Oğlak Burcu Haziran 2021

Oğlak Burcu Haziran 2021

Merhabalar sevgili oğlak ve yükselen oğlak okuyucularım !

Hareketli bir ay başlıyor. Her şeyden evvel bir Güneş tutulmasının gerçekleşecek olması, bu ayı diğerlerinden farklı kılıyor.

Bunun dışında bir değişim zamanı diyebiliriz Haziran için. Çünkü bu yıl Satürn ve Uranüs arasında toplam 3 kez meydana gelecek olan kare açının ikincisi bu ay, 15 Haziran’da kesinleşecek.

Haziran aynı zamanda geriye dönüp bakma, eksikleri tamamlama, yarım kalan konuları neticelendirme zamanı. Çünkü bir Merkür retrosu var. İkizler burcunda, hava elementinde gerçekleşecek bir Merkür retrosu bu. Pek çok uyanışı da beraberinde getirecektir. Öğrendiklerimiz, edindiğimiz bilgiler, yaşanılanlar arasındaki sebep sonuç ilişkilerini kurabilmemize yardımcı olacaktır.

Bakalım gökyüzündeki bu hareketlilikler ve ayın diğer görünümleri, nasıl ihtimalleri akla getiriyor sizler için.


Güneş, 20 Haziran’a kadar ikizler burcunda. 6.evinizde.

Sağlıkla ilgili gündemi olanlar için destekleyici, şanslı bir dönem. Gereken tedaviyi alabilirsiniz, sorununuzu çözebilirsiniz.

İş konusunda diğer zamanlara kıyasla daha yoğun geçebilir bu süreç sizin için. Görevleriniz, yapılacak işleriniz, gündelik olarak yürütmediğiniz gereken şeyler artabilir.

Güneş 20 Haziran’da ikizler transitini tamamlıyor ve yengeç burcuna geçiyor.

7.evinize geliyor.

Evliliğiniz, yuvanız, eviniz, eşinizle ilgili konular ön planda olacaktır evli iseniz.

Evlilik hazırlığında iseniz ev konunuz, nerede yaşayacağınız netleşebilir. Eviniz için eşyalar satın alabilirsiniz.

Hayatınızda bir şeyleri destek alarak, uzman yardımı alarak, koçluk alarak, danışmanlık alarak yapmak isteyebilirsiniz bu dönemde. İşinizde yeni bağlantılar oluşturabilirsiniz, yeni anlaşmalarınız olabilir.


Merkür 30 Mayıs-22 Haziran arasında retroda olacak !

Retro 6.evinizde gerçekleşecek.

Gündelik işlerde zaman zaman aksamalar, beklemeler olabilir. Herhangi bir konuda hizmet aldığınız noktalarda ufak tefek sorunlar olabilir. Teknik aksaklıklar olabilir. Bunun gibi durumlarda stres yapmadan bunun geçici bir etki olduğunu hatırlatın kendinize.

Merkür retroda iken, planlamalarınızı daha iyi yapmanız, bir şeyleri gözden kaçırmamak adına yaptığınız işleri daha iyi kontrol etmeniz faydanıza olur.

Ayrıca büyük bir temizlik zamanı bu sizin için. Şu ana dek gerekmediği halde sakladığınız pek çok şeyi evinizden, ofisinizden çıkarabilirsiniz. Atılması gerekenleri atabilir, temizlikler yapabilirsiniz. Günlük yaşamınızı daha verimli, daha kaliteli hale getirmek için, gün içinde yaptığınız şeyleri gözden geçirebilirsiniz. Kendinize keyifli, faydalı rutinler yaratabilirsiniz.

Retro 22 Haziran’da sonlanıyor ama birkaç gün daha gölge etkisi olacak. Onu da belirtmiş olayım.

Önemli bir ekleme yapıyorum buraya :

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 2 Haziran’a kadar ikizler burcunda. 6.evinizde. Bu transitin artık son günlerine gelmiş durumdayız. 9 Mayıs’tan bu yana ikizlerde yer alıyor Venüs.

Venüs ikizlerde iken günlük yaşam düzeniniz konusunda olumlu etkiler almış olabilirsiniz. Çalışma hayatınız varsa, iş ortamında, iş arkadaşlarınızla paylaşımlarınızda güzel şeyler olmuş olabilir.

Şimdi Venüs burç değiştiriyor. 2 Haziran günü yengeç burcuna geçiyor.

7.evinize geliyor. Evliliğiniz, ilişkiniz, partnerinize dair konular bu evle ilgili.

Venüs yengeçte iken ev içindeki huzurunuzu artıracak şeyler yapabilirsiniz. Eşinizle ilgili konularda, onun uğraşmakta olduğu durumlar varsa, olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz.

İlişkiniz varsa evlilik kararı almak gibi, ailelerin tanışması gibi gelişmeler olabilir.

İş hayatınızda, kişisel yaşamınızda iş birlikleri yapabilirsiniz. Danışmanlıklar alabilirsiniz. Size yol gösterecek birileri olabilir.

27 Haziran’da Venüs aslan burcuna geçiyor, 8.evinize geliyor. Burada iken daha çok parasal konularda destek verecektir size. Kişisel kazançlardan ziyade, başkalarından gelen kaynaklar konusunda şanslı bir transit.

Ödemelerinizde zorlanıyorsanız, destekler gelebilir.

Yakın çevreniz içinde borç alma-borç verme konuları olabilir. Ortaklı mülklerden gelen kazançlar olabilir.

Maddi konularda güzel gelişmeler olası.

Doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 11 Haziran’a kadar yengeç burcunda, 7.evinizde.

23 Nisan’dan bu yana ilişkiler üzerinden zorlamış olabilir sizi. Ama şimdi buraya Venüs geliyor, yukarıda anlattığım gibi.

Ayrıca bu transit tamamlanmak üzere.

Mars’ın yengeç transitinin genel ve burçlar bazında detaylı etkileri için yazımı tıklayabilirsiniz :

Mars Yengeç Burcunda 23 Nisan-11 Haziran 2021

Mars 11 Haziran’da aslan burcuna geçiyor. 8.evinize geliyor. 29 Temmuz’a kadar burada olacak.

8.ev çözülmesi gereken konularla ilgili. Özellikle maddi konular, mülklerle ilgili konular, bankalarla ilgili konular, borçlar ve ayrıca ruhsal sorunlarla ilgili bir ev.

Mars buradan geçerken, hayatınızda bu alanlarda düzeltmeniz, iyileştirmeniz gereken şeyleri, deneyimler yolu ile gösterebilir. Bir şeyleri çözüme kavuşturmanız gerekebilir. Zorlandığımız yerden gelişiyoruz, biliyorsunuz. Mars gücünüzü elinize almanız için harekete geçirecektir sizi.


Satürn Uranüs karesi

Bu yıl içinde 3 kez gerçekleşecek olan Satürn Uranüs karesinin ikincisi bu ay, 15 Haziran’da kesinleşiyor. Yılın ana karakterini belirleyen, önemli bir açı bu.

İlkini Şubat ayında yaşamıştık. Üçüncüsü Aralık ayında yaşanacak (24 Aralık’ta).

Satürn kovada, 2.evinizde. Uranüs boğada, 5.evinizde.

Maddi kaynaklarınız, gelir elde ettiğiniz noktalar, sahip olduğunuz mülkler, birikimler gibi konularda, parasal konularda bir değişim yaşabilirsiniz.

Bir mülkün satışı gündeminizde ise, elden çıkarmak istediğiniz bir şey varsa, bu satış gerçekleşebilir. Gelirinizi kuvvetlendirmek için neleri daha sistemli hale getirmeniz gerektiğini, birikimlerinizi nasıl değerlendirirseniz bunun daha büyük fayda yaratacağını bu ay çeşitli deneyimlerle görebilirsiniz.

Bir süredir aynı şekilde devam eden parasal konularda, kaynaklarınızla ilgili konularda, dönüşmesi gereken durumlar varsa, bu konularda bir hareketlilik yaşanabilir bu ay.


Haziran 2021 Ay Döngüleri :

10 Haziran : İkizler Burcunda Güneş Tutulması : Ay 19° İkizler, Güneş 19° İkizler

Güneş tutulmaları hayatımızda başlayacak olan yeni şeyleri, büyük değişimleri, başlangıçları sembolize ederler. Oldukça önemliler bizim için.

6.evinizde gerçekleşiyor bu tutulma.

Bir günümüzü nelerle geçirdiğimiz, günlük düzenimiz, işimiz, iş ve iş dışında rutinlerimiz, görevlerimiz, yapmamız gerekenler, sorumluluk alanlarımız bu evle ilgili.

İşinizde görev tanımızla, görev yerinizle, iş yapma şeklinizle ilgili bir değişim yaşayabilirsiniz. İş ortamınızda yeni başlayacak şeyler olabilir. Ekibinize yeni insanlar katılabilir.

Evinizde, ofisinizde bir yardımcıya ihtiyacınız varsa (konu temizlik olabilir, bir aile büyüğünün bakımı olabilir, şoförlük olabilir, sekreterlik olabilir, yaptığınız işte ekibinizi büyütmek isteyebilirsiniz), yeni birileri dahil olabilir hayatınıza. Çalışanlarınız olabilir. Çalışanlarınız zaten varsa, çalışan sayınız artabilir.

Çalışmıyorsanız, iş aramakta iseniz, fırsatlar doğabilir. Çalışmaya başlayabilirsiniz.

Sağlık sorunu olanlar için yeni bir sayfa bu. İyileşme, şifalanma yönünde yeni bir döngü. Sizi bir süredir zorlayan bedensel konuları çözmek, iyileştirmek için gerekenleri yapmaya başlayabilirsiniz. Beklettiğiniz konular varsa, artık ertelemek istemeyebilirsiniz.

Bir Güneş tutulmasının etkisi, bir sonraki Güneş tutulmasına kadar, yani ortalama olarak 6 aylık dönemde aktiftir. Sadece olacağı gün için, 10 Haziran günü için düşünmeyin bu etkiyi.

24 Haziran : Oğlak Burcunda Dolunay : Ay 3° Oğlak, Güneş 3° Yengeç

Dolunaya ev sahipliği yapıyorsunuz. Önemli bir gelişme sizin için.

Dolunay duygularımızı yükseltir. Öfkeler, alınganlıklar, üzüntüler daha yoğun yaşanır dolunay zamanlarında. Dolayısıyla tepkilerimiz de diğer zamanlara kıyasla daha büyük olur böyle bir etki altında.

Dolunay gününde ve yakınındaki günlerde, ani duygu değişimleri ile büyük kararlar almamanızı önereceğim. İletişimlerinizde kimseyi kırmadan, kendinizi tatlı bir dille ifade etmeniz önemli.

Bitirmek istediğiniz dialoglar da olabilir. Size iyi gelmediğini düşündüğünüz bağlantıları artık sonlandırmak, o enerjilerden arınmak isteyebilirsiniz.

Ayrıca bir süredir sizi uğraştırmış olan bir konu tamamlanabilir dolunay ile. Belirsizlik yaşadığınız, önünüzü göremediğiniz, sonuç beklediğiniz için herhangi bir şey yapamadığınız, bekleme halinde kaldığınız konular netleşebilir. Neticelenebilir.


Burç yorumlarında sadece yüzeysel biçimde genel etkileri konuşmak mümkün oluyor sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

İletişim : anlatburcak@gmail.com

Danışmanlık konusunda sadece mail yoluyla ulaşabilirsiniz bana.

……………………………………………………………………………………………………………………………………..

……………………………………………………………………………………………………………………………………..

……………………………………………………………………………………………………………………………………..

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak

Hepimiz için güzel bir ay olsun ! Keyif, bereket ve huzur diliyorum 🙂

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!