Oğlak Burcu Ocak 2024

Oğlak Burcu Ocak 2024

Oğlak Burcu Ocak 2024

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Ocak ayı ihtimallerinizi anlatacağım bu yazımda.

Bu öngörüler yükseleni oğlak olanlar için tutarlı olacaktır. Çünkü öngörüler teknik olarak yükselene göre yapılabiliyor. Evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor.


GÜNEŞ

Güneş 20 Ocak’a kadar oğlak burcunda olacak. 1.eviniz burası sizin.

Oğlak burcu işimizi simgeler. İşinizde güzel atılımlarınız olabilir.

İş kurmak olabilir. Var olan iş düzeninizde sistemleşme, sistemi iyileştirme yönünde yenilikleriniz olabilir.

Yeni projeler olabilir.

Planlarınıza odaklanmak isteyeceğiniz, bir yön belirleme sürecinde iseniz o yönü bulmaya odaklanacağınız, güzergahınızı oluşturacağınız bir dönem.

Devleti, devlet birimlerini, kuralları, yönetmelikleri simgeler aynı zamanda oğlak. Resmi işleriniz, işlemleriniz de olabilir. Örneğin iş kuranlar için vergi dairesine kayıt gibi.

20 Ocak günü 17:08’de Güneş’in kova transiti başlıyor. 2.evinize geliyor Güneş.

Parayı, parasal konuları simgeleyen ev burası. Maddi kaynaklarımız, kazançlarımız, harcamalarımız, gelir kaynaklarımız, maddi konforumuz ve güvencemiz bu evin konusu.

Güneş transitlerinde ne oluyor ? İlgili evin konularda yeni şeyler oluyor.

Yeni girişimlerimiz oluyor. Ayrıca kadersel olarak karşımıza güzel fırsatlar da çıkabiliyor.

İşinizi büyütmek için yapmak istediğiniz, planladığınız şeyler varsa, bunları hayata geçirmek için uygun bir zaman sizin için. Rüzgar istediğiniz yönden esebilir. Motivasyonunuzu yükseltecek şeyler olabilir.

Hevesleriniz, niyetleriniz için güzel şeyler yapabilirsiniz. Geliriniz büyüyebilir.

Güzel fikirlerle donanımlarınızı, becerilerinizi kazanca dönüştürebilirsiniz. Bir gelir kaynağı doğabilir.

Kendiniz için, keyfiniz için, konforunuz için satın alacağınız şeyler olabilir. Bütçe gerektiren bir konu, istediğiniz yönde gerçekleşebilir.


Oğlak Burcu Ocak 2024


MERKÜR

2 Ocak’ta retrosu bitiyor Merkür’ün. Bu retronun bir kısmını oğlak, bir kısmını yay burcunda yaşadık. 2 Ocak’ta yay burcunun  22 derecesinde retro tamamlanıyor.

Merkür yayda ileri seyrine başlıyor. 14 Ocak’a kadar yayda olacak. Yani 12.evinizde.

Bir tamamlanma döngüsüydü bu 12.ev süreci sizin için. 12.ev kapanışlarla ilgilidir. Bazı konular önünüze son kez gelmiş olabilir. Tamamlanmak üzere gelmiş olabilir. Bazı hesapları, defterleri kapattınız. Konuları tamamladınız, neticelendirdiniz. Bir şeyler de kendiliğinden çıktı belki hayatınızdan. Bir temizlik süreciydi.

Şimdi önünüze bakıyorsunuz artık. Yeni şeyler başlayacak. Çünkü yeni şeylere alan açtınız.

14 Ocak’ta oğlak burcuna geçiyor Merkür. 1.evinize geliyor.

Resmi bildirimler gelebilir bu süreçte. Elinize resmi evraklar geçebilir. Yasal süreçleriniz varsa, hızlanabilir. Beklediğiniz neticeler gelebilir.

İşinizde duyuracağınız, tanıtacağınız şeyler olabilir. Görüşmeleriniz, toplantılarınız artabilir. Haberleşmeleriniz artabilir.

Günlük akışınızı da hareketlendirecektir Merkür. Yapılacak işler, gidilecek yerler, iletişimler, dialoglar artıyor.


Oğlak Burcu Ocak 2024


VENÜS

Venüs 23 Ocak’a kadar yay burcunda. 12.evinizde.

Ruhsal tarafta açılımlar var. Kendinizi iyi etmek, iç dünyanızı güzelleştirmek, hayatınıza yeni renkler katmak isteyebilirsiniz.

Yay burcu dünya kültürleri ile ilgili. Başka ülkelerin, toplumların yaşam biçimleri, kültürleri, mutfakları, yemekleri, dansları müzikleri, inanç sistemleri..Bu alanlarda bilgi birikimlerinizi büyütmek, kendinizi kültürel anlamda beslemek isteyebilirsiniz. Güzel çalışır yayda bir Venüs.

Bir tatil, uzaklaşıp kendinizle kalacağınız bir seyahat de var olasılıklarda. Çünkü yay burcu seyahatleri, uzaklara yolculukları, 12.ev ise inzivayı, izole olmayı anlatıyor. Kendinizle kalmak, birkaç gün de uzaklarda olmak istiyorsanız, bunu da yapabileceğiniz bir zaman.

23 Ocak günü 11:51’de Venüs’ün oğlak transiti başlıyor. 1.evinizde olacak oğlakta iken.

Yaşam düzeniniz içinde (iş, ev düzeni, günlük akışlar, günlük düzen, spor, beslenme, rutinler, alışkanlıklar) güzel değişimler yapabilirsiniz bu transitte.

Günlerinizi, yaşam bileşenlerinizi daha faydalı, daha verimli bir forma dönüştürmek için yapacağınız şeyler olabilir.

Beslenme düzeninizde değişimlere gidebilirsiniz. Spora başlayabilirsiniz. Günlük veriminizi artıracak şeyler yapabilirsiniz.

İşinizde yeni üretimleriniz olabilir. Bunların karşılığı muhtemelen bir sonraki transitte, Venüs 2.evinizdeyken gelir. Bu transitte de gelir ama 2.ev sürecinde daha güçlü şekilde gelebilir.


Oğlak Burcu Ocak 2024


MARS

Mars 4 Ocak’a kadar yay burcunda. 12.evinizde.

12.ev kapanış zamanıdır. Bitirme, kapatma, neticelendirme vaktidir. Bir kapanış dönemiydi yaşamınızda. Bazı konular, ilişkiler, iletişimler, durumlar sonlanmış, hayatınızdan çıkmış olabilir.

4 Ocak günü 17:58’de oğlak burcuna geçiyor Mars. 1.evinize yerleşiyor.

1.ev, 12 evlik zodyak turunun ardından yeni başlayan bir döngüyü, yeni bir dönemin başlangıcını, yeni adımları, girişimleri simgeliyor. Mars da aynı sembolde. Zaten burası Mars’ın evi. Zodyakta Mars 1.evin sahibidir.

O yüzden büyük bir yenilik enerjisi çalışıyor burada. Yeni hedefler, yeni planlar, adımlar, atılımlar, başlangıçlar, girişimler. Tam böyle bir enerji.

Planlarınızı, hedeflerinizi hayata geçirmek için iyi bir zaman. Oğlak transiti olduğu için özellikle iş konusunda çalışır bu transit.

Resmi/yasal konular da getirebilir Mars oğlakta. Bunlar da oğlağın konusu. Devlet birimlerine başvurularınız, resmi işleriniz varsa, hukuki konularınız varsa Mars ile konular ilerleyebilir, tamamlanabilir. Biraz uğraştırıcı, yorucu bir dönem olabilir ama tabii. Mars demek efor demektir, çaba demektir.


Oğlak Burcu Ocak 2024


JÜPİTER

Jüpiter’in retrosu bitti. Yılın son gününde bitti.

31 Aralık günü 5.evinizde ileri seyrine başladı Jüpiter. Mayıs 2024’e kadar burada, ileri hareketinde olacak.

Yaşam standartlarınızı yükseltmek, gelirinizi büyütmek, koşullarınızı iyileştirmek istiyorsanız, bu transitin işinizde bir büyüme fırsatı olduğunu söyleyeyim.

Bunun kilit noktasının da reklam, tanıtım, görünürlük olduğunu gösteriyor Jüpiter.

5.ev göstermek demektir. Ürünlerinizi, hizmetlerinizi, yapabildiklerinizi daha çok gösterin, daha çok tanıtın. Jüpiter ile karşılıkları çok güzel şekilde gelebilir. Bolluk, bereket demektir Jüpiter. Hele de parayı simgeleyen boğa burcunda bir Jüpiter bu. Burayı çalıştırın.


Oğlak Burcu Ocak 2024


Ocak 2024 Ay Döngüleri :

11 Aralık : Oğlak Burcunda Yeniay : Ay 20° Oğlak, Güneş 20° Oğlak

1.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay.

Bir resmi konu olabilir. Hukuki olarak/yasal olarak yapılması gereken bir şey konunuz olabilir bu yeniay vaktinde.

Bir şeyi resmi boyutta başlatmanız/bitirmeniz gerekebilir. Yasal beyan gerektiren bir konu olabilir.

Kuzey Ay düğümüyle uyumsuz (kare) açıda bu yeniay. Konu biraz uğraştırabilir sizi.

Diğer yandan Uranüs’ün yeniaya güzel bir açısı var. Kuvvetli bir değişim potansiyeli var. Özgürleşmek yönünde bir değişim var.

Resmi işlemleri yapmaya çalışmak gibi bir resim görüyorum burada. Rasyonel seçimlerle, doğru adımlarla yapın yapacaklarınızı.

Yapılırsa, yapılabilirse özgürlük getirebilecek bir resmi işlem. Bir hukuki tamamlanma. Tam olarak böyle özetleyeyim yeniayın taşıdığı sembolü.


Oğlak Burcu Ocak 2024


25 Ocak : Aslan Burcunda Dolunay : Ay 5° Aslan, Güneş 5° Kova

8.evinizde bir dolunay.

Bütçeyi yanlış kullanmak şeklinde anlatabilirim bu gördüğüm resmi.

Parayı, önemi ve zaruriyeti olmayan şeylere harcamak, sonra ihtiyaç noktalarına bütçe bulamamak gibi parasal sorunlar olabilir. Bunun olmaması adına bütçenizi doğru kullanarak ilerleyin.


Oğlak Burcu Ocak 2024


Ay böyle görünüyor.

Danışmanlıklar için iletişim adresimi de vereyim :

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler. Ücretin, içeriğin, işleyişin yanı sıra danışmanlığa bakış açımı da anlatıyorum. Kapsamlı şekilde bilgi veriyorum danışmanlık almak isteyen okuyucularıma.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçenekleri var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Rektifikasyon için bir yazı yayınladım. Nedir, ne değildir ? Detaylıca anlattım,  Onu da ekleyeyim buraya :

Rektifikasyon (Doğum Saati Belirleme)


Oğlak Burcu Ocak 2024


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Oğlak Burcu Ocak 2024


Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Güzel bir ay diliyorum. Görüşmek üzere.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!