6 Nisan 2023 Terazi Burcunda Dolunay

6 Nisan 2023 Terazi Burcunda Dolunay

6 Nisan Perşembe günü 07:34’de terazi burcunun 16 derecesinde bir dolunay gerçekleşiyor sevgili okuyucularım.

Kalabalık bir dolunay. Niye böyle söylüyorum ? Dolunay, en temelde Güneş’in ve Ay’ın birbirinin tam karşısında durduğu haldir. Yani Güneş Ay karşıtlığıdır. Bu dolunayda bu karşıtlık içinde başka bileşenler de var.

Jüpiter ve Kiron var Güneş’in tarafında. Ay hepsinden karşıt açı alıyor.

Ayrıca dolunay sırasında gökyüzünde çok açı var.

Dolunayla doğrudan teması olmayan, kendi içinde açılar yapan gezegenler de var.

Merkür Satürn ile uyumlu bir açı içinde. Merkür aynı zamanda kuzey Ay düğümü ile kavuşumda.

Venüs ve Neptün arasında iyi bir açı var.

Mars, Satürn ile hala uyumlu açıda sayılır. Geçtiğimiz hafta güzel bir açısı olmuştu, hala korunuyor bu açı.

Özetleyecek olursam dolunaya eşlik eden pek çok uyumlu görünüm var.

Demek ki güzel değişimler, pozitif gelişmeler yaşayabileceğimiz bir dolunay  zamanındayız.

Bununla birlikte nasıl olabilir bu iyi şeyler ? Bunların önünü nasıl açarız ? Nasıl çalıştırırız iyi olasılıkları ?

Dolunay karşıtlığı içindeki Jüpiter’i ve Kiron’u iyi okuyarak.

Öyleyse birlikte okumaya çalışalım.

Bu bir terazi dolunayı. Dolayısıyla terazi  temalarını hareketlendirecektir sevgili okuyucularım.

Hak, adalet, eşitlik, denge, alma verme dengesi, hukuk, hak arayışları terazi temalarıdır.

Evlilik, ortaklık, iş birliği, imza, kontrat, sözleşme, taahhüt, anlaşma gibi konular terazi burcunun konusudur.

Bu dolunay bu konularda haklı, hakkaniyetli olmayan, eşit ve adil olmayan, hakkımızı, eksilten ve bize iyi gelmeyen şeyleri bitirebileceğimizi söylüyor. Terazi adaleti temsil eden burç.

Bu dolunayda resmin bir parçası olan Jüpiter de aynı şekilde erdemli ve adil olmayı, erdemleri, hakkaniyet kavramını sembolize eden bir gezegen.

Bir de Kiron var elimizde. O da yara, yaralanmak, yarayı iyileştirmek ve şifa anlamı taşıyor.

Bu dolunay bize ‘Hakkını yedirme. Seni yaralayan, zedeleyen, layık olduğun değeri vermeyen, somut/soyut hak ettiklerini vermeyen, terazinin dengesini bozan şeylerden uzaklaş, arın, hayatını temizle.’ diyor.

Şifa bu temizlik ile gelecek bu dolunayda. Haklarımızı eksilten şeylere bir set çekme, sınırı koyma zamanındayız.

Merkür’ün kuzey Ay düğümüyle kavuşuyor olması, kadersel güzel bir karara, iyiliğimize olacak güzel bir neticeye işaret ediyor.

Merkür düşünce, fikir, karar demektir. Kuzey Ay düğümü ise kadersel olarak yönelmemiz gereken taraftır.

Satürn’ün Merkür’e ve Mars’a uyumlu açıları, bir iyileşme halini anlatıyor. Şifanın burcu balıktan yapıyor Satürn bu açıları. Balık aynı zamanda bırakmakla ilgili. Bırakışları temsil ediyor.

Merkür Satürn uyumu, bırakış yönünde kararlarımızın olabileceğini, Mars Satürn uyumu ise bunu yapmak için gereken gücü içimizde bulabileceğimizi söylüyor.

Hakların sahibine teslim edilmesi, vaktiyle hakkı alınmış olanın zaferine varması, hakkaniyetli olmayan anlaşma ve iş birliklerinin bitmesi gibi olasılıkları var bu dolunayın.

Sistem içinde sadece iyiliklerimiz korur bizi. Biz iyi, doğru, temiz, adil, hakkaniyetli ve erdemli insanlar olursak, sistem bizi korur. Hak sahiplerinin zaferini görelim inşallah bu dolunayda.

Şimdi ne yapacağız ? Burçlar üzerinden bakacağız dolunayın nasıl çalışabileceğine.

Öncesinde danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Ayrıca Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Öngörüler ”yükselen burç” baz alınarak yapılır. Çünkü yükselenimiz 1.evimizdir ve teknik olarak ev hesabı yükselene göre yapılabilmektedir. Gökyüzünü her zaman yükselenimizle takip etmemiz gerekir.

Yükselen burcunuzu seçerek okuyunuz    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓

Yükselen Koçlar : 

7.evinizde gerçekleşiyor bu dolunay. İlişkiler üzerinden etki alıyorsunuz.

Dolunay Güneş ve Ay’ın karşıtlığıdır. Bu kez Güneş’in yanında Jüpiter ve Kiron da var. Ay’ın karşısı kalabalık. Zıt açılar var burada. Karşıtlıklar var.

Bir bağlantıyı  sonlandırma kararı alabilirsiniz dolunaya yakın günlerde.

Bu bir özel ilişki olabilir, bir dostluk olabilir, bir iş ortaklığı olabilir, biriyle olan bağınızı sonlandırmak isteyebilirsiniz. Söz konusu ilişki içinde bu zamana kadar sizi yormuş olan şeyler var belki. Özellikle hakkaniyetsizlik, adil olmayan şeyler, eşit olmayan şeyler, manipülatif davranışlar gibi şeyler kastediyorum, bu dolunay bir bitiş noktası olabilir sizin için. Bu bağlantıyı bitirebilirsiniz.

Çünkü bu bir terazi dolunayı. Terazi, adaleti temsil eden bir burç.

Özellikle adalet, hakkaniyet, eşitlik, alma verme dengesi gibi şeylere işaret eden bir dolunay. Bunlar terazi temasıdır çünkü.

Resmin içinde Jüpiter de var. Jüpiter de hakkaniyet, erdem, adalet demektir.

Kiron uyumsuz açılarında (burada karşıt açısı var, uyumsuz bir açı) incinmeleri anlatır.

İncindiğiniz, duygusal anlamda zedelendiğiniz, size iyi gelmeyen bir ilişkiyi sonlandırabileceğinizi söylüyor bu gösterge de aynı şekilde.

Merkür’ün ve Mars’ın Satürn ile uyumlu açıları var. Satürn bırakmayı ve arınmayı temsil eden balık burcundan yapıyor bu açıları. Satürn ile gerçekçilik, objektiflik var. Kendi toprağını (Satürn toprak elementinin temsilcisidir) korumak, kendi iyiliğini seçmek var. Merkür ile kararlar var. Mars ile kararları uygulayacak cesaret ve adımlar var. Bırakışlar olası. Hayatınızdan bir şeyleri temizliyorsunuz muhtemelen.

İnsan ilişkilerinizi gözden geçiriyorsunuz. Bir şeyler bütünüyle bitmeyecekse bile birilerine karşı mesafe alacağınızı düşünebiliriz.


Yükselen Boğalar :

6.evinizde yaşayacağınız bir dolunay.

Terazi burcu eşi/partneri temsil eder. 6.evin temaları arasında ise sağlık var sevgili okuyucularım + Kiron’u görüyoruz resmin içinde. Kiron hastalıklar ve şifa ile ilgili.

Eşinin/partnerinizin bir sağlık gündemi varsa konu için gerekli olan şeyleri yapabilirsiniz. Bir iyileşme sağlanabilir. Bu sağlık konusu ile meşgul olabilirsiniz. Konu ufak tefek, önemi küçük bir şey olabilir, kendinizi olumsuz kodlamayın. Bir doktor muayenesi, bir ilaç uygulaması, vb bir konu olabilir dolunaya yakın günlerde.

İş ve hizmet 6.ev temalarındandır aynı zamanda. Eşinizin/partneriniz iş ortamıyla ilgili gündemleri olabilir.

Terazi teması adaleti, hakkaniyeti temsil eder. Jüpiter de öyle. Bu bir dolunay ve içinde karşıtlıklar da var. Duyguların yoğun yaşandığı, gergin, huzursuz zamanlar olabiliyor dolunaylar.

Eşiniz bir haksızlık yaşayabilir işinde. Hakkaniyetsiz bir görevlendirme, bir hakkının alınması, diğer çalışanlarla adil ve eşit olmayan bir durum oluşabilir. İşini bırakabilir. Devam etse bile, yeni bir iş arayışına girebilir.

Sizin için de geçerli bu olasılıklar. O yüzden işinizde hakkınızı iyi korumanızı, bir haksızlık varsa bunu konuşmanızı, ama tabii kendinizi haksız duruma düşürmeyecek bir üslupla, düşüncenizi adap ile ifade etmenizi öneririm.


6 Nisan 2023 Terazi Burcunda Dolunay


Yükselen İkizler :

5.evinizde bir dolunay. Terazi burcunda gerçekleştiği için ikili ilişkilere, özel ilişkilere vurgu yapıyor. 5.evin ise aşk, flört gibi temaları var. Ortak olarak ilişkiler vurgulanıyor burada.

Dolunay  Güneş ve Ay’ın birbirinin karşısında olduğu, karşılıklı bir hizaya geldiği konumdur.

Bu dolunayda Güneş Ay karşıtlığına eşlik eden başka faktörler de var. Güneş’in tarafında Jüpiter ve Kiron var. Ay, Jüpiter ve Kiron’la da karşıt açı yapıyor.

Kiron karşıtlığı incinmelere, dargınlıklara işaret ediyor. Jüpiter karşıtlığı ise erdemsiz davranışları temsil ediyor.

Sizin için özel olan biri varsa, konuştuğunuz, görüştüğünüz, tanımaya çalıştığınız, flört ettiğiniz biri varsa bu kişiyle ilgili gündemleriniz olabilir dolunay yaklaşırken.

Size, layık olduğunuz değeri vermediğini, sizi sizin onu önemsediği kadar önemsemediğini fark edeceğiniz durumlar olabilir.

Gücenebilirsiniz, üzülebilirsiniz bir şeylere.

Ama ömrünüz, yaşamınız, günleriniz içinde değmeyecek hiçbir şeye üzülmeyin. Değerli olan şeyler iyi ve güzel şeylerdir. Gerisinin çok bir anlamı yok aslında. Alacağınız dersi, öğretiyi alıp çıkın konuların içinden.

Bunun dışında sanat demektir, spor demektir 5.ev. Sanat/spor kursları, hobiler, hobi amaçlı yapılan şeyler, etkinlikler bu evin konusudur.

Terazi burcu ise bize eşlik eden, yol gösteren, eğitmenlik yapan kişileri temsil ediyor. Sanat ya da spor eğitimlerinin içinde iseniz, bire bir ders/eğitim/koçluk aldığınız biri varsa bu kişiyle ilgili görüşleriniz de değişebilir. Uzaklaşabilirsiniz. Bağlantınızı sonlandırmasınız bile daha mesafeli olmayı seçebilirsiniz.

İnsan ilişkileriniz üzerinden bir etki alıyorsunuz.


Yükselen Yengeçler :

4.evinizde yaşayacağınız bir dolunay.

Dolunay Güneş ve Ay’ın karşılıklı dizildiği Ay hali. Yani Güneş ve Ay’ın karşıtlığı.

Bu dolunayda Güneş Ay karşıtlığına eşlik eden Jüpiter ve Kiron da var. Ay, Jüpiter ve Kiron’la da karşıt açı yapıyor.

Kiron hastalık ve şifa temaları ile ilgili.

4.ev ise aile demek. Hane halkı demek. Anne baba, aile büyükleri demek sevgili okuyucularım.

Aile içinde bir sağlık konusu ile meşgul iseniz konu için çözüm olacak şeyler yapılabilir. Bir şifa gelebilir. Dolunay sırasında Merkür ve Mars’ın Satürn ile uyumlu açıları var. Satürn balık burcundan yapıyor bu açıları. Şifanın burcundan yapıyor. Güzel bir çözüm gelebilir.

Aile içinde farklı sorunlar varsa, onları çözmek için de iyi bir zaman. Olaylar kendiliğinden o yönde gerçekleşebilir. Çözüm fırsatı doğduğunda siz de adım atın. Evin huzurunu koruyacak şekilde seçim yapın. Gerekirse mesafe. Mesafe ise mesafe. Ama kavgalara gerek yok.

Ev içinde bir düzenleme de gerekebilir. Evin bir ihtiyacı doğabilir. Kiracı iseniz ev sahibinizle bir anlaşmazlık olabilir. Onu çözmekle meşgul olabilirsiniz. Vaktiyle bir konu olduysa, oturup konuşabilirsiniz. Uzlaşmak, işi tatlıya bağlamak, karşılıklı menfaatleri koruyarak, her iki taraf için de hakkaniyetli olacak şekilde bir sonuca bağlayabilirsiniz konuyu.


6 Nisan 2023 Terazi Burcunda Dolunay


Yükselen Aslanlar :

3.evinizde yaşayacağınız bir dolunay.

Bu ev en temelde kardeşlerimizle ilgili. Yakın akrabalar, komşular, sıkça görüştüğümüz kişiler de yine bu evle bağlantılı. Kardeşlerinizle, akrabalarınızla, komşularınızla, arkadaş çevrenizle olan dialoglarda kırgınlıklara açık bir döngü bu. Hakkaniyetsizlik diyebileceğiniz şeyler olabilir. Haksızlığa uğradığınızı düşünebileceğiniz şeyler olabilir. Gücenebilirsiniz bir şeylere. Jüpiter erdemleri ve hakkaniyet kavramını temsil ediyor. Buradaki karşıt açısı işi karıştırıyor biraz.

Vaktiyle yapılmış bir haksızlık karşılık da bulabilir. Karmik olarak bir bedel ödeyebilir yakın çevrenizden bir kişi. Bu dolunay ile ilahi adaletin yerini bulduğunu görebilirsiniz.

Yakınlarınız arasında sağlıkla ilgili gündemi olan biri varsa, çözüm bulabilir, tedavi olabilir, şifalanabilir. Kiron etkisi bu olasılığa işaret ediyor.

3.ev aynı zamanda eğitimle ilgili bir alan. Kurslar, seminer, workshoplar, kitaplar, vb şeyler, yani bilgi kaynakları bu ev kapsamında. Bir eğitim, bir kurs, bir sertifika programı gündeme gelebilir. Bu tür bir şeyin içinde iseniz, sonlanabilir, sonuçlanabilir, tamamlanabilir. Size iyi gelecek, şifa etkisi yaratacak bir bilgi kaynağı elde edebilirsiniz. Bir yol, bir yöntem, bir düşünme şekli, bir uzmanlık alanı, bir uzman kişi güzel değişimlere vesile olabilir.


Yükselen Başaklar :

2.evinizde yaşayacağınız bir dolunay.

2.ev parasal konuları simgeler. Terazi burcu ise evliliği, eşi, partneri.

Bir para konusunda anlaşmazlık doğabilir aranızda. Ortak karar almakta zorlanabilirsiniz. Bir bütçeniz vardır örneğin ya da bir birikiminiz vardır. Bu parayı nasıl değerlendireceğiniz konusunda sorun yaşayabilirsiniz.

Ortak paralarınız üzerinden konular olabilir.

Bu arada evlilik ve eş değil sadece. İş ortaklığı, iş ortakları da terazi burcu temasıdır. İş ortağınız varsa, onunla bir gerginlik olabilir. Eşit, adil ve hakkaniyetli olmadığını düşündüğünüz bir durumu konuşmak isteyebilirsiniz.

Önemli bir harcama olabilir, bir masraf doğabilir.

Kiron hastalık ve şifa kavramlarını sembolize ediyor. Bir sağlık konusu için harcama yapabilirsiniz. Sağlık harcamalarınız olabilir.


6 Nisan 2023 Terazi Burcunda Dolunay


Yükselen Teraziler :

1.evinizde meydana geliyor bu dolunay. 1-7 aksı hareketleniyor. 1.ve 7.evler aktif.

İlişkiler üzerinden etki alıyorsunuz.

Özel ilişkiler, yakın ilişler, arkadaşlıklar, iş ortaklıkları, hayatınızda eğitmen/rehber/danışman konumunda olan kişilerle olan ilişkileriniz, bunlar başta olmak üzere genel olarak insan ilişkilerinizi kastediyorum.

Bu dolunaya yakın günlerde yaşayacağınız deneyimler vesilesi ile ilişkilerinizi gözden geçirebilirsiniz. Nelerin size kendinizi iyi hissettirmediğini daha net görebileceğiniz, bir farkındalık, bir netleşme etkisi bu. Bir dialogu sonlandıran taraf olabilirsiniz.

Hakkaniyetsiz, eşit ve adil olmayan şeyler sebebiyle gelebilir bu sonlanma, sonlandırma kararı.

Bitirdiğiniz, tamamladığınız şeyler de olabilir bugünlerde. Bir süredir aklınızda olan şeyler için adım atabilirsiniz. Bu bir şeyi iyileştirmek, dönüştürmek, yeniden şekil vermek için atılacak bir adım olabilir.

Kiron var dolunay hattının içinde. Bir durumu iyileştirmek için mevcut halini değiştirmek isteyebilirsiniz. ‘Bu şey bana bu haliyle iyi gelmiyor. Bu artık böyle olmasın, şöyle olsun’ diyebilirsiniz.


Yükselen Akrepler : 

12.evinizde meydana geliyor bu dolunay.

Dolunay, Güneş ve Ay’ın karşıtlığıdır. Bu kez Güneş tarafında Jüpiter ve Kiron da var. Ay hepsi ile karşıt açı yapıyor.

İnsan ilişkileriniz içinde bir şeyler daha görünür olabilir bugünlerde gözünüze.

Kiron yaralanmakla ilgili.

Terazi burcu adaleti ve hakkaniyeti temsil ediyor. Jüpiter de erdemleri, hakkaniyet kavramını simgeliyor.

Mevcut haliyle sizi üzen, iyi hissettirmeyen, iyi gelmeyen, adil olmayan, ama verme dengesinin olmadığı, hakkaniyetli olmayan ilişkileri bitirmek isteyebilirsiniz.

Bir temizlik yapmak isteyebilirsiniz hayatınızda.

Bilmediğiniz bazı şeyler ortaya çıkabilir ayrıca.  12.ev üstü kapalı olan, görünmeyen şeylerle ilgili bir ev.

Her olan hayrınıza olmaktadır. Gerçekçi olmak, gerçeklerden kaçmamak, olanı olduğu haliyle analiz edebilmek gerekiyor. Kendi hakkımızı yedirmeden, kendimizi eksiltmeden yaşamamız, kendimizi seçmemiz gerekiyor.

Bu zamana kadar bir şekilde ihtiyaç duyduğunuz için bitirmediğiniz iletişimleri, kendinizden ödün vererek sürdürdüğünüz ilişkileri artık sonlandırmak isteyebilirsiniz.


6 Nisan 2023 Terazi Burcunda Dolunay


Yükselen Yaylar :

11.evinizde meydana geliyor bu dolunay.

Dolunay, Güneş ve Ay’ın karşıtlığıdır. Bu dolunayda Güneş tarafında Jüpiter ve Kiron da var. Ay hepsi ile karşıt açı yapıyor.

11.ev arkadaşlarımızı, sosyal çevremizi, işimizde içinde olduğumuz ekibi, bir parçası olduğumuz takımları simgeliyor.

İşinizde ekip arkadaşlarınızla, sosyal çevrenizde arkadaşlarınızla ilgili konularınız olabilir bugünlerde.

Ekip içinde haksızlık olduğunu düşünebileceğiniz şeyler olabilir. Çünkü bu bir terazi dolunayı. Terazi burcu adaleti temsil eder. Jüpiter’in uyumsuz açısı ise hakkaniyetsiz durumlara işaret ediyor. Kiron’un ise yaralanmak, incinmek , zedelenmek gibi bir sembolü var.

Bazı arkadaşlıkları bitirmek de isteyebilirsiniz. Sosyal hayatınızda bir eleme yapabilir, size iyi gelmeyen, verdiğiniz değerin karşılığını göremediğiniz, alma verme dengesinin olmadığı ahbaplıkları bitirebilirsiniz.

Birilerini dostluğunuzdan çıkarıyor olabilirsiniz bu dolunay ile.


Yükselen Oğlaklar : 

10.evinizde gerçekleşiyor.

Dolunay, Güneş ve Ay’ın karşıtlığıdır. Bu dolunayda Güneş tarafında Jüpiter ve Kiron da var. Ay hepsi ile karşıt açı yapıyor.

10.evinizde gerçekleşeceğinden işiniz, kariyeriniz, üstleriniz, patronlarınız, otorite bağlantılı konularınız üzerinden etki alıyorsunuz.

Güç çekişmelerine, manipülasyonlara, hakkaniyetsiz durumlara işaret ediyor dolunay karşıtlığı içindeki uyumsuz açılar.

İş bölümü, yetki, sorumluluk alanlarınız, neyi nasıl yaptığınız, üstlerinizle ilişkileriniz, başarılarınız, sizden beklenenler, otoritenin talepleri, işiniz için çabalarınız..Bu dolunayın bu çerçevede bir gündemi var sizin için. İş dışındaki sorumluluklarınızı da düşünebilirsiniz.

Haksızlık olarak nitelendireceğiniz bir durum olabilir dolunaya yakın günlerde. Üstlerinizden ya da ekip arkadaşlarınızdan yana keyfiniz kaçabilir biraz.

Bazı şeylerin sonuçları sizden kaynaklanmasa da, öyleymiş gibi algılanan durumlar olabilir.

Kendinizi yeterince ifade edemediğinizi, tanıtamadığınızı düşündürecek şeyler olabilir. Gücenebilirsiniz. Üzülebilirsiniz bir şeylere.

İyi yönetmek gereken bir dolunay. Ani kararlar almayın. Ülkece kolay olmayan bir ekonomik resmin içindeyiz. İşinizi, ekmek kapınızı fevri kararlarla kapatmayın.

Konuları iyi anlamaya çalışın. Durumları enine boyuna idrak etmeden kimseden yana kötü niyetli düşünmeyin.

Bazı müşteri bağlantıları, sözleşmeler, sorun yaratan sözleşme maddeleri, karşılıklı hukuksal haklar gibi konular da gündem olabilir. Çünkü bunlar terazi temasıdır ve bu bir terazi dolunayı.

Bunlara dikkat edin.

Diğer yandan sonuç beklediğiniz konularda, özellikle resmi/yasal konularda sonuç alabileceğiniz bir zaman. Bir sonuç, bir netice sembolizmi vardır dolunayların.

Boşanma aşamasında olanlar için de süreç tamamlanabilir. Terazi burcu evliliği simgeler. 10.ev ise resmi süreçlerle ilgili.

İş ortaklıkları içinde hukuksal boyuta taşınmış sorunlar, hak arayışları varsa, bu konuda da yeni gelişmeler olabilir.


6 Nisan 2023 Terazi Burcunda Dolunay


Yükselen Kovalar : 

9.evinizde meydana geliyor bu dolunay.

Dolunaylar Güneş’in ve Ay’ın karşı karşıya geldiği, bir karşıtlık ve çatışma enerjisinin oluştuğu, duyguları daha yüksek yaşadığımız, biraz kontrolsüz bir enerjiyi, fevri bir atmosferi anlatırlar bize. Bu dolunayda Güneş tarafında Jüpiter ve Kiron da var. Ay hepsi ile karşıt açı yapıyor.

9.ev konuları üzerinden pürüzler, iletişim sorunları, hakkaniyetsiz olduğunu düşünebileceğiniz durumlar olabilir. Bir şeyler keyfinizi eksiltebilir dolunaya yakın günlerde.

Yüksek öğrenim, akademik çalışmalar, okul arkadaşlarınızla ilgili konular, hocalarınızla ilgili konular bu evle ilgilidir.

Yer değişiklikleri, taşınmalar, yolculuklar, seyahatler, uzakta yaşayan aile bireyleriniz, dostlarınız, onlarla ilgili konular yine 9.ev kapsamında.

Bir süredir planlanan bir yer değişikliği yapılabilir. Bunu yapan siz de olabilirsiniz. Bir yakınınız da.

Boşanma aşamasında olup yer değiştirecek olanlar da olabilir. Terazi evliliği simgelen bir burç.

Haksızlıkların, hakkaniyetsizliklerin incitmesi, gücenmek, zedelenmek, hazmedememek..Böyle bir dolunay resmi bu. Çok defalar tahammül gösterdiğiniz, şans verdiğiniz ilişkilerde bu kez sınırlarınızı net şekilde çizebilirsiniz.

İnsan ilişkileriniz içinde adil ve hakkaniyetli olmayan şeyler artık size yeni ve net kararlar aldırabilir. Hayatınızdan eleyeceğiniz birileri olabilir.

Kendinizi seçmek, ‘Ben’ demek, ‘Benim iyiliğim’ demek bu dolunayın hediyesi.


Yükselen Balıklar :

Dolunay, Güneş ve Ay’ın karşıtlığıdır. Bu dolunayda Güneş tarafında Jüpiter ve Kiron da var. Ay hepsi ile karşıt açı yapıyor.

8.evinizde meydana geliyor bu dolunay. Ağırlıklı olarak parasal konular üzerinden etki alıyorsunuz.

8.ev paranın evi. Ödemeler, krediler, ortaklı parasal konular, miras, nafaka, mülklerin/kazançların paylaşımı, tazminat, sigorta, vergi gibi temaları var bu evin.

Dolunay yaklaşırken bu temalarda gündemleriniz olabilir. Dolunaylar sonuç alma zamanıdır. Konular için bir tamamlanma, bir sonlanma zamanıdır.

Çözmekle uğraştığınız ya da bekleme halinde olduğunuz bir parasal konu tamamlanabilir.

Bununla birlikte şunu da söyleyeyim : Konunun çözümü için hakkınızı aramanız gerekebilir.

Bu bir terazi dolunayı. Terazi hakları, hukuku, adaleti simgeler. Adaletsiz, hakkaniyetsiz durumlar olabilir.

Jüpiter’in ve Kiron’un uyumsuz açıları da var dolunaya. Jüpiter erdemlerimizdir. Kiron yaralanmaktır. Erdemsiz, hakkaniyetsiz bir şey üzebilir sizi.

Ortaklı bir mülk varsa paylaşım yapılabilir, bir miras konusu sonuçlanabilir.

Bir borç bitebilir. Bir alacağınızı tahsil edebilirsiniz. Bir tazminat ödenebilir tarafınıza.

Ama dediğim gibi, bir hak arayışı durumu olabilir. Biraz öfkelenebilirsiniz bir şeylere. Hakkınızı aramanız gerekebilir.

Bu yönde bir dava süreci olanlar, sonuç alabilirler.

Parasal konular, hakkınız olan şeyler, paylaşımlar, haklar, payınız diyebileceğimiz şeyler gündeminize yerleşebilir bu dolunay ile.


Güncele dair önemli yazılarımı da ekliyorum aşağıya.

23 Mart günü Pluto’nun kova transiti başladı ! Uzun yıllardır oğlak burcunda olan Pluto burç değiştirdi artık. Bu yeni dönem nasıl olasılıklara işaret ediyor ?

Yazım burada, linki tıklayabilirsiniz ↓

Pluto’nun Kova Transiti Başlıyor 23 Mart 2023

Jüpiter 16 Mayıs’a kadar koç burcunda olacak. Jüpiter yazım burada ↓

Jüpiter Koç Burcunda 20 Aralık 2022-16 Mayıs 2023

Satürn’ün de yeni transiti başladı ! Balık burcuna geçti Satürn. 7 Mart günü başlayan transit, 14 Şubat 2026’ya kadar sürecek. Bu yeni dönemin genel ve burçlar üzerinden detaylı olasılıklarını anlattığım yazım burada ↓ Linki tıklayabilirsiniz ↓

Satürn Balık Burcuna Geçiyor ! 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Nisan ayı yorumlarınız da burada ↓

Nisan 2023 Astroloji Gündemi

Koç Burcu Nisan 2023, Boğa Burcu Nisan 2023, İkizler Burcu Nisan 2023,

Yengeç Burcu Nisan 2023, Aslan Burcu Nisan 2023, Başak Burcu Nisan 2023,

Terazi Burcu Nisan 2023, Akrep Burcu Nisan 2023, Yay Burcu Nisan 2023,

Oğlak Burcu Nisan 2023, Kova Burcu Nisan 2023, Balık Burcu Nisan 2023

2023 yazılarımı da ekliyorum ↓ Yeni yılda sizleri neler bekliyor, aşağıdaki linkleri tıklayarak görebilirsiniz.

Koç Burcu 2023,  Boğa Burcu 2023,  İkizler Burcu 2023, 

Yengeç Burcu 2023Aslan Burcu 2023,  Başak Burcu 2023, 

Terazi Burcu 2023,  Akrep Burcu 2023,  Yay Burcu 2023,

Oğlak Burcu 2023,  Kova Burcu 2023,  Balık Burcu 2023

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!