Oğlak Burcu Şubat 2024

Oğlak Burcu Şubat 2024

Oğlak Burcu Şubat 2024

Merhabalar hepinize !

Birlikte yılın ikinci ayına bakalım sevgili okuyucularım.

Her zaman ilk iş şunu söylüyorum : Öngörüler yükselene göre yapılabiliyor. Teknik olarak bu böyle. Evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor. Dolayısıyla bu öngörüler yükseleni oğlak olanlar için tutarlı olacaktır.

Altını çizeyim yine. Bilmeyenlere söylemiş, bilenlere hatırlatmış olayım 🙂


GÜNEŞ

Güneş 19 Şubat’a kadar kova burcunda olacak. Burası 2.eviniz.

Parayı, parasal konuları simgeleyen ev burası. Maddi kaynaklarımız, kazançlarımız, harcamalarımız, gelir kaynaklarımız, maddi konforumuz ve güvencemiz bu evin konusu.

Güneş transitlerinde ne oluyor ? İlgili evin konularda yeni şeyler oluyor.

Yeni girişimlerimiz oluyor. Ayrıca kadersel olarak karşımıza güzel fırsatlar da çıkabiliyor.

İşinizi büyütmek için yapmak istediğiniz, planladığınız şeyler varsa, bunları hayata geçirmek için uygun bir zaman sizin için. Rüzgar istediğiniz yönden esebilir. Motivasyonunuzu yükseltecek şeyler olabilir.

Hevesleriniz, niyetleriniz için güzel şeyler yapabilirsiniz. Geliriniz büyüyebilir.

Güzel fikirlerle donanımlarınızı, becerilerinizi kazanca dönüştürebilirsiniz. Bir gelir kaynağı doğabilir.

Kendiniz için, keyfiniz için, konforunuz için satın alacağınız şeyler olabilir. Bütçe gerektiren bir konu, istediğiniz yönde gerçekleşebilir.

19 Şubat günü 07:14’te balık burcuna geçiyor Güneş. 3.evinize geliyor.

İletişimlerin, dialogların, haberleşmelerin artacağı bir zaman.

Kardeşlerinizle, yakın akrabalarınızla belki daha fazla dialog kurabileceğiniz, onlardan yeni haberler alabileceğiniz bir zaman. 3.ev bu kişileri simgeler. Ayrıca yakın çevre demektir.

Kardeşleriniz yeni şeylere başlayabilirler. Balık burcu sağlık sorunları ile ilgilidir. Güneş ise güçlenmek demektir. Kardeşlerinizin sağlık sorunları varsa (büyük şeyler kastetmiyorum, herkesin irikli ufaklı sağlık sorunları olabilir), doktora göründükleri bir gündemleri varsa, bu sorunu aşabilirler. Bir durumu çözebilirler.

Yakın akrabalarınız içinde ziyaretine gideceğiniz kişiler olabilir.


Oğlak Burcu Şubat 2024


MERKÜR

Merkür 5 Şubat’a kadar oğlak burcunda. 1.evinizde.

Resmi bildirimler gelebilir bu süreçte. Elinize resmi evraklar geçebilir. Yasal süreçleriniz varsa, hızlanabilir. Beklediğiniz neticeler gelebilir.

İşinizde duyuracağınız, tanıtacağınız şeyler olabilir. Görüşmeleriniz, toplantılarınız artabilir. Haberleşmeleriniz artabilir.

Günlük akışınızı da hareketlendirdi burada Merkür. Yapılacak işler, gidilecek yerler, iletişimler, dialoglar bu transit sürecinde artmış olabilir hayatınızda. Artık Merkür buradan çıkıyor.

5 Şubat günü kova burcuna geçiyor Merkür. Bu transit 23 Şubat’ta tamamlanacak. 23 Şubat’a kadar 2.evinizde olacak.

Bu ev parayı, para kazanmayı, kişisel kazançlarımızı simgeler. Kova burcu ise interneti, teknolojiyi, dijital platformları. İnternet üzerinden yaptığınız bir işiniz varsa, bereketli bir zaman diyebilirim.

Hayatınızda böyle bir şey yeni başlıyorsa, yolun başında iseniz, işin resmi gereklilikleri ne ? İşleyişte neyin nasıl olması gerekiyor, bunlarla da ilgilenmeniz gereken bir zaman.

Kova burcu teknoloji ile, elektronik aletlerle ilgili. 2.ev ise harcamalarımızı da kapsıyor. Bir elektronik alışverişiniz olabilir. Dijital bir aplikasyona, bir platforma üyelik oluşturabilirsiniz. Teknolojik bir harcamanız olabilir.

Merkür 23 Şubat’ta balık burcuna geçiyor. 3.evinize geliyor.

Şehrin içinde gitmek istediğiniz semtler varsa, zaman geçirmek, keşfetmek, kendinizle kalmak istediğiniz yerler varsa bunları yapabilirsiniz. Yakın yerleri, gezileri anlatır 3.ev. Balık burcu ise kişisel zamanla, kendimize ayırdığımız zamanla ilgili.

Kardeşler, akrabalar da bu evin konusudur. Onlarla haberleşmeleriniz artabilir.

Bu bir balık transiti. Balık burcu spiritüel konuları temsil ediyor. 3.ev ise araştırmak, okumak, öğrenmek demek. Bilginin evi burası. Spiritüel alanlarda ufkunuzu büyütecek, farkındalığınızı artıracak yeni şeyler öğrenebileceğiniz, bu yönde kitap alışverişleri yapabileceğiniz, websiteler, video kanalları keşfedebileceğiniz bir zamandasınız.


Oğlak Burcu Şubat 2024


VENÜS

16 Şubat’a kadar oğlakta olacak. Yani 1.evinizde.

Yaşam düzeniniz içinde (iş, ev düzeni, günlük akışlar, günlük düzen, spor, beslenme, rutinler, alışkanlıklar) güzel değişimler yapabilirsiniz bu transitte.

Günlerinizi, yaşam bileşenlerinizi daha faydalı, daha verimli bir forma dönüştürmek için yapacağınız şeyler olabilir.

Beslenme düzeninizde değişimlere gidebilirsiniz. Spora başlayabilirsiniz. Günlük veriminizi artıracak şeyler yapabilirsiniz.

İşinizde yeni üretimleriniz olabilir. Bunların karşılığı muhtemelen bir sonraki transitte, Venüs 2.evinizdeyken gelir. Bu transitte de gelir ama 2.ev sürecinde daha güçlü şekilde gelebilir.

16 Şubat 19:06 itibariyle yeni transitine başlıyor, kova burcuna geçiyor Venüs. 2.evinize geliyor.

Bu ev para evi. Maddesel konular bu evin konusu.

Gelirimiz, harcamalarımız, bütçemiz, maddi anlamda yaşam standardımız, birikimlerimiz, yatırımlarımız bu evle ilgili.

Venüs ile neler olabilir ? Venüs’ün geçtiği yerde güzel şeyler oluyor. Çünkü iyicil bir gezegen. Şansı, güzelliği, mutluluğu, keyfi, konforu anlatıyor Venüs.

Gelirinizi büyütebileceğiniz fırsatlar yakalayabilirsiniz. Yapacağınız şeyler, yeni bir yaşam standardına yükselmek için iyi bir başlangıç olabilir.

Güzel alışverişleriniz de olabilir. Enerjinizi, modunuzu yenilemek için alacağınız şeyler olabilir.

Kova burcu teknolojiyi, interneti, dijital platformları simgeliyor. Dijital aplikasyonlar da satın alabilirsiniz. Üyelikler satın alabilirsiniz.

Yine kova geçişi olması sebebiyle, online alışverişleriniz artabilir.


Oğlak Burcu Şubat 2024


MARS

13 Şubat’a kadar oğlak transitinde. 1.evinizde.

Bir yenilik enerjisi çalışıyor burada. Yeni hedefler, yeni planlar, adımlar, atılımlar, başlangıçlar, girişimler. Tam böyle bir enerji.

Planlarınızı, hedeflerinizi hayata geçirmek için iyi bir zaman. Oğlak transiti olduğu için özellikle iş konusunda çalışır bu transit.

Resmi/yasal konular da getirebilir Mars oğlakta. Bunlar da oğlağın konusu. Devlet birimlerine başvurularınız, resmi işleriniz varsa, hukuki konularınız varsa Mars ile konular ilerleyebilir, tamamlanabilir. Biraz uğraştırıcı, yorucu bir dönem olabilir ama tabii. Mars demek efor demektir, çaba demektir.

Mars 13 Şubat günü 09:05’te kova burcuna geçiyor, 2.evinize geliyor.

Bu kez parasal konularda bir hareket enerjisi var. Güzel başlangıçlar var.

Kovanın yaratıcılığı ile yeni projeler üretebileceğiniz, daha fazla insana ulaşabileceğiniz, daha çok kazanabileceğiniz bir zaman başlıyor. Kova burcu kalabalıkları simgeler.

Şu ana kadar izlediğiniz stratejileri değiştirebilirsiniz. Kova burcunu Uranüs yönetir sevgili okuyucularım. Uranüs ise değişim demektir.

İşinizde yeniliklere gidebileceğiniz, yeni stratejilerle ilerlemek, denemediğiniz şeyleri denemek isteyebileceğiniz bir zaman bu. Güzel şeyler üretebilir, maddi manevi karşılıklarını alabilirsiniz.

Para evinden geçen Mars ile harcamaların da büyüdüğünü görüyoruz çoğunlukla. Gelen paraları iyi kullanmak, kenara da bir şeyler koymak iyi olur tabii 🙂


Oğlak Burcu Şubat 2024


Şubat 2024 Ay Döngüleri :

10 Şubat : Kova Burcunda Yeniay : Ay 20° Kova, Güneş 20° Kova

2.evinizde doğacak bu yeniay. Uranüs’ün kare açısıyla gerçekleşiyor. Kare açı, uyumlu bir açı kalıbı değil. Değişime çağırıyor Uranüs bizi. Değişim bitişlerle gelebilir. Ders olacak deneyimlerle gelebilir.

Bazı şeyleri mecburi gerekliliklerle değiştirebilirsiniz.

Bir para çıkışı olabilir.

Bir alışveriş konusu doğabilir yeniaya yakın günlerde. Keyfi alışverişlerden ziyade, satın almanız gereken bir şey olabilir. Gerektiği için alabilirsiniz bir şeyi.

Kova burcu teknolojinin burcu. Teknolojiyi, elektrikli aletleri, elektronik aletleri simgeliyor. Özellikle bu yönde bir şey olabilir örneğin.

2.ev toprağımızı simgeliyor. Toprak ise güven demektir. Kök demektir. Köklenmek, bağ kurmak demektir. İlişkilerle de ilgili bir ev burası. Kova burcu ise sosyal çevremizi, ahbap ve dostlarımızı simgeliyor.

Biri şaşırtabilir sizi yaptığı bir şeyle. Bir davranışıyla. Bir seçimiyle.

Onun sizde önemli bir yeri olabilir. Ama sizin onun algısında aynı değerde bir yerinizin olmadığını görebilirsiniz.

Biriyle bir kopuş, bir uzaklaşma durumu olabilir.

Gittiğiniz bir yeri de değiştirebilirsiniz. Bir sosyal ortam kastediyorum. Bir kurs olabilir bu. Spor salonu olabilir. Yeni bir yer bakabilirsiniz kendiniz  için.


Oğlak Burcu Şubat 2024


24 Şubat : Başak Burcunda Dolunay : Ay 5° Başak, Güneş 5° Balık

9.evinizde bir dolunay.

Satürn ile karşıt (uyumsuz) açıda, Jüpiter ile üçgen (uyumlu) açıda gerçekleşecek bu dolunay.

Sorun yaratan bir şeyi çıkarabilirsiniz yaşamınızdan. ‘Bu şey bana iyi gelmiyor. Bunu artık hayatımda istemiyorum’ diyebilirsiniz. Bir şey sizi kızdırabilir ve bu kararı getirebilir.

Başak dolunayı olduğu için bu burcun gölgesinde olan şeyler konu olabilir bu dolunayda. Başak burcunun gölgesinde kurnazlık vardır, kişisel menfaatine fazlaca düşkün olmak, karşı tarafı düşünmemek, hakkaniyetsizlik vardır. Bu tür bir şey gelebilir birinden. Siz de bu kişiye gereken tavrı koyabilirsiniz.

Jüpiter güzel değişimlere işaret ediyor. Bir aydınlanma yaşayabilirsiniz. Bir temizlik yapabilirsiniz hayatınızda. İyi ve doğru olmayan bir şeye set çekebilirsiniz. Bu değişim, başka güzel şeylere alan açabilir.

Başak burcu işimizle ilgili. 9.ev ise uzakları anlatıyor. Başka şehir ve ülkelerle iş bağlantılarınız varsa, bu alanda aksayan şeyler oluyorsa, hangi şeyi ne yönde değiştirmeniz gerektiğini fark ettirecek deneyimler de gelebilir. Bir şeyler sorun yaratabilir ama bu sayede işin doğrusuna varabilirsiniz. Neyi değiştirmeniz gerektiğini görebilirsiniz.


Oğlak Burcu Şubat 2024


Şubat ayı genel hatlarıyla böyle görünüyor sizler için. Elbette her zaman için olasılıklarımız kişisel doğum haritamızla şekillenir.

Danışmanlıklar için iletişim adresimi de vereyim :

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler. Ücretin, içeriğin, işleyişin yanı sıra danışmanlığa bakış açımı da anlatıyorum. Kapsamlı şekilde bilgi veriyorum danışmanlık almak isteyen okuyucularıma.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Rektifikasyon için bir yazı yayınladım. Nedir, ne değildir ? Detaylıca anlattım,  Onu da ekleyeyim buraya :

Rektifikasyon (Doğum Saati Belirleme)


Oğlak Burcu Şubat 2024


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Oğlak Burcu Şubat 2024


Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Huzurlu, keyifli bir ay diliyorum. Sevgiler.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!