Aslan Burcu Haziran 2023

Aslan Burcu Haziran 2023

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Haziran ayını anlatmaya geldim. 2023’ü yarıladık artık. Yılın ortasına vardık.

Bakalım yaza nasıl bir giriş yapıyorsunuz ?

Yükseleniniz aslan ise bu öngörülerden yararlanabilirsiniz. Yükselenimiz 1.evimizdir. Ev hesabının başlangıç noktasıdır. Burcunuzu değil, yükseleninizi takip ederek aldığınız güncel etkileri görebilirsiniz.

Öncelikle her zaman yaptığım gibi ayın gündemini bırakayım buraya ↓ Aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz ↓

Haziran 2023 Astroloji Gündemi


GÜNEŞ

Güneş 21 Haziran’a kadar ikizler burcunda. 11.evinizde.

Sosyal çevreniz, iletişimlerimiz, arkadaşlık ilişkileriniz, iş bağlantılarınız, yakın çevre dialoglarınız bu evin konusu. Bu alan hareketleniyor. Konuşmalar, haberleşmeler, birlikte organize edilecek şeyler, toplantılar, sosyal hayatınızda buluşmalar, sohbetler artacaktır.

İşinizde müşteri ağınızı büyütecek yeni şeyler de yapabilirsiniz. Hitap ettiğimiz insanları anlatır bu ev. Yeni bağlantılar doğabilir. Yeni projeler üretebilirsiniz. Büyüyebilirsiniz.

Ekip çalışmaları konusunda verimli bir dönem olabilir ayrıca. 11.ev takım olmak demektir. Takım ruhunu simgeler.

Paylaşımlarınız, birbirinize destekleriniz olabilir. Birbirinizin yerine yapacağınız şeyler, karşılıklı yardımlaşmalar olabilir.

İşinizde içinde bulunduğunuz departmanı ilgilendiren yeni düzenlemeler de olabilir. İş birimleri, görev alanları güncellenebilir. Ekip içindeki görev dağılımı yeniden planlanabilir. Dolayısıyla yeni görevler de düşebilir payınıza, bazı sorumluluk alanlarınızı başkalarına da devredebilirsiniz.

21 Haziran’da yengeç burcuna geçiyor Güneş. 12.evinize geliyor.

Bu kez daha çok kendinizle olacağınız, belki günlük işlerin azalacağı, belki iletişimlerin, şehrin içindeki gidiş gelişlerinizin azalacağı bir zaman. Temposu göreceli olarak daha aşağıda olan bir zaman.

Doktora gitmeyi ertelediğiniz sağlık sorunlarınız varsa, bu ay onlarla ilgili gerekenleri yapmak isteyebilirsiniz.

Ufak tefek ateşlenmeler, üşütmeler, halsizlikler de olabilir. Sağlık ve şifa alanıdır burası.

Aile içinde doktor, muayene, tahlil konuları olabilir. Çünkü yengeç burcu, aileyi simgeler. Ev ve aile yengecin iki temel temasıdır.

Ruhsal konular bu evin konusu ayrıca. Duygularımız, psikolojimiz 12.evle ilgili.

Ruhunuzda bir terapi etkisi yaratacak yeni şeylere başlayabilirsiniz. Size iyi gelecek, içinizi, ruhunuzu arındıracak, güzel şeylere adım atabilirsiniz. Ruhsal anlamda bir dinlenme, bir güç toplama zamanı.


Aslan Burcu Haziran 2023


MERKÜR

Merkür 11 Haziran’a kadar boğa burcunda. 10.evinizde.

İşiniz ve geliriniz konusunda daha fazla düşünebileceğiniz bir dönem. Çünkü Merkür nerede ise mental enerjimiz oradadır. 10.ev işi, boğa burcu ise parayı simgeler.

Geliriniz, geliş akış noktalarınız, bütçeniz, yaşam koşullarınız daha çok odağınıza yerleşiyor.

Maddi olanaklarınız nasıl bir yaşam sürmenize neden oluyor ? Daha iyi koşullarda olmak için neler yapabilirsiniz ? Ek gelir kaynakları yaratmak için nelere sahipsiniz ? Kazanca dönüşebilecek nasıl donanımlarınız var ? İşte buralara odaklanabileceğiniz, yeni iş planlarının doğabileceği bir dönem.

Yeni iş fikirleri, yeni projeler, yeni bir gelir kapısı olasılıklar arasında.

Ayrıca bir şeyleri yasal zemine oturtmayı temsil eder 10.ev. Kazancınızda vergi konusu, yapmanız gereken resmi şeyler, yasal sorumluluklar yine bu dönemde konunuz olabilir. Bu konularda meşguliyetler var.

11 Haziran’da ikizler burcuna geçiyor Merkür. 11.evinize geliyor.

Sosyal yaşamınızda daha çok dialog kuracağınız bir zaman başlıyor.

Yeni arkadaşlar edinebilirsiniz. Yeni ortamlara girebilirsiniz.

11.ev kurslarla, grup çalışmalarıyla da ilgilidir. Yeni eğitimlere katılmak için güzel bir zaman.

27 Haziran’da yeni bir transiti daha başlıyor Merkür’ün. Yengeç burcuna geçiyor. 12.evinize geliyor.

Bu ev kendimizle ilişkimizi, hayatla ilişkimizi, maneviyatımızı, sezgiselliğimizi, ruhsal derinliğimizi simgeliyor. Ruhsal konular, spiritüel öğretiler, spiritüel alanlar, bu evin konusu.

Merkür ise bilgiyi, yeni şeyler öğrenmeyi sembolize eden bir gezegen.

Bu Merkür döneminde yeni spiritüel bilgiler edinebilirsiniz. Bu öğrendiğiniz şeyler hayatınızda değişim yaratabilir. Çünkü bu şeyler zorlandığınız konularda bir farkındalık kazandırabilir size. Yaşamınızda neyin neden olduğunu, neyin neye hizmet ettiğini çok daha net görebilirsiniz. Anlamlandırabilirsiniz bir şeyleri. İç huzurunuzu yukarı taşıyacak şeyler olabilir.

Ayrıca 12.ev sağlıkla ilgili. Yengeç burcu ise aileyi temsil ediyor. Anne babayı temsil ediyor.

Aile içinde bir sağlık konusu varsa muayene, tahlil konuları olabilir anne babanızın. Büyük şeyler kastetmiyorum, kendinizi korkutmayın. Doktor kontrolleri olabilir. Hastane işleri olabilir. Şifanın evidir 12.ev. İhtiyaç duydukları noktalarda doktora görünebilirler.


Aslan Burcu Haziran 2023


VENÜS

Venüs 5 Haziran’a kadar yengeç burcunda. 12.evinizde.

İçinizde, duygu dünyanızda, hayatla olan ilişkinizde bir dönüşüm görüyorum buraya bakınca. Ruhsal anlamda bir şeyleri iyileştirecek, güzel şeyler olacaktır.

Bir dönüşüm ve ferahlama işareti.

Yengeç transiti olduğu için bilhassa ailevi konular üzerinden çalışabilir. Geçmişe, çocukluğunuza dair konularda bir şifalanma hali var. İçeride bir temizlik var. Duygularınızdan arınıyorsunuz. Duygusal ihtiyaçlarınızı ve sebeplerini fark ediyorsunuz. Yaşamınızda kendini tekrar eden döngülerin kök nedenlerini fark ediyorsunuz. Değişim fark etmekle başlar. Şifanın kapısı bu farkındalıkla açılıyor sizin için de.

Ailenizle, aile köklerinizle ilgili kabule geçmekte zorlandığınız noktalarda, geçmişi geçmişte bırakmanızı, alacağınız dersi almış olarak, öğrenmeniz gereken şeyi öğrenmiş olarak önünüze bakmanızı kolaylaştıracak bir şeyler geliyor sanırım. Hayatın matematiğine dair idrakınız büyüyor.

5 Haziran’da aslan burcuna geçiyor Venüs. 1.evinize geliyor.

Toprak elementinizin güçlenebileceği, bunu sağlayacak şeyler yapacağınız bir dönem. Özgüven, öz değer konuları, kendine olan inancınız, kendinizle ilişkiniz, hayata güven duygunuz, aidiyet duygunuz, kabul ve uyum duygunuz, yaşamın dinamiklerine dair farkındalığınız, iç huzurunuz, duygusal dengeniz..Buralarda bir değişim var. Toprağın gücü, sabitliği, düzeni, huzuru var burada.

Sadece ruhsal konular değil, dış görünüşünüzde de değişim yaratmak isteyebilirsiniz. Cildinize daha iyi bakmak, saçlarınıza daha iyi bakmak, dağıldığınızı ve fazla kendi haline bıraktığınızı düşündüğünüz konularda daha özenli, daha derli toplu olmak isteyebilirsiniz. Bir toparlanma var.

Aslan demek keyif demektir. Eğlence demektir. Sanatsal gösteriler, sahne performansları, etkinlikler, kutlamalar aslan temasıdır. Bir eğlenceye, bir gösteriye katılabilirsiniz. Yakın çevre içinde bir kutlamanız olabilir. Keyifli bir aslan zamanı 🙂


Aslan Burcu Haziran 2023


MARS

Mars ay boyunca aslan transitine devam ediyor. 1.evinizde.

Mars ile hayatınızda bir canlanma, bir yenilenme, bir hareketlenme hali var.

Mars’ın aslan transiti sizin için yeni başlangıçların zamanı olacaktır. Bu başlangıçlar özellikle şimdiye dek beklemeyi tercih ettiğiniz ya da beklemenizi gerektirmiş konularda olacaktır. Şu ana kadar özgüven, motivasyon, cesaret, yetkinlik, koşulların uygunluğu, vb sebeplerle hazır hissetmediğiniz ama aslında yapmak istediğiniz, görünür kılmak, parlatmak istediğiniz şeyler varsa, işte Mars 1.evinizde iken ihtiyaç duyduğunuz iştahı, coşkuyu, girişim cesaretini verecektir size.

Hareket, girişim, atılım, yenilik, cesaret, değişim. Transitin sizin için özeti bu.

Sağlığınıza daha fazla özeneceğiniz bir dönem de olabilir. Bağışıklıktır Mars. Kas gücüdür. Enerjidir. Bedenin kuvvetidir. Burada bir güçlenme var.

Sporla ilgili planlarınız varsa, Mars’ın enerjisini bu anlamda da mutlaka kullanın.


Aslan Burcu Haziran 2023


Haziran 2023 Ay Döngüleri :

4 Haziran : Yay Burcunda Dolunay :  Ay 13° Yay, Güneş 13° İkizler

5.evinizde bir dolunay.

Yay burcu seyahatlerle ilgilidir. 5.ev ise çocukları temsil ediyor. Yetişkin yaşta çocuklarınız varsa, seyahatleri olabilir.

Üniversite, akademi, eğitim demektir aynı zamanda yay. Dolunay ise tamamlanma. Okul dönemini tamamlayıp yanınıza gelebilirler.

Sizin de güzel bir yolculuğunuz, bir geziniz olabilir. Aslan hobilerimizi temsil ediyor, yay burcu ise eğitimleri. Bir hobiniz için eğitim almaya karar verebilirsiniz. Kendi kendinize de bir öğrenme süreci başlatabilir, sistemli şekilde ilerlemek isteyebilirsiniz.

Kendinize çok şey katabileceğiniz, hayatla ilişkinizi değiştirecek, çünkü farkındalığınızı büyütecek yeni bir alana giriyor olabilirsiniz. Bir meşguliyet, bir ilgi alanı, bir hobi olarak başlayacağınız bir şey bundan sonrasına şekil verebilir. Özellikle ilimler olabilir örneğin. Yay burcunun konusudur ilimler.

Bugünlerde hayatın içinde bir şeyleri daha doğru yerlere oturtuyorsunuz belki. Kendi içinizde bir uyanış yaşıyorsunuz. İyiyi, doğruyu, olması gerekeni daha iyi ayırt ediyorsunuz. Bir farkındalık, bir büyüme hali var.

Yay dolunayı olduğu için yeni keşifler, yeni ufuklar var.

18 Haziran : İkizler Burcunda Yeniay : Ay 26° İkizler, Güneş 26° İkizler

11.evinizde bir yeniay. Bu evin konularında yeni kararlarınız var. Değişimlere gidiyorsunuz.

Bu yeni kararlar, muhtemelen memnun olmadığınız durumlar sebebiyle çıkacaktır ortaya. Neptün’ün yeniaya kare açısı var.

Topraklanmış, bağ kurmuş, köklenmiş hissedememek gibi bir hali anlatıyor bu Neptün’ün açısı.

11.ev ise sosyal çevremiz. Dostlarımız. Ahbaplarımız. Sosyal ortamlarımız.

Bir yeri, bir ortamı çıkarabilirsiniz hayatınızdan. Bazı iletişimleri sonlandırmayı seçebilirsiniz.

Özellikle kursları, eğitim ortamlarını, grup çalışmalarını temsil eder 11.ev. Böyle bir ortamdan tanıdığınız kişilerle dialogunuzu bitirebilirsiniz.

Başlayacağınız bir eğitim, bir kurs, bir etkinlik ortamında sizden farklı, belki kendinizi yakın hissedemeyeceğiniz insanlar olabilir. Belki arkadaşlık kuramayabilirsiniz.  O yüzden beklentiye girmemenizi önereceğim. Eğitim için ordaysanız, ne öğrendiğinize bakın. Spor için oradaysanız sporunuza odaklanın. Kendi amacınızla meşgul olun. Yalnız hissetmenize gerek yok. Yetişkin insanlarız. Kendi işimize bakalım biz.

Bu yeniayda konunuz sosyal hayat, sosyal çevreler. Bu konularda dönüşüyor, gelişiyorsunuz.


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak

Huzurlu, keyifli, bereketli bir ay diliyorum.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!