Yengeç Burcu Nisan 2023 – Sosyal Yaşam & İlişkiler

Yengeç Burcu Nisan 2023 – Sosyal Yaşam & İlişkiler

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Bir tutulma ayına giriyoruz. Yılın ilk Güneş tutulması, bu ay koç burcunda gerçekleşecek. Bir Merkür retrosu var ayrıca Nisan içinde. Merkür’ün boğa burcunda retrosu olacak.

Tutulma hangi evinizde gerçekleşecek ? Merkür retrosunda nelere dikkat etmelisiniz ?

Ayın transitleri nasıl ihtimalleri anlatıyor sizin için ?

Bakalım her birine.

Öncesinde ayın gündemini bırakayım buraya ↓ Bir takvim olarak her ay hazırlıyorum.

Nisan 2023 Astroloji Gündemi

Şu hususta en baştan anlaşalım 🙂 Yükseleni yengeç olanlar yararlanabilir bu öngörülerden. Çünkü öngörüleri evler üzerinden yapıyoruz ve ev hesabı yükselenden başlıyor.

Yükseleniniz yengeç ise bu ay için şöyle ihtimalleriniz var ↓  ↓  ↓  ↓

↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓ ↓

Güneş 20 Nisan’a kadar koç burcunda. 10.evinizde.

10.ev geçişlerinde ne olur ? Sorumluluklar artar.

Çalışma hayatımızda yönetimin talepleri artar. Kendi işimize sahipsek, sorumluluklarımız daha çok olur. Yoluna koymamız, düzene koymamız gereken şeyler olur, bunlar gündemimize yerleşir.

Aile bireyleri, aile büyükleri için yapmamız, ilgilenmemiz gereken şeyler olur.

Resmi konular da 10.evin konusudur. Yasal işlemler de getirebilir o yüzden size bu Güneş transiti.

Başvurusunu yaptığınız bir resmi konu varsa, sonuç alabilirsiniz. Yanıt alabilirsiniz. Konu içinde tıkanmış noktalar çözülebilir. Konunuz ilerleyebilir.

Devletin bir hizmeti için bir kayıt yapmanız, evrak vermeniz gerekebilir. Yasal bir konuda beyan etmeniz gereken şeyler olabilir. Bunları yapabilirsiniz devlet dairelerinde.

Bir şey daha ekleyeyim : Koç başlangıç enerjisidir. Zodyağın ilk burcudur. Doğanın uyanış döngüsüdür. İşinizde güçlü başlangıçlar yaşayabileceğiniz bir dönem bu o yüzden. İşimiz, kariyerimiz 10.evin önde gelen temalarından.

20 Nisan’da boğa burcuna geçiyor Güneş. 11.evinizde bir Güneş transiti başlıyor.

Sosyal çevre evi hareketleniyor. Arkadaşlık, dostluk temaları bu evde. Ayrıca ekip, takım, grup çalışmaları 11.evin konusu.

Arkadaşlarınızla gideceğiniz, gezeceğiniz yerler olabilir. Buluşmalar, bir araya gelişler artabilir.

İşinizde tüm ekibi ilgilendiren konular da olabilir. Ekip içinde bir şeyler yeniden düzenlenebilir.

Boğa burcu parayı simgeler. Para kazanmakla ilgili bir burç. Arkadaşlarınız aracılığıyla kurulacak müşteri bağlantıları olabilir. Güzel kazançlar elde edebilirsiniz dostlarınız vesilesi ile.


Merkür 3 Nisan’a kadar koç burcunda. 10.evinizde.

Resmi işlemleriniz, kayıt işlemleriniz, yasal başvurularınız, devlet dairelerinde yapılacak işleriniz olabilir burada iken. Olmuş olabilir. Artık bitmek üzere bu transit.

Yöneticilerinizle ilgili konular da getirmiş olabilir size. Otoritenin, yetki sahibi kimselerin yarattığı kısıtlardan yana yorulmuş olabilirsiniz.

3 Nisan’da boğa burcuna geçiyor Merkür. 11.evinize geliyor.

Sosyal alandan geçecek bir Merkür ile iletişimler artabilir. Sosyal ortamlarınızda daha hareketli günler geçirebilirsiniz. Arkadaş gruplarınızla, bir araya geleceğiniz güzel programlar yapabilirsiniz.

Merkür 21 Nisan’a kadar boğa burcunda, ileri hareketinde olacak. 21 Nisan’da retrosu başlayacak.

11.evinizde bir Merkür retrosu deneyimleyeceksiniz.

Arkadaşlarınızla anlaşmazlıkların olabileceği bir dönem. İş arkadaşlarınız için de geçerli bu şey, hayatınızın farklı alanlarından tüm arkadaşlarınız için geçerli.

Çevrenizden birileri ile ilgili görüşlerinizin değişebileceği bir dönem. Daha önce görmediklerinizi görebilir, daha doğru analiz yapabilirsiniz insanlar hakkında. Varsayımlarınızda yanıldığınızı fark edebilirsiniz. Olumlu ya da olumsuz yönde değişebilir düşünceleriniz.

İnsanları daha iyi tanıyabileceğiniz bir zaman.

İşinizde ekip içinde, iş bölümlerinde anlaşmazlıklar olabilir örneğin. Küçük şeylerin hesabını yapan insanlar görebilirsiniz. Farkındalığınız artıyor Merkür retrosu ile.

Elektronik alışverişler için beklemenizi öneririm. Yeni dijital üyelikler için de çok doğru bir zaman olmayabilir. Bir internet sağlayıcısı seçmek, bir aplikasyon satın almak, bir üyelik oluşturmak gibi kararlar, sonrasında memnuniyetsizlik getirebilir. Daha iyi alternatifler görebilirsiniz. Hizmetlerde eksikler, sorunlar olabilir. Yeterince düşünmeden bir şey satın almayın derim.


Venüs 11 Nisan’a kadar boğa burcunda. 11.evinizde.

Kalabalıklar, arkadaş grupları, takımlar, sınıflar, grup çalışmaları içinde olabileceğiniz, iletişimlerin hareketleneceği, sosyal bir zaman. İşinizde de ekip içinde yeni şeyler olabilir.

Sosyal anlamda renkli bir etki alıyorsunuz. Yeni ortamlara girebilirsiniz, yeni bağlantılar doğabilir, tanışmalar olabilir.

11 Nisan’da Venüs’ün ikizler transiti başlıyor. 12.evinize geliyor.

12.evinizden geçen bir Venüs, sizi toprak elementinden su elementine taşımak isteyen bir Venüs’tür diyebiliriz 🙂 Neden ? 12.ev su elementinin evlerinden biri. Hem de balığın evi. Ruhsal konuları temsil ediyor.

Venüs ise toprak elementi gezegeni. Dünyevi olanı, dünya yaşamını, dünyevi nimetleri simgeleyen bir gezegen.

Ruh madde dengesinde, maddiyat-maneviyat dengesinde, daha çok maddesel tarafta iseniz, size dünyevi olanın aslında ruh kadar önemli olmadığını söyleyecek deneyimler yaşayabilirsiniz.

‘Dünya malın da olsun. Cüzdanında paran da olsun. Sofran dolu olsun. Ama ruhunu da besle. Erdemlerin, değerlerin, iyiliklerin, iyi niyetin sahip olduğun dünya malından daha değerli. Ruh-beden dengesini kur’ diyor Venüs size.

Spiritüel alanların bilgisiyle tanışabilirsiniz. Ruhsal alanda bir açılım var burada.

Sağlık konuları gündeme gelebilir bu transitte. Bir şeyleri dengelemeye, iyileştirmeye çalışabilirsiniz. Yeme içme konularında aşırılıklar olduysa perhiz gerektirecek durumlar olabilir. Çünkü Venüs yemeklerle, yeme içme konuları ile ilgilidir. 12.ev ise kısıtlanmayı anlatan bir alandır.

Bir süre için bazı şeyleri hayatınızdan çıkarmanız gerekebilir.


Mars ay boyunca yengeç transitinde olacak. 25 Mart’ta gelmişti buraya. Nisan boyunca yengeçte. 1.evinizde.

Bir süredir üzerinde çalıştığınız, hazırlandığınız, beklettiğiniz projeleriniz, planlarınız varsa, onları uygulamak, hayata geçirmek adına güzel bir dönem. Atılımların, başlangıçların zamanı sizin için.

Ancak hırsa ve agresyona kapılmadan ilerlemeniz önemli. Mars böyle bir enerjidir çünkü.

Sakarlıklara, dikkatsizliklere karşı temkinli olun ayrıca. Hızlı hareket etmek, telaş enerjisine girmek işleri daha çok bozuyor aslında, değil mi ?Acelecilikten doğan olumsuz durumlarla daha çok gecikiyoruz.

Spora başlamak için şahane bir zaman olduğunu da belirteyim. Bu yönde bir başlangıcınız da olabilir. Kendiniz için atın bu adımı. Hayatımıza sporu katmak, o kadar çok şeyi değiştiriyor ki..


Nisan 2023 Ay Döngüleri :

6 Nisan : Terazi Burcunda Dolunay  Ay 16° Terazi, Güneş 16° Koç

4.evinizde yaşayacağınız bir dolunay.

Dolunay Güneş ve Ay’ın karşılıklı dizildiği Ay hali. Yani Güneş ve Ay’ın karşıtlığı.

Bu dolunayda Güneş Ay karşıtlığına eşlik eden Jüpiter ve Kiron da var. Ay, Jüpiter ve Kiron’la da karşıt açı yapıyor.

Kiron hastalık ve şifa temaları ile ilgili.

4.ev ise aile demek. Hane halkı demek. Anne baba, aile büyükleri demek sevgili okuyucularım.

Aile içinde bir sağlık konusu ile meşgul iseniz konu için çözüm olacak şeyler yapılabilir. Bir şifa gelebilir. Dolunay sırasında Merkür ve Mars’ın Satürn ile uyumlu açıları var. Satürn balık burcundan yapıyor bu açıları. Şifanın burcundan yapıyor. Güzel bir çözüm gelebilir.

Aile içinde farklı sorunlar varsa, onları çözmek için de iyi bir zaman. Olaylar kendiliğinden o yönde gerçekleşebilir. Çözüm fırsatı doğduğunda siz de adım atın. Evin huzurunu koruyacak şekilde seçim yapın. Gerekirse mesafe. Mesafe ise mesafe. Ama kavgalara gerek yok.

Ev içinde bir düzenleme de gerekebilir. Evin bir ihtiyacı doğabilir. Kiracı iseniz ev sahibinizle bir anlaşmazlık olabilir. Onu çözmekle meşgul olabilirsiniz. Vaktiyle bir konu olduysa, oturup konuşabilirsiniz. Uzlaşmak, işi tatlıya bağlamak, karşılıklı menfaatleri koruyarak, her iki taraf için de hakkaniyetli olacak şekilde bir sonuca bağlayabilirsiniz konuyu.

20 Nisan : Koç Burcunda Yeniay + Güneş Tutulması : Ay 29° Koç, Güneş 29° Koç

10.evinizde gerçekleşiyor yılın ilk tutulması.

İşiniz, çalışma düzeniniz, kariyeriniz, işinizde konumunuz, yetkileriniz, görev ve sorumluluk alanlarınız, yönettiğiniz alanlar, yöneticisi olduğunuz konular bu evle ilgili. Yöneticileriniz, amirleriniz de aynı şekilde 10.evle temsil ediyor. İş ve yönetim, yetki sınırları, görev alanı konularında bir değişim yaşayabilirsiniz.

Sizin yetkileriniz arasında olan bir konuyu yönetim yeniden şekillendirebilir. O şey artık sizin yönetiminizde olmayabilir ya da tam tersi görev tanımınız içinde olmayan yeni bir görev verilebilir size. Yetki alanınız büyütülebilir.

İşinizde bir düzen değişikliği yaşayabilirsiniz. Yönetim değişebilir. Yöneticilerin yeni karar ve uygulamaları olabilir.

Yeni bir işe başlayabilirsiniz. Yeni iş telifleri gelebilir.

Kendi işini kurmak için hazırlık yapan, bir şirkette/kurumda çalışmakta olup işten ayrılmaya hazırlananlar için değişimin gerçekleşeceği nokta da olabilir bu tutulma.

Kendi yolunuza gitmeyi seçebilirsiniz. Ekonomik koşulları düşünerek kendinizi riske atmayacak yönde davranmanızı, bu geçişi yapacaksanız adımlarınızı iyi hesap ederek, bir şeyleri önden hazırlayarak yapmanızı öneririm.


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak

Sağlıklı, huzurlu, güzel bir ay diliyorum hepimiz için.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!