Güneş Aslan Burcunda 23 Temmuz-23 Ağustos 2023

Güneş Aslan Burcunda 23 Temmuz-23 Ağustos 2023

Merhabalar herkese,

Güneş 23 Temmuz Pazar günü 04:51’de aslan burcuna geçiyor sevgili okuyucularım. 23 Ağustos’a kadar aslanda olacak.

Kendi evi burası. Aslan burcunun yöneticisi Güneş’tir. Kendi tahtında olacak aslan kral 🙂

Güneş transitleri ne ifade ediyor bizim için ? Güneş nereden geçiyorsa o dönemde o burcun konularının gündemimize yerleşeceğini, önceliğimiz olacağını, ana odağımız olacağını söylüyor bize.

İlgili burcun konularında yeni gelişmelerimiz oluyor. Başlangıçlarımız, gündemlerimiz oluyor.

O yüzden aslan burcunda ilerlerken de günlük hayatımıza aslan temalarını taşıyacaktır Güneş.

Neleri sembolize eder aslan burcu ? Hangi temaların temsilcisidir ?

Çocuk enerjisidir en temelde. Aslan çocuksu bir coşku taşır. Böyle bir doğası var.

Çocuk ne ister ? Eğlence ister, oyun ister, keyif ister 🙂 İşte aslan temaları da bunlar 🙂

Eğlenceler, keyif aldığımız konular, tatiller, hayatın tadı, keyfi dediğimiz şeyler, hobilerimiz, ilgi alanlarımız, sanat, sahne, gösteriler, etkinlikler, kutlamalar, spor, aktiviteler, gençler, çocuklar, bebekler, hamilelikler. Hepsi aslan burcunun konuları.

Güneş aslanda iken geride bıraktığımız yengeç transitine kıyasla daha dışa dönük, daha sosyal olmak isteyebiliriz.

Yengeçte kabuğumuzda idik, şimdi görünür alana çıkıyoruz.

Sönük kaldığımızı hissettiğimiz, geri planda kaldığımızı düşündüğümüz, kendimizi yeterince ortaya koymadığımız alanlarda ateşi harlıyoruz aslan enerjisiyle 🙂

‘Ben’ diyebilmektir ateş elementi. Benlik algımız, ben vurgumuz güçleniyor. Yaptığımız işleri daha sıkı sahiplenebileceğimiz, yapabildiklerimizin değerini daha layıkınca fark edebileceğimiz bir zaman.

Yapabildiklerimizi, becerilerimizi, donanımlarımızı, kendimize güvendiğimiz alanları, çalışmalarımızı daha çok anlatıp tanıtabileceğimiz, daha çok duyurabileceğimiz, işimizde reklamlar yapabileceğimiz bir zaman.

Bir süredir enerjimiz aşağıda ise, heyecanlanmaya ihtiyacımız varsa kendimize bu heyecanı bulabileceğimiz bir dönem 🙂 Bizi heveslendirecek, heveslerimizi yükseltecek şeyler olacaktır.

Çocuksu enerjimizi nerelerde kaybettik ? Büyüdük, olgunlaştık, piştik, durulduk, dengeye geldik hayatın içinde, zamanlar geçtikçe. Tamam bu kısım güzel. Güzel bir olgunluğa vardık ama biraz fazla mı söndü ateşimiz ? İçimizdeki çocuğa ne oldu ? 🙂 İşte tam oralara bakabileceğimiz, o çocuğu yeniden sevindirebileceğimiz bir zaman 🙂

Daha çok sosyalleşebiliriz. Yeni şeyler deneyimleyebiliriz. Özellikle sanat ve spor alanlarında olabilir bunlar.

Yeni hobilere de ihtiyacımız var sanırım. Öyle başlangıçlarımız da olabilir. Hatta bazı hobilerimiz işe dönüşebilir. Hobilerimizden gelir elde etmeye başlayabiliriz.

Kutlamalarımız olabilir 🙂 Partiler, kutlamalar, aile buluşmaları, arkadaş buluşmaları olabilir.

Çevremizden bebek müjdeleri alabiliriz. Yeni doğum yapmış arkadaşlarımıza bebek görmeye gidebiliriz 🙂 Çocuklarımız, yeğenlerimiz için, hayatımızdaki çocuklar için yapacağımız şeyler olabilir.

Canlı, enerjik, coşkusu, hevesi olan, eğlenceli bir dönem.

Transiti burçlar üzerinden konuşmadan evvel ;

↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓ ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓

İletişim adresim gelsin : ”Doğum Haritası Analizi” yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Ayrıca Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Öngörüler ”yükselen burç” baz alınarak yapılır. Çünkü yükselenimiz 1.evimizdir ve teknik olarak ev hesabı yükselene göre yapılabilmektedir. Gökyüzünü her zaman yükselenimizle takip etmemiz gerekir.

Yükselen burcunuzu seçerek okuyunuz    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓

Yükselen Koçlar : 

23 Temmuz günü aslan burcuna geçiyor Güneş. 5.evinize geliyor.

Güneş buraya geldiğinde, aslan enerjisini çalıştırdığında dünyevi tarafa daha çok gidiyoruz. Dış görünüşümüzle daha çok meşgul oluyoruz. Daha şık giyinmek, daha iyi görünmek, ayrıca daha görünür olmak istiyoruz.

Bunlar esasen bizi kendimizden uzaklaştıran şeyler. Çünkü bunları yapıyorsak odağımıza başkalarını almış durumdayız demektir. Başkalarının algısında böyle kriterler üzerinden iyi olmaya çabalıyoruz demektir.

5.ev-Güneş geçişlerinde alışverişler artıyor. Keyiflere daha çok harcıyoruz. Elbette hayat zaruri ihtiyaçlardan ibaret değil. Kendimize hediyelerimiz de olacak. Ama ölçüsünü kaçırmamanız faydanıza olur tabii. Bu notu düşmüş olayım.

Yeteneklerinizi geliştirmek, ilgi alanlarınızda ilerlemek, yeni hobiler edinmek, hobilerinize daha çok vakit ayırmak isteyeceğiniz bir zaman ayrıca. Keyif ve heyecan demektir aslan. Keyiflerinizi artırmak isteyeceğiniz bir Güneş dönemi.

Bir şey daha ekleyeyim : Reklam bir aslan temasıdır. Çünkü görünür kılmak, göstermek, tanıtmak demektir aslan. İşinizde reklam verebilirsiniz, çalışmalarınızı tanıtabileceğiniz paylaşımlar yapabilirsiniz. Böyle niyetleriniz varsa bu Güneş dönemini kullanın.


Yükselen Boğalar :

Güneş 4.evinize geliyor.

Evinizle, yuvanızla, ailenizle ilgili konularınız olabilir bu süreçte.

Aslan burcu bebekleri, çocukları, gençleri simgelediğinden, özellikle aile içinde çocuklarınızla ilgili konular olabilir.

Çocukları evlilik hazırlığında olanlar için evi hazırlama, eşya yerleştirme gibi hareketlilikler olabilir.

Yaşam alanınızı güzelleştirmek ve yenilemek isteyeceğiniz bir zaman.

Yeni bir eve, yeni bir düzene de geçebilirsiniz. Taşınmak isteyenler bu transit döneminde taşınabilirler.


Güneş Aslan Burcunda 23 Temmuz-23 Ağustos 2023


Yükselen İkizler :

Güneş aslan transiti ile 3.evinize geliyor.

İnsan ilişkileriniz içinde paylaşımlarınız, haberleşmeleriniz, görüşmeleriniz, yazışmalarınız artacaktır 3.evin hareketlenmesi ile. İşinizde, sosyal yaşamınızda hareketli bir zamana giriyorsunuz.

Kardeşler, yakın akrabalar, okul arkadaşları, komşular, günlük hayatınız içinde sık gördüğünüz kişiler, evinizin yakınında olan yerler ve düzenli olarak gittiğiniz yerler bu evin konusudur. Bu kişilerle irtibatlar artabilir. Bir araya gelişler, misafirlikler olabilir. Yakınlarınızdan güzel haberler alabilirsiniz.

Evinize yakın bir noktada, kendi muhitinizde ya da yakın bir semtte bir yere gidip gelmeye başlayabilirsiniz. Bu faydalanacağınız bir hizmet olabilir, bir kurs olabilir. Bir hobi evi, bir atölye, bir etkinlik alanı olabilir. Güneş’in aslan transiti olduğu için özellikle sanat ve spor temalarında bir şeyler olabilir örneğin. Yeni bir hobi edinmek, kendinize bir meşguliyet yaratmak, keyifli bir dinlenme alanı oluşturmak, yeni şeyler öğrenmek, yaşamınızı renklendirmek için güzel başlangıçlar yapabileceğiniz bir Güneş transiti.


Yükselen Yengeçler :

Güneş 2.evinizde olacak aslanda iken.

Güneş aslan burcunun yöneticisidir sevgili okuyucularım. Yani Güneş’in kendi evi oluyor burası.

Bu yüzden güzel, güçlü bir transit. Parıl parıl bir yaz enerjisindeyiz.

Aslan demek yaşam coşkusu, neşe, eğlence, heyecan, keyif demektir. Güzelliklerin, keyiflerin tadını çıkarmak demektir. 2.ev ise paranın evi. Para daha çok buralara akabilir bu dönemde.

Yeni hobiler de edinmek isteyeceğiniz bir dönem.

Kazançlarınızı temsil eden bir yerden Güneş’in geçecek olması güzel. Sadece harcamalar konu değil elbette. Güzel bereketli işleriniz, kazançlarınız da olabilir.

Biraz lüsklere, yüksek yaşam standartlarına fokusluyorsunuz odağınızı. Daha iyi, daha konforlu bir yaşam için daha çok kazanmaya odaklanıyorsunuz. Enerjinizi bunun yollarına, yöntemlerine akıtacağınız bir zaman.


Güneş Aslan Burcunda 23 Temmuz-23 Ağustos 2023


Yükselen Aslanlar :

Güneş 1.evinizde olacak bu transit sürecinde.

Güneş’i 1.evimizde ağırladığımız zamanlar güzeldir. Güç, başarı, yenilenme dönemleridir Güneş transitleri. Güneş buradan geçerken hayatımızda yeni sayfalar açılır. Yeni şeylere başlarız.

Ayrıca burada şöyle bir durum da var :

Güneş aslan burcunun yöneticisidir. Yani aslan, Güneş’in kendi evi. Güçlü olduğu bir yer. Bu anlamda da iyi bir transit.

Kendiniz için yapmak istediğiniz şeyleri, niyetlerinizi hayata geçirebilirsiniz bu dönemde. İşinizde yeni atılımlarınız olabilir. Bekleyen projeler hayata geçebilir. Bir yükseliş, bir büyüme, bir yenilik yaşayabilirsiniz. Aslan yaratım demektir. Yaratıcılıktır aslan. Yaratıcı, orijinal, başarılı işleriniz olabilir.

Kişisel yaşamınızda bir şeyleri yenilemek isteyebilirsiniz.

Sporun ve sanatın zamanı bu ayrıca sizin için. Bunlar aslan temasıdır. Sporda, sanatta hobilerinizde, ilgi alanlarınızda ilerleyebileceğiniz, eğitimlere, etkinliklere katılabileceğiniz, keyif aldığınız konulara daha fazla zaman ayırabileceğiniz bir Güneş dönemi.

Reklam demektir aslan. 1.ev de görünür olmakla ilgili. Çalışmalarınızı, donanımlarınızı, yeteneklerinizi daha görünür kılabileceğiniz, daha iyi anlatabileceğiniz, işlerinizi tanıtabileceğiniz bir zaman.


Yükselen Başaklar :

Güneş 12.evinize geliyor.

Yaşamınızda bir temizlik, sadeleşme, bir şeylerin bitişi, sonlanması, yeni hale geçiş ve iyileşme zamanı bu.

İçsel bir temizlikten, duygusal bir temizlikten bahsediyorum. Hayatınızda sonlanması gereken durumların/dialogların/ilişkilerin, tamamlanması gereken konuların bitmesi gibi şeyler kastediyorum.

Uzun süredir sizi meşgul etmiş olan şeyleri artık tamamlamak ve neticelendirmek isteyeceğiniz bir dönem. Kadersel olarak bu yönde bir şeyler olabilir.

Sağlık ve şifa evi burası.

Sağlık derken fiziksel konuları, ruhsal konuları, her tür konuyu düşünebilirsiniz. Bir sorunlu durum varsa bunun çözümü ve şifası için aksiyon alabilirsiniz. Konu sizin de olabilir, bir yakınınızın da olabilir.


Güneş Aslan Burcunda 23 Temmuz-23 Ağustos 2023


Yükselen Teraziler :

Güneş aslan burcuna geçiyor, 11.evinize geliyor.

Dostlarımız, arkadaşlarımız, sosyal hayatımız, içinde olduğumuz gruplar, takım çalışmaları, işimizde ekipler bu evin konusu.

Sosyal anlamda, iletişim anlamında hareketli bir dönem bekliyor sizi. Aslan burcu eğlenceyi, keyifleri, tatilleri, gezileri, keyif için yapılan şeyleri, etkinlikleri, gösterileri, sanatsal faaliyetleri, sporu simgeler.

Arkadaşlarınızla tatil yapabilirsiniz. Daha sık görüşebilir, birlikte keyifli şeyler yapabilirsiniz. Gezileriniz olabilir. Etkinliklere katılabilirsiniz.

İş ortamında ekipler içinde güzel zamanlar geçirebilirsiniz.

Aslan burcu hamilelik konusunu, bebekleri ve çocukları da simgeliyor. Arkadaş çevreniz içinde hamilelik haberleri de alabilirsiniz bu transit içinde 🙂 Doğum yapan arkadaşlarınız olabilir. Bir bebek müjdesi alabilirsiniz, bir kutlamaya katılabilirsiniz. Güzel bir Güneş transiti. Zaten aslan burcu, Güneş’in kendi evidir. Keyifli bir dönem.


Yükselen Akrepler : 

Güneş aslan transiti ile 10.evinizde olacak.

İş yaşamınız, otorite bağlantılı konularınız, kariyerinizi ilgilendiren konular, görevleriniz, projeleriniz, sorumluluklarınız bu evle ilgili. Güneş’in geldiği bir yerde bir güçlenme olur. Bir canlanma olur. Yeni başlangıçlar olur.

Özgüvenimiz yükselir. Kendimize olan inancımız yükselir. Yapabileceklerimizi fark ederiz. İnisiyatif alırız.

Yeni görevler üstlenebileceğiniz bir dönem. Yeni bir yetki alanı tanımlanabilir sizin için. Terfi edebilirsiniz. Önemli bir konunun, bir birimin, bir projenin sorumluluğu size verilebilir.

İşinizde otorite figürleri ile, sosyal hayatınızda konum sahibi kişilerle iletişimlerin artacağı, görüşmeler yapabileceğiniz, belki daha fazla destek bulabileceğiniz, güçlü bir dönem.


Güneş Aslan Burcunda 23 Temmuz-23 Ağustos 2023


Yükselen Yaylar :

Güneş 9.evinizde olacak 1 ay boyunca.

Bu dönemde enerjinizi yenileyecek güzel keşifleriniz olabilir. Geziler yapabilirsiniz, gitmediğiniz yerlere gidebilirsiniz. Daha önce deneyimlemediğiniz etkinliklere katılabilirsiniz.

Kitap alışverişleriniz olabilir.

Eğitim almak istediğiniz konular varsa bunları hayata geçirebilirsiniz. Bu bir aslan transiti. O yüzden hobiler geliyor akla. Hobilerinizde ilerleyebilirsiniz.

Aslan burcu çocukları da simgeler. 9.ev ise yüksek öğrenimi simgeliyor. Yetişkin yaşta çocukları olanların okul, üniversite konuları önde olabilir.


Yükselen Oğlaklar : 

Güneş 8.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Maddi konular öne çıkacaktır. Kredi çekmeyi planlıyorsanız, bunu gerçekleştirebilirsiniz.

Bir borcunuz yapılandırılabilir. Ödemeye başlayabilirsiniz.

Yasal işlemleriniz varsa, alma gayretinde olduğunuz tazminat, nafaka, miras gibi konular varsa, bu konularınızda yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Başkalarından gelecek maddi kaynaklar olabilir. Parasal anlamda rahatlamalar, düzene giren durumlar var gibi.


Güneş Aslan Burcunda 23 Temmuz-23 Ağustos 2023


Yükselen Kovalar : 

Güneş 7.evinize yerleşiyor.

Hayatınızdaki ilişkiler, ilişkilerin önemi, kimlerle nasıl bir bağ kurduğunuz, hangi ilişkinin içinde nasıl hissettiğiniz, kendinizi nasıl konumlandırdığınız, alma verme dengeniz..Bunlar 7.evin anlattığı şeyler.

İlişkileriniz içinde duruşunuzu, yarattığınız algıyı gözden geçirebilirsiniz.

Yaşamınızda evlilik, ikili ilişkiler, arkadaşlıklar içinde değerlerinizle örtüşmeyen noktalarda kendinizi ifade edebilirsiniz.

İlişkileri düzenleme zamanı diyebiliriz.

Ayrıca yeni bağlantılar doğabilir hayatınızda. Yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Bunlar özellikle bir eğitmen, bir danışman olabilir, rehber konumunda kişiler olabilir. 7.ev danışmakla, danışmanlıklarla ilgili bir ev. Bir konuda danışmanlık alabilirsiniz.


Yükselen Balıklar :

Güneş aslan döneminde 6.evinizde olacak.

6.ev işimizle, üretimlerimizle ilgili.

İşinizde aslan enerjisiyle yaratıcı, renkli, yeni şeyler üreteceğiniz, yeni üretimlerle daha görünür olabileceğiniz bir dönem olabilir bu. Görünmek, bilinmek, tanınır hale gelmek demektir aslan.

Aynı zamanda reklamlarla, tanıtımlarla ilgili. İşinizde reklam verebilirsiniz. Kendi reklamlarınızı kendiniz oluşturabilir, yaptığınız çalışmaları tanıtabilirsiniz.


İçinde olduğumuz büyük transitler ↓

Kuzey Güney Ay Düğümleri Koç Terazi Aksında

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Görüşmek üzere.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!