Aslan Burcu Eylül 2023

Aslan Burcu Eylül 2023

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Bir yaz daha geride kalıyor, yeni mevsimi karşılamaya hazırlanıyoruz artık.

Eylül’ü konuşmaya geldi sıra.

Eylül nasıl bir ay ? Bu ayın gezegen geçişleri size nasıl konular getirebilir ? Yeniayında, dolunayında neler olabilir ? Birlikte bakacağız. Bitecek retrolar var + Jüpiter’in retrosu başlayacak. Onları da anlatacağım.

Yükseleniniz aslan ise doğru içeriktesiniz. Öngörüler teknik olarak ev sıralaması ile yapılıyor ve evler yükselen noktasından başlıyor. Yükselenimiz 1.evimiz.


GÜNEŞ

23 Eylül’e kadar başak burcunda. 2.evinizde.

Parasal alanda güç toplayacağınız bir dönem. Bu da başak temaları ile, başak tavrı ile, başak enerjisi ile olacaktır.

Başak çalışkandır. Üretmek ister. Verimli olmak ister. İşini her daim geliştirmek, büyütmek ister.

Düzenlemek demektir başak. Daha faydalı hale getirmek demektir. İşinizde yenileyeceğiniz şeyler olabilir o yüzden. Bu yenilikler, bu düzenlemeler de daha çok kazanmanızı, maddi anlamda daha büyük karşılıklar almanızı sağlayabilir.

Bunun dışında iyi bir yaşam düzenine sahip olmak, günlük düzeni oturtmak, rutinler oluşturmak gibi konuları vardır başağın. Toprağın evinde, 2.evinizde iken daha sağlıklı bir yaşam düzeni için yapacağınız, başlatacağınız şeyler olabilir. Fayda getirecek güzel kararlar var 🙂

23 Eylül’de Güneş’in terazi transiti başlıyor. 3.evinizden geçecek bu kez Güneş.

Şehrin içinde, kısa mesafeler içinde hareketliliğinizin artabileceği bir dönem bu. Yakın semtlere bir yere gitmeye başlayabilirsiniz. Bu ev eğitimlerle ilgilidir. Bir eğitim, bir kurs, bir aktivite için olabilir bu. Terazi burcu da zaten hocaları, yol gösterici konumunda olan kişileri, bize yaptığımız şeylerde eşlik eden kimseleri temsil eder.

Danışmanlık, eğitmenlik, koçluk diyebileceğimiz, bilginizle yönlendirme yaptığınız bir işiniz varsa, şanslı bir zaman. Bağlantılarınız artabilir. Yeni danışanlarınızla güzel çalışmalar yapabilirsiniz.

Terazi burcunun ve 3.evin temaları üzerinden diğer olasılıklara da bakalım. 3.ev kardeşleri, kuzenleri, yakın akrabaları, okul arkadaşlarını ve komşuları simgeliyor. Terazi burcu ise evliliği.

Bir arkadaşınızın, kuzeninizin, bir komşunuzun düğünü olabilir. Nişanlanabilir. Bir kutlamaya katılabilirsiniz. Kardeşiniz evlilik hazırlığında ise şimdi artık adımlar atılıyor sanırım 🙂


Aslan Burcu Eylül 2023


MERKÜR

Merkür 15 Eylül’e kadar retrosunda. Başak burcunda ve retroda.

2.evinizde bir Merkür retrosu bu. Siz 2.ev konularından etki alıyorsunuz.

Parasal konularda, iş ve kazanç konularında geriye dönüp bakmalar var.

Müşteri bağlantılarınızın artması, dolayısıyla gelirinizin artması için, üretip sunduklarınızı daha faydalı ve işlevsel hale getirmek için, iş düzeninizi oturtmak, içinde daha güvende hissedeceğiniz, daha güçlü bir yaşam düzeni oluşturmak için neler yapmanız gerekiyor ? Sisteminizin, işleyişinizin içinde nereleri güncellemeniz gerekiyor ?

Neler geliştirilebilir, hangi noktalarda değişime ihtiyaç var ? İşte bunları görebilirsiniz bu retroda. Türlü deneyimler, farkındalıklara aracı olacak kişiler, konular ile bu noktaları tespit edebilirsiniz.

Müşterilerinizden gelen geri bildirimler üzerine değiştireceğiniz şeyler olabilir.

Yeni bir sistem tasarımı. Yeni bir çalışma düzeni. Daha iyi üretimler. Daha faydalı hizmetler. Verim, üretim, fayda, kazanç. Bu retronun konuları bunlar sizin için.

15 Eylül’de retro bitiyor. 

2.evinizde, para alanında gerçekleşen bir retronun ardından geriye dönüp baktığınızda parayla ilişkinizde birçok noktanın değiştiğini fark edebilirsiniz.

Maddi güvence konuları, kenarda köşede her zaman güven verecek bir miktar paranın olması, müsriflikleri, israfları azaltmak, alışverişlerde ölçü, bilinçli alışveriş, tasarruf, biriktirme konularında yeni doğrularınız var artık.

Retroda bekleme ve gecikme yaratan parasal konular retronun ardından daha rahat akabilir şimdi. Böyle bir olasılık da var. Beklediğiniz paralar elinize geçebilir.


Aslan Burcu Eylül 2023


VENÜS

Venüs retrosu, ayın başında 4 Eylül’de tamamlanacak. Aslan burcunda gerçekleşti. Bu süreci 1.evinizde yaşadınız. Neler yazmıştım bu retro konusunda sizin için, hatırlayalım. Ekliyorum buraya, hatırlayalım :

♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠

Aile içi bağlarda, sosyal bağlarda, ikili ilişkilerde bir güncellenme zamanı. İlişkileriniz içinde size iyi gelen şeyler, eksik hissettiğiniz şeyler, sevdiğiniz/sevmediğiniz şeyler, duygusal ihtiyaçlarınız..buralara bakma zamanı.

Tutumları, davranışları gözden geçirme zamanı.

Bu etkiyle birlikte sınır çekeceğiniz şeyler olabilir. ‘Bunu artık böyle istemiyorum. Böyle olmasın. Şöyle olsun’ diyeceğiniz şeyler olabilir.

Bunları ifade edebilirsiniz. Bağlarınızı güçlendirmek, yeniden yapılandırmak isteyebilirsiniz.

En temelde öz sevgi, öz saygı, öz değer kavramlarını sorgulayacağınız, kendinizi bu anlamda analiz edeceğiniz bir süreç bu. Kendi değerinizi daha güçlü şekilde idrak etme, ilişkilerde sınırları netleştirme zamanı.

Bu süreçte estetik operasyonlardan, imaj, stil değişikliklerinden de uzak durmanızı öneririm. Çünkü istediğiniz gibi olmayabilir. Venüsyen konular bunlar. Retroda yapılırsa memnuniyet getirmeyebilir. Büyük alışverişler için de retronun bitmesini bekleyin derim ayrıca.

♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠

Sizin için önemli bir retroydu. 1.evinizde çok şey anlattı size. Birçok noktada ‘Onu öyle yapma, böyle yap’ dedi.

Kişilik, karakter, davranış modelleri 1.evin konusu. Bu alanda bir değişim yaşadınız.


Aslan Burcu Eylül 2023


MARS

Mars 27 Ağustos’ta terazi burcuna geçiyor. Eylül ayı boyunca terazide, 3.evinizde.

3.evin ana temaları arasında eğitimler ve danışmanlıklar var. Bilgiyle yön bulmak, bilgi satın almak, bilgi sahibi kimselerle iletişim kurmak, uzman görüşüne başvurmak, eğitim almak, danışmanlık almak..Bunlar 3.evle bağlantılı.

Terazi burcunun da çok benzer temaları var. Çünkü zaten 3.ev ikizler burcunun evi. Bir hava elementi burcunun evi. Terazi de hava grubundan bir burç. Ortak konular var.

Eşlik etmek, bize eşlik edenler, rehber kişiler, bilgisiyle yönlendirme yapan kişiler, hocalar, danışmanlar..Terazi burcu tam olarak bunlarla ilgili.

Önemli bir irtibatınız olabilir. Size çok iyi gelecek yeni bir bağlantı doğabilir hayatınızda. Bir konuda çok iyi bir danışmanlık alabilirsiniz. Bir kursa, bir eğitim programına başlayabilirsiniz.

Bir konunuza çözüm olacak, vesile olacak bir tanıdık bağlantısına ulaşabilirsiniz. Biri sizi bilgisi ve tecrübesiyle yönlendirebilir. Tanıdıkları, çevresi ile yardımcı olabilir.

Yeni yeni iletişimler var. Güzel başlangıçlar için hareketleniyorsunuz.


Aslan Burcu Eylül 2023


JÜPİTER

Jüpiter 4 Eylül’de retrosuna başlayacak. 31 Aralık 2023’e, bu yılın son gününe kadar retroda olacak. Mayıs ayından bu yana boğa burcunda, 10.evinizde ilerliyor.

10.evinizde bir Jüpiter transiti yaşıyorsunuz. Retronun nasıl ihtimalleri var ?

İş, kariyer, hedefler, başarılar, başarı algısı, başarı konusunda tatmin. Böyle kavramlarla ilgili bu ev. Jüpiter retrosunda buralarda değişen şeyler olacaktır.

Başarı sizin için ne ? Siz neyi başarı olarak tanımlıyorsunuz ? Hayatta hangi noktaya varırsanız, kendinizi başarılı hissedeceksiniz ?

Bu zamana kadar neleri hedeflediniz ? Bunlar sizin istekleriniz miydi, toplumun normları mıydı ? Başarmak istediklerinizi kendinizi gerçekleştirmek, potansiyelleri açığa çıkarmak, kendinizi yaşamak için mi istediniz, başkalarının algısında önemli/değerli/başarılı/üstün olmak için mi ?

Birbirimizden aşağıda ya da üstün müyüz ? Hepimiz değerli değil miyiz ? Olduğumuz halimizle değer görmeye layık değil miyiz ? Başkalarının hakkımızda ne düşündüğü gerçekten önemli mi ? İşte retro bu noktalarda değiştirecektir sizi. Fazla hırslı arzulardan, fazla büyük hedeflerden kendinizi boş yere yorduğunuz çabalardan arınma süreci.

Bu değişimler hayatınızda her şeye yansıyacaktır. Sonuçta daha yüksek bir bilinç, daha iyi bir yaşam demektir. Ne kadar farkındalık, o kadar iyi bir yaşam.


Eylül 2023 Ay Döngüleri :

15 Eylül : Başak Burcunda Yeniay : Ay 21° Başak, Güneş 21° Başak

2.evinizde olacak. Uranüs’ün güzel açısıyla doğacak bu yeniay. Uranüs yeniaya (Güneş & Ay kavuşumuna) üçgen açı yapıyor.

Başak burcu iş, 2.ev ise para demek. Yeniay yenilik, Uranüs ise açılım demek. Hadi sizi yorumlayın öyleyse 🙂

Olasılıkları siz üretin. İşinizde kazançlarınızı büyütecek başlangıçlar yapabileceğiniz, kuvvetli bir yenilik enerjisi bu. Şanslı bir zaman. Tıkanıp kalmış noktaların açılabileceği bir zaman. Şimdiye kadar işinizde parasal anlamda hedefledikleriniz neden olmadı, fark edip gerekenleri yapabileceğiniz, bu kez bazı şeyleri eskisinden farklı yapabileceğiniz bir uyanış zamanı.

‘Şimdi anladım mantığını. Ne yapmam gerektiğini şimdi fark ettim.’ dedirtebilir yeniay size. Orijinal fikirler bulabilir, yaratıcı işler yapabilirsiniz.

Üretmek demektir başak. Yeni üretimler, yeni kazançlar var yeniay ihtimalleriniz arasında.

29 Eylül : Koç Burcunda Dolunay : Ay 5° Koç, Güneş 5° Terazi

9.evinizde bir dolunay.

Uzaklardan haberler var gibi. Başka bir şehirde/ülkede yaşayan yakınlarınız varsa, onların yeni kararları olabilir. Sizinle paylaşabilirler.

Dönecekler olabilir. Uzaklara gidecekler olabilir. Bir yer değişikliği konusu olası.

Yurt dışı ile, başka ülkeler ile ilgili hedefleriniz varsa, girişimleriniz varsa yanıtlar, sonuçlar gelebilir. Bir seyahati gerçekleştirebilirsiniz. Vize, pasaport, mülakat konularında sonuç alabilirsiniz. Ne olacağını Yaradan bilir. Nasiplerin bilgisi ondadır. Hakkınızda hayırlısı olsun.


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak

Huzurlu, sağlıklı, bereketli bir Eylül diliyorum hepimize. İnşallah güzel bir sonbaharın başlangıcı olsun.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!