13 Aralık 2023 Yay Burcunda Yeniay

13 Aralık 2023 Yay Burcunda Yeniay

13 Aralık 2023 Yay Burcunda Yeniay

13 Aralık Çarşamba günü 02:31’de yay burcunun 20 derecesinde bir yeniay doğacak sevgili okuyucularım.

Yay burcunun konuları hareketleniyor. Yay temalarında yeni şeyler olacak. Yay konularında yeni gelişmeler yaşayacağız.

Yeniay, Merkür retrosu ile birleşiyor. Ana temaya Merkür hakim.

Yeniay ile aynı gün Merkür retrosu başlayacak. 13 Aralık’ta oğlak burcunda başlayıp 2 Ocak’ta yay burcunda bitecek bir retro bu.

Tam olarak yeniay ile aynı gün başlıyor retro. Transitlerin, retroların ilk günleri, başlangıç zamanları önemlidir. Etkiler o vakitte daha belirgindir, daha vurguludur.

O yüzden bu yeniayda resmi şekillendiren önemli bir faktör bu Merkür retrosu.

Yeniay yayda. Merkür retrosu oğlakta. Yay ve oğlak burcunun konuları birleşiyor. Temalar bir araya geliyor. Neler olabilir ? Bakalım bu iki burcun konularına.

Yay burcu : Yurt dışı ile ilgili konular, yabancı ülkeler, vize, pasaport, oturum izni, çalışma izni gibi konular, yurt dışı bağlantılı ticari işler. Seyahatler. Yolculuklar. Eğitim. Akademik alanlar.

Oğlak burcu : Devlet. Kural, yönetmelik. Sistem, işleyiş. Yasa, kanun. Nizam, düzen.

Bu temalar birleşince neler olabilir ?

Yurt dışı bağlantılı konularda yasalar, yönetmelikler üzerinden gündemler, gelişmeler olabilir. Akademik alanlarda aynı şekilde kurallar ve kurallar doğrultusunda yapılması gerekenler öne çıkabilir.

Yeniay sırasında gökyüzünde nasıl açılar var ? Onlara da bakalım. Onları da hesaba katıp resmin bütününe bakalım. Öyle üretelim olasılıkları.

Yeniay (Güneş & Ay kavuşumu), kuzey Ay düğümü ile üçgen açıda doğacak. Üçgen açılarda şanslar vardır. Pozitif çalışan, güzel bir açı kalıbıdır bu.

Kuzey ay düğümü kaderi, karmayı, darmayı, yaşam yolumuzu, ilahi planımızı simgeleyen önemli bir gösterge.

Yeniay ile böyle bir temas içinde olması, kadersel bir dönüm noktasında olduğumuzu söylüyor.

Bir karar, bir seçim, bir fikir, bir yön değişikliği.. Ne olacaksa, bundan sonrasına şekil verecektir.

Bir de Neptün karesi görüyoruz. Neptün’den yeniaya bir kare açı geliyor. Uyumsuz bir açı kalıbı kare.

Neptün’ün uyumsuz açıları beklentilerin karşılanmaması ile ilgili bir sembol. Umduğunu bulamamak, bir şeylerin düşünülen şekilde, istenilen şekilde olmaması, hayal kırıklıkları, üzüntüler. Bunlar var Neptünyen kare açılarda.

Yurt dışında olup, yerinden başka bir ülkede olup oturum izni, vize süresi, vb konularla geri dönecek kişiler olabilir. O ülkede kalmaya devam etmek isterken ayrılmak zorunda kalan kişiler olabilir. Oturum, yerleşim konularında koşullar sağlanamayabilir.

Bu elbette üzücü olabilir. Ama ‘Olan hayırlıdır. Hayır olandadır. Demek ki böyle olması gerekiyormuş’ bakış açısında olmak önemli. Hayat bu farkındalıkta olmamızı istiyor.

Gitmek istediği bir yere vize alamayanlar olabilir. Bir seyahat planı iptal edilebilir. O seyahat ne için yapılmak isteniyorsa, konu şimdilik ertelenebilir. Ertelenmesi gerekebilir.

Konu size ne söylemeye çalışıyor, buna odaklanın.

Tabii herkese de aynı şeyler olmayacak. Kişisel şeyler bunlar. Herkes kendi haritasına, kendi yaşam planına göre etki alacak. Kimileri için yurt dışı planlarının gerçek olacağı bir zaman.

Başka neler olabilir ?

Akademik alanlarda çalışmaların üzerinden geçmek gerekebilir.

Konu bir tez ise danışman/izleme komitesinde olan hocaların talepleri olabilir. Değiştirilmesi, düzeltilmesi gereken şeyleri söyleyebilirler. Konu bir makale ise, yayınlanması için bir dergiye iletildiyse, jüri revizyon isteyebilir.

Projeler varsa, bilimsel kurumlara başvurular olacaksa, yapılması gereken işlemlerle meşgul olabilirsiniz.

Uluslar arası ticari faaliyetler için yapılması gerekenler, yasal düzlemde gereklilikler, yönetmelikler konu olabilir. Yapılması gereken kayıtlar, başvurular, beyanlar ile meşgul olabilirsiniz. Yönetmeliklerin dışında olan şeyler için uyarılar gelebilir. Devlet birimlerinin izin vermeyeceği şeyler olabilir. Faaliyetleri yasalara uygun bir hale dönüştürmek için yapmanız gereken şeyleri öğrenebilirsiniz. Eksiklerinizi tamamlayabilirsiniz.

Yay temaları üzerinden böyle ihtimaller var.


13 Aralık 2023 Yay Burcunda Yeniay


Başka şeyler de ekleyeceğim.

Yılın önemli bir zamanındayız. Aralık ayı Güneş’in yay zamanı. Her yıl bu vakitlerde, bundan sonrasına şekil verecek, bizi güncelleyen değişimler yaşarız.

Bilinçte yükseliş. Farkındalık. Uyanış. İdrak. Olgunlaşmak. Bilgeleşmek. İdrakin yükselişi. Böyle bir burçtur yay.

Somut, soyut, maddi, manevi, her anlamda söylüyorum ; kendimizde, hayatı algılayış şeklimizde, yaşamla kurduğumuz bağ içinde, kavramlarla ilişkimizde güncelleniriz yay zamanlarında. Bizi dönüştürecek ve olandan daha farkındalıklı bakış açılarına taşıyacak, doğrulara vardıracak deneyimler yaşarız.

Bu deneyimler şimdi yaşanmak zorunda da değil. Geçmişin deneyimlerine başka gözlerle bakmamıza vesile olacak şeyler de olabilir.

Çözümleriz bir şeyleri. Anlarız. Anlamlandırırız. Hikayeler amacına varır. Öğretileri idrak ederiz. Olduğumuz yerden bir basamak, birkaç basamak yukarı çıkarız.

Bu anlamda da yolun önemli bir noktası bu yay yeniayı.

Yeniay sırasında Mars ve Kiron arasında bir üçgen açı var. Dereceler birbirine çok yakın. Güçlü bir açı.

Bir ateş gücü bu. Kuvvetli bir ateş üçgeni.

Mars yayda. Yaşam resmimizi temsil eden bir yerde.

Kiron iyileştirmek demektir. Adım atmayı, sorumluluk alıp yola çıkmayı temsil eden bir burçta, koçta.

‘Hayatı iyileştirmek’. Bir cümle ile söylemek istesem tam olarak böyle derim. Hayatı iyileştirmek. Bunun yolu da kendini iyileştirmekten geçiyor.

Bize kendimizi fark ettirebilecek bir yeniay. ‘’Anladım. Neyi değiştirmem gerektiğini anladım’’ dedirtebilecek bir yeniay.

Kendimizi iyi ettikçe hayatımızı güzelleştireceğiz. Mutluluk, yükseliş idrak ile gelecek. Bizim için iyi olanı, temiz ve aydınlık olanı seçmekle gelecek.

İlimler yay burcunun temasıdır. İlimlerden çokça fayda bulacağımız bir zaman bu ayrıca. Astroloji ilminden gelecek faydalar, hediyeler de var. Haritamızı anlayabileceğimiz, ilahi planımızda bir şeyleri çözümleyebileceğimiz bir zamandayız.

Astrolojik danışmanlıklar artacaktır. Tevafuk, yeni yıl gelirken zaten tam da böyle oluyor.

Astroloji eğitimine başlamak isteyenler de kullanabilir bu yeniayı.

Astroloji ile ilgili olabilir, başka ilimlerle ilgili olabilir, önemli kitaplar, uzman kişiler de çıkar karşımıza. Keşif demektir yay. Güzel keşiflerimiz olacak.

Şimdi birlikte yeniayın burçlar bazında neler getirebileceğine bakalım.

Öncesinde ;

↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓ ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓

İletişim adresimi vereyim : ”Doğum Haritası Analizi” yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Ayrıca Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Öngörüler ”yükselen burç” baz alınarak yapılır. Çünkü yükselenimiz 1.evimizdir ve teknik olarak ev hesabı yükselene göre yapılabilmektedir. Gökyüzünü her zaman yükselenimizle takip etmemiz gerekir.

Yükselen burcunuzu seçerek okuyunuz.


13 Aralık 2023 Yay Burcunda Yeniay


Yükselen Koçlar : 

9.evinizde olacak. Kuzey Ay düğümü ile üçgen açıda doğuyor yeniay.

Üçgenlerde şanslar vardır. Açılımlar, büyüme fırsatları vardır. İyi gelişmeler vardır. Bu anlamda parlak bir yeniay.

Bir Neptün karesi var bir yandan. Fazla iyimser davranmazsak,  objektif olursak, rasyonel olursak, korunuruz o kareden. Bunu yapmazsak hayal kırıklığı olabilir.

Ama akıldan uzaklaşmayanlar için risk yok.

Mars ve Kiron yeniay sırasında uyumlu açıda. Onların arasında da parıl parıl bir üçgen var.

Bir iyileşme, iyileştirme etkisi gibi tanımlayabilirim. ‘Daha iyi olmak’ için yapılacak şeylere işaret ediyor bu yeniay. Fayda yönünde büyük bir hareketlilik var. Sorumluluk duygusu var. Adım atmak var. Başlamak, başlatmak, konuları daha özenle, daha yüksek bir ciddiyetle ele almak gibi bir fokuslanma var.

Ne olur ? Yay temalarında girişimleriniz olur bu yeniay ile. Mars harekete geçmeyi simgeliyor. Bir şeyleri olduğundan daha iyi hale getirmek için girişimleriniz olur.

Yay bilgi demektir.

Bilgiyle şifalandırmak, bilgiyi paylaşmak, anlatmak, yazmak, yayınlamak, içerikler sunmak, eğitim vermek, danışmanlık yapmak. Bilgiyle yol göstermek.

Bilgelik. Yukarı taşıyacak değişimi yaratmak. Yükseltmek. Geliştirmek. Bilgiyle yüceltmek. Hocalık etmek.

Yay böyle bir burç.

Eğitim vermek istediğiniz bir alan varsa, bunun ilk adımlarını atabilirsiniz bu yeniay ile.

Kitap yazmak, blog yazmak, içerik üretmek, akademik alanda yayıncılık, tez, makale yazmak, araştırmaları yayınlamak..Hepsi yay burcu ile ilgili. Bilgilerinizi somut varlıklara dönüştürmek, paylaşmak ve görünür kılmak isteyebilirsiniz.

Bir alanda eğitim paketleri üretebilirsiniz örneğin. Kitapçıklar, kitaplar oluşturabilirsiniz. Ders içerikleri oluşturabilirsiniz.

Yeni üretimleriniz olabilir.

Eğitmenlik yaptığınız, ders anlattığınız, danışmanlık verdiğiniz bir alanda iseniz yeni yeni tohumlar, yeni çiçeklenmeler olacak gibi 🙂

Yeni şeyler üretmek. Bilgileri daha çok paylaşmak. Daha sistemli şekilde paylaşmak. Hem başkaları için daha çok fayda yaratmak, ilham olmak, bilgiyle aydınlatmak, hem de kendi adınıza işinizden yana maddi manevi daha yüksek bir tatmin yaşamak, maddi tarafta daha çok kazanmak. Bu yeniay paketinden sizin için böyle şeyler çıkacak gibi 🙂

Güzel şeyler yapanlar için güzel hediyeleri olacaktır yeniayın 🙂


13 Aralık 2023 Yay Burcunda Yeniay


Yükselen Boğalar :

8.evinizde olacak. Kuzey Ay düğümü ile üçgen açıda doğuyor yeniay.

Üçgenler güzel gelişmeleri müjdeler. İyi bir yeniay.

Bir Neptün karesi var ama bir yandan. Fazla iyimserlik hayal kırıklığı getirebilir. Bunu yapmazsak, objektif olursak, rasyonel olursak, korunuruz bu kareden.

Ayrıca Mars ve Kiron yeniay sırasında uyumlu açıda. Onların arasında da kuvvetli bir üçgen var.

Yurt dışı kaynaklı paralar var sanki burada. Belki başka bir ülkede yaşayan bir yakınınızdan. Yurt dışı bağlantılı işleriniz varsa belki güzel bir ticari anlaşmadan. Bir para gelişi olası. Bunların kesintileri de konunuz olabilir.

Para transferlerinin kesintilerini küçültmek için neler yapabileceğinize bakabilirsiniz. Kargo, gönderi, taşımacılık konularınız olabilir.

Gelecek bir para, bir işinizi kolaylaştırabilir. Çok iyi gelebilir size.

Uluslar arası alanda ticari bir faaliyete başlamak isteyenler bu yeniay ile ilk adımlarını atabilirler. Belli bir zemin varsa, artık faaliyetler başlıyor olabilir.


13 Aralık 2023 Yay Burcunda Yeniay


Yükselen İkizler :

7.evinizde olacak bu yeniay.

7.ev yeniaylarında yeni bağlantılar doğar. Hayatımıza yeni insanlar gelir. Bağlantı kurarız. İş birliği yaparız. Bireysel olarak yapamayacağımız şeylerde ya da işimizi kolaylaştırmak istediğimiz noktalarda hizmetler satın alırız. Başkalarının bize eşlik etmesini isteriz. Yol göstermesini isteriz.

Hocalar, eğitmenler, danışmanlar 7.evin temsil ettiği kişiler arasındadır.

Ne getirebilir bu yeniay size ?

Bir konuda danışmanlık getirebilir. Yay burcu ilimleri simgeler. Astroloji de yay burcunun teması (Zodyakta özellikle yay ve kova burcu ile bağlantılı astroloji).

Bir astrolojik danışmanlık bu yeniayın olasılıkları içinde sizin için. Bu yönde bir niyet varsa, yeniayı değerlendirin. Vakit uygun, güzel bir vakit.

Eğitimleri de simgeler yay burcu. Ne dedik ? 7.ev de eğitimlerle ilgili dedik. Yolunuza rehberlik edecek bir eğitmen, öğrencisi olacağınız bir uzman kişi katılabilir hayatınıza. Böyle bir bağlantı doğabilir. Birinin öğrencisi olabilirsiniz. Bir ilmi alan olabilir bu özellikle.

Seyahatler var yayın temaları arasında ayrıca. Bir geziniz, seyahatiniz olabilir.

Özellikle nasıl olabilir ? Size eşlik edecek birileri olabilir ? Siz birileri ile gitmek isteyebilirsiniz. Bir hizmet satın alabilirsiniz. Örneğin bir tura katılabilirsiniz.

Akademi yay temasıdır. 7.ev danışmanlarımızı temsil eden alan. Akademik hayatınızda danışman hocanızla oturup konuşacağınız, kararlaştıracağınız şeyler olabilir. Teziniz ile ilgili konular örneğin. Bir proje çalışması örneğin.

Uzak bir şehirde ya da başka bir ülkede olan yakınlarınızla ilgili şeyler olabilir. Oturum, yerleşim, çalışma izni, vb haklar konusunda gelişmeleri olabilir. İş, ev düzeni konularında bir şeyleri yoluna koyabilirler.

Yay vizyon demektir. Yay vakitlerinde yol çizeriz. Vizyonumuzu yenileyecek, ufkumuzu büyütecek şeyler olur. Yolun bundan sonrasına şekil verecek seçimler yaparız. Bir yön belirleme zamanı. Daha fazlası, daha iyisi için geçiş noktası.

Yeniay, kuzey Ay düğümü ile üçgen açıda doğacak. Bu epey güzel bir görünüm. Yeniay sırasında Mars ve Kiron arasında bir üçgen var ayrıca.

Kocaman ateş üçgenleri bunlar. Gökyüzünde ateş üçgenleri oluşuyor.

Hem de Jüpiteryen ateş. Plutonik ateş değil. Aydınlık tarafa, Jüpiteryen tarafa gidiyoruz. Güzel açılımlar var. Yaşamımıza yön verecek iyi şeyler yapacağız. Sizin için de aynı şey geçerli.

Sadece bir Neptün karesi var dikkat isteyen. Bu kare bizden fazla iyimser davranmamamızı, rasyonel ve objektif olmamızı istiyor. Bu anlamda dengede kalanlar, mantıklı seçimler yapanlar için risk yok.

Genel olarak güzel bir yeniay.


13 Aralık 2023 Yay Burcunda Yeniay


Yükselen Yengeçler :

6.evinizde olacak bu yeniay.

6.ev işimizi, çalışma hayatımızı, iş yapma şeklimizi temsil ediyor.

Yay burcu ise vizyon demek. Farkındalık, uyanış, açılım, gelişim demek. İşinizde yeni bir vizon anlamına geliyor bu yeniay sizin için.

Yenileyeceğiniz şeyler olabilir. Ürettiklerinizi daha iyi, daha doğru konumlandırmanızı sağlayacak yeni şeyler yapabilirsiniz.

Yabancı ülkeleri temsil eder ayrıca yay.

Yurt dışı bağlantılı işleriniz, iş birlikleriniz olabilir. Yabancı ülkelerle ticari anlaşmalar yapabilirsiniz.

6.ev aynı zamanda günlük hayatımızla ilgili bir ev. Yay burcu ise yabancı dilleri simgeliyor. Bir yabancı dil kursu, düzenli olarak kullanacağınız bir dijital platform, bir aplikasyon katabilirsiniz günlerinize bu yeniay ile.


13 Aralık 2023 Yay Burcunda Yeniay


Yükselen Aslanlar :

5.evinizde olacak bu yeniay.

Yeniay, kuzey Ay düğümü ile üçgen açıda doğacak. Bu çok güzel bir görünüm. Yeniay sırasında Mars ve Kiron arasında bir üçgen var ayrıca. İyi açılar var.

İyi bir başlangıç mümkün.

Bir hobi başka bir şeye dönüşebilir. İlgi duyduğunuz bir alan, keyif aldığınız için yaptığınız, hobi amaçlı yaptığınız bir şey başka bir şekil alabilir. İşe de dönüşebilir, oradan başka fikirler de çıkabilir.

O şeyler başka şeylere vesile olabilirler. Bir fikir oradan doğabilir.

İşinizde görünürlüğünüz, ne ölçüde göründüğünüz bu yeniayın başka bir konusu. Çok iyi işler yapıyor olabilirsiniz. İşine hakim, işini iyi yapan biri olabilirsiniz. Bunun yanında tanınırlık, bilinirlik kısmı zayıf kalıyor olabilir.

Maddi manevi daha yüksek bir tatmin ihtiyacında olabilirsiniz. Maddi tarafta daha çok kazanmaktır bu. Manevi tarafta daha çok insanla çalışmak, daha çok fayda yaratmak, daha çok takdir görmek, daha yüksek bir motivasyonla çalışmaktır.

Görünürlüğünüzü artırmak için yapacağınız şeyler olabilir. Yeniay bunun kararını getirebilir size. Neler yapabileceğiniz konusunda iyi fikirler bulabilirsiniz.

Yazmak, yayınlamak, bilgiyi paylaşmak. Bilgiyi paylaştığımız platformlar. İçerik üretmek. Bunlar yay burcu ile bağlantılı (ikizler ve yay burcu ile bağlantılı zodyakta).

Bunları işinizi tanıtacak, daha iyi tanıtacak yönde yapmaya başlayabilirsiniz. Tanıtım içerikleriniz olabilir.

Bir alanda bilgilerinizi paylaşmaya başlayabilirsiniz.

Eğitmenlik yaptığınız, danışmanlık verdiğiniz bir işiniz varsa burada bir açılım olacak gibi görünüyor. Doğru hamlelerle, iyi seçimlerle işinizi büyütebilirsiniz.

Akademik çalışmaları olanlar, akademisyen olanlar bir kongreye, bir panele katılabilirler. Konuşmacı olabilirler. Sunum yapabilirler. Çalışmalarını tanıtabilirler.

Yay burcu akademiyi temsil eder. 5.ev ise sahnede olmak, kürsüde olmak, konuşan kişi olmak, görünür konumda olmak gibi bir sembole sahip.

Güzel açılarla gerçekleşecek iyi bir yeniay. Vizyonunuzu yeniliyorsunuz. Yeni hedefleriniz olacak.

Akılcı adımlarla aksiyon alın. Değerlendirin bu kuvvetli enerjileri.


13 Aralık 2023 Yay Burcunda Yeniay


Yükselen Başaklar :

4.evinizde olacak bu yeniay.

Yer değiştirmek isteyenler için hareketli bir zaman.

Uzaklardan akrabalarınız, dostlarınız gelebilir yanınıza. Misafir edeceğiniz kişiler olabilir. Sevdiklerinizle hasret giderebilirsiniz. Bir araya gelebilirsiniz.

Bunlar dışında evinizde yapmak istediğiniz değişimler varsa, tadilat, dekorasyon konuları varsa yine bu yeniayı, yakınındaki/sonrasındaki günleri kullanabilirsiniz.

Evinizle ilgili konularda güzel şeyler olabilir. Ailenizle ilgili gündem konularınızda açılan, çözülen, rahatlayan, pozitif anlamda değişen şeyler olabilir.

Güzel bir yeniay.


13 Aralık 2023 Yay Burcunda Yeniay


Yükselen Teraziler :

3.evinizde olacak bu yeniay.

İnternet ve sosyal medya üzerinden yapılan işler 3.evle ilgilidir. Bir websiteye sahip olmak, içerik üretiyor olmak, e-ticaret yapıyor olmak, sosyal medyada sayfa sahibi olmak..Hepsi 3.evle ilgili.

Yay burcu yaşamımıza yön verecek seçimleri, vizyonumuzu, hedeflerimizi, rotamızı simgeliyor.

İnternet üzerinden yapacağınız bir işe başlayabilirsiniz. Sosyal medyada başlatacağınız işler olabilir.

Böyle bir iş yapıyorsanız, büyüme yaratacak, ilerleme sağlayacak yeni kararlarınız olabilir. Ürettiklerinizi yenileyebilirsiniz. Yeni şeyler üretmeye başlayabilirsiniz.

Kardeşleri, akrabaları, komşuları, yakın çevreyi, yakın arkadaşları simgeliyor 3ev aynı zamanda. Yay burcu seyahat demek. Yol demek, yolculuk demek. Uzakları anlatıyor yay.

Bir yakınınızın yanına başka bir şehre/ülkeye tatile gidebilirsiniz. Bir seyahatiniz olabilir. Uzaklardan sizin yanınıza gelecek kişiler olabilir. Misafirlikler, bir araya gelişler var gibi.

3.ev kursları, yay burcu ise yabancı dilleri simgeliyor. Bir yabancı dil kursu da getirebilir bu yeniay size. Sınıf ortamı olabilir. Dijital bir platform/aplikasyon olabilir. Yeni bir dil öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Dünya kültürleri, dünya mutfakları, dünya müzikleri. Bunlar yay burcunun konusu. Öğrenmeye başlayacağınız yeni şeyler var gibi. Güzel şeyler geliyor.


 13 Aralık 2023 Yay Burcunda Yeniay


Yükselen Akrepler : 

2.evinizde olacak bu yeniay.

Parasal konularda yeni olasılıklarınız var. Maddi şanslar var sizin için.

2.ev temelde maddi konularla ilgili. Parayı, para kazanmayı, maddi olanakları sembolize eden bir ev.

Para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bir işiniz, geliriniz varsa kazançlarınızı büyütmek için yeni şeyler yapabilirsiniz.

Satın almak istediğiniz önemli bir şey varsa, yani günlük alışverişlerin ötesinde büyük bir bütçe gerektiren bir alışveriş planınız varsa bunu bu yeniay ile yapabilirsiniz.

Yay burcu yer değişiklikleri ile ilgilidir. Başka bir şehre yerleşmek, başka bir ülkeye yerleşmek. Böyle bir değişim yaşadıysanız yeni yerinizde iş bulabilir, çalışmaya başlayabilirsiniz.

Bir yakınınızın böyle bir konusu olabilir. Yeni yerleştiği yerde iş düzenini oluşturabilir.

Yurt dışı bağlantılı ticari işler yapmak isteyenler için destekleyici bir başlangıç noktası bu yeniay. Hali hazırda bu zaten varsa, bir büyüme fırsatı.

İyi hamlelerle, mantıklı ve strateji girişimlerle bir büyüme yakalayabilirsiniz. Yeni bağlantılar ve anlaşmalar kurulabilir.

Yurt dışı bağlantılı bir kaynak, bir gelir akışı başlayabilir. Var olanlar büyüyebilir.

Tüm bunların ötesinde toprağımızı, değer duygumuzu, öz değerimizi simgeliyor bu ev. Yay burcu ise hayatın idrakı demek. Yaşamın mantığı matematiği demek. Farkındalık demek.

Kendinizi hayatın içinde, işinizde, ilişkilerinizde, kendinizle ilişkinizde nasıl konumlandırıyorsunuz ? Öz değeriniz. Değerinize ne ölçüde sahip çıktığınız. Buralara da bakacağınız bir zaman.

Bir güncelleme var. Güzel farkındalıklar olacaktır. Farkındalık sağlayacak şeyler olacaktır.

Toprağınıza daha çok sahip çıkmanızı, öz değer duygunuzu güçlendirmenizi istiyor bu yeniay sizden.


13 Aralık 2023 Yay Burcunda Yeniay


Yükselen Yaylar :

1.evinizde olacak bu yeniay.

1.ev başlangıçları temsil eden bir ev. Yaşam yolumuzu, yolumuzda nasıl yürüdüğümüzü, seçimlerimizi, kararlarımızı, atılımlarımızı, girişimlerimizi simgeliyor.

Yeniay da tam bu sembolde. O yüzden burada kuvvetli bir başlangıç enerjisi var. Girişim ve yenilik enerjisi bu.

Hayatınızın her alanında, her konu için düşünebilirsiniz bu başlangıçları.

Güzel kararlarınız olabilir. Bitireceğiniz şeyler olabilir. Yerlerine yeni şeyler başlatabilirsiniz. Eskisini atıp yenisini alacağınız şeyler olabilir. Eskiyi bırakıp yeniye geçiş olabilir.

İşinizde yeni projeler. Yeni bir sosyal ortam. Yeni bir hobi. Kişisel hayatınızda alışkanlıklarınız konusunda yeni bir karar. Somut, soyut her şey olabilir konu.

Kendiniz için, iyiliğiniz, sağlığınız, keyfiniz, huzurunuz, bereketiniz için güzel adımlar atabilirsiniz.

Yıl içindeki yay zamanındayız. Yayın yeni döngüsü başlıyor. Bu yeniay sizin için yeni bir dönemin başlangıcı.

Niyetlerinizi hayata geçirin. Güzelce planlayın yapmak istediklerinizi. Rasyonel ve stratejik olun. Beklemeyin. Ertelemeyin. Adım atın. Hareket edin.

En iyi şekilde kullanın bu başlatma butonunu 🙂 Butona basmanın vakti geldi 🙂


13 Aralık 2023 Yay Burcunda Yeniay


Yükselen Oğlaklar : 

12.evinizde olacak bu yeniay.

İlmi alanlarda bir danışmanlık getirebilir bu yay yeniayı size. Astroloji bir ilim. Bir astrolojik danışmanlık alabilirsiniz. Astroloji eğitimine başlayabilirsiniz.

Başka bir ilmi alanda bir başlangıcınız da olabilir.

12.ev şifanın evidir. Şifa derken ne kastediyorum ? Şifalanmaya ihtiyaç duyan bir durum, bir bedensel sağlık konusu, ruhsal/psikolojik bir konu..Her anlamda iyileşmek ve şifalanmakla ilgilidir 12.ev.

Fiziksel sağlığınızla ilgili değişimler olabilir. Bir yakınınızın böyle bir sorunu varsa, konuyu çözmek için yapacağı şeyler olabilir.

Kendinizi bir şeylerden izole etmeye, içe dönmeye, kendinizle kalmaya ihtiyacınız varsa, bu yeniay döngüsü size bunu da getirebilecek bir zaman.


13 Aralık 2023 Yay Burcunda Yeniay


Yükselen Kovalar : 

11.evinizde olacak bu yeniay.

Yay burcu seyahatleri, gezileri anlatır. 11.ev ise grupları. Bir tur gezisi getirebilir bu yeniay size. Bir tura katılabilir, bir grupla bir yere gidebilirsiniz.

Kendi arkadaş grubunuzla da yapabilirsiniz bunu.

İşinizde bir organizasyon, bir kutlama olabilir. Yeni yıl kutlaması olabilir bu. Bir başarının kutlaması olabilir. Bir yıl sonu organizasyonu olabilir.

Yay eğitim demek. 11.ev sınıf, grup, grup çalışması demek. Bir eğitime başlayabilirsiniz.

Bir eğitim programına katılabilirsiniz. ‘İyi ki bu kararı almışım, iyi ki buradayım, bu şeyleri öğreniyorum’ diyebileceğiniz, size çok iyi gelecek bir şey olabilir bu.

İlimler de yay teması. Akademik alanlar, yabancı diller de yay teması. Dünya kültürleri de yay teması. Böyle bir alanda olabilir bu eğitim.


13 Aralık 2023 Yay Burcunda Yeniay


Yükselen Balıklar :

10.evinizde olacak bu yeniay.

Bu ev işinizi anlatan alan. İşinizde yurt dışı bağlantılı konular varsa, buraların hareketleneceği ve hızlanacağı bir zaman. Çünkü bu bir yay yeniayı ve yay burcu başka ülkeleri, uzakları sembolize ediyor.

İşinizde yeni bir görev üstlenebilirsiniz. Görev ve yetki alanınızda sizi sevindirecek bir değişim olabilir. Bir zam gelebilir. Bir terfi gelebilir. Yükselebilirsiniz, yeni bir ünvan gelebilir.

Akademi içinde olanlar güzel gelişmeler yaşayabilirler. Yay burcu akademiyi temsil ediyor. 10.ev ise otoriteyi. Hocaları. Tez, makale, dergi, yayın konularında jürileri, heyetleri.

Bir çalışmanız onaylanabilir. Bir araştırma projeniz kabul edilebilir.

Bir tez konunuz kabul edilebilir. Bir makale çalışmanız bir dergiden onay alabilir, yayınlanabilir.

Tezinizde jürinize sunumunuz olabilir, kabul/onay alabilirsiniz. Burada da güzel şeyler var.


13 Aralık 2023 Yay Burcunda Yeniayİçinde olduğumuz büyük transitler ↓

Kuzey Güney Ay Düğümleri Koç Terazi Aksında

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Sevgilerimle.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!