Boğa Burcu Temmuz 2023

Boğa Burcu Temmuz 2023

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Temmuz ayı olasılıklarınızı getirdim.

Bu ay hayatınızda ne tür konular gündeminizde olabilir, genel olarak nelerle meşgul olabilirsiniz, nasıl etkiler alıyorsunuz, etraflıca bakalım.

Ama şu kısım önemli : Yükseleniniz boğa ise yararlanabilirsiniz bu öngörülerimden. Çünkü ancak o zaman ev hesabı doğru olur. Teknik olarak yükselen burca göre yapılabiliyor öngörüler.

Öncelikle her zaman yaptığım gibi ayın gündemini bırakıyorum buraya ↓ Aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz ↓

Temmuz 2023 Astroloji Gündemi


GÜNEŞ

Güneş 23 Temmuz’a kadar yengeç burcunda. 3.evinizde.

Kardeşlerinizin ev düzeni konu olabilir bugünlerde. 3.ev kardeşleri, yengeç burcu ise evimizi temsil eder. Ev arayışı içinde iseler bir ev bulabilirler. Taşınma konuları olabilir. Yardımınıza ihtiyaç duyabilirler.

Aile içinde, akrabalar içinde bir araya gelişleriniz türlü vesileler ile. Akrabalarınızla birlikte yapacağınız şeyler olabilir.

Evinizde yenilemek istediğiniz şeyler için bol bol ürün araştırmaları yapacağınız bir zaman.

Tadilatlarınız olacaksa, yakın çevrenizden birileri aracılığıyla tanışacağınız, çalışacağınız ustalar olabilir. Ahbaplarınız yardımcı olabilirler size.

23 Temmuz günü 04:51’de aslan burcuna geçiyor Güneş. 4.evinize geliyor.

Evinizle, yuvanızla, ailenizle ilgili konularınız olabilir bu süreçte.

Aslan burcu bebekleri, çocukları, gençleri simgelediğinden, özellikle aile içinde çocuklarınızla ilgili konular olabilir.

Çocukları evlilik hazırlığında olanlar için evi hazırlama, eşya yerleştirme gibi hareketlilikler olabilir.

Yaşam alanınızı güzelleştirmek ve yenilemek isteyeceğiniz bir zaman.

Yeni bir eve, yeni bir düzene de geçebilirsiniz. Taşınmak isteyenler bu transit döneminde taşınabilirler.


Boğa Burcu Temmuz 2023


MERKÜR

Merkür 11 Temmuz’a kadar yengeç transitinde. 3.evinizde.

Akrabalarla haberleşmeler var. 3.ev kardeşleri, akrabaları, yengeç burcu ise aile köklerimizi temsil eder.

Yakın çevre/akrabalar içinde birbirinize duyuracağınız şeyler olabilir. Toplanmalar, bir araya gelişler olabilir.

Alışverişleri, özellikle online alışverişleri artırıyor Merkür’ün 3.ev transitleri. Yengeç transiti olduğu için özellikle eviniz için yapacağınız alışverişler olabilir.

Merkür 11 Temmuz Salı günü 07:11’de aslan burcuna geçiyor. 4.evinize geliyor.

Ev içinde düzenlemek, güzelleştirmek, yeniden dekore etmek istediğiniz alanlar olabilir. Eviniz için yeni şeyler yapabilirsiniz. Yeni eşyalar alabilirsiniz. 4.ev yaşam alanımızı simgeler. Aslan burcu ise güzelliktir, şıklıktır. Hatta ihtişamdır 🙂 Gösterişli şeyler, lüks tüketimler aslan burcunun konusudur.

Aynı zamanda çocuklar, aslan burcu temasıdır. Aile içinde onlarla ilgili konularınız artabilir. Çocuklarınızla ilgili yeni meşguliyetleriniz olabilir. Onlar için düşündüğünüz, araştırmasını yaptığınız şeyleri satın alabilirsiniz. Onlar için planladığınız şeyleri yapabilirsiniz.

29 Temmuz’da (00:32) aslan transitini de tamamlayarak başak burcuna geçiyor Merkür. Burası sizin 5.eviniz.

Çocukları simgeler bu ev.

Peki başak burcu neleri anlatıyor ? Yapılacak işleri, görevlerimizi, sorumluluklarımızı, yapılması gereken işleri, işlemleri.

Çocuklarınız için yapacağınız şeyler olabilir bu dönemde.  Özellikle eğitim konuları, okul kayıtları, okul hazırlıkları gibi. Çünkü zaten Merkür eğitimi temsil ediyor.

Kendi ilgi alanlarınızda da eğitim almaya başlayabileceğiniz bir zaman. Bir eğitime, bir kursa katılmasanız bile kendiniz araştırarak, internetten, dijital içeriklerden yararlanarak öğreneceğiniz şeyler olabilir.

Hobilerinizde teknik olarak ilerlemek istiyorsanız, kendinizi geliştirmek istiyorsanız bu vakitte hareketlenmeleriniz olabilir. Bir süredir aklınızda olan şeyleri yapabilirsiniz. Keyifle öğreneceğiniz şeyler olabilir.


Boğa Burcu Temmuz 2023


VENÜS

Venüs ay boyunca aslan burcunda olacak. Ama Venüs ile ilgili bir gündem başlığımız var. Bu ay retroya başlayacak Venüs. Bir Venüs retrosu geliyor.

Venüs retrolarını ortalama olarak 2 yılda 1 kez deneyimleriz. Şimdi yine vakti geldi.

Bu ay 23 Temmuz’da başlayacak, 4 Eylül’de sonlanacak Venüs retrosu.

23 Temmuz’a kadar 4.evinizde, ileri hareketinde.

4.ev evimizi, eşyalarımızı, ev düzenimizi simgeleyen ev.

Aslan burcu ise gösterişli, ihtişamlı şeylerle ilgili.

Dekorasyonunuzda yenileyeceğiniz şeyler olabilir Venüs ile. Evinizi güzelleştirmek isteyeceğiniz bir zaman.

Aslan burcu çocukları temsil eder. Evinizde çocuklarınız için yapacağınız düzenlemeler de olabilir. Onların güvenliği, konforu, rahatlığı, keyfi için yapacağınız şeyler olabilir. Keyif alacakları şeyler satın alıp kurabilirsiniz evinize. Bahçenize bir salıncak, bir kaydırak, bir oyun kulübesi kurmak gibi mesela 🙂 Ev içinde yeni alanlar oluşturmak gibi. Oyunlu, eğlenceli, yeni şeyler yapıyorsunuz sanırım onlar için.

23 Temmuz’da retro başlıyor. Bu kez bir retro etkisi alıyorsunuz 4.ev üzerinden.

Emlak, konut, yer değiştirme, ev kiralama, arsa alım satım konuları bu evle ilgili. Bu yönde planlarınız varsa, beklemenizi öneririm. Retroda verdiğiniz kararlar ve gerçekleştirdiğiniz şeyler, memnuniyet getirmeyebilir çünkü. Bu süreci araştırma yapmak, alternatifleri değerlendirmek için kullanmanız ve beklemeniz faydanıza olabilir.

Taşınmak isterseniz ani karar almayın derim.

Aile bireylerinizle zaman zaman tartışmalar, anlaşmazlıklar da yaşanabilir Venüs burada retro iken.

Aslan burcu konuları büyütmeye, durumları dramatize etmeye eğilimlidir. Doğasında vardır bu. Yaşadığınız sorunları büyütmemeniz, birçok insanın benzer şeyler yaşadığının farkında olmanız, büyük yanlışlar ve kötü niyet yoksa ailenize karşı daha hoşgörülü olmanız güzel olur, değil mi  sevgili okuyucularım ?

Kıymetini bilelim ailelerimizin, annemizin, babamızın. Sorunları büyütmeyelim. Bir şeyler daha iyi olabilecekse, daha iyisini biliyorsak, değiştirmek istiyorsak güzelce söyleyelim, sevgi diliyle söyleyelim söyleyeceklerimizi.


Boğa Burcu Temmuz 2023


MARS

Mars 10 Temmuz’a kadar aslan transitine devam ediyor. 4.evinizde.

Eviniz için yapmak istediğiniz şeyler varsa, Mars aslan burcunda iken gerçekleştirebilirsiniz bunları. Bu bir eşya almak olabilir, evinizin düzeni için yeni bir şey yapmak olabilir, bir apartman dairesinde iseniz apartmanla ilgili konular olabilir. Planlanan şeyler için harekete geçme zamanı.

Aile içinde agresyonlu durumlar da olabilir zaman zaman. Birbirinize karşı kırıcı olmamanız, çözümü olan konular için sağlıklı bir iletişim dili seçmeniz, uzlaşamayacağınız noktalarda konuların üzerine gitmemeniz, bazı şeyleri olduğu haliyle kabul etmeniz, daha iyi hissetmenizi sağlayabilir.

Aslan burcunun gölgesinde kibir vardır. Kibre düşmek sorun yaratabilir, sorunları büyütebilir. Böyle şeyler yapmamaya çalışın.

10 Temmuz Pazartesi günü yeni transitine başlıyor Mars. Başak burcunda ilerlemeye başlıyor. 5.evinize geliyor.

Sanat, spor, yeteneklerimiz, ilgi alanlarımız, yaratıcı işler, hobiler var bu evin konuları arasında.

Mars’ın başlangıç enerjisi ile neler olabilir ?

Sanatın bir dalı eklenebilir yaşamınıza. Sanatla bağınız varsa alanınızda ilerlemenizi sağlayacak yeni şeyler yapmaya başlayabilirsiniz.

Spora başlayabilirsiniz. Grup çalışmalarına, takım çalışmalarına katılabilirsiniz.

Etkinliklere, aktivitelere, takım çalışmalarına katılabilirsiniz.

Çocuklar da 5.evin temaları arasında. Başak burcu ise günlük düzen demektir. Günlük akışlarına yeni şeyler eklenebilir. Eğitimlere, kurslara başlayabilirler. Düzenli olarak yapacakları bir şeyler bu ay başlayabilir.


Boğa Burcu Temmuz 2023


KUZEY GÜNEY AY DÜĞÜMLERİ

Ocak 2022’den bu yana boğa akrep hattında olan kuzey güney Ay düğümleri için değişim zamanındayız.

17 Temmuz günü aks değiştiriyorlar.

Kuzey Ay düğümünün boğada/1.evinizde, güney Ay düğümünün akrepte/7.evinizde olduğu bir dönemi tamamlamak üzeresiniz. Artık sonuna geliyoruz sürecin.

Bu süreçte nasıl konularınız olmuş olabilir ? Bu dönem size neler katmış, neler öğretmiş olabilir ?

Hayatınızın hangi alanlarında ‘ben’ halini korumalısınız, kişisel sınırlarınızı korumalısınız ? Hangi alanlarında ‘biz’ olarak ilerlemek daha iyi olabilir ?

‘Biz’ halinin içinde benlik alanınızı nasıl koruyabilirsiniz ? Ne kadar ben, ne kadar biz olursanız, bir denge oluşabilir ? İşte bu konular üzerinden olgunlaştığınız bir dönem olmuş olabilir bu.

Hayatın içinde kimseye tutunmadan, sadece kendi gücümüze güvenerek yapmamız gerekenler var. Bununla birlikte bazen de destek alma, yardım alma, iş birliği yapma, yolumuza eşlik edecek kişilerle bir araya gelme imkanlarımız da var. Her şeyi de tek başımıza yapmak zorunda değiliz.

Gereken noktalarda kişisel sorumluluklarınızı alarak varlığınızı ortaya koymak, benliğinizi ve kişisel gücünüzü oluşturmak, bir yandan ilişkiler içinde olmanın, tek olmamanın güzel taraflarını yaşamak, iş birlikleri ile ilerlemek, eşlik etmek, destek almak, birbirinize yol arkadaşı olmak, ‘yol arkadaşı olmayı öğrenmek’ gibi konuları vardı bu dönemin sizin için.

Artık kuzey Ay düğümü koç burcunda/12.evinizde, güney Ay düğümü terazi burcunda, 6.evinizde olacak. 17 Temmuz itibariyle bu değişim gerçekleşiyor.

Ay düğümleri dönemleri 18 aylık süreçlerdir. Yeni bir 18 aylık dönem başlamış oluyor bu değişim ile.

Sizin için ne ifade ediyor bu yeni dönem ? Neler olabilir ?

Bu döngü içinde 12.ev konuları ile daha fazla meşgul olacağınızı, buralarda gündemlerinizin, çabalarınızın olacağını düşünebiliriz.

Şifayı, iyileşmeyi, bedensel bir konuyu iyileştirmeyi, bir tedaviyi, ruhsal bir konuyu çözmeyi, bir terapiyi, şifalanmaya vesile olacak kişi, ortam ve araçları, yolları, yöntemleri anlatır bu ev.

Biraz da içe dönüşü, ruhsal anlamda bir inzivayı, içeriyi güçlendirmeyi, kendinizle kalma isteğini anlatır.

Ama bütünüyle bir inziva süreci olarak düşünmeyin bunu. Hayatınızın bazı alanlarında çalışacaktır.

Jüpiter’in boğa transiti-1.ev geçişi ile önemli başlangıçlar, yenilikler yaşamanız çok olası. Çok aktif bir yıl geçirebilirsiniz.

Ama kendi içinizde, kendi duygu dünyanızda bir inziva, bir geri çekilme ya da belki bazı sosyal ortamlardan geri çekilme, bazı hobilere ara verme, biraz sakinleşme, biraz durulma zamanı olabilir bu.

Enerjinizi bazı noktalardan çekip o noktalarda hareketsizleşip başka yerlere akıtabilirsiniz o enerjiyi.

Spiritüel alanlarda yeni başlangıçlarınız da olabilir. Bir yoga eğitimine katılabilirsiniz. Evde kendiniz yoga yapabilirsiniz. Spiritüel bir altyapınız varsa yeni çok şey öğrenebileceğiniz, o zemin üzerine çok kat çıkabileceğiniz, ruhsal yanı güçlü bir dönem.


Boğa Burcu Temmuz 2023


Temmuz 2023 Ay Döngüleri :

3 Temmuz : Oğlak Burcunda Dolunay :  Ay 11° Oğlak, Güneş 11° Yengeç

9.evinizde bir dolunay. Merkür ile karşıtlığı var bu dolunayın. Dolunay aksının içinde Merkür var. Bir karar, bir fikir, bir proje, bir duyuru olası. Bildirimler, haberler alabileceğiniz bir zaman.

Yüksek öğrenim hayatınızda, akademik çalışmalarınızda bir konunun sonuna geldiğiniz bir zaman olabilir bu. Bir şeyi tamamlayıp bitirebilir, teslim edebilirsiniz.

Bir evrak konusu tamamlanabilir. Bir teslim, bir raporlama yapılabilir. Bir onay alınabilir.

Hocalarınızla ilgili konular gündeme gelebilir. Onlarla olan iletişimler artabilir.

Başka şehirlerle, başka ülkelerle, uzaklarla ilgili konular, seyahatler, yer değişiklikleri de 9.evin konusu. Bu tür bir gündeminiz olabilir. Yakınlarınız yanınıza gelebilirler. Siz bir yer değişikliği yapabilirsiniz.

Siz ya da bir yakınınız, yurt dışına çıkma hazırlığında iseniz, resmi süreçlerinizi gerçekleştiriyorsanız, evrak işleriniz varsa, süreciniz sonlanabilir. Yapmanız gerekenleri tamamlayabilirsiniz. Vize bekliyorsanız, vizenizi alabilirsiniz.

Bir resmi işlem gerçekleşebilir.

17 Temmuz : Yengeç Burcunda Yeniay : Ay 24° Yengeç, Güneş 24° Yengeç

3.evinizde doğacak bir yeniay.

Uranüs ve Neptün’den iyi açıları var. Pluto’nun karşısında doğuyor. Pluto ile karşıt açıda.

Bir şeyin düzenini değiştirmek, yenilemek gibi bir şey var burada. Uzun süredir aynı hal içinde devam etmiş şeyler değişebilir.

İçerik ürettiğiniz, bilgilerinizi paylaştığınız işleriniz varsa buralarda yeni kararlarınız, düzenlemeleriniz olabilir. Yeni şeyler yapmak istiyorsunuz belki bir süredir. Aksiyon alın.

Evinizden yapacağınız bir iş de başlayabilir. Böyle bir işiniz varsa konuyla ilgili, çalışma şeklinizle ilgili, üretimlerinizle ilgili yeni kararlar alabilirsiniz.

Kardeşlerinizle, akrabalarınızla, yakın çevrenizle ilgili konularda yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bu kişiler 3.evin temsil ettiği kişiler arasında.

Kardeşlerinizin yeni başlangıçları olabilir.

Yengeç burcu ev demektir. Kardeşleriniz taşınabilirler. Yeni bir ev düzenine geçebilirler.

Yakın çevrenizde yeni başlayan şeyler olabilir. Yeni komşularınız olabilir.

Evinize yakın noktada bir yere gitmeye başlayabilirsiniz. Şehir içinde daha hareketli olabileceğiniz bir zamandasınız. Gidiş gelişler olabilir.


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak

Sağlıklı, huzurlu, keyifli bir ay diliyorum. Yazın güzelliklerini doya doya yaşadığımız, mevsimin tadını çıkardığımız bir Temmuz olsun !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!