Terazi Burcu Temmuz 2021

Terazi Burcu Temmuz 2021

Merhabalar sevgili terazi ve yükselen terazi okuyucularım !

Temmuz ayının gezegen geçişlerinin ve yeniay&dolunay döngülerinin sizlere genel olarak neler getirebileceğini anlatacağım bu yazımda.

Haziran’a kıyasla daha iyi bir ay diyebilirim Temmuz için. Çünkü Merkür retrosunu geride bıraktık.

Ayrıca Haziran ayında Merkür retrolu ve Neptün kareli bir Güneş tutulması yaşadık 🙂

İkinci kez gerçekleşen Satürn Uranüs karesi de, Haziran ayının bizi zorlayan görünümlerinden biriydi. Temmuz daha iyi görünüyor.

Ayrıca aslan burcu transitleri yaşayacağız Temmuz içinde.

Aslan keyif, eğlence, yaşam coşkusu demektir. Güzelliklerin tadını çıkarmak demektir. Bu anlamda da daha renkli görünüyor Temmuz 🙂

Hadi şimdi Güneş ile başlayarak detaylara bakalım her zamanki gibi.


Güneş, 22 Temmuz’a kadar yengeç burcunda, 10.evinizde.

İş konusunda güçlenmek ve yeni şeyler yapmak istiyorsanız, daha kuvvetli bir konumlandırma yapmak istiyorsanız kendiniz için, bu Güneş transiti yardımcı olacaktır size.

İşinizde yeni gelişmeler yaşayabileceğiniz bir dönem.

Transitin detaylı etkileri için yazım burada ↓ Tıklayınız :

Güneş Yengeç Burcunda 20 Haziran-22 Temmuz 2021

22 Temmuz’da aslan burcuna, 11.evinize geçiyor Güneş.

Dostlarımız, arkadaşlarımız, sosyal hayatımız, içinde olduğumuz gruplar, takım çalışmaları, işimizde projeler, proje bazlı kurulmuş olan ekipler bu evin konusu.

Sosyal anlamda, iletişim anlamında hareketli bir dönem bekliyor sizi. Aslan burcu eğlenceyi, keyifleri, tatilleri, gezileri, keyif için yapılan şeyleri, etkinlikleri, gösterileri, sanatsal faaliyetleri, sporu simgeler.

Arkadaşlarınızla tatil yapabilirsiniz. Daha sık görüşebilir, birlikte keyifli şeyler yapabilirsiniz. Gezileriniz olabilir. Etkinliklere katılabilirsiniz.

İş ortamında ekipler içinde güzel zamanlar geçirebilirsiniz.

Aslan burcu hamilelik konusunu, bebekleri ve çocukları da simgeliyor. Arkadaş çevreniz içinde hamilelik haberleri de alabilirsiniz bu transit içinde 🙂 Doğum yapan arkadaşlarınız olabilir. Bir bebek müjdesi alabilirsiniz, bir kutlamaya katılabilirsiniz. Çok güzel bir Güneş transiti. Zaten aslan burcu, Güneş’in kendi evi. Tadını çıkarın bu keyifli dönemin 🙂


Merkür’ü bu ay 3 farklı burçta göreceğiz. Mayıs sonundan başlayarak, Haziran ayında retro süreci olmuştu. Retroyu geride bıraktık artık.

11 Temmuz’a kadar olan dönemde Merkür ikizler burcunda, 9.evinizde.

Yurt dışında yaşayan yakınlarınız, aile bireyleriniz, dostlarınız varsa onlarla iletişimleriniz artacaktır Merkür ile.

9.ev uzakları anlatır. Uzak şehirler, uzak yerler, başka ülkeler demektir bu ev.

O yüzden bu söylediğim şey, başka şehirlerde olan sevdikleriniz için de geçerli. Yeni haberler alabilirsiniz onlardan. Güzel müjdeler alabilirsiniz. Yanınıza gelebilirler. Bu yönde planlar olabilir.

11 Temmuz’da Merkür yengeç burcuna, 10.evinize geçiyor bu defa.

Evrak işleriniz, devlet dairelerinde işlemleriniz olabilir bu süreçte. Hayatınızın herhangi bir alanında kurallar gereği yapmanız gereken işlemler, ödemeler olabilir. Teslim etmeniz gereken belgeler olabilir. Kayıt, başvuru konuları olabilir. Devletin koyduğu kurallar, otoritenin talepleri demektir 10.ev.

Bu bir yengeç transiti olduğundan, eviniz ve ailenizle ilgili işler/işlemler de olabilir bunlar. Örneğin bir tapu konusu, bir emlak vergisi konusu gibi.

28 Temmuz’da yeni bir Merkür transiti daha başlıyor. Aslan burcuna, 11.evinize geliyor Merkür.

Sosyal hayatınızı anlatan yere iletişim gezegeni geliyor ! Daha ne olsun 🙂

Bol bol sohbetler, muhabbetler getirir Merkür size burada iken 🙂 Arkadaşlarınızla daha çok görüşürsünüz, hayatınızda iletişim artar.

Sosyal çevrenizle, dostlarınızla güzel şeyler yapabilirsiniz. Tatilleriniz, gezileriniz, bir araya gelişleriniz, kutlamalarınız olabilir. Eğlenceli bir Merkür geçişi.

Aslan burcu çocukları, 11.ev ise grupları simgeliyor. Çocuklarınızın yeni başlangıçları olabilir bu dönemde 🙂 Yeni etkinliklere katılabilirler, gruplar içinde yer alabilirler. Sanat ve spor konusunda güzel şeylere adım atabilirler.

Bir notum var, her ay bu bölüme ekliyorum. Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 22 Temmuz’a kadar aslan burcunda, 11.evinizde.

Venüs için aslan, harika bir konum. Venüs burada iyicil doğasını rahatça ortaya koyacaktır.

Bu transit için tam bir yaz enerjisi diyebiliriz ! Aslan eğlencenin, keyfin burcudur. Tatiller, eğlenceler, geziler, keyif için yapılan şeyler aslan burcu ile ilgili.

Venüs de hayatın güzelliklerini anlatıyor 🙂 11.ev üzerinden alıyorsunuz bu transitin pozitif etkisini.

Sosyal anlamda hareketli, güzel bir dönem. Mevsimin tadını çıkarmak için yapmak istediğiniz şeyleri keyifle yapabilirsiniz.

Transitin detaylı etkileri bu yazımda, tıklayabilirsiniz :

Venüs Aslan Burcunda 27 Haziran-22 Temmuz 2021

22 Temmuz’da başak burcuna, 12.evinize geliyor Venüs.

Kendinizle olan ilişkinizi, hayatla bağınızı, maneviyatınızı, farkındalığınızı, iç dünyanızı, duygu durumunuzu iyileştirecek güzel şeyler, açılımlar yaşayabileceğiniz bir dönem.

Bir şeyleri düzene koyma zamanı. Düzenin getireceği ferahlığı yaşama zamanı.

Spiritüel konular bu evle ilgili. Başak burcu ise bir şeyleri düzenli şekilde yapmayı, gündelik hayata dahil etmeyi, rutin haline getirmeyi simgeleyen bir burç.

Spiritüel konularda ruhunuza iyi gelecek, yaşamınıza pozitif yansımaları olacak rutinler oluşturabilirsiniz kendinize. Örneğin düzenli meditasyon yapmaya başlamak gibi.

Doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 29 Temmuz’a kadar aslan burcunda. 11.evinizde.

İçinde bulunduğunuz sosyal ortamlarda yeni başlangıçlar, değişimler olabilir bu dönemde. Hobileriniz, sanatsal faaliyetleriniz varsa, spor yapıyorsanız, bu amaçlarla gittiğiniz yerler varsa, buralarda yeni başlayan şeyler olabilir.

Yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Yeni arkadaşlıklar doğabilir.

Transitin detaylı etkileri bu yazımda ↓↓↓

Mars Aslan Burcunda 11 Haziran-29 Temmuz 2021

Mars ay sonunda, 29 Temmuz’da başak burcuna geçiyor. 12.evinize geliyor.

Mars çabadır. Efordur. Başlamaktır. Başlatmaktır. Girişimdir. 12.ev ise ruhsal alandır.

Ruhsal anlamda derinleşmek, iyileşmek için, iç huzurunuzu yükseltmek için, akışta olmak için, daha güzel, daha dingin yaşamak için yeni şeyler başlatacağınızı anlayabiliriz buradan.

Hayatınızda nerelerde kontrolü kaybettiğinizi düşünüyorsunuz ? Hangi konular aslında şu anda olduğundan daha iyi olabilir ? Nereleri düzeltmek, daha iyi hale getirmek sizin elinizde ? Yaşam kaliteniz için, hayatı güzel yaşamak için neler yapabilirsiniz ? Bunlara bakın bu dönemde. Bu Marsiyen enerjiyi böyle kullanmaya çalışın.


Temmuz 2021 Ay Döngüleri :

10 Temmuz : Yengeç Burcunda Yeniay : Ay 18° Yengeç, Güneş 18° Yengeç

Yeniay 10.evinizde gerçekleşiyor.

Çalışıyorsanız iş ortamında yeni başlangıçlar yaşayabileceğiniz bir yeniay döngüsü bu.

İşinizde şekil değiştiren şeyler olabilir. Yetki alanınız büyüyebilir, değişebilir. Yeni planlar, fikirler, projeler olabilir.

Yönetim yeni düzenlemeler yapabilir. Değişen yöneticileriniz olabilir. Yöneticilerinizin yeni uygulamaları olabilir.

İş aramakta iseniz fırsatlar dıoğabilir. Makam sahibi kişilerle görüşmeleriniz olabilir.

10.ev otoriteyi sembolize ediyor. Devlet bağlantılı konular da bu ev kapsamında o yüzden.

Resmi bir konu gündeme gelebilir yeniay ile. Devlet dairelerinde işleriniz olabilir. e-devlet üzerinden yapacağınız şeyler olabilir.

İş ve kariyer hayatınız üzerinden etki alıyorsunuz. Ayrıca dediğim gibi, resmi/yasal konular ön planda.

24 Temmuz : Kova Burcunda Dolunay : Ay 1° Kova, Güneş 1° Aslan

5.evinizde gerçekleşecek olan bir dolunay.

Çocuklarınızla ilgili gündemleriniz olabilir dolunayın yakınındaki günlerde. Yetişkin yaşta çocuklarınız varsa, kendileri ile ilgili yeni kararlar alabilirler. Sizinle bu kararı paylaşabilirler.

Küçük çocuklarınız varsa, onların ihtiyaçları ile daha fazla ilgilenmeniz gerekebilir. Onlar için yapmanız gereken bir şey gündeme gelebilir.

Kova burcu grupları simgeler. Arkadaşlıklar, dostluklar, aynı amaç için bir arada bulunma hali, ekipler, takımlar kova burcunun konusu.

İçinde olduğunuz gruplarda iletişimlerinizde kimsenin kalbini kırmamaya, kimseyi gücendirmemeye çalışın diyeceğim. Çünkü dolunay, yüksek bir enerji. Günlük hayatımız, ruh halimiz, duygu durumumuz ve ilişkilerimiz üzerinden etki alıyoruz dolunaylardan. Bu da aklınızda olsun.

Olasılıklarınızı üretmeye devam edelim.

Sanatsal konular, sportif faaliyetler, yaratıcılıkla ilgili konular 5.evle ilgili. Bir süredir hazırlığında olduğunuz çalışmalar, projeler varsa, şimdi dolunay ile bunları duyurabilirsiniz. Dolunay görünür olma döngüsüdür. Yaptıklarınızı sergileyebilirsiniz, tanıtabilirsiniz.

Yeteneklerinizi göstermek, donanımlarınızı daha iyi kullanmak adına dijital alanlarda yeni şeyler yapma kararı alabilirsiniz. Teknoloji ve dijital platformlar da kova burcu ile ilgili çünkü.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓↓

@astroloji.anlatburcak


Çok güzel bir ay olsun ! Yazın güzellikleri iyi gelsin hepimize 🙂

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!