Venüs Terazi Burcunda 8 Kasım-4 Aralık

Venüs Terazi Burcunda 8 Kasım-4 Aralık 2023

Venüs Terazi Burcunda 8 Kasım-4 Aralık 2023

Venüs 8 Kasım Çarşamba günü 12:31’de yeni transitine başlıyor sevgili okuyucularım. Terazi burcuna yerleşiyor. 4 Aralık’a kadar terazide olacak.

Kendi evinde göreceğiz yani bu kez Venüs’ü 🙂

Venüs terazi burcunun yöneticisidir. Zodyakta iki evin sahibi. İki burcun yönetici gezegeni. Bunlardan biri boğa. Diğeri terazi.

Kendi tahtına kurulacak bu kez.

Güzel çalıştığı, güçlü olduğu bir yerde olacak. Venüsyen konularda şanslarımız olacak.

Bir transiti değerlendirirken sadece gezegenin hangi burçta olacağına bakmıyoruz. Konu sadece bu değil. Gezegenin o burçta iken alacağı açılar da önemli. Ama genel olarak güzel bir transit, Venüs doğasıyla en uyumlu burçlardan birinde olacağı için ve terazi temalarını çalıştıracağı için.

En temelde ilişkiler üzerinden çalışacak bu geçiş. Terazi burcunun ana konusu ‘’ilişkiler’’.

İlişki kurmak. Bağ kurmak. Biz olmak. Birlik olmak. İş birlikleri. Bireysel hareket yerine ortak hareket.

İlişkilerimizden yana güzel şeyler gelebilir Venüs burada iken. Neler olabilir ?

İşimizde, sosyal hayatımızda tanıdığımız kişiler, ahbaplarımız ihtiyaç noktalarında yardımcı olabilirler bize.

Bu bir tavsiye vermek olabilir. Bizi deneyimleri, tecrübeleri ile yönlendirebilirler.

Tanıdık bağlantılarıyla tanıştırabilirler.

Bir hekim arayışı vardır, birisi iyi bir hekim önerebilir. Bir şey yaptırmak istiyordur kişi, bir yakını tanıdığı, bildiği, iyi bir usta ile irtibat sağlayabilir. Böyle şeyler olacak.

Ahbap çevremiz başka tanışmalara vesile olabilir. İşimizde çalıştığımız kişiler başkalarını da bize yönlendirebilirler. Var olan bağlantılar aracılığıyla iletişim ağımız genişleyebilir.

İlişkilerden yana güzel şeyler var. Şanslar buradan gelecek.

Bireysel hareketten ziyade başkaları ile ilerlemeyi seçeceğimiz bir zaman. Yardımlar, destekler, katkılar gelebilir.

Bunlar dışında biz de işinin ehli,  uzman kişilerden yardım almak isteyeceğiz.

Danışmanlık almak tam bir terazi konusudur. Bilgisiyle yol gösteren danışman kişileri, danışmanlıkları simgeler terazi.

Eğitim almak, bir hoca ile çalışmak, özel ders almak da terazi burcunun anlattığı şeyler. Bu yönde başlangıçlar da olabilir.

İşinde mali müşavir, muhasebeci arayışında olanlar biriyle el sıkışabilirler. Bir terapi almak, bir terapistle ilerlemek isteyenler bu yönde adım atabilirler.

Hukuk bir terazi temasıdır. Adaleti simgeler terazi. Hak arayışında olan, hukuki süreçleri olan kişiler yeni gelişmeler yaşayabilirler. Böyle bir adım atmak isteyenler bir avukat ile iş birliği yapabilirler.

Ortaklık kurmak demektir terazi.

İşimizde başkaları ile güçlerimizi birleştirerek büyüyebileceğimiz bir dönem.

Tabii ortaklı iş yapmak herkesin tercih edeceği, herkesin tabiatına uyacak bir şey değil. Ama bu yönde niyetleriniz varsa, Venüs’ün bu transitini değerlendirebilirsiniz.

Terazide bir Venüs ile neler olur ? Anlaşmalar doğar. İmzalı işler olur. Kontratlar yapılır.

Bir şeylere üyelik oluştururuz. Taahhüt veririz. Hizmetler satın alırız, bunların anlaşması, sözleşmesi olur.

İlişkilerin dönüşebileceği bir zaman bu ayrıca.

Terazinin bir denklemi var. Bir ‘biz’ denklemi.  Ben + Sen = Biz

Alma verme dengesi, eşitlik, adalet, hakkaniyet. Adil olmak, hakkaniyetli olmak. Bunları anlatıyor terazi.

Adil olmayan, karşımızdaki kişi ile eşit olmadığımız, haklarımızın eksiltildiği hallerin içinden çıkarabiliriz bu Venüs ile kendimizi. Kendimize olan saygımızla, kendinize verdiğimiz değer ile ‘’Bu şeyin içinde daha fazla durmayacağım’’ diyebiliriz.

‘’Bu ilişkide var olamıyorum. Görülmüyorum. Veriyorum ama almıyorum. Verdiğim değerin karşılığı gelmiyor. ‘’ dediğimiz ilişkiler varsa bunları bitirebileceğimiz bir temizlik dönemi.

Özellikle Venüs, güney Ay düğümü ile kavuşunca ve Pluto’dan kare açı alınca olabilir bunlar. Kasım’ın sonu günlerinde + Aralık ayının ilk günlerinde oluşacak bu görünümler. İçinde bir alma verme dengesinin olmadığı ilişkileri bitirebilir, birilerini çıkarabiliriz hayatımızdan.

Diplomasi. Barış. Ateşkes. Politika. Uzlaşma. Karşılıklı kazanç getirecek anlaşmalar. Bunlar da terazi burcu ile ilgili.

Bu süreçte Gazze için iyi şeyler olmasını, en azından bundan sonrası için olmasını diliyorum. Ateşkes için çabaların arttığını görebiliriz. Umarım bunlar olur ve de işe yarar. O beklenen ateşkese en kısa zamanda varılmasını diliyorum.


Transiti burçlar üzerinden de inceleyeceğiz şimdi.

Öncesinde ;

↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓ ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓

İletişim adresimi vereyim : ”Doğum Haritası Analizi” yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Ayrıca Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Öngörüler ”yükselen burç” baz alınarak yapılır. Çünkü yükselenimiz 1.evimizdir ve teknik olarak ev hesabı yükselene göre yapılabilmektedir. Gökyüzünü her zaman yükselenimizle takip etmemiz gerekir.

Yükselen burcunuzu seçerek okuyunuz    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓

Yükselen Koçlar : 

Venüs 7.evinize geliyor.

İşinizde bağlantılarınızın artabileceği bir dönem. Ağınız büyüyor. Daha çok firmayla, daha kişi ile iş yapabilirsiniz.

Özel ders almak istediğiniz bir konuda iyi bir hoca ile tanışabilirsiniz. Güzel bir çalışma başlayabilir.

İkili ilişkiler içinde destek bulacağınız şeyler olabilir. Partnerinizin yanınızda olacağı, yardımcı olacağı şeyler olabilir. Sizin için bir şeyleri kolaylaştırabilir. Bu şeyler çok iyi hissettirebilir size. Bağınızı pekiştirecek güzel şeyler yaşayabilirsiniz.


Venüs Terazi Burcunda 8 Kasım-4 Aralık 2023


Yükselen Boğalar :

Venüs 6.evinize geliyor.

6.ev sağlık konularıyla ilgili. Terazi burcu ise bağlantıları, bize eşlik eden, yol gösteren kişileri simgeliyor. Bir sağlık konunuz için hekim arayışında ise işinde başarılı, iyi bir hekimle tanışabilirsiniz.

6.ev çalışma hayatımızla ilgili aynı zamanda. İşinizde yeni bağlantılar kurabilirsiniz. Yapmak istediğiniz bir şeyi kolaylaştıracak kişiler olabilir. İş hayatınızdan tanıdığınız kişiler bir konuda yardımcı olabilirler size.


Venüs Terazi Burcunda 8 Kasım-4 Aralık 2023


Yükselen İkizler :

Venüs 5.evinizde olacak terazide iken.

Hayatın keyiflerini tatmak. Keyif almak. Eğlenceli şeyler yapmak. İyi hissettiren, mutlu eden şeyleri yapmak. Böyle anlatabilirim bu evi.

5.evin çocuksu bir enerjisi var. Yaşam enerjimizle ilgili. Bizi heyecanlandıran, sevindiren, yaşam enerjimizi yükselten şeylerle ilgili.

Venüs ile güzel keyif alanları katabilirsiniz hayatınıza. Yeni bir hobi. Yeni bir etkinlik. Belki bir el işi. Bir atölye çalışması.

Güzel bağlantılar, yeni insanlar da getirir terazide bir Venüs. İyi bir eğitmen, sınıf arkadaşları, güzel ahbaplıklar var sizin için bu transitin olasılıkları içinde.


Venüs Terazi Burcunda 8 Kasım-4 Aralık 2023


Yükselen Yengeçler :

Venüs 4.evinize geliyor yeni transiti ile.

4.ev yuvayı, haneyi, aileyi, terazi burcu ise evliliği simgeler. Evliliğinizde son zamanlarda anlaşmazlıklar yaşadıysanız, bu Venüs iyi gelebilir size. Daha açık, daha sağlıklı biçimde iletişim kurabilirsiniz. Birbirinizi bu kez daha iyi anlayabilirsiniz. Hak verebilirsiniz, empati kurabilirsiniz. İlişkiniz için güzel bir zaman.

Bunun dışında evinizde dekore etmek istediğiniz, yenilemek istediğiniz alanlar varsa bu yönde alışverişleriniz de olabilir. Ev ve aile konularında güzel bir dönem.


Venüs Terazi Burcunda 8 Kasım-4 Aralık 2023


Yükselen Aslanlar :

Venüs 3.evinize geliyor.

3.ev eğitimleri, terazi burcu ise eğitmenleri, yolumuza eşlik eden ve bize yol gösteren kişileri temsil ediyor.

Bu ay bir eğitim var gibi. Bir eğitime, bir kursa başlıyorsunuz gibi sanki. Bunu kendi içinizde, kendinizle de yapabilirsiniz. Elimizin altında internet var, youtube var. Hocalar, eğitmenler, ders içerikleri var. Kendinize bir program oluşturmanız da mümkün.

Bu Venüs ile başka neler olabilir ? Arkadaşlıklar, ahbaplıklar içinde güzel şeyler olabilir. Destekler, yardımlar gelebilir. Bu desteklenme duygusu size çok iyi gelebilir.

Araştırma yaptığınız konularda arkadaşlarınız kendi bağlantıları ile tanıştırabilirler sizi. Aracı olabilirler, irtibat sağlayabilirler ya da siz bunları arkadaşlarınız için yapabilirsiniz.

Bir şeye kayıt yapmanıza, bir şeye üye olmanıza vesile olabilir dostlarınız. ‘Bu güzel bir şey, bundan yararlan’ diyebilirler. Bir şeyi onlar aracılığı ile keşfedebilirsiniz.

Güzel iletişimler, yeni bağlantılar var.


Venüs Terazi Burcunda 8 Kasım-4 Aralık 2023


Yükselen Başaklar :

Venüs 2.evinize geliyor terazi transiti ile.

Kazançlarınız artabilir bu dönemde. Buna bilhassa bağlantılarınız vesile olabilirler. Var olan bağlantılar, yeni tanışmalara aracılık edebilirler. Daha çok insanla iş yapabilirsiniz, daha çok kazanabilirsiniz.

Burada başka şeyler de var. Köklenmek, köklenmiş hissetmek demektir 2.ev. Zodyakta burası boğanın evi. Huzur ve konfor duygumuzla, düzenimizle, desteklenme duygumuzla, köklenmiş hissetmekle ilgili bir ev.

Terazi burcu ise bağlantılarımızı, bağlarımızı, yol arkadaşlarımızı simgeliyor.

Tam da 2.evin anlattığı o duyguları yaşayabileceğiniz, destekler, katkılar alabileceğiniz, ilişkileriniz içinde güzel şeyler yaşayabileceğiniz bir zaman.

Hayata ilişkilerimizle değil, kendimizle köklenmeliyiz. İlişkilerimize değil, hayatın kendisine köklenmeliyiz. Bu böyle. Bunu akılda tutmak gerekiyor.

Ama dostluklar, arkadaşlıklar içinde yaşanan desteklenme duygusu da insana iyi hissettiriyor tabii.


Venüs Terazi Burcunda 8 Kasım-4 Aralık 2023


Yükselen Teraziler :

Venüs 1.evinize geliyor.

Güneş’in ve Venüs’ün yıl içindeki 1.ev dönemleri güzeldir. Üzerimizdeki tozları silkelediğimiz, toparlandığımız, planlarımızı hayata geçirdiğimiz, ilerlediğimiz, daha kolay ilerlediğimiz zamanlardır bunlar.

Bu Venüs transiti de öyle sizin için. Parasal açıdan şanslı bir zaman. İlişkiler içinde de güzel şeyler olabilir.

Düzen oluşturmak istediğiniz konularda yapmak istediklerinizi daha kolay yapabileceğiniz bir dönem. Dostlardan, sevdiklerinizden güzel destekler de gelebilir. Paylaşımlarınız olabilir. Birlikte güzel şeyler yapabilirsiniz.


Venüs Terazi Burcunda 8 Kasım-4 Aralık 2023


Yükselen Akrepler : 

Venüs 12.evinize yerleşiyor.

‘’Dinlen, yavaşla, soluklan’’ diyor bu transit size.

‘’Başkaları için çok şey yaptın. Şimdi kendin için yap. Kendi ihtiyaçlarınla ilgilen. Kimsenin kurtarıcısı olma. Herkes kendi hayatının kahramanı. Herkesin kendi hikayesi, kendi yolculuğu. Bu kadar fedakar olma. Kendini hatırla. Kendini seç’’ diyor.

Hedeflerinize odaklanabileceğiniz bir zaman. Hazırlıklarınız, planlamalarınız olabilir.

Bunlar dışında terazi burcu ilişkilerle ilgili. 12.ev ise bitişleri, kapanışları anlatıyor. Sizin için toksik olduğunu düşündüğünüz birilerini çıkarabilirsiniz hayatınızdan bu dönemde. Bu anlamda bir temizlik dönemi.


Venüs Terazi Burcunda 8 Kasım-4 Aralık 2023


Yükselen Yaylar :

Venüs 11.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Dostlarınızı, arkadaşlarınızı, sosyal hayatınızı simgeler bu ev.

Arkadaş gruplarınız içinde güzel şeyler yaşayabilirsiniz. Birlikte keyifli aktiviteler yapabilir, yeni ortamlara katılabilirsiniz.

Bir kutlama, bir organizasyon olabilir. İşinizde departman/ekip içinde kutlayacağınız bir başarı olabilir. Birlikte güzel şeyler yapabilirsiniz.


Venüs Terazi Burcunda 8 Kasım-4 Aralık 2023


Yükselen Oğlaklar : 

Venüs 10.evinize geliyor.

10.ev işimizi anlatan alan. Terazi burcu ise bağlantı kurmayı, bağ kurmayı, iş birliği yapmayı simgeliyor.

İşinizde, sektörünüzde yeni bağlantılar kurabilirsiniz. Yeni firmalar tanıyabilirsiniz, iş birlikleri yapabilirsiniz. Her iki tarafa kazanç sağlayacak iyi anlaşmalar doğabilir.

Başka neler olabilir ?

Ticari faaliyetlerin resmi/yasal taraflarında yapmanız gerekenleri kolayca, güzelce, usulünce yapabilirsiniz. 10.ev resmi konularla ilgili. Venüs ise bir toprak gezegeni + İyicil bir gezegen.

Kişisel hayatınızda resmi konularınız, başvuru/kayıt/evrak/beyan işlemleriniz olabilir. Bunlar rahatça, güzelce akabilir. İyi bir transit.


Venüs Terazi Burcunda 8 Kasım-4 Aralık 2023


Yükselen Kovalar : 

Venüs 9.evinize yerleşiyor.

Bu ay ‘uzaklar’ konunuz gibi. Uzaklar ve uzaklarda olanlar. Seyahatler, yolculuklar. Uzaklarda olanların yanına gitmek. Uzaklardan yanınıza gelecek kişiler. Burada böyle ihtimaller var.

Özlediklerinizle, sevdiklerinizle hasret gidereceğiniz bir zaman olabilir bu.

Gezileriniz, keşifleriniz de olabilir. Bundan sonrasında sıkça gitmek isteyeceğiniz güzel yerler keşfedebilirsiniz. Kütüphaneler, çalışma alanları deneyimleyebilirsiniz. Kendinize şehrin içinde yeni alanlar, yeni güzel mekanlar bulabilirsiniz.


Venüs Terazi Burcunda 8 Kasım-4 Aralık 2023


Yükselen Balıklar :

Venüs terazi transitine başlıyor. 8.evinize geliyor.

Başkaları ile, başkalarının maddi kaynakları ile yapacağınız şeyler olabilir. Aileniz, eşiniz, bir yakınınız yapacağınız bir şey için ihtiyacınız olan bütçeyi sağlayabilirler sizin için. Birinden borç da alabilirsiniz. Kredi çekme planı olanlar bunu yapabilirler.

Ortaklı bir ticari faaliyetin geliri elinize geçebilir. Bir mülkten, araziden, tarım/hasat gelirinden payınızı alabilirsiniz.

Terazi burcu eşi simgeler. Eşiniz işinde zam alabilir. Kendi işini yapıyorsa iyi bağlantılar kurabilir. Gelirleri artabilir. Eşin kaynaklarının artabileceği bir dönem.İçinde olduğumuz transitler ↓

Güneş Akrep Burcunda 23 Ekim-22 Kasım 2023

Mars Akrep Burcunda 12 Ekim-24 Kasım 2023

Kuzey Güney Ay Düğümleri Koç Terazi Aksında

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Sevgilerimle.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!