Merkür Yay Burcunda 10 Kasım-1 Aralık

Merkür Yay Burcunda 10 Kasım-1 Aralık 2023

Merkür Yay Burcunda 10 Kasım-1 Aralık 2023

10 Kasım Cuma günü 09:24’te Merkür’ün yeni transiti başlıyor sevgili okuyucularım. Yay burcuna geçiyor Merkür. 1 Aralık’a kadar yayda olacak.

Bu güzel bir gelişme. Bir ateş burcuna geliyor. Jüpiteryen bir ateş enerjisi çalıştıracak burada.

Erdemli olanı, iyi olanı, doğru olanı, aydınlık olanı, fayda getirecek olanı simgeler Jüpiter ve yay burcu.

Vizyonumuzu, ufkumuzu simgeler. Bu Merkür ile iyi şeyler yapacağız.

Keşfetmek demektir yay burcu. Keşfetmek ister. Kendisine her zaman yeni şeyler katmak, gelişmek, ufkunu büyütmek ister. Tam da böyle şeyler yapacağız.

Bu transitin şöyle bir önemi var : Yay transitlerinde hayatımıza yön verecek şeyler yaparız. Uzun vadeli planlar yaparız. Bir vizyon oluştururuz. Bir yaşam resmi tasarlarız kendimize. O resim için, o resme varmak neler gerekiyor, bir güzergah oluştururuz. Kalkınma planı hazırlamak gibi düşünün. İş planı hazırlamak gibi düşünün. Hayatımızın bundan sonrasına şekil verecek önemli kararlarımız ve başlangıçlarımız olur yay zamanlarında.

O yüzden bu transit de bir karar noktası. Yolun bundan sonrasına karar vereceğimiz, seçim yapacağımız bir planlama noktası.

İyi şeyler yapacağız kendimiz için. Temiz, taze bir girişim enerjisi var.

‘Ben şu şu şu şeyleri yapmak istiyorum. Bunun için şöyle bir donanım gerekiyor. O zaman ben o şeyleri öğrenmeye başlayayım.’ gibi.

‘Bu iş için şu kadar sermaye gerekiyor. O zaman ben o sermayeyi oluşturabilmek için şu şeyleri yapmaya başlayayım’ gibi.

‘Yaşamak istediğim hayat için şöyle biri olmam gerekiyor. Öyleyse şu konularda kendi üzerimde çalışayım’ gibi başlangıçlar var burada.

Rota oluşturuyoruz ve yola çıkıyoruz. Yeni yolculuklar başlıyor.

Büyük resimde bu var.

Merkür günlük işlerimizle, gündemlerimizle, meşguliyetlerimizle çok ilgilidir. Günlük hayatımıza yay temalarını katacak bu transitte.

İletişim demektir Merkür. Ulaşım bir Merkür temasıdır.

İletişim platformları, iletişimde kullandığımız araçlar, haberleşme, posta, e-posta, mesaj, konuşma, buluşma, görüşme, toplantı, mülakat, bildirim, duyuru. Bunlar Merkür’ün temaları.

Ulaşım diyorsak neleri sayacağız ? Araçlar, taşıtlar, arabalar, ehliyet, trafik konuları.

Bu kavramlar yay burcunun konuları ile birleşecek bu transitte.

Yay burcu uzak şehirleri, başka ülkeleri, yabancı ülkelerle bağlantısı olan konuları temsil eder.

Merkür burada iken yurt dışında ya da başka bir şehirde yaşayan yakınlarımızla daha çok iletişim kurabiliriz. Konuşup planlayacağımız şeyler olabilir. Birbirimiz için yapacağımız işler, işlemler olabilir. Birbirimize göndereceğimiz şeyler olabilir.

Yurt dışından satın alıp getirteceğimiz bir şey olabilir.

Uzaklarla iletişimler artıyor.

İşinde başka ülkelerle bağlantısı olanlar, ithalat/ihracat faaliyetleri içinde olanlar için hareketli bir zaman. Yeni anlaşmalar, yeni iş bağlantıları doğabilir. Bunlar henüz yoksa, hazırlıkları varsa artık başlayabilir. İlk faaliyetler, ilk ticari hareketler gerçekleşebilir.

Yay burcunun konuları arasında eğitim vardır.

Eğitim için yurt dışına çıkmak isteyenler, araştırmalarını yapabilirler. Seçenekleri kıyaslayabilirler. Seçim yapabilir, başvuru işlemlerini yapabilirler bu dönemde.

Bu yönde planları, niyetleri, hazırlıkları olanlar için işlerin hızlanabileceği, hareketli bir zaman.

Konu uzaklarla bağlantılı olmak zorunda değil. İlgi alanlarımızda yeni eğitimlere başlayabileceğimiz bir dönem.

Akademi bir yay temasıdır.

Akademisyen olanlar, akademinin içinde olanlar için şanslı bir zaman. İlerlemek daha kolay olabilir.

Anketler, araştırmalar, proje teslimleri, hocalarla iletişimler, makale, yayıncılık konuları, tez çalışmaları hızlanacaktır. Bir makalesinin yayınlanmasını bekleyenler, bir çalışması için haber bekleyenler bekledikleri güzel haberleri alabilirler.

Vize, pasaport konuları olanlar Merkür yayda iken sonuç alabilirler. Başvurular da yapılabilir bu dönemde.

İlimler yay temasıdır.

Bilgiyi simgeler yay. Ama ‘herhangi bir bilgi’ diyebileceğimiz bilgiler değil. Ufku açan, farkındalık yaratan, değerli bilgi. Hayatın işleyişini, matematiğini idrak etmemize vesile olan bilgi. Daha da ötesinde bilgelik. Ruhsal ve manevi tarafta derinlik.

Merkür yayda iken tam da buraları besleriz kendimizde.  Buna vesile olacak bilgiler, kitaplar, uzmanlar, bilgi kaynakları getirir bu transit bize.

Dinler, ideolojiler, toplumların yaşam biçimleri, dünya dilleri, dünya mutfakları, başka halkların şarkıları, başka halkların kültürleri..Böyle konuları var yayın.

Dünya kültürlerinden besleneceğiz, daha çok şey katacağız kendimize Merkür ile.

Öğrenmek, keşfetmek, bilgi ile yükselmek, fark etmek, derinleşmek. Hayatımıza yön verecek kaliteli seçimler yapmak. Hedefleri büyütmek. Bundan sonrası için daha büyük bir vizyon yaratmak.

Böyle şeyler var bu transitin içinde.

Transiti burçlar üzerinden inceleyeceğiz şimdi.

Öncesinde ;

↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓ ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓

İletişim adresimi vereyim : ”Doğum Haritası Analizi” yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Ayrıca Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Öngörüler ”yükselen burç” baz alınarak yapılır. Çünkü yükselenimiz 1.evimizdir ve teknik olarak ev hesabı yükselene göre yapılabilmektedir. Gökyüzünü her zaman yükselenimizle takip etmemiz gerekir.

Yükselen burcunuzu seçerek okuyunuz    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓

Yükselen Koçlar : 

Yay transiti başlıyor Merkür’ün. 9.evinize yerleşiyor.

Araştırdığınız bir ürünü, bir malzemeyi olduğunuz yerde yoksa, yurt dışından satın alabilirsiniz. Seyahat eden bir arkadaşınızdan rica edebilirsiniz.

Yeni bir dil öğrenmek istiyorsanız, bu bir isteğin ötesinde gereklilik de olabilir, böyle bir konunuz varsa, kitap, eğitim, dijital uygulama, vb arayışında iseniz güzel kaynaklar bulabilirsiniz.

İthalat/ihracat faaliyetleri olanlar için hareketli bir dönem. Yeni bağlantılar kurabilirsiniz. Yeni ticari anlaşmalar yapabilirsiniz.

Merkür eğitimi simgeler. Yay burcu ve 9.ev ise ilmi alanları. İlmi, spiritüel bir alanda güzel bir başlangıcınız olabilir. Hayatınızı değiştirecek güzel şeyler öğrenmeye başlayabilirsiniz.


Merkür Yay Burcunda 10 Kasım-1 Aralık 2023


Yükselen Boğalar :

Merkür 8.evinize geliyor.

Merkür araştırmak, bilgi toplamak demek. Okumak, öğrenmek demek. Merkür hangi eve geliyorsa o evin konularında meraklar doğuyor. Niyetlerimiz oluyor. Biz de o konularda neler yapabileceğimizi araştırıyoruz. Ne nasıl oluyormuş, öğrenmeye çalışıyoruz.

8.ev sigorta konularıyla, emeklilik planlarıyla ilgili. Yatırımlarla ilgili. Alım satım konularıyla ilgili. Ticari faaliyetlerle ilgili. En temelde para ile ilgili.

İlerisi için maddi güvence olacak neler yapabileceğinizi araştırmaya başlayabilirsiniz. Hali hazırda fikirleriniz, niyetleriniz varsa danışacağınız kişiler olabilir. Piyasa araştırmaları, karşılaştırmalar yapabilirsiniz.

Yay burcu uluslar arası alanda ticaret yapmakla ilgilidir. Başka ülkelerle iş yapmak, ihracat yapmak ya da bir website üzerinden tüm dünyaya satış yapmak istiyorsanız, neyi nasıl yapmanız gerekiyor, ders çalışır gibi yönetmelikleri çalışabilirsiniz. Kuralları öğrenebilirsiniz.

Devlet birimlerine aylık/yıllık/dönemsel ödemelerin vakti gelmiş de olabilir. Bu transit bu ödemeleri de anlatıyor olabilir.


Merkür Yay Burcunda 10 Kasım-1 Aralık 2023


Yükselen İkizler :

Merkür 7.evinize yerleşiyor.

Kitap alışverişleri, eğitimler, kurslar, uzman kişilerle irtibatlar, danışmanlıklar görüyorum burada. Özellikle ilmi alanlarda başlangıçlar var gibi görünüyor.

Uzaklar yayın konusu. Merkür ise iletişim demek. İşinizde, sosyal hayatınızda, uzaklarla haberleşmeleriniz, iletişimleriniz olabilir.

Uzaklardan gelecek şeyler olabilir. Sizin bir yerlere göndereceğiniz bir şeyler olabilir.


Merkür Yay Burcunda 10 Kasım-1 Aralık 2023


Yükselen Yengeçler :

10 Kasım’da yay transiti başlıyor Merkür’ün. 6.evinize geliyor.

6.ev çalışma hayatımızla ilgili. Yay burcu ise uzakların temsilcisi. Merkür burada yurt dışına açılabileceğiniz iş fikirleri ve fırsatlar getirebilir size. Bu yönde bir büyüme hedefi olanlar için iyi bir zaman. İrtibatlar, iletişimler olabilir. Bağlantılar kurulabilir.

Okul, eğitim hayatı olanlar için biraz yoğun bir dönem olabilir bu. Hesapta olmayan işler çıkabilir. Çalışmaları kontrol etmek gerekebilir. Bazı şeylerin üzerinden geçmek gerekebilir. Hesaplama, kontrol işleri olabilir.

Sınavlar olabilir, proje teslimleri olabilir. Eğitim tarafında yoğun bir dönem.


Merkür Yay Burcunda 10 Kasım-1 Aralık 2023


Yükselen Aslanlar :

Merkür 5.evinizde olacak yayda iken.

Bir kitap alışverişi, bir eğitim kaydı..Yeni bir şey öğrenmeye başlamak, ilgi duyduğunuz bir alanda ilerlemek..Entelektüel anlamda besleneceğimiz yeni keşifler görüyorum burada.

Şehrin içinde gezmek istediğiniz yerleri listeleyebilirsiniz ayrıca. İçinde çalışmak, kitap okumak istediğiniz kütüphaneleri listeleyebilirsiniz.

Güzel yerler keşfedebilirsiniz şehrinizde.

Kültürel anlamda kendinizi besleyeceğiniz yeni güzel şeyler fark edebilirsiniz. Dünya görüşünüzü, hayatla ilişkinizi besleyecek yeni şeyler yapmak gibi güzel başlangıçlar var.

Uzaklarla iletişimler, uzaklardan birileri ile görüşmeler, konuşmalar da olabilir.


Merkür Yay Burcunda 10 Kasım-1 Aralık 2023


Yükselen Başaklar :

Merkür 4.evinize geliyor.

Uzaklardan misafirler gelebilir. Akrabalarınız, dostlarınız gelebilir başka şehirlerden, başka ülkelerden. Siz onların yanına gidebilirsiniz.

Yer değiştirebileceğiniz bir zaman. Aile içinde seyahatler de olabilir.

Aile içinde bir eğitim konusu olabilir. Anneniz, babanız bir eğitime başlama kararı olabilir.


Merkür Yay Burcunda 10 Kasım-1 Aralık 2023


Yükselen Teraziler :

Merkür 3.evinize yerleşiyor.

Merkür eğitimleri simgeler. 3.ev de aynı şekilde. Zaten zodyakta 3.ev, Merkür’ün evi. Eğitim demektir Merkür.

Seminerler, kurslar, sınıflar, online eğitimler Merkür ve 3.evle ilgilidir.

Yay burcu ise yabancı dilleri simgeliyor. Akademik alanları simgeliyor. İlimler de yay burcunun konusu. Bu konularda bir eğitime başlamanız mümkün.

Merkür yeni bilgiler, keşifler getirebilir burada size.


Merkür Yay Burcunda 10 Kasım-1 Aralık 2023


Yükselen Akrepler : 

Merkür 2.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Uzaklarla iş yapıyorsanız iletişimler, irtibatlar artabilir.

İnternet üzerinden tüm dünyaya sattığınız şeyler varsa ya da başka ülkelere ihracat yapıyorsanız, ithalatlarınız, satım almalarınız varsa, başka şehirlerle ticari işleriniz varsa buralarda daha çok planlama, daha çok organizasyon gerekebilir. Çünkü yeni bağlantılar doğabilir, yeni siparişler olabilir.


Merkür Yay Burcunda 10 Kasım-1 Aralık 2023


Yükselen Yaylar :

Merkür yay transitinde 1.evinizde olacak.

Merkür’ün 1.ev transitleri hareketli geçiyor. Daha çok iletişim kuruyoruz, daha çok karışıyoruz hayata.

İşimizde görüşmelerimiz, toplantılarımız artıyor. Mailler, haberleşmeler, bildirimler artıyor.

Kişisel hayatınızda daha çok sosyalleşiyoruz. Sohbetlerimiz, muhabbetlerimiz, bir araya gelişlerimiz oluyor. Sizin için de böyle aktif, hareket ve iletişim enerjisi yüksek bir dönem.

İşinizde tanıtmak, duyurmak istediğiniz şeyler varsa reklamlarınızı yapabilirsiniz. Çalışmalarınızı daha görünür kılmak için yapacağınız tanıtımlar olabilir. Daha çok anlatabilir, daha iyi anlatabilirsiniz kendinizi. Merkür’ü bu anlamda da değerlendirin.


Merkür Yay Burcunda 10 Kasım-1 Aralık 2023


Yükselen Oğlaklar : 

Merkür 12.evinize geliyor bu transiti ile.

Bir fark etme dönemi bu Merkür transiti sizin için. Şu ana dek haberdar olmadığınız konuları öğrenmek. Bir şeyleri şimdi görmek. Şimdi anlamak, şimdi anlamlandırabilmek. Zihninizde bir şeylerin yerli yerine oturması. Mantığını anlamak. Neyin neden olduğu anlayıp düzeltmek. Doğrusunu bulmak. Yönsüz hissettiğiniz konularda ne yapacağınızı bulmak. Böyle bir dönem. Böyle anlatabilirim.

Başka neler olabilir ? Merkür günlük işlerimizle ilgilidir. Akışlar içinde dalgınlıklarınız olabilir kimi zaman. Bazı şeyleri yapmayı unutabilirsiniz. Birileri size hatırlayabilir o şeyleri. Arayıp sorabilir. Yazıp sorabilir. Böyle iletişimler de var gibi. 


Merkür Yay Burcunda 10 Kasım-1 Aralık 2023


Yükselen Kovalar : 

Merkür 11.evinize geliyor.

Haberleşmek, konuşmak, yazışmak, görüşmek demektir Merkür. İletişim, irtibat demektir.

11.ev ise yukarıda söylediğim gibi, arkadaşlarınızı, dostlarınızı, sosyal hayatınızı simgeliyor. Bu Merkür ile neler olabilir ? Arkadaşlarınızla iletişimleriniz artabilir. Daha çok görüşebilirsiniz.

Haberleşmeleriniz olabilir. Sohbetleriniz olabilir.

Yay burcu uzakları simgeler. Özellikle başka şehirlerde, ülkelerde olan dostlarınızla, ahbaplarınızla irtibatlarınız olabilir. Seyahatler, bir araya gelişler de olasılıklar içinde.


Merkür Yay Burcunda 10 Kasım-1 Aralık 2023


Yükselen Balıklar :

Merkür 10.evinize geliyor.

İşinizde daha fazlasına açılmak, daha çok insana ulaşmak istiyorsanız, hedeflerinizi belirleyin. Net adını koyun bir şeylerin. O hedefler doğrultusunda rotanızı belirletin ve gerekenleri yapın bu dönemde. Emeklerin karşılıkları güzelce ve güçlü şekilde gelebilir.

Eğitim vermek, danışmanlık yapmak istiyorsanız, böyle bir işin hazırlığında iseniz bu başlayabilir. Böyle bir işiniz varsa bağlantılarınız, öğrencileriniz, danışanlarınız artabilir Merkür ile.İçinde olduğumuz transitler ↓

Güneş Akrep Burcunda 23 Ekim-22 Kasım 2023

Venüs Terazi Burcunda 8 Kasım-4 Aralık 2023

Mars Akrep Burcunda 12 Ekim-24 Kasım 2023

Kuzey Güney Ay Düğümleri Koç Terazi Aksında

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Sevgilerimle.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!