Merkür Aslan Burcunda 11-29 Temmuz 2023

Merkür Aslan Burcunda 11-29 Temmuz 2023

Merkür 11 Temmuz Salı günü 07:11’de aslan burcuna geçiyor sevgili okuyucularım. Mars’ın ardından Merkür de yeni transitine başlıyor. 29 Temmuz’a kadar aslanda olacak.

Bir önceki transitte, Merkür yengeçte iken çoğunlukla evimizle, ailemizle, evimiz ve ailemiz için yapmamız gerekenlerle meşgul olduk. Sorumluluklar vardı, iş bölümleri vardı.

Aile büyüklerimizi gördük belki. Aile köklerimizle bir araya geldik. Belki memleketimize gittik. Evimizle ilgilendik. Evimizi düzenledik. Temizlikler yaptık. Belki eskileri çıkarıp yeni eşyalar aldık.

Yengeç temaları arasında bunlar vardı. Artık bu geçiş tamamlanıyor.

Aslan transitinde daha ziyade kendimize odaklanabiliriz.

Keyfi, eğlenceyi anlatır aslan burcu. İşlerin, sorumlulukların ardından biraz soluklanmak, eğlenceli şeyler yapmak, gezmek, sosyalleşmek, bize keyif veren şeylere vakit ayırmak isteyebiliriz.

Hobiler aslan temasıdır. Yaratıcılık demektir ayrıca aslan. Hem zihnimizi boşaltmak, ruhumuzu dinlendirmek, hem de yaratıcı enerjimizi ortaya koymak, bu yanımızı beslemek isteyebiliriz. Sanatla meşgul olabiliriz. Hobilerimizle daha çok vakit geçirebiliriz. Bu şeyler bize çok iyi gelebilir. İşimizin, sorumluluklarımızın yanında ruhumuzu besleyecek, bize mental anlamda iyi gelecek şeyler yapmak her zaman dengeler, ortalar bizi. Medite eder. Bunları zaten yapalım. Merkür aslanda iken bu yönde başlangıçlarımız olabilir. Günlük yaşamımıza güzel şeyler ekleyebiliriz.

Kutlamalar aslan temasıdır. Yakın çevremiz içinde kutlamalar olabilir. Doğum günlerine gidebiliriz.

Çocuklar, bebekler aslanın konusudur. Bebek müjdeleri alabiliriz. Bebekler için partiler olabilir. Cinsiyet öğrenme partileri mesela. Bebeği karşılama partileri 🙂 Baby shower lar :))

Konserlere, gösterilere katılabiliriz. Müzikli ortamlar, eğlenceler, sahne sanatları, etkinlikler, organizasyonlar, gösteriler..Hepsi aslan teması. Yaz konserlerinde güzel zamanlarımız olabilir.

İşi sanat olanlar için yaratım enerjisi yüksek bir zaman. Ortaya yeni, güzel işlerin, yaratıcı eserlerin çıkabileceği bir zaman.

İşi spor olanlarda da bir hareketlilik var 🙂 Öğrencileriniz artabilir. Bire bir çalışacağınız kişiler olabilir. Yeni bağlantılar olası.

En temelde görünür olmakla, görünür alana çıkmakla ilgilidir aslan ve bunu yetenekleriyle yapmak ister.

Merkür aslanda iken işimizde, iş çevreleri içinde, sosyal hayatımızda, sosyal medyada daha aktif olmak isteyebiliriz. Yaptığımız, yapabildiğimiz şeyleri göstermek isteyebiliriz.

Reklam bir aslan temasıdır. İşimizde reklam çalışmalarımız olabilir. Merkür duyurmak, anlatmak, tanıtmak, bilgi vermek, aslan burcu ise göstermek demektir.

İşimizde karşılık bulacak, faydası olacak, başarılı reklam çalışmalarımız olabilir.

Hepsi çok güzel ihtimaller. Aslanda bir Merkür bu konularda, bu temalarda çok güzel çalışır.

Bununla birlikte her transitin gölge tarafları da var. Yeterince aydınlık olmayan. Jüpiteryen olmayan. Plutonik olan. Yapmamamız gereken şeyler. Olması gerekenin dışına taşan şeyler de vardır.

Şimdi de o konular için uyarılarımı paylaşayım :

Aslan burcu flörte çok açıktır. Hatta zaten flört, aslan temasıdır. Merkür ile bu yönde davranışlarımız, iletişimlerimiz olabilir ve bunlar temelinde bir duygu barındırmayan, ego tatmini için yapılan şeyler olabilir. Hatta hiç olmaması gereken kişilere karşı yapılabilir. Kendimizi bu Plutonik davranışlardan sakınalım. Temiz tutalım karmamızı, defterimizi.

Sevginin yerini beğeniler, arkadaşlıkların, dostlukların yerini flörtler alabiliyor aslan zamanlarında. Duygusal ihtiyaçlarla kafalar karışabiliyor. Sağlıklı egonun eksilmesiyle, toprak elementinin eksilmesiyle düşülüyor bu Plutonik durumlara. Kendi merkezimizde olalım. Bunlara ihtiyaç duyuyorsa kişi, ortada bir toprak elementi eksikliği vardır. Çetin Çetintaş hocanın dediği gibi : Aşk bir toprak elementi eksikliğidir.

Kendi merkezimizde değilsek dışarıya, dış dünyaya ihtiyaç duyarız. Kendimizden kendi içimizde emin değilsek, başkalarının beğenisine, ilgisine, onayına ihtiyaç duyarız. Aslanda bu ihtiyaçlar var. Ruhunda bu boşluklar var aslanın. Öz değer ve özgüven konularında gelişmesi gereken, dengeyi bulması gereken bir burç.

Aslan etkisiyle bunlar olabilir. Kendi üzerimizde çalışalım bu konularda.

Aslanın gölgesinde kibir vardır ayrıca. Kibirli davranışlara az önce söylediğim eksikliklerle, eksik hissetme duygusuyla gider. Eksik hissettiği yerleri gizleme çabasıyla gider.

Gerçek saygının, öz saygının, öz değerin ve sahici bir özgüvenin olduğu yerde kibir yoktur. Bu kavramların ayrımına varmak için de bir fırsat bu Merkür transiti. Deneyimlerle gelecek farkındalıklar olabilir.

Bunlar dışında alışverişler için bir uyarım olacak. Aslan burcunda gösterme isteği, gösteriş arzusu, pahalı markalar giyinme isteği, lüks tüketimlere eğilimler vardır. Alışveriş yaparken sonrasını çok düşünmeden, ‘bir şekilde hallederiz’ düşüncesiyle ölçüyü kaçırabilen bir burç 🙂

Merkür aslanda iken alışverişlerimizi nasıl yapalım ? Neyi neden almak istediğimizi kendimize sorarak yapalım 🙂 Her şey zaruri ihtiyaç olmak zorunda değil ama kendimizi zora sokacak müsriflikler de yapmayalım.

Böyle bir transit var elimizde. Şimdi konuya burçlar üzerinden de bakalım.

↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓ ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓

Öncesinde iletişim adresim gelsin : ”Doğum Haritası Analizi” yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Ayrıca Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Öngörüler ”yükselen burç” baz alınarak yapılır. Çünkü yükselenimiz 1.evimizdir ve teknik olarak ev hesabı yükselene göre yapılabilmektedir. Gökyüzünü her zaman yükselenimizle takip etmemiz gerekir.

Yükselen burcunuzu seçerek okuyunuz    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓

Yükselen Koçlar : 

Merkür 5.evinize geliyor aslan transiti ile.

Eğlence, keyif, gezi, tatil, alışveriş, heyecan, neşe, canlılık..Tam olarak böyle bir ev burası. Aslanın evi ve aslanın böyle bir doğası var.

Merkür buradan geçerken heveslerinizi büyütür. Yeni şeyler denemek isterseniz. Keyiflerinizi artıracak şeyler yapmak istersiniz.

Tatile gidebilirsiniz. Günübirlik gezilerle küçük küçük, keyifli tatiller yaratabilirsiniz kendinize. Günlerinizi güzelleştirecek yeni fikirleriniz, keşifleriniz, deneyimleriniz olabilir.

Sanatsal gösterilere, festivallere, konserlere, etkinliklere katılabilirsiniz.

Çocuklar yine aslanın ve 5.evin konusudur. Çocuklarınız, yeğenleriniz, yaşamınızdaki çocuklar için yapacağınız şeyler olabilir. Onların yeni başlangıçları olabilir. Eğitim, kurs demektir Merkür. Bir yaz kursu gündeme gelebilir mesela.


Yükselen Boğalar :

Merkür aslan burcuna geçiyor. 4.evinize geliyor.

Ev içinde düzenlemek, güzelleştirmek, yeniden dekore etmek istediğiniz alanlar olabilir. Eviniz için yeni şeyler yapabilirsiniz. Yeni eşyalar alabilirsiniz. 4.ev yaşam alanımızı simgeler. Aslan burcu ise güzelliktir, şıklıktır. Hatta ihtişamdır 🙂 Gösterişli şeyler, lüks tüketimler aslan burcunun konusudur.

Aynı zamanda çocuklar, aslan burcu temasıdır. Aile içinde onlarla ilgili konularınız artabilir. Çocuklarınızla ilgili yeni meşguliyetleriniz olabilir. Onlar için düşündüğünüz, araştırmasını yaptığınız şeyleri satın alabilirsiniz. Onlar için planladığınız şeyleri yapabilirsiniz.


Merkür Aslan Burcunda 11 Temmuz-29 Temmuz 2023


Yükselen İkizler :

Merkür 3.evinize geliyor.

3.ev yakın çevremizi, iletişimlerimizi, arkadaşlık bağlarımızı, komşularımızla ilişkilerimizi, yakın akrabalarımızı, kuzenlerimizi temsil eden bir alan.

Aslan burcu ise eğlenceyi, keyifleri, gezileri, organizasyonları, kutlamaları simgeliyor.

Yakın çevrenizle daha çok bir araya gelebilirsiniz Merkür aslandan geçerken. Kutlamalarınız olabilir. Aile, akrabalar içinde doğum günleri olabilir.

Bebekler, çocuklar aslan temasıdır. Komşularınızın, akrabalarınızın, arkadaşlarınızın çocuklarının doğum günlerine gidebilirsiniz örneğin. Sevdiklerinizden, yakınlarınızdan bebek müjdeleri gelebilir.

Sosyalleşmek için harika bir zaman. Dostlarınızla bir araya gelebilirsiniz. Birlikte gezeceğiniz yerler, birlikte katılacağınız etkinlikler, aktiviteler olabilir.


Yükselen Yengeçler :

Merkür 2.evinize geliyor. Para alanına yerleşiyor.

Daha çok kazanmak, daha iyi yaşamak, keyiflere ve lükslere bütçe ayırabilmek gibi konulara çekecektir mental enerjinizi Merkür.

Keyifler, eğlenceler, tatiller, geziler için harcamalarınız olabilir. Güzel alışverişleriniz olabilir.


Merkür Aslan Burcunda 11 Temmuz-29 Temmuz 2023


Yükselen Aslanlar :

Aslan burcuna geçiyor Merkür. 1.evinize geliyor.

Görünür olmak. Bir şeyi duyurmak, tanıtmak, haber vermek gibi şeyler var burada. Aktif bir zaman.

Bir iletişim trafiği doğacaktır. Merkür dialoglar, görüşmeler getirecektir size.

Aynı zamanda yeni fikirleriniz, yeni planlarınız, yeni yeni projeleriniz, üretimleriniz olacaktır. Zihinsel anlamda hareketli, verimli bir süreç.

Sanatsal konularda, sporda aktif olanlar, bu yönde konuları olanlar için güzel bir Merkür geçişi. Bugüne kadar olandan daha fazla, daha farklı, yeni şeyler yapabilirsiniz.

Arkadaşlık ilişkilerinizde, iletişimlerinizde de bir canlılık olur. Sosyal bir zaman geliyor.


Yükselen Başaklar :

Merkür 12.evinizde ilerlemeye başlıyor.

12.ev şifalanmayı, dönüşümü, iyileşmeyi, arınmayı anlatır. Duygusal anlamda arınmak, hafiflemek, fiziksel anlamda iyileşmek, güç toplamak, yenilenmek şeklinde tarif edebilirim 12.ev dönemlerini.

Aslan burcu ise sanatsal konuları, hobileri, ayrıca sporu simgeliyor. Bu transit ile ne olabilir ?

Ruhsal boyutu olan, spiritüel anlamda derinliği olan ya da bir şekilde ruhunuza iyi gelecek olan, hayatınızda/iç dünyanızda bir değişim yaratacak olan güzel bir spor dalına, bir sanat dalına adım atabilirsiniz. Size iyi gelecek bir hobi edinebilirsiniz.

Kendiniz için keyifler yaratabilirsiniz. Meditasyon yapmaya, yoga yapmaya başlayabilirsiniz.

Güçlü bir şifalanma, hafifleme, resetlenme, sıfırlanma dönemi.


Merkür Aslan Burcunda 11 Temmuz-29 Temmuz 2023


Yükselen Teraziler :

Merkür 11.evinize yerleşiyor.

Sosyalleşmeler, kalabalıklaşmalar var burada. Merkür size dialoglar, görüşmeler, buluşmalar getirecektir. Yeni fikirler de getirecektir. Yeni planlarınız olacaktır.

Sanatsal konularda, sporda, hobilerinizde, ilgi alanlarınızda yeni şeyler öğrenebileceğiniz kurslara, eğitim gruplarına, etkinliklere katılabilirsiniz.


Yükselen Akrepler : 

Merkür 10.evinize geliyor.

10.ev hayat çerçevemizle, hayatta bulunduğumuz nokta ile, sorumluluk alanlarımız ve görevlerimiz ile ilgili bir alandır. Dolayısıyla işinizde, kişisel yaşamınızda yapmanız gerekenlerin öne çıkabileceği bir dönem bu.

İçinde bulunduğunuz sistemlerde işleyiş ile ilgili yeni kurallar, düzenlemeler gündeme gelebilir. Yönetimin yeni planları, yeni uygulamaları olabilir. Mevcut düzende değişen bir şeyler olabilir.


Merkür Aslan Burcunda 11 Temmuz-29 Temmuz 2023


Yükselen Yaylar :

Merkür 9.evinizde olacak aslanda iken.

Seyahat planları olanlar için iyi bir transit. Uzaklara gitmek, uzaklaşmak, tatil yapmak, gezmek, eğlenmek, başka bir şehirde olmak istiyorsanız, bunu bu süreçte gerçekleştirebilirsiniz.

9.ev başka şehirlerde/başka ülkelerde yaşayan yakınlarımızla ilgili bir ev aynı zamanda. Aslan burcu ise çocukları sembolize ediyor. Uzakta olan sevdiklerinizden bebek müjdeleri gelebilir 🙂 Çocukları ile ilgili yeni başlangıçları olabilir. Haberlerini alabilirsiniz. Onlarla olan iletişimlerinizin artacağı bir zaman.


Yükselen Oğlaklar : 

Merkür 8.evinize geliyor.

Bütçenizi zorlayacak alışverişlerden uzak durmanızı önereceğim. Aslan burcu keyifleri, keyif için harcamayı, lüksleri, ihtişamlı, gösterişli şeyleri simgeler. 8.ev ise borçları 🙂 Bütçeye dikkat diyeyim o yüzden 🙂

Krediler, kredi başvuruları, kredi kartı talepleri, bankacılık işlemleri yine bu evle alakalı. Merkür burada iken bu yönde işler, işlemler de getirebilir size.


Merkür Aslan Burcunda 11 Temmuz-29 Temmuz 2023


Yükselen Kovalar : 

Merkür aslan transiti ile 7.evinize geliyor.

Hocamız olan kişiler, eğitmenler, bize yol gösteren kişiler, danışmanlık aldığımız kişiler, danışmanlıklar da 7.ev kapsamında.

Bir konuda danışmanlık alabilirsiniz.

Tek başınıza yaptığınız için yeterince disiplin gösteremediğiniz ya da teknik olarak yönlendirilmeye ihtiyaç duyduğunuz konularda bir hoca ile çalışmaya başlayabilirsiniz.

İşinizde ağınızı büyütmek, bağlantılarınızı çoğaltmak için yapacağınız şeyler olabilir. Arkadaşlarınızla ortaklı ticari fikirleriniz olabilir.


Yükselen Balıklar :

Merkür 6.evinize yerleşiyor.

Günlük yaşamınızı renklendirecek, yeni eğlenceli şeyler başlayabilir Merkür burada iken.

Düzenli olarak yapmak isteyeceğiniz, bir rutin haline getireceğiniz şeyler olabilir. Aslan burcu sporla bağlantılıdır. Spor yapmaya başlayabilirsiniz. Sanatsal faaliyetler yine bir aslan temasıdır. Bir hobinize düzenli olarak vakit ayırmaya başlayabilirsiniz. 

Günlük hayatımızı temsil eder bu ev.


İçinde olduğumuz büyük transitler ↓

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Görüşmek üzere,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!