İkizler Burcu 2024 - Girişimler ve Yeni Sorumluluklar

İkizler Burcu 2024 – Girişimler ve Yeni Sorumluluklar

İkizler Burcu 2024 – Girişimler ve Yeni Sorumluluklar

Herkese merhabalar ! Yeni yıldan haberler getirdim size 🙂

2024’ü konuşacağız sevgili okuyucularım. Yılın transitlerinden alabileceğiniz etkileri, neler olabileceğini anlatacağım.

Nasıl bir yıl olabilir sizin için ? Nasıl konular öne çıkıyor, birlikte bakacağız.

Yılın astrolojik gelişmelerini tarihleriyle paylaştığım bir 2024 gündemi yazım var. Onu da ekleyeyim buraya. İçinde yılın transitleri, tutulmaları, retroları var :

2024 Yılı Astroloji Gündemi

↑  ↑  ↑  ↑  ↑  ↑

Hatırlatmamı da yapayım, başlayalım.

Öngörüler teknik olarak yükselene göre yapılabiliyor. Evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor. Dolayısıyla bu öngörüler yükseleni ikizler olanlar için tutarlı olacaktır.


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim adresimi de vereyim :

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠

Rektifikasyon nedir ? Ne değildir ? Nasıl yapılır ? Nasıl yapılmaz ? Teknik olarak neler mümkün ? Elimizde doğum bilgisi yoksa yapılabilecek neler var ? Kapsamlı bir içerik oluşturdum. Detaylıca anlattım rektifikasyonu.

Buradan görebilirsiniz :

Rektifikasyon (Doğum Saati Belirleme)

♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠  ♠

Instagram hesabım ↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


İkizler Burcu 2024


JÜPİTER

26 Mayıs 2024’e kadar boğa transitine devam ediyor. 12.evinizde olacak.

Bu transit sizin için içsel bir dönüşümle ilgili. Önce içerisi değişecek. Sonra dışarısı. Dışımızdaki her realite, içimizde olanlarla ilgilidir. İşimiz, gücümüz, paramız, olanaklarımız, yaşam düzenimizi oluşturan şeyler, iyi bir hayat sürüyor olmamız, hepsinin kendimizle olan ilişkimizle ilgisi var.

Öz değer, öz saygı sahibi olmak, kendi değerini biliyor olmak, kişisel sınırlarını oluşturmuş olmak, bu sınırları iyi koruyor olmak, aşılmasına müsaade etmiyor olmak, duygusal anlamda direnç kazanmak, önemsiz şeyleri önemsememeyi öğrenmek, değerli olmayan şeylere değer vermemeyi öğrenmek..İşte bu dönüşümleri gerçekleştirmenizi, ruhunuzda, benlik alanınızda kendi kalenizi, krallığınızı kurmanızı istiyor Jüpiter.

Hak ettiğinden fazla değer verdiğiniz kişiler olabilir hayatınızda. Fark edin ve herkese layıkınca değer verin.

Gereğinden fazla önemsediğiniz şeyleri fark edin ve zihninizi temizleyin. Kalenizi kuracaksanız Jüpiter ile bu 12.ev geçişinde.


İkizler Burcu 2024


26 Mayıs 2024’te ikizler burcuna geçiyor Jüpiter. Yeni transitine başlıyor. 1.evinize geliyor.

İşte bu çok iyi bir gelişme sizin için. Jüpiter her bir burçta ortalama olarak 1 yıl süreyle kalır. 12 yıllık zodyak turunun ardından döngüsünü tamamlıyor ve yeniden 1.evinize geliyor. Yaşamınızda yeni bir döngü başlıyor.

1.evinizden etki alacağınız için pek çok konunuzun değişme ihtimali var. Çünkü siz değişeceksiniz.

Kişiliğimiz, karakterimiz, yaşam tarzımız, davranış modellerimiz, bakış açılarımız, tercihlerimiz, kriterlerimiz, seçimlerimiz, yaşamımızla ilgili kararlarımız, hayatı nasıl yaşadığımız 1.evle ilgili şeyler. Bizi, kimliğimizi, kişiliğimizi anlatan bir ev burası. Jüpiter ile büyük bir dönüşüm dönemine giriyorsunuz. Sizi güncelleyecek, üst versiyonlarımıza taşıyacak bir dönem. Bu dönüşüm ve farkındalıkları yaratacak deneyimleriniz olacaktır.

Kendinizle ve yaşamla kurduğunuz ilişki, ilişki kurma şekliniz değişecek. Kavramlarla ilgili bakış açılarınız değişecek. Yeni düşünceleriniz, yeni seçimleriniz olacak.

Eğitim, iş kariyer konularında da yeni kararlarınız olabilir.

Yaşam düzeninizin bir parçası olan konularda değiştireceğiniz şeyler olabilir.

Başlangıçlarla ilgilidir aynı zamanda bu ev. Jüpiter ikizlerde iken hayatınıza şekil verecek önemli başlangıçlar yapabilirsiniz.

İletişim, iletişim üzerine kurulu işler, bilgi, bilgiyi paylaşmak yönünde işler, eğitmenlik, danışmanlık, bunlar dışında internet üzerinden yapılan işler, sosyal medya faaliyetleri, içerik üreticiliği gibi alanlar ikizlerin konusudur. Özellikle bu temalarda yeni yeni şeylere adım atabilirsiniz.

Eğitmenlik yapmak isteyenler için söyleyeyim ; 2024 bunun başlayacağı yıl olabilir.


İkizler Burcu 2024


SATÜRN

2024 boyunca Satürn yine balıkta olacak. Balık burcu transitine devam ediyor Satürn.

Hatta tam olarak söyleyeyim ; 14 Şubat 2026’ya kadar balıkta olacak.

Balık burcu 10.eviniz. Sizin için bir 10.ev transiti.

Burası hayat düzenimizi ve o düzeni oluşturan şeyleri, işimizi, gücümüzü, kariyerimizi, konumumuzu, becerilerimizi, donanımlarımızı, maddi manevi sahip olduklarımızı, hayatta bulunduğumuz yeni anlatıyor.

Özellikle iş konusu üzerinden çalışacaktır bu transit.

Yapmanız gereken işi, gerçek kariyer yolunuzu gösterecektir muhtemelen size.

Hayat bazen bir şeyleri, başka şeylere zemin hazırlaması ve vesile olması amacıyla verir.

Belki şu anda bir işiniz var ama yaşamınızda gerçek kariyer yolunuz o değil belki. Darmanız, yürümeniz gereken yol o değil belki. Orayı bazı yetkinliklerinizin gelişmesi için, bir ara basamak olarak veriyor hayat belki size.

Böyle bir durum varsa, bu Satürn transitinde bir alan değişimi, bir sektör değişimi olabilir.

Ekonomik ortam malum. Bir B planı oluşturmadan, başka bir gelir kapısı oluşturmadan işinizi bırakmamanızı öneririm. Ama şartların müsait olduğu noktada gerçek kariyer alanınıza yönlenmek üzere bir değişim yaşayabilirsiniz.

Mevcut işinde devam edecekler de olacak tabii. Ama Satürn ile gelişmesi, değişmesi, yenilenmesi gereken şeyler o iş içinde de görünür olacaktır.

Daha sıkı çalışmanızı gerektirecek, yoğun bir dönem olabilir bu hayatınızda. Sorumluluklarınız artabilir. Yetki alanlarınız da büyüyebilir. Terfi alabilirsiniz. Bir yükseliş olabilir. Ama yetkiler, beraberinde sorumlulukları getiriyor tabii.

Kendi işini kurmak isteyenler için tam olarak bunun zamanı diyebilirim. Bir inşa halini anlatır Satürn geçişleri. 10.ev geçişlerinde bunun olduğunu sıkça görüyoruz.

Yaşamınızın geri kalanında yapacağınız işin zemini oluşabilir bu Satürn transitinde.

Resmi, yasal konular da 10.evin konusudur. Devlet birimlerinde işleriniz olabilir. İş kuracak olanlar bunun resmi tarafıyla meşgul olabilirler. Kurallar, yönetmelikler de bu transitin konuları arasında sizin için.


İkizler Burcu 2024


PLUTO

Pluto’da önemli değişimler var 2024’te.

Kova burcuna geçecek, retrosunda oğlağa dönecek Pluto. Sonra bir kez daha kova burcuna geçecek. Bu kez uzun yıllar kalmak üzere geliyor olacak kovaya.

2023’te de kova burcuna geçip retrosunda oğlağa döndü. Ama 2024’te kova transiti tam anlamıyla başlıyor artık.

21 Ocak-2 Eylül arası kova dönemi. 2 Eylül-19 Kasım arası oğlak dönemi. Tabii oğlak döneminde de, kova burcuna çok yakın bir noktada olacak artık.

19 Kasım 2024’te ne olacak ? Uzun yıllar kalmak üzere kova burcuna yerleşecek Pluto.

Kova sizin 9.eviniz. 9.ev konularında büyük değişimler olabilir burada çalışacak bir Pluto ile.

Yurt dışı bağlantısı olan konular, başka şehirler, uzaklar, gidiş gelişler, uzak bir yere yerleşim konusu, oturum izni, çalışma izni, vatandaşlık konuları bu evle ilgili.

Yurt dışında olup memleketine kesin dönüş yapacak olanlar olabilir. Yurt dışına yerleşecek olanlar olabilir. Başka bir şehre taşınacaklar olabilir. Bir yer değişikliği konusu olası.

Aileden biri de yapabilir bunu. Çok yakınınız olan biri yapabilir. Araya fiziksel mesafeler girebilir bir yakınızla. Biri uzaklara gidebilir. Uzaklardan dönecekler de olabilir, anlattığım gibi. 2024’te yerleşim konularında değişimler yaşanabilir.

Akademik konular da 9.evle ilgilidir. Akademik kariyeri olanlar için 2024 bir kırılma noktası olabilir.

Kariyer değişimi yönünde bir niyet, plan varsa bu değişimi gerçekleştirebileceğiniz bir yıl geliyor.


İkizler Burcu 2024


KUZEY GÜNEY AY DÜĞÜMLERİ

Ay düğümleri 2024’ün tamamında koç terazi aksında olacak. Bu hattın başlangıcı 17 Temmuz 2023’te oldu. 12 Ocak 2025’e kadar sürecek.

Yeni yılın tamamında kuzey Ay düğümü koç burcunda, 11.evinizde. Güney Ay düğümü terazi burcunda, 5.evinizde.

Sosyal hayatınız, arkadaşlarınız, iş hayatınızdan tanıdığınız kimseler, iletişim ağınız, bağlantılarınız, içinde bulunduğunuz sosyal çevreler, arkadaş gruplarınız var bu evde. 11.evin konusu sosyal yaşam, arkadaşlıklar ve dostluklar.

Kuzey Ay düğümü buradan geçerken yeni başlangıçlar yapabilir, yeni yeni ortamlara girebilirsiniz. Farklı sosyal çevrelerde yer alabilirsiniz.

İşiniz vesilesi ile kuracağınız bağlantılar artabilir, işinizde bir kalabalıklaşma yaşayabilirsiniz.

Eğitimlerle ilgilidir 11.ev aynı zamanda. Katılacağınız eğitimler, kurslar olabilir, o ortamlardan yeni bağlantılar doğabilir.

Yeni bir iş alanı, yeni bir meşguliyet, yeni bir hobi farklı çevreler getirebilir size.

Sosyal sorumluluk faaliyetleri, vakıflar, dernekler de var bu evde. Gönüllü çalışmalara katılabilirsiniz.

Arkadaşlar geliyor. Kimler kalıcı olur, kimler olmaz, kimler tabiatınıza, karakterinize uyar, kimler uymaz, işin o kısmını zaman gösterir tabii. Ama yeni insanlar geliyor.

İşinizde ekip içinde uyumlanmanız gereken durumlar olabilir ayrıca. İş arkadaşlarınızla uyum sağlamak noktasında belki biraz zorlanabilirsiniz. Takım gibi hissetmekte, birlik olduğunuzu hissetmekte zorlanabilirsiniz. Size benzemeyen, sizin gibi olmayan insanlarla bir arada olmanız gerekebilir.

Herkesi çok da sevmek zorunda değilsiniz. Siz işinize gücünüze bakın diyeceğim. İşinizi iyi yapın. Paranızı kazanın. Kariyerinize emek verin. Önemli olan bunlar.


İkizler Burcu 2024


TUTULMALAR

Ay düğümleri tutulma aksını simgeliyor.

2024 boyunca tutulmalar koç ve terazi burçlarında olacak.

Yılın gündeminde paylaştım. Buraya da ekleyeyim tutulmaları :

25 Mart 2024 – 5⁰ Terazi Burcunda Ay Tutulması

8 Nisan 2024 – 19⁰ Koç Burcunda Güneş Tutulması

18 Eylül 2024 – 25⁰ Balık Burcunda Ay Tutulması

2 Ekim 2024 – 10⁰ Terazi Burcunda Güneş Tutulması

Balıkta bir Ay tutulması var, başak balık aksının ilk tutulması olarak. Farklı olarak sadece o var. Diğer üç tutulma da koç ve terazi burçlarında meydana gelecek.


İkizler Burcu 2024Gönlünüzce güzel şeyler olsun. Bereket olsun, keyif olsun. Çok güzel bir yıl diliyorum !

Mutlu yıllar 🙂

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!