17-23 Nisan 2023 Astroloji Gündemi

17-23 Nisan 2023 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Yılın önemli bir zamanındayız. Bir Güneş tutulması gerçekleşecek 20 Nisan günü. Yılın ilk tutulması.

Koç burcunun 29 derecesinde, kuzey Ay düğümüne yakın bir noktada meydana gelecek. Pluto’dan kare açısı var.

Güneş tutulmaları yeni dönemleri temsil ederler. Kadersel başlangıç noktalarıdır Güneş tutulmaları.

Kuzey Ay düğümü kendimiz, hayatımız, işimiz, gücümüz, yaşam koşullarımız, huzurumuz, mutluluğumuz için yeni ve geçmişe kıyasla çok daha iyi seçimler yapacağımızı söylüyor.

Pluto’nun açısı ‘Eskiyi yık, yeniyi kur. Sen daha fazlasısın. Daha iyisini hak ediyorsun’ diyor.

29 dereceler, bir burcun son derecesidir. Kapanış sembolü taşırlar. Tamamlanmayı simgelerler. Tutulmanın 29 derecede gerçekleşiyor olması, bir devrin kapanışına, bir dönemin tamamlanıyor olmasına işaret ediyor.

Hem kişisel yaşamlarımızda, hem makro ölçekte toplumlar bazında değişimler göreceğiz. Yeni bir düzene geçiyoruz. Kendimiz için iyi seçimler yapıyoruz.

Tutulma yazım burada  Hem hepimiz için ortak olan ihtimalleri, hem de burçlar üzerinden neler olabileceğini görmek için bu linki tıklayabilirsiniz

20 Nisan 2023 Koç Burcunda Güneş Tutulması

Yılın ikinci Merkür retrosu bu hafta, 21 Nisan günü başlıyor. Tamamı boğa burcunda yaşanacak. 21 Nisan’ da başlayıp 15 Mayıs ‘ta sonlanacak bir retro dönemi.

Güneş’in yeni transiti başlıyor ayrıca bu hafta. Koç dönemi bitiyor. 20 Nisan Perşembe günü 11:14’te boğa burcuna geçiyor Güneş.

Nisan ayı yorumlarınızda Güneş’in boğa transitinden alacağınız etkileri, Güneş’in burada iken yaşamınızda hangi konuları çalıştırabileceğini görebilirsiniz.

Aylık burç yorumlarınızı ekliyorum buraya İstediğiniz burcun linkini bırakabilirsiniz

Nisan 2023 Astroloji Gündemi

Koç Burcu Nisan 2023, Boğa Burcu Nisan 2023, İkizler Burcu Nisan 2023,

Yengeç Burcu Nisan 2023, Aslan Burcu Nisan 2023, Başak Burcu Nisan 2023,

Terazi Burcu Nisan 2023, Akrep Burcu Nisan 2023, Yay Burcu Nisan 2023,

Oğlak Burcu Nisan 2023, Kova Burcu Nisan 2023, Balık Burcu Nisan 2023

Bayram haftasına giriyoruz. Hatta iki bayram bir arada 🙂 Hem Ramazan bayramımız geldi, hem 23 Nisan’ımız var. Her bayramımızı bayram gibi kutlamak nasip olsun her zaman. Sağlıklı, mutlu bayramlar diliyorum. Ağız tadı, afiyet, huzur diliyorum, güzel günler diliyorum bütün memleketimiz için.

Yeni haftanın detaylarından evvel önemli bir yazı dizimi ekleyeceğim buraya.

Bir elementler serim var. ‘Elementler’ yazı dizim var. 5 yazıdan oluşan seriyi de aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca anlattım.

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Ayrıca Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Her bir günü detaylarıyla inceleyelim şimdi.

17 Nisan Pazartesi

Ay’ın balık burcunda olduğu bir gündeyiz.

Sabah erken saatlerde Ay Uranüs altmışlığı aktif. Uyumlu, güzel bir açı bu. Bir yenilik için, başlatmak istediğimiz şeyler için iyi bir sabah.

Ay’ın balık günlerinde ayak sağlımızla, ayak bakımımızla ilgili konularımız oluyor. Ayakkabı alışverişlerimiz olabiliyor. Yine bunlar olabilir bugün de.

Akşam saatlerinde Ay, Neptün ile kavuşacak. Bir bırakış var. Bırakma halinin getireceği ferahlık ve özgürlük var. Bir şey çözülüyor. Geride kalıyor. Kendi içimizde dengeleniyoruz.

21:56 sonrasında Ay boşlukta. Balıkta iken başka bir açı almayacak.


18 Nisan Salı

04:09’da koç burcuna geçiyor Ay. Burada bir Güneş tutulması gerçekleşecek. Tutulma arifesindeyiz.

Sabah erken saatlerde Ay ve Pluto uyumlu açıda. Güne güzel bir başlangıç var. Yapacağımız her iş destekleyici bir sabah.

Gündüz ve akşam üstü saatlerinde Ay Venüs uyumu etkin bu kez. Parasal konularda şanslar var. Bereketli, kazançlı, güzel bir vakit. Alışverişler için de iyi bir görünüm. İstediğimiz gibi ürünler bulabiliriz. Uygun fiyatlı ürünlere denk gelebiliriz. Karlı, kazançlı bir zaman dilimi.

Akşam ve gece saatlerinde Ay Mars karesi geliyor. Biraz kızıyoruz bir şeylere sanırım. Olayları, durumları sevgi gözüyle, anlayışla görmeye çalışalım. Bazen bir şeyin içinde hiç kötü niyet olmuyor. Sadece şeklini şemalini ayarlayamamış oluyor karşımızdaki kişi. Anlayışlı olalım. Olgun bireyler olalım.


17-23 Nisan 2023 Astroloji Gündemi


19 Nisan Çarşamba

Ay koç burcunda ilerliyor. Tutulma öncesindeyiz.

Sabah saatlerinde Ay Kiron kavuşumu, bir konuyu düzeltmek, onarmak, daha iyi etmek, güçlendirmek için bir şey yapabileceğimizi söylüyor. İşimizle ilgili bir konu olabilir. İş geliştirme diyebileceğimiz bir şey yapabiliriz. Sağlığımız için yapacağımız iyi bir şey olabilir. Sevdiğimiz biri için, bir yakınımız için güzel bir şey yapabiliriz. Ferah bir sabah.

Ay tutulmaya doğru ilerliyor. Yenilikler var. Hazırlıklarımız var. Akşam saatlerinde Jüpiter ile kavuşuyor Ay. Toparlanmak, kendimizi hatırlamak, yeniden heveslenmek, ümitlenmek, yeniden denemek, dönüşmek, dönüştürmek, kararlılık, irade, eylem..Tam olarak böyle bir değişim halinden geçiyoruz bugünlerde.


20 Nisan Perşembe

Ay koç burcunda. Tutulma günündeyiz. Bu sabah 07:12’de Güneş tutulması gerçekleşiyor.

07:29’da Ay’ın boğa transiti başlıyor.

Sabahın bu erken saatlerine Ay Pluto karesi hakim. Bir dönüşüm var. Değişim arzusu ile kararlılıkla,  irade ile yapılacak yeni seçimler var.

Günün ikinci yarısında Ay, kuzey Ay düğümü ile kavuşuyor + Satürn’den uyumlu açı alıyor. Burada bir güncellenme var. Daha iyi, daha güzel bir yaşam için edilgen kaldığımız konularda hareketleniyoruz. Akışına fazla bıraktığımız konular için direksiyona geçiyoruz.

Bugün 11:13’te Güneş’in boğa transiti başlıyor ayrıca.


17-23 Nisan 2023 Astroloji Gündemi


21 Nisan Cuma

İyi bayramlar herkese ! Hepimiz adına mutlu, huzurlu, güzel bir bayram diliyorum.

Ay’ın boğa transitindeyiz.

Sabah erken saatlerde Ay Mars altmışlığı ile güzel bir başlangıç yapıyoruz güne.  Bayram sabahımızın hareketli bir enerjisi var. Mars gelenekleri, örfleri, adetleri, toplumun kültürünü anlatan yengeç burcundan yapıyor bu uyumlu açıyı. Boğa ise toprak temsilcisi bir burç. Bağlarımız, sevdiklerimiz, toprak elementiyle ilgili. Tam da bu temaların öne çıktığı bir zamandayız, tevafuk. Bayram günündeyiz.

Günün ilk yarısında bir Ay Merkür altmışlığı da var. Güzel iletişimler var. Bayramlaşıyoruz.

Gündüz saatlerinde Ay, Uranüs ile kavuşuyor. Değişim yaratmak için, yenilenmek, tıkanmış noktaları açmak için yapılacak şeyler var. Konu iletişimler olabilir. Maddi konular olabilir. Sağlığımızla ilgili bir konu olabilir. Değişim yönünde bir hareketlilik var. Güzel sürprizlere de işaret ediyor Uranüs.


22 Nisan Cumartesi

Güne Ay Neptün altmışlığı ile başlıyoruz. Sevgi enerjisi güçlü, uyumlu, huzurlu, güzel bir enerjisi var sabahın.

Ay 06:41-13:10 arasında boşlukta. Boğadaki bütün açılar tamamlanmış durumda. Transitin geri kalan kısmını açısız ilerliyor. 13:10’da ise ikizler burcuna geçiyor Ay.

Gündüz saatlerinde Ay ve Pluto birbirine üçgen açıda. Çok güzel bir açı. İletişimler için güzel. Ticari konular için güzel. Alışverişler için güzel. Eğitim, danışmanlık, içerik üreticiliği gibi alanlarda olanlar için de bereketli bir zaman.

Akşam saatlerinde Ay Satürn karesi aktif. Bir eksiğimizi tamamlamamız gerekebilir. Yapmak istediğimiz bir şey için bir ön hazırlık gerekebilir.


23 Nisan Pazar

Bugün 23 Nisan ! Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız ! Bayramların en güzeli !

Çocuklardan daha güzel hiçbir şey yok ve onların bayramı bugün. Çocuk ruhunu koruyanlar da bu coşkuya çocuk kontenjanından katılabilir diye düşünüyorum

Atamızın ruhu şad olsun. Ulusun egemenliği için bir millet varını yoğunu ortaya koymuş. Bize bir cumhuriyet, bir demokrasi, bir meclis bırakmışlar. Haklar, özgürlükler bırakmışlar. İnsanca bir yaşam için yaşanır bir memleket bırakmışlar. Bizim görevimiz de hepsini en güzel şekilde korumaktır. Bayramlarımızda da bu coşkuyu en güzel şekilde yaşamak nasip olsun inşallah.

Günün güzelliğine yakışır, uyumlu açıları var bugün Ay’ın.

Öğle ve gündüz saatlerinde Ay ve Venüs kavuşuyor. Mutluluk, neşe, keyif, heyecan ! Hepsi var bu 23 Nisan paketinin içinde 🙂

Gündüz ve akşam saatlerinde Ay, Kiron ile uyumlu açıda. Olduğundan daha iyi hale getireceğimiz bir şeyler var. Güç kazanmak, gücü büyütmek, gücü doğru kullanmak yönünde bir değişim var.


Günceli anlatan önemli yazılarımı da ekliyorum aşağıya.

23 Mart günü Pluto’nun kova transiti başladı.

2008’den bu yana oğlak burcunda ilerleyen Pluto kovaya geçti artık. Bu yıl Mart- Haziran arasında, şimdilik bir süre için kovada olacak (sonra retrosunda oğlağa dönecek).

Bu yeni kova döneminin detaylarını, genel olasılıklarını ve burçlar üzerinden getirebileceklerini aşağıdaki linki tıklayarak görebilirsiniz ↓ Pluto yazım burada ↓

Pluto’nun Kova Transiti Başlıyor ! 23 Mart 2023

Satürn ise artık balık burcunda. Bu transit de Mart ayında başladı. 14 Şubat 2026’ya kadar Satürn balık burcunda olacak.

Kimler için nasıl olasılıklar var ? Bu linki tıklayarak transiti detaylıca görebilirsiniz

Satürn Balık Burcuna Geçiyor ! 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Jüpiter 16 Mayıs’a kadar koç burcunda olacak. Jüpiter yazım burada ↓

Jüpiter Koç Burcunda 20 Aralık 2022-16 Mayıs 2023

2023 yazılarımı da ekliyorum ↓ Yeni yılda sizleri neler bekliyor, aşağıdaki linkleri tıklayarak görebilirsiniz.

Koç Burcu 2023,  Boğa Burcu 2023,  İkizler Burcu 2023, 

Yengeç Burcu 2023Aslan Burcu 2023,  Başak Burcu 2023, 

Terazi Burcu 2023,  Akrep Burcu 2023,  Yay Burcu 2023,

Oğlak Burcu 2023,  Kova Burcu 2023,  Balık Burcu 2023

Sevgiler, iyi haftalar !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

error: Content is protected !!