Kova Burcu Ocak 2024

Kova Burcu Ocak 2024

Kova Burcu Ocak 2024

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Ocak ayı ihtimallerinizi anlatacağım.

Göreceğiniz öngörüler yükseleni kova olanlar için tutarlı olacaktır. Çünkü öngörüler teknik olarak yükselene göre yapılabiliyor. Evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor.


GÜNEŞ

Güneş 20 Ocak’a kadar oğlak burcunda olacak. 12.eviniz burası sizin.

Oğlak burcu işimizi simgeliyor. 12.ev ise farkında olmadığımız, haberdar olmadığımız şeyleri.

Bu transitte işinizde şimdiye dek haberinizin olmadığı bazı şeyleri öğrenebilirsiniz. Bir şeyler bir şekilde önünüze gelebilir. İç yüzünü göreceğiniz şeyler olabilir. Taşlar yerine şimdi oturdu, diyeceğiniz şeyler olabilir.

12.ev kaynakların doğru değerlendirilememesiyle, boşa gitmesiyle, ziyan olmasıyla ilgili bir ev aynı zamanda. Neptün’ün evi. İsraf kavramıyla ilgili. İşinizde israf noktalarını tespit edebileceğiniz, bunları önleyecek değişimlere gidebileceğiniz bir dönem.

Esasen sadece işinizde de değil, genel olarak yaşamınızda nerelerde nelere layıkınca değer vermediğinizi görebileceğiniz, bir şeylere hakkını daha iyi vereceğiniz, vermeye başlayacağınız bir değişim noktası.

Nerelerde öz değer duygunuzu zayıf bıraktınız ? Nerelerde haksızlık ettiniz kendinize ? Onları görün. Yüceltin kendinizi. Varlığınızı onurlandırın. Hak ettiğiniz güzel şeyleri fark edin. Açın o şeylere kendinizi.

20 Ocak günü 17:08’de Güneş’in kova transiti başlıyor. 1.evinize geliyor Güneş.

Diğer zamanlara göre daha akışkan, fırsatlara açık bir zamandır Güneş’in 1.ev transitleri.

Planladığınız, tasarladığınız şeyleri hayata geçirmek için çok güzel bir dönem.

Güneş ile enerjiniz, motivasyonunuz, özgüveniniz yükselecektir. Hayatınız için yeni şeyler başlatacağınız bir dönem olacaktır bu.

İş konusunda, ilişkilerde, sosyal hayatınızda, iletişimlerde şanslı bir zaman. Gönlünüzce güzel şeyler olsun. Bunun için de eylem halinde olun. Hayat kendiliğinden güzel olmaz. Hayatımızı biz güzelleştiririz.


Kova Burcu Ocak 2024


MERKÜR

2 Ocak’ta retrosu bitiyor Merkür’ün. Bu retronun bir kısmını oğlak, bir kısmını yay burcunda yaşadık. 2 Ocak’ta yay burcunun  22 derecesinde retro tamamlanıyor.

Merkür yayda ileri seyrine başlıyor. 14 Ocak’a kadar yayda olacak. Yani 11.evinizde.

Yakın ahbap çevreniz içinde konularınız olmuş olabilir bu retroda. Uzaklaştığınız kişiler olmuş olabilir. İşinizde ekip içinde anlaşmazlıklar olmuş olabilir.

Deneyimler içinde birbirini tanıyor insan. Gözlemledikleriniz olmuştur. Analizleriniz olmuştur. Bu doğrultuda yönetin ilişkilerinizi.

Sağlıklı mesafeler iyidir. Kişisel sınırlarınızla örtüşmeyen noktalarda kendinizi geri çekin diyeceğim.

14 Ocak’ta oğlak burcuna geçiyor Merkür. 12.evinize geliyor.

Merküryen konularda harekete geçmemeniz, beklemeniz gereken bir dönem. Nedir Merküryen konular ? İmza gerektiren konular, imzalı işler, kontratlar, sözleşmeler.

Ayrıca temkinli olmanız, kendinizi korumanız adına uyarılarımı da paylaşayım. Hiçbir şeyi etraflıca incelemeden imzalamayın, anlaşma yapmayın, kolayca kabul etmeyin Merkür burada iken. Arkanızdan çevrilebilecek işlere, dedikodulara, kandırılma, dolandırılma gibi etkilere açıksınız. Bu anlamda daha büyük bir dikkat gerektiriyor bu dönem.

Diğer yandan bir ruhsal şifa, bir dinginlik hali, bir farkındalık anlamına geliyor bu transit sizin için. Bu yanıyla da hayli güzel.


Kova Burcu Ocak 2024


VENÜS

Venüs 23 Ocak’a kadar yay burcunda. 11.evinizde.

11.ev eğitimleri simgeler. Yay burcu ise akademi ile ilgili. İlmi alanlarla ilgili. Dünya kültürleri ile ilgili. Yabancı dillerle ilgili. Hepsi yay teması bunların. Çok güzel eğitimlere başlayabilirsiniz bu Venüs ile.

Hem size benzeyen, arkadaşlık edebileceğiniz, güzel insanlarla tanışabilir, sınıf ortamlarına girebilir, hem de sizi yaşamda yukarı taşıyacak güzel şeyler katabilirsiniz kendinize.

Sosyal ortamlar, grup çalışmaları görüyorum. Donanımlarınızı büyütecek eğitimler görüyorum burada.

23 Ocak günü 11:51’de Venüs’ün oğlak transiti başlıyor. 12.evinizde olacak oğlakta iken.

Devlet birimlerine/bankalara ödemeleriniz olabilir. Bunlardan bazıları unutulmuş olabilir. Fark ettiğinizde üst üste denk gelenler olabilir. Bütçe konuları, parasal konular var gibi biraz.

Başka şeyleri de anlatıyor bu transit. Oğlak burcu iş hayatımızla ilgili. 12.ev ise göremediğimiz fırsatları anlatıyor. Venüs burada size o fırsat noktalarını gösterebilir.

Kendinizi yetersiz hissettiğiniz konularla da ilgili 12.ev. Herkesin eksikleri olabilir.

Önemli olan üzerinde çalışıyor olmak. Tamamlıyor olmak o şeyleri. Kendinizi daha emin, konulara daha hakim hissetmek istediğiniz noktaları fark edip geliştirmeye başlayabilirsiniz. Bu Venüs transiti bunun başlangıcı olabilir.


Kova Burcu Ocak 2024


MARS

Mars 4 Ocak’a kadar yay burcunda. 11.evinizde.

Ticari işler içinde, akademik konular içinde başka şehir ve ülkelerle bağlantılar, iş birlikleri, ortaklaşa işler, çalışmalar olabilir.

Davet alacağınız yerler olabilir. Örneğin bir akademik kongreye katılmak gibi. Bir şirket organizasyonuna katılmak gibi.

Mars geldiği yerde bir hareket yaratır. Mars ile hem yeni şeyler başlar, hem de var olan şeyler hızlanır, canlanır, ilerler.

11.ev grup olmak, grubun bir parçası olmakla ilgilidir. Grup çalışmalarınız, başkaları ile birlikte yaptığınız şeyler varsa buralarda güzel bir ilerleme olabilir Mars ile. Eğitim hayatı olanlar için aktif bir dönem.

4 Ocak günü 17:58’de oğlak burcuna geçiyor Mars. 12.evinize yerleşiyor.

Ruhsal alan burası. Bilinçaltıyla, ruhun kayıtlarıyla, anılarla ilgili bir ev. Burada duygular var. Öfkeler var. Üzüntüler var.

Geçmiş deneyimlerin kalıp düşünceleri var. Duygu izleri var.

Mars bunları yüzeye çıkarabilir. Daha net görmeniz ve temizlemeniz için yapabilir bunu.

Geçmişte olanlara benzer şeyler olabilir ve aynı duyguları yeniden yaşayabilirsiniz.

Size ruhunuzda güçlendirmeniz gereken yerleri, kişisel sınırlarınızda daha iyi korumanız gereken yerleri gösterecek deneyimler olabilir. Kendi üzerinde çalışın. Gereğini yapın.

12.ev kapanışları anlatır. Hayatınızdan çıkarmanız gerekenleri, size iyi gelmeyen şeyleri net biçimde görebileceğiniz bir zaman.

Kurnazlıklar, erdemsiz, hakkaniyetsiz şeyler de olabilir. 12.ev transitleri bilinmeyen şeylerin bilinir hale geldiği zamanlardır. Arkanızdan konuşulmuş, yapılmış şeyleri de öğrenebileceğiniz bir zaman.

Bitecek iletişimler olabilir.


Kova Burcu Ocak 2024


JÜPİTER

Jüpiter’in retrosu bitti. Yılın son gününde bitti.

31 Aralık günü 4.evinizde ileri seyrine başladı Jüpiter. Mayıs 2024’e kadar burada, ileri hareketinde olacak.

Ev, aile, yaşam düzeni, aile içi konular, ikamet, yerleşim..4.evin konuları arasında bunlar var. Retro döneminde buralarda işler karışmış olabilir biraz.

Şimdi durumlar toparlanıyor. Deneyimlerden öğrendiklerinizle sizin için çok daha iyi olacak seçimler yapabilirsiniz. Yeni bir düzen kurabilirsiniz kendinize.

Ev, yerleşim konuları olanlar için güzel bir dönem. Yeni düzeninizi oluşturabilirsiniz.


Kova Burcu Ocak 2024


Ocak 2024 Ay Döngüleri :

11 Aralık : Oğlak Burcunda Yeniay : Ay 20° Oğlak, Güneş 20° Oğlak

12.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay.

Bilmediğiniz bir şeyi öğrenebilirsiniz. Haberinizin olmadığı bir şeyden haberdar olabilirsiniz.

Resmi işlerle ilgilidir oğlak burcu. Devleti simgeler. 12.ev ise Neptün’ün evi. Burası unutmakla ilgili.

Unutulmuş, vaktiyle yapılmamış resmi konular önünüze gelebilir. Devlet birimlerine ödemeleriniz olabilir. Yapmanız gereken işlemler olabilir. Yenilemeniz, güncellemeniz gereken şeyler olabilir.


Kova Burcu Ocak 2024


25 Ocak : Aslan Burcunda Dolunay : Ay 5° Aslan, Güneş 5° Kova

7.evinizde bir dolunay.

7.ev ilişkilerle ilgili bir alan. Evlilik, sevgililik, iş ortaklıkları, iş birlikleri, imzalı işler, sözleşmeler, kontratlar bu evin konusu. Hizmet aldığımız, birlikte ilerlediğimiz kişiler/firmalar, taahhütlü/kayıtlı/beyanlı/imzalı işler 7.evle ilgili.

Bu konular içinde şekil değiştirecek şeyler olabilir dolunaya doğru giderken.

Bitişler de olabilir, yeniden yapılandırılacak şeyler de olabilir.

Bir ilişki içinde kişisel sınırlar konu olabilir. Bir sözleşme içinde anlaşma koşulları, sözleşme maddeleri konu olabilir. Ortaklıklar içinde emeğin, çabanın eşit olması, iş bölümünde paylaşımların eşit olması, kar paylaşımlarının adil olması konu olabilir.

Taahhüt verdiğiniz, hizmet satın aldığınız bir firma ile görüşeceğiniz bir şey olabilir. Memnun olmadığınız bir durumu ifade edebilirsiniz.

Hak, hakkaniyet, eşitlik, adil paylaşımlar, karşılıklı hakların korunması..Böyle konular var bu dolunayda. Jüpiter dolunay sırasında Güneş’e ve Ay’a kare (uyumsuz) açılarda. O yüzden gölgesi açığa çıkabilir.

Jüpiter hakkı, hakkaniyeti simgeleyen gezegen. Uyumsuz açısı olduğu için tam tersi şeylerin olabileceğini söylüyor dolunay.

Bir haksızlık durumu olabilir. Sesler yükselebilir. Böyle bir durum yaşarsanız, kendinizi haklı iken haksız konuma düşürmeyecek şekilde kontrollü davranın. Ama haklarınızı en güzel şekilde koruyun tabii. Gereken tavrı ortaya koyun.


Kova Burcu Ocak 2024


Ay böyle görünüyor.

Danışmanlıklar için iletişim adresimi de vereyim :

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler. Ücretin, içeriğin, işleyişin yanı sıra danışmanlığa bakış açımı da anlatıyorum. Kapsamlı şekilde bilgi veriyorum danışmanlık almak isteyen okuyucularıma.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçenekleri var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Rektifikasyon için bir yazı yayınladım. Nedir, ne değildir ? Detaylıca anlattım,  Onu da ekleyeyim buraya :

Rektifikasyon (Doğum Saati Belirleme)


Kova Burcu Ocak 2024


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Kova Burcu Ocak 2024


Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Güzel bir ay diliyorum. Görüşmek üzere.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!