ortaklıkları ve ayrıca danışmanlıklar, bize birebir eğitim veren hocalar, koçluk eden kişiler demektir.

Bu kişiler ve konular üzerinden olumlu gelişmeler, yeni başlangıçlar yaşayabilirsiniz.

İşinizde birileriyle ortaklık kurabilirsiniz. Yeni anlaşmalar, imzalı işler, sözleşmeler ve iş birlikleri olabilir.

Balık spiritüel konularla ilgilidir. Jüpiter’in balık geçişi ile spiritüel konularda eğitim alacağınız alanlar olabilir, hocalar eklenebilir yaşamınıza.


Terazi ve Yükselen Terazi :

6.evinizde ilerleyecek Jüpiter balıkta iken.

İş, çalışma hayatı, çalışma ortamı ve iş arkadaşları, görevler, sorumluluklar, günlük düzen gibi konuları simgeler bu ev. Astlarınız ve kendi işiniz ise yanınızda çalışan insanlar da 6.ev kapsamındadır. Jüpiter size, çalışmak, üretmek, sunmak, hizmet etmek, fayda yaratmak, hizmet almak gibi konularda destek verecektir balıkta iken.

İşinizde ürettiklerinizin artabileceği, parlak bir dönem.

İşveren konumunda iseniz, yeni güzel insanlar eklenebilir ekibinize. Evinizde yardım almak, hizmet almak istediğiniz kişiler varsa, güzel insanlar tanıyabilirsiniz. Ailenin üyesi gibi olacak temiz, iyi niyetli insanlar yanınızda çalışmaya başlayabilirler. Sağlık sorunu olan bir yakınınız varsa, bir aile bireyi varsa, onun için size yardımcı olacak bir kişi eklenebilir hayatınıza çalışanınız olarak.

Sağlık da 6.ev konusudur. Daha sağlıklı, daha kaliteli yaşamaya, daha doğru beslenmeye, kendinize daha fazla özenmeye başlayabilirsiniz Jüpiter ile.

Bir evcil hayvan da getirebilir size Jüpiter. Bu evin temaları arasında evcil hayvanlar da var.


Akrep ve Yükselen Akrep :

Jüpiter 5.evinize geliyor.

Bu ev aşk demektir. Çocuklar, bebekler demektir. Hobiler demektir.  Sanat ve sahne demektir.

Ayrıca eğlenceler, tatiller, geziler, alışverişler, hayatın keyifleri bu ev ile ilgili.

Bir aşk getirebilir size Jüpiter 🙂 Hayatınızda biri varsa, ilişkinizden çok daha keyif alacağınız, birlikte eğlenceli aktivitelerin içinde olacağınız, daha çok gezeceğiniz, daha çok eğleneceğiniz bir dönem.

Çocuk sahibi olmak isteyenler için de oldukça destekleyici bir Jüpiter geçişi olduğunu söyleyeyim. Bir tedavi ihtiyacı varsa, bu adımları atabilirsiniz.

Yeni yeni hobiler, ruhunuza iyi gelecek yeni ilgi alanları da getirebilir bu döngüde hayat size. Balığın derinliğiyle sanatsal şeyler olabilir bunlar daha çok. Yaratıcılığınız yükseliyor. Üretimleriniz artıyor.

Çocuklarınızla ilgili konularda zorlandığınız durumlar varsa gündeminizde, uğraştığınız bir şeyler varsa, o konularda da bir ferahlığa işaret ediyor Jüpiter.


Yay ve Yükselen Yay :

4.evinize Jüpiter geliyor.

4.ev yuva, aile, ev, yaşam alanı, eve dair konular, oturduğunuz yer ile ilişkiniz, aile bireyleri, geçmişten gelen meseleler, aile kökleri, arsa, arazi, tapu, emlak gibi konuları temsil ediyor.

Jüpiter etkisiyle, aile içi konularda bir şifalanma olacaktır. İlişkiler kuvvetlenebilir. Küslükler sonlanabilir. Affedicilikle, tolerans ve anlayışla sorunlu durumlar çözülebilir.

Ev alma hazırlığında olanlar, bu adımı Jüpiter balıkta iken atabilirler. Taşınma planınız varsa, aynı şekilde bu değişim için de şanslı bir zaman.

Evinizde yenilikler yapabilirsiniz ayrıca. Kullanmadığınız halde tuttuğunuz şeyleri atabilirsiniz, ferahlayabilirsiniz. Büyük temizlikler yapabilirsiniz.


Oğlak ve Yükselen Oğlak :

3.evinize Jüpiter geliyor.

Bu ev, en temelde kardeşleri, yakın akrabaları, sık görüştüğünüz kişileri, yakın arkadaşları ve de komşuları sembolize eder.

Hayat bu döngüde size fırsatları, şansları bu kişiler üzerinden verecektir. Kardeşlerinizden yana faydalar, destekler gelebilir. Sizin için güzel şeylere vesile olabilirler. Gönlünüzden geçen bir şeyler, yakın çevreniz aracılığıyla gerçekleşebilir.

Bu arada kardeşlerinizin yaşamında da güzel şeyler olabilir. Eğitimlere başlayabilirler. Seyahatleri olabilir. Finansal konularda şanslı gelişmeler yaşayabilirler.

İletişime dayalı faaliyetler de Jüpiter ile hareketleniyor.

3.ev bilgiyi paylaşmak demektir. Bilgiyi aktaran, sunan kişi olmaktır 3.ev. Uzmanlık sahibi olduğunuz bir konuda websitenizi açabilir, bilgilerinizi paylaşabilirsiniz. Sosyal medya üzerinden güzel işler yapabilirsiniz.


Kova ve Yükselen Kova :

2.evinize Jüpiter geliyor. Burası para evidir. Maddi anlamda şanslı gelişmelere, değişimlere açık bir döneme giriyorsunuz.

Jüpiter balıkta iken gelir akışınızı artıracak yeni fırsatlarla karşılaşabilirsiniz, kazandığınız para bir şekilde artabilir. İşinizde açılım yaratacak yeni planlarınız, girişimleriniz, adımlarınız olabilir. Daha çok kazanabilirsiniz.

Doğuştan getirdiklerimiz, yeteneklerimiz, potansiyellerimiz de yine 2.ev konusu. Potansiyellerinizi fark edeceğiniz, henüz farkında olmadığınız yeteneklerinizi keşfedeceğiniz, o alanlarda eğitimlerle donanımınızı güçlendirebileceğiniz bir dönem aynı zamanda bu.


Balık ve Yükselen Balık :

Jüpiter 12 yılın ardından yeniden 1.evinize geliyor 🙂

Şansın, fırsatların, büyümenin, bereketin, idrakın, bilginin gezegenini 1.evinizde ağırlıyor olacaksınız.

1.ev temel olarak yeni adımlar atmayı, yeni başlangıçlar yapmayı simgeler ve her konuda olabilir bunlar.

Jüpiter ile yeni bir eğitime başlayabilirsiniz.

Maddi konforunuz artabilir. Hayatınızda bir iyileşme etkisi yaratacak yeni sayfalar açılabilir.

Güncelde sizi uğraştıran sorunlu durumlar varsa, bu durumlar değişebilir. Ferahlıklar yaşayabilirsiniz.

Girişimlerde, atacağınız adımlarda destek verecek size Jüpiter. Bu şansı en güzel şekilde değerlendirin.


2021 burç yorumlarınız da aşağıda yer alıyor sevgili okuyucularım :

Koç Burcu 2021, Boğa Burcu 2021, İkizler Burcu 2021, Yengeç Burcu 2021,

Aslan Burcu 2021, Başak Burcu 2021, Terazi Burcu 2021, Akrep Burcu 2021,

Yay Burcu 2021, Oğlak Burcu 2021, Kova Burcu 2021, Balık Burcu 2021

Jüpiter balıkta, kendi evinde iken güzel şeyler getirsin hepimize !

Pandemi süreci bu kadar yormuşken, yeni güzel gelişmelere, değişimlere ihtiyacımız var.

Jüpiter’in yeni yolculuğu, ruhumuza bir ferahlık olsun. Balığın şifası ile iyileşelim, çok daha iyi olalım inşallah. Hepimiz için temennim budur.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

 

 

About the Author

error: Content is protected !!