Terazi Burcu Ağustos 2023

Terazi Burcu Ağustos 2023

Merhabalar değerli okuyucularım,

Ağustos ayını anlatacağım bu yazımda sizlere.

Ağustos, retroları ile dikkat çekiyor. Bir Merkür retrosu ile Venüs retrosu bir araya geliyor.

Biri ayın ilk gününde, diğeri son gününde, iki dolunay var. Güneş’in ve Güneş’ yakın hareket eden gezegenlerin (Merkür, Venüs, Mars) aslan ve başak dönemindeyiz.

Şimdi bakalım, tüm bunlar sizin için nasıl olasılıkları anlatıyor ? Neler olabilir ? Ağustos nasıl geçebilir sizin için ?

Önce aylık takvimi vereyim ↓ Linki tıklayabilirsiniz ↓

Ağustos 2023 Astroloji Gündemi

Sabit bir bilgilendirme metnim var, buraya da ekliyorum önemli bir hatırlatma olarak.

Bu yazıyı yükseleni terazi olan biri okursa öngörülerden yararlanabilir. Diğer türlü öngörüler ile gerçekleşenler uyumlu olmaz.

Çünkü evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor.


GÜNEŞ

Güneş 23 Ağustos’a kadar aslan burcunda. 11.evinizde.

Dostlarımız, arkadaşlarımız, sosyal hayatımız, içinde olduğumuz gruplar, takım çalışmaları, işimizde ekipler bu evin konusu.

Sosyal anlamda, iletişim anlamında hareketli bir dönem sizin için. Aslan burcu eğlenceyi, keyifleri, tatilleri, gezileri, keyif için yapılan şeyleri, etkinlikleri, gösterileri, sanatsal faaliyetleri, sporu simgeler.

Arkadaşlarınızla tatil yapabilirsiniz. Daha sık görüşebilir, birlikte keyifli şeyler yapabilirsiniz. Gezileriniz olabilir. Etkinliklere katılabilirsiniz.

İş ortamında ekipler içinde güzel zamanlar geçirebilirsiniz.

Aslan burcu hamilelik konusunu, bebekleri ve çocukları da simgeliyor. Arkadaş çevreniz içinde hamilelik haberleri de alabilirsiniz bu transit içinde 🙂 Doğum yapan arkadaşlarınız olabilir. Bir bebek müjdesi alabilirsiniz, bir kutlamaya katılabilirsiniz. Güzel bir Güneş transiti. Zaten aslan burcu, Güneş’in kendi evidir. Keyifli bir dönem.

23 Ağustos’ta başak burcuna geçiyor Güneş. 12.evinize geliyor.

İçsel anlamda beslendiğimiz, ruhumuzu beslediğimiz, duygusal ihtiyaçlarımızı daha net gördüğümüz, kendimizle meşgul olmak istediğimiz zamanlar oluyor Güneş’in 12.evgeçişleri.

Kendinize olan davranışlarınız. Hayata dair algılarınız. Denklemleriniz. Düşünme şekilleriniz. Bakış açılarınızı.

Odaklandığınız şeyler. Önceliğiniz olan şeyler.

Öz değer duygunuz. Öz saygınız. Kendinize olan anlayışınız, şefkatiniz.

Bu kısımlarda eksikler var mı ? Kendinize objektif gözle bakın. Eksikler, yanlışlar varsa ve onları değiştirirseniz, transiti en iyi şekilde kullanmış olursunuz. Bir inziva ve kendine dönüş vakti gibi bir dönem sizin için.

Büyük girişimler için önermem bu arada. 12.ev zamanlarında atılan adımlar boşa gidebiliyor. İstenilen sonucu getirmeyebiliyor.

Yapacağınız şeylere hazırlanmak olabilir. Planlarınızı oluşturmak olabilir. Ama girişimler için 1 ay sonraki terazi transitini bekleyin, olur mu 🙂


Terazi Burcu Ağustos 2023


MERKÜR

Merkür Temmuz sonunda başak burcuna yerleşiyor. Ağustos boyunca başakta olacak. Sizin 12.eviniz oluyor bu alan.

Başak burcu iş hayatımızı, iş ortamımızı, iş ortamımızla ilgili konuları, iş arkadaşlarımızı simgeler.

12.ev ise görünür olmayan şeyleri, göründüğünden farklı olan şeyleri.

İş arkadaşlarınızı daha iyi tanıyabileceğiniz bir zaman bu. ‘Ben bu kişiyi böyle düşünmemiştim’ diyebilirsiniz. Tabii her iki türlü söylüyorum bunu. Olumlu anlamda da olabilir. Düşündüğünüzden daha iyi, daha vefalı, daha güvenilir olduklarını fark edebilirsiniz örneğin. Tersi yönde fikir değişiklikleri de olabilir.

Başak burcu işimizi, Merkür fikirlerimizi simgeler. 12.ev geçişlerinde ise bir şeyler korunamayabiliyor.

İşinizle ilgili hazırlıklarınız, yeni projeleriniz varsa öyle çok ulu orta anlatmayın, herkesle paylaşmayın derim. Bunları şimdilik, üretip görünür kılana kadar kendinize saklayıp üretimlerinize odaklanmak daha iyi olabilir.

23 Ağustos’ta retrosu başlıyor Merkür. Bu yıl içindeki üçüncü Merkür retrosu. Tamamı başak burcunda gerçekleşecek. 15 Eylül’e kadar sürecek.

12.evinizde bu kez bir retro etkisi olacak.

Haberdar olmadığınız şeylerin bir şekilde ortaya çıkabileceği bir zaman. Konular sizinle ilgili olabilir, yakınlarınızla ilgili olabilir, işinizle ilgili olabilir, sosyal hayatınızda ilgili olabilir. Bazı şeyleri öğrenmeniz mümkün.

12.ev retrolarında yanılgılarımızı fark ediyoruz. Fazla güvendiğimiz, fazla emin olduğumuz hata noktalarını fark ediyoruz. Köklendiğimiz, bağ kurduğumuz yerlerde aslında öyle bir toprağımızın olmadığını görebiliyoruz. Soğumalar, uzaklaşmalar olabiliyor.

Değer verdiğiniz, sizde bir hatrı olan, sizde bir yeri olan kişilerde aynı yere sahip olmadığınızı görebileceğiniz bir zaman. Ama bu sizinle ilgili olmak zorunda değil. Herkesin değer mekanizması aynı kuvvette değil. Kişi, bir başkasına kendisine değer verdiği ölçüde değer verebiliyor.

Kendinizi hatalı, eksik, yanlış hissetmeyin. Herkesle güçlü bağlar içinde olmak zorunda değilsiniz. Farkındalıklar olursa, ona göre düzenleyin mesafelerinizi.

Başak burcunun gölgesinde kurnazlıklar var. Birilerinin bu yönde davranışları üzerine bitireceğiniz iletişimler de olabilir.


Terazi Burcu Ağustos 2023


VENÜS

Venüs ay boyunca aslan burcunda ve retroda olacak. Bu ayın tamamında bir Venüs retrosu var. Siz bu retrodan 11.ev üzerinden etki alıyorsunuz. Neler olabilir, bakalım.

Arkadaşlıklarınız içinde eşit mi bir şeyler ? Sunduklarınız, aldıklarınız. Verdiğiniz değer, gördüğünüz değer. Sizin tavırlarınız, onların tavırları. Sizin paylaşmak istedikleriniz, onların paylaştıkları. Biraz buralara bakacağınız bir zaman. Yeterince bağ kurduğunuzu hissedemediğiniz kişilerden uzaklaşabilirsiniz. Sosyal hayatınızda elemeleriniz olabilir.

Retro etkisiyle eski dostlarla sürpriz karşılaşmalar da yaşanabilir. Bir süredir görüşemediğiniz kişilerle bir araya gelebilirsiniz. Yeniden irtibat kurduğunuza sevineceğiniz güzel iletişimler de olası.


Terazi Burcu Ağustos 2023


MARS

Mars 27 Ağustos’a kadar başak burcunda. 12.evinizde.

Fiziksel ya da ruhsal sağlık sorunları olanlar, çözümü için yapmaları gerekenleri yapabilirler. Bir terapist arayışında olanlar, işinde başarılı bir terapistle tanışabilirler.

Bedensel sağlık sorunları olanlar, tahlil, muayene, vb süreçlerini yapabilirler.

Bir şifalanma zamanı diyebiliriz bu dönem için.

Spiritüel alanlarda yeni başlangıçlarınız da olabilir. Çünkü 12.ev spiritüel konuları, Mars ise başlangıçları temsil eder. Örneğin yogaya başlamak için harika bir dönem. İlmi alanlarda bilgilerinizi artıracağınız bir dönem.

Mars 27 Ağustos’ta terazi burcuna geçiyor. 1.evinize geliyor.

Bir süredir üzerinde çalıştığınız, hazırlandığınız, beklettiğiniz projeleriniz, planlarınız varsa, onları uygulamak, hayata geçirmek adına güzel bir dönem. Başlangıçlar için destekleyici.

Ancak hırsa ve agresyona kapılmadan ilerlemeniz önemli. Mars böyle bir enerjidir çünkü.

Sakarlıklar olmaması adına daha dikkatli olun ayrıca. Hızlı hareket etmek, telaş enerjisine girmek işleri daha çok bozuyor esasen. Acelecilikten doğan olumsuz durumlarla daha çok gecikiyoruz.

Spora başlamak için çok iyi bir zaman olduğunu da belirteyim. Bu yönde bir başlangıcınız da olabilir. Kendiniz için atın bu adımı. Hayatımıza sporu katmak, çok şeyi değiştiriyor.


Terazi Burcu Ağustos 2023


Ağustos 2023 Ay Döngüleri :

1 Ağustos : Kova Burcunda Dolunay :  Ay 9° Kova, Güneş 9° Aslan

5.evinizde gerçekleşiyor bu dolunay.

Dolunaya Jüpiter’den gelen bir kare açı var. Bu önemli bir işaret. Konular bu açıyla şekilleniyor.

5.ev hobilerimizle, ilgi alanlarımızla, keyif almak için yaptığımız şeylerle ilgili. Kurslar, eğitim ortamları, atölye çalışmaları, etkinlikler, sosyal ortamlar 5.evle ilgili. Özellikle sanat ve spor bu evin iki temel teması.

Bir sanat kursu gibi, bir spor salonu gibi bir etkinlik ortamı varsa hayatınızda, burada bir şeyler keyfinizi kaçırabilir.

Örneklendireyim. Örneğin bir hocanın davranışı..Yönetimin bir kararı..Belki bir arkadaşınızın erdemsiz bir davranışı..Bir takım çalışması ise (kova söz konusu olduğu için mümkün) grup içinde bir anlaşmazlık..Hepsi olabilir. Bu şeyin içinden çıkmak da isteyebilirsiniz, devam edecekseniz de tabii görüşünüzü ortaya koymak, rahatsız olduğunuz şeyleri söylemek faydanıza olur.

Ortaya bir tavır koymak gerekiyor.

16 Ağustos : Aslan Burcunda Yeniay : Ay 23° Aslan, Güneş 23° Aslan

11.evinizde doğacak. Uranüsyen bir yeniay. Uranüs’ten kare (uyumsuz) bir açı görüyoruz.

Aslan burcu sosyal ortamlarla ilgili. Özellikle sanat ve spor kurslarını, spor salonlarını, etkinlik alanlarını, atölyeleri düşünebilirsiniz.

11.ev de kursları, eğitim ortamlarını, grup çalışmalarını, böyle ortamlardan edindiğimiz arkadaşları temsil ediyor.

Böyle bir sosyal ortam içinde iseniz bir kopuş gelebilir. Bir şeylerden rahatsız olup o faaliyeti, o ortamı bırakabilirsiniz. Oradan tanıdığınız kişileri hayatınızdan çıkarmak isteyebilirsiniz.

Bir grup çalışması içinde kibirli, egosantrik davranışlarda bulunan biri var belki. Aslan etkisi olduğu için böyle bir senaryo üretiyorum. Çünkü Uranüs’ün uyumsuz açısıyla aslanın gölgesi ortaya çıkacak.

Böyle biri varsa ve bir süredir tolere ediyorsanız artık bir noktada tavrınızı koyabilirsiniz, çizginizi çekebilirsiniz.

Bir arkadaşlık içinde, iyi hissetmiyorsanız burada bir mesafelenme olabilir.

Arkadaş grubunuz içinde haberinizin olmadığı bir flört, bir sevgililik durumu da olabilir. Flörtler aslanın konusu. Yakın arkadaşlarınız içinde böyle bir şey duyabilirsiniz. İş ortamınızda, ekipler içinde de olabilir bu. Çünkü 11.ev etkisi var.

Bu şey size çok iyi hissettirmeyebilir. Arkadaşlık enerjisi bozulabilir biraz. Ama herkesin kendi hayatı. Bir başkasının seçimleri bizi ilgilendirmiyor. Siz işinize odaklanın.

31 Ağustos : Balık Burcunda Dolunay : Ay 7° Balık, Güneş 7° Başak

Dolunay 6.evinizde meydana geliyor.

İşimizi, düzenimizi, bedensel sağlığımızı, düzenli olarak yaptığımız şeyleri ve bunları yapabiliyor olmamızı, görevlerimizi yerine getirebiliyor olmamızı, işimizin başında olmamızı anlatıyor bu ev.

6.ev de, balık burcu da sağlık temasıyla bağlantılıdır.

Dolunaya yakın günlerde ufak bir sağlık gündemi, bir yorgunluk, bir enerji düşüklüğü, bir istirahat ihtiyacı doğabilir ve rutinleriniz aksayabilir bu sebeple.

Birkaç gün normal düzeninizin dışında olabilirsiniz.

Onun dışında çalışanlar için tempoyu yükseltecek yeni gündemler doğabilir. Yaptığınız işlere ek olarak bir şeylerle ilgilenmeniz gerekebilir. Başkalarının sorumluluk alanları bir şekilde size verilebilir. Bazı işleri geçici olarak sizin üstlenmeniz gerekebilir. Bunlar biraz yorabilir sizi.

Rutinlerle, düzeninizle, görev alanlarınızla ilgili bir dolunay.


Terazi Burcu Ağustos 2023


Bu ayın içeriğine de ekleyeceğim çok yeni bir gelişme var : Ay düğümleri aks değiştirdi.

17 Temmuz’dan bu yana kuzey Ay düğümü koç burcunda, güney Ay düğümü terazi burcunda. 18 ay boyunca bu aks üzerinde olacaklar.

Ay düğümleri tutulma hattını temsil ediyor. Tutulmalar bu burçlarda olacak. Bu yeni dönem için ana konularınızı da aşağıda görebilirsiniz :

♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣

Artık kuzey Ay düğümü koç burcunda/7.evinizde, güney Ay düğümü terazi burcunda/ 1.evinizde olacak.

7.evinizde bir kuzey Ay düğümü ile neler olabilir ?

İlişkiler, bağlar, bağlantılar, ortaklıklar, iş birlikleri. Evlilik, sevgilik, eş, partner. Kontratlar, imzalar, sözleşmeler. Danışman-danışan bağlantıları. Hoca-öğrenci bağlantıları.

Böyle temaları var bu evin.

Bu konular üzerinden yeni başlayacak şeyler olabilir.

Yeni yeni sayfalar açılıyor belki. Bir ilişki başlayabilir, evlilik gerçekleşebilir.

Bir kontrata imza atabilirsiniz. Bir ev tutulabilir.

İşinizde ortaklıklar kurabilirsiniz. İş ortaklarınız olabilir.

Bilgisi ile ilerleyebileceğiniz, danışmanlık alacağınız ya da öğrencisi olacağınız kişiler geliyor olabilir hayatınıza.

İnsan ilişkileri anlamında kalabalıklaşacağınız bir zaman. Ama elemeniz gereken kişiler de olacaktır. Kimseyi yeterince iyi tanımadan herhangi bir şeye adım atmamanızı önereceğim.

İlişki, ortaklık, iş birliği, imza, danışmanlık, eğitmenlik..Hayatınıza ekleyeceğiniz kişiler olacaksa, onları tanımak için konulara zaman vermek, kendinize zaman tanımak faydanıza olur.

Hiçbir şey aceleye gelmesin. Hiçbir şeyi oldurmaya çalışmayın. Olacak olan hayırlısıyla kendi vaktinde olsun.

↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ Ay düğümleri için yazım burada  ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓ ↓

Kuzey Güney Ay Düğümleri Koç Terazi Aksında


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak

Güzel bir Ağustos diliyorum hepimize. Sevgiler.

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!