5-11 Haziran 2023 Astroloji Gündemi

5-11 Haziran 2023 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Her Pazar olduğu gibi, sıradaki haftaya bakacağız yine birlikte.

Venüs’ün başrolde olacağı bir haftaya giriyoruz. Venüs hemen haftanın başında, 5 Haziran’da aslan burcuna geçiyor ve geçer geçmez de ortalık biraz karışıyor gibi 🙂

Korkulacak bir şey yok 🙂 Temkinli olmamız gereken durumlar var. Astroloji tam da bunun için var.

Uyumsuz açılara girecek Venüs aslan burcuna geçince.

Pluto ile karşıt, Jüpiter ve kuzey Ay düğümü ile kare açılar içinde olacak. Bunlar uyumsuz açılar.

O yüzden Venüsyen konularda ölçülü olmak, makul olmak gereken bir hafta diyebilirim.

Özellikle parasal konular. Alışverişler konusunda uyarım olsun.

Aslan burcu gösterişli, iddialı şeyleri, lüks ürünleri, pahalı markaları temsil eder. Biraz böyle harcamalar olabilir. Fakat sonrası çok düşünülmeden yapılabilir bunlar. Sonradan gelecek paralara güvenilerek yapılabilir. Fakat o paralar elinize düşündüğünüz zaman geçmeyebilir ya da başka masraflar doğabilir.

O yüzden temkinli olmanızı, bütçenizi korumanızı, henüz kesinleşmemiş ve ele geçmemiş paralar üzerinden borçlanarak alışveriş yapmamanızı önereceğim.

Venüs aslanda güzel şeyler de getirecek. Ama transitin bu ilk haftası biraz kontrol istiyor.

Bu arada Venüs aslanda uzun süre kalacak. Çünkü burada bir retrosu olacak.

9 Ekim tarihine kadar aslanda göreceğiz Venüs’ü. Retro 23 Temmuz-4 Eylül arasında olacak.

♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣  ♣  ♣   ♣  ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣  ♣  ♣   ♣

Merkür ikizler burcuna geçiyor haftanın son günü.

Önemli bir değişim var. Yine o da Pazar günü olacak. Pluto oğlak burcuna geri dönüyor. Bu yıl bir süre için kova burcunda olacağını söylemiştik. Mart ayında kova burcuna gelmişti. Şimdi retrosunda oğlağa dönüyor.

Aşağıda haftanın gelişmeleri başlığında tüm bu gelişmelerin özetini yaptım, tarih bilgilerini verdim. Oradan da görebilirsiniz.

♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣  ♣  ♣   ♣  ♣   ♣   ♣   ♣   ♣   ♣  ♣  ♣   ♣

Bu arada yazımın son bölümünde, en aşağı kısımda güncele dair tüm transitlerin linkleri var, buraya not düşeyim. Bir elementler yazı dizim var ayrıca. Aşağıdan onlara da bakabilirsiniz.

Instagram içeriklerimi de görmek isterseniz ;

Instagram hesabım ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


5-11 Haziran haftasının başlıca gelişmeleri :

Venüs 5 Haziran Pazartesi günü 16:46’da aslan burcuna geçiyor.

Merkür 11 Haziran Pazar günü 13:26’da ikizler burcuna geçiyor.

11 Haziran Pazar günü Pluto oğlak burcuna geri dönüyor.


5-11 Haziran haftasının gezegen açıları :

5 Haziran : Venüs Pluto karşıtlığı : Venüs 0° Aslanda, Pluto 0° Kovada

Alışverişlerde israf diyebileceğimiz abartılar olabilir. Büyük harcamalar, lüks tüketimler, pahalı markalardan gösterişli ürünler almak gibi alışverişler olabilir.

Aslan burcunda görünme arzusu, gösterişli ve dikkat çeken şeylerle ön planda olma arzusu, lüks markalara sahip olma arzusu vardır. Bunların altında da çoğunlukla öz değer sorunları vardır. Neyi hangi ihtiyaçla yaptığımızı fark edip kök nedenleri çözelim.

8 Haziran : Venüs Kuzey Ay Düğümü karesi : Venüs 3° Aslanda, Kuzey Ay Düğümü 3° Boğada

Parasal konular beklenen şekilde ilerlemeyebilir. Beklenen paralar vaktinde gelmeyebilir. Ödemeler sorun olabilir. En azından borçlanmamak, borçları artıracak şeyler yapmamak faydamıza olabilir o yüzden.

10 Haziran : Merkür Neptün altmışlığı : Merkür 27° Boğada, Neptün  27° Balıkta

İç dünyamızda bir denge, huzur, ruhsal anlamda kendimizi iyi etme, duygulardan özgürleşme, duygusal denge gibi anlatabilirim bu uyumlu açıyı. Neptün duygularla ilgili bir gezegen. Merkür ise aklı simgeler.

Bunun dışında işimizle ilgili planladığımız şeyleri uygulamaya koymak için de iyi bir vakit.

Merkür boğada alıyor bu açıyı. Parasal şanslar var. Ama sadece bugün kazandıracak şeyler değil, bundan sonrasında da daha fazla kazanmamızı sağlayacak fikirlerimiz, çalışmalarımız olabilir.

10 Haziran : Güneş Kiron altmışlığı : Güneş 19° İkizlerde, Kiron 19° Koçta

Kiron iyileşmekle, şifalanmakla, güç toplamakla ilgili bir gösterge.

Güneş ise doğrudan bizi anlatıyor. Yapabileceklerimizi, potansiyellerimizi, kendimize olan güvenimizi, atılımlarımızı simgeliyor.

Bir iyileşme ve toparlanma için ayağa kalkmak, durumlara çekidüzen vermek, işleri toparlamak, günlerimizi düzenlemek, çalışmalarımızı iyileştirmek, ürettiklerimizi daha iyi hale getirmek gibi değişimler var.

Fiziksel ve ruhsal sağlık sorunları olanlar için de iyi bir görünüm. İyileşme yönünde gelişmeler olabilir. Yapılması gereken şeyler doğru biçimde yapılabilir ve sonuç alınabilir.

12 Haziran : Venüs Jüpiter karesi : Venüs 5° Aslanda, Jüpiter 5° Kovada

Abartılı alışverişler, lüks harcamalar olabilir. Bütçemizi korumak adına ölçülü olmaya çalışalım.

Bunun dışında insan ilişkilerimiz içinde bencil, egosantrik davranışlar olabilir. Üstten bir tavırla, küçümseyici şeyler yapılabilir. Bunları tolere etmeyelim. Kavga etmek değil ama hiçbir şey olmamış gibi yapıp sürdüğümüz iletişimler içinde ne yazık ki büyüyor o istemediğimiz şeyler. İfade edelim ya da mesafemizi koyalım.

11 Haziran : Merkür Pluto üçgeni : Merkür 29° Boğada, Pluto 29° Oğlakta

Çok güzel bir açı. Güç, köklenme, topraklanma şeklinde tarif edebilirim.

Üçgenin bir ayağı işimizi temsil eden oğlakta. Bir ayağı kazançlarımızı simgeleyen boğada.

İşimizde yeni çalışmalar yapabiliriz. Şimdiye kadar olanlardan farklı, yeni şeyler üretebiliriz. Bunların tanıtımını yapmak, duyurmak için çok uygun bir vakit. Sunduğumuz şeyler beğenilebilir, talep görebilir. Güzel anlaşmalar, siparişler, iş bağlantıları getirebilir bize. Çalışmak, üretmek, kazanmak. Bu açının özeti bu.

Bir sistemleşme var ayrıca. Bir şeyleri daha sistematik, daha düzenli ve çerçevesi belli şekilde yapmaya başlamak, düzen oluşturmak gibi güzel bir değişim var.


Her bir günü detaylarıyla inceleyelim şimdi.

5 Haziran Pazartesi

Ay bugün 10:30’a kadar yay burcunda. 06:23-10:30 arasında boşlukta. 10:30’da oğlak burcuna geçiyor.

Gündüz saatlerinde Ay kuzey Ay düğümü üçgeni var. İşimizle ilgili tüm konular için şanslı, destekleyici bir zaman. Parasal fırsatlar var.

Ay’ın oğlak günlerinde işlerimizi yoluna koyarız. Yapılacakları derleyip toplarız. Bir şeylerin şeklini belirler, sistemini kurar, düzenini oluştururuz. Böyle şeyler yapabiliriz bugün.


6 Haziran Salı

Ay’ın oğlak transiti devam ediyor.

Oğlak günlerinde daha çok çalışırız. Daha iş odaklı oluruz. Yapılacaklar listemiz uzar. Sorumluluklarımızın başında oluruz. Yine öyle, bol çalışmalı bir gün.

Gündüz saatlerinde Ay Kiron karesi aktif. Dialoglarımız içinde kimseyi gücendirmemek adına kelime seçimlerimize özen gösterelim.

Akşam saatlerinde Ay Uranüs üçgeni geliyor. Parasal anlamda şanslı bir vakit. Güzel büyük bir sipariş, iyi bir anlaşma, yeni bir müşteri bağlantısı olabilir. Ayrıca güncelde meşgul olduğumuz bir konu istediğimiz gibi şekil alabilir. Hatta istediğimizden daha iyi olabilir. Uranüs ile güzel sürprizler var.

Gece saatlerinde Ay Merkür üçgeni geliyor. İletişimler için kullanabiliriz Merkür’ü. Kitap alışverişlerimiz olabilir. İşimize yarayacak, güzel bir bilgi kaynağı bulabiliriz.

İyi bir website, sayfa, kanal keşfedebiliriz dijital platformlarda. Ayrıca burada da maddi şanslar var.


5-11 Haziran 2023 Astroloji Gündemi


7 Haziran Çarşamba

Ay 11:41’e kadar yine oğlak burcunda bugün.

Sabah erken saatlerde Ay Neptün altmışlığı etkin. Yumuşak, huzurlu, akışkan bir hava var.

Ay 07:39-11:41 arasında boşlukta. Önünde bir açısı kalmamış durumda. Oğlakta iken başka açı almayacak. 11:41’de kova burcuna geçiyor.

Geçince Pluto ile kavuşuyor. Venüs ile karşıt açıya giriyor. Öğle ve gündüz saatlerinde bu açılar aktif. Venüs Pluto karşıtlığını çalıştırmış oluyor Ay.

İşimizde, parasal konularda, ilişkiler içinde, her anlamda her konuda makul olmak, doğru bir iletişim dilinde olmak, mantıklı olanı seçmek, çözüm odaklı olmak böyle açılarda işimizi kolaylaştıracaktır.

Günün ikinci yarısında Ay bu kez kuzey Ay düğümü ve Jüpiter ile kare açılar yapıyor. Bunlar da uyumsuz açılar. Yapacağımız şeylerde sorunlar doğabilir. Münakaşalar doğabilir. İlerlemek kolay olmayabilir.

Haftanın en uyumsuz açıları Çarşamba içinde toplanmış durumda. Çok sayıda uyumsuz açı bir arada. Mümkün olduğunca önemli işlerimizi bugüne denk getirmeyelim derim. Elden geldiğince stabil kalmak, kendimizle kalmak iyi olabilir.


8 Haziran Perşembe

Ay’ın kova transitindeyiz. Arkadaşlarımızla iletişimler artıyor. Sosyal çevremizi, ahbaplarımızı temsil eder kova burcu. Haberleşmelerimiz var.

Gündüz saatlerinde Ay Güneş üçgenini görüyoruz. Güzel bir uyum var Ay ve Güneş arasında. Yapmak istediğimiz her şey için değerlendirebiliriz. Akışkan, destekleyici, işlerin rahat akabileceği bir zaman.

Akşam saatlerinde önce Ay Kiron altmışlığı geliyor. Bir konuyu düzeltmek mümkün. Ardından gelen Ay Uranüs karesi ise planlarımızı, rotamızı güncellememiz gerektiğini söylüyor olabilir. Değişen fikirler var. Farkındalıklar var. Bunlar da deneyimler ile olacaktır. Bize yanıldığımız noktaları fark ettirecek bir şeyler olabilir.


5-11 Haziran 2023 Astroloji Gündemi


9 Haziran Cuma

Ay bugün 13:14’e kadar kova burcunda.

Sabah erken saatlerde Ay Merkür karesi var. Güne erken başlayanlar bazı aksilikler yaşayabilirler. Ama stres olmadan durumla ilgili ne yapabileceğimize bakalım. Büyük şeyler düşünmemize de gerek yok.

07:23-13:14 arasında Ay boşlukta artık. Kovada iken başka bir açısı olmayacak. 13:14’te balık burcuna geçiyor.

Gündüz ve akşam üstü saatlerinde Ay, kuzey Ay düğümü ile uyumlu açıda. Arada bir altmışlık var. Güzel bir değişim var sanırım burada. Ay balıkta olduğu için özellikle duygularımız ve ruh halimizle ilgili bir değişim.

Bir şeyi yanlış anladığımızı, aslında kötü niyetle yapılmadığını, hatta belki iyilik amacıyla yapıldığını fark edebiliriz.

Bazı şeyleri doğru anlıyorsak da, duyguların etkisinden çıkmak gibi bir güçlenme var. Kim ne yaparsa kendisine yapmış oluyor. Biz kendi yaptığımız şeylerden sorumluyuz. Başkalarının davranışlarının etkisinde tutmayalım kendimizi. Kimseyi bu denli önemseyecek kadar da merkezimize almayalım.

Akşam saatlerinde Ay Jüpiter altmışlığı geliyor. Maddi şanslar var. Uzaklarla iletişimlerimiz olabilir ayrıca. Hocalarla iletişimler olabilir. Satın almak istediğimiz bir şeyi alabiliriz. Niyetinde olduğumuz bir şeyi yapabiliriz. Mutlu olacağımız bir şey olabilir.

Gece saatlerinde Ay, Satürn ile kavuşuyor. Topraklanmak, dengeyi bulmak, duyguların etkisinden çıkmak, olana bitene aklın gözüyle bakmak, gerçekçi olmak, akıl-duygu dengesini kurmak. Satürn toprağın temsilcisidir. Böyle güzel bir köklenme görüyorum burada.


10 Haziran Cumartesi

Ay gün boyunca balık burcunda. Dinlenmek, içe dönmek, kendimizle kalmak, kişisel bakımımızla meşgul olmak isteyebiliriz bugün. Dinginleşmek, kendimiz dinlemek, kendi ihtiyaçlarımızla ilgilenmek için güzeldir balık günleri. Güzel bir meditasyon. Yoga. Güzel bir bitki çayı belki..Ruhumuza iyi gelecek şeyler yapmak isteyebiliriz.

Akşam saatlerinde Ay Güneş karesi var. Güneş iletişimi temsil eden ikizler burcundan yapıyor bu uyumsuz açıyı. Yazışmalar, konuşmalar için önermem. Dialogları azaltalım derim. Çünkü Ay balıkta. Toprak elementi eksik bir burçta. Toprağımızı eksiltecek, bizi üzecek bir dialog olabilir. İletişimleri azaltalım, kendimizle kalalım bence bu akşam.

Gece saatlerinde Ay Uranüs altmışlığı geliyor. Bir şeyin aslında sorun olmadığını ya da düşündüğümüz kadar büyük bir sorun olmadığını fark edebiliriz. Güzel bir çözüm yolu bulabiliriz.


11 Haziran Pazar

Ay bugün 16:20’ye kadar balık burcunda olacak.

Günün ilk yarısında Ay ve Neptün kavuşuyor. Dingin, durağan, sessiz, huzurlu bir hava var. Dinlenmek için güzel bir Pazar.

Gündüz saatlerinde ise Ay Pluto altmışlığı geliyor. Dinlenmek, güç toplamak, duyguları boşaltmak, zihni boşaltmak, kendimizle ilgilenmek istiyoruz bugün. Güzelce de yapabiliriz bunları. Yapacağımız şeyler bize iyi hissettirebilir. ‘Her zaman yapayım’ diyebiliriz.

Ay 16:20’de koç burcuna geçiyor. Geçer geçmez de Merkür ile uyumlu bir açı (altmışlık) yapıyor. İletişimler, arkadaş buluşmaları, misafirlikler, bir araya gelişler için güzel bir vakit. Koç enerjisiyle bir başlangıcımız olabilir ayrıca.


Haziran ayı burç yorumlarınızı da ekliyorum aşağıya ↓ ↓

Koç Burcu Haziran 2023, Boğa Burcu Haziran 2023, İkizler Burcu Haziran 2023,

Yengeç Burcu Haziran 2023, Aslan Burcu Haziran 2023, Başak Burcu Haziran 2023,

Terazi Burcu Haziran 2023, Akrep Burcu Haziran 2023, Yay Burcu Haziran 2023,

Oğlak Burcu Haziran 2023, Kova Burcu Haziran 2023, Balık Burcu Haziran 2023

İçinde olduğumuz güncel transitler ↓

Mars Aslan Burcunda 20 Mayıs-10 Temmuz 2023

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Pluto’nun Kova Transiti 23 Mart 2023-11 Haziran 2023

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Bir ‘Elementler’ yazı dizim var ↓ O da burada ↓

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Güzel hafta bir diliyorum. Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!