4-10 Eylül 2023 Haftalık Burçlar

4-10 Eylül 2023 Haftalık Burçlar

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Bu hafta özel bir hafta. Güneş ve Merkür kavuşacak. Bu kavuşum, Jüpiter’den çok güzel üçgen açılar alacak.

Aydınlık, ferahlık, şans, talih, değişim, açılım demektir Jüpiter. Bolluk, bereket demektir. En iyicil gezegendir. Emek verenler için güzel karşılıklar geliyor.

Ne yaptım bu hafta yorumlarımda ? Her bir burç için bu üçgenlerin olasılıklarını anlattım. Değerlendirebilmemiz için fırsat alanlarımızı anlattım. Aşağıda göreceksiniz.

Ay’ın transitleri de var her zamanki gibi.

Öncelikle haftalık gündem burada ↓

4-10 Eylül 2023 Astroloji Gündemi

Yorumlarıma geçmeden evvel ;

↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓ ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓

İletişim adresimi de vereyim : ”Doğum Haritası Analizi” yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Ayrıca Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Öngörüler ”yükselen burç” baz alınarak yapılır. Çünkü yükselenimiz 1.evimizdir ve teknik olarak ev hesabı yükselene göre yapılabilmektedir. Gökyüzünü her zaman yükselenimizle takip etmemiz gerekir.

Yükselen burcunuzu seçerek okuyunuz    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓

Yükselen Koçlar : 

Güneş ve Merkür kavuşuyor. Bu kavuşum iyi talihin temsilcisi Jüpiter’den üçgen açılar alıyor bu hafta :)! Çok uyumlu bir açı kalıbıdır bu.

Siz bu kavuşumu ve üçgenleri 2.ev ve 6.evler aksında yaşayacaksınız. İş ve para alanında şanslarınız var. Üretimlerinizi yapın, eylem halinde olun diyeceğim. Çalıştırın iyi olasılıkları. Güzel çalışmalarınız olabilir. Emeklerin karşılığında güzel şeyler gelebilir. Yüklü siparişler, iyi anlaşmalar, büyük kazançlar olabilir. Her vakit değerli ama özellikle bu haftayı değerlendirin.

Pazartesi ve Salı günü Ay boğa burcunda. 2.evinizde. Parasal açıdan şanslı günler bunlar. Her iki gün içinde de Ay’ın güzel açıları var.

Çarşamba ve Perşembe günü Ay ikizler burcunda. 3.evinizde. Yakın muhitler, semtler içinde gidiş gelişler olası, bir hareketlilik var sanırım. Evinize yakın noktalarda olan hizmetleri, alanları değerlendirebilirsiniz.

Cuma, Cumartesi günü ve Pazar günü 19:36’ya kadar Ay yengeç burcunda. 4.evinizde. Bu hafta Ay’ın çok güzel açıları var. Diğer zamanlara kıyasla daha çok var. Ay’ın bu yengeç günlerinde de aynı şekilde. Evinizi bütünüyle elden geçirmek, düzenlemek, büyük bir temizlik yapmak istiyorsanız bunları yapabilirsiniz ve bir değişim enerjisi yaratabilir bu şeyler. Bir tadilat konusu, bir eşya alışverişi planı varsa destekleyici günler. Düzeniniz, günlük verimliliğiniz, huzurunuz, ev içindeki konforunuz için yenileyeceğiniz şeyler olabilir.

Pazar 19:36’da aslan burcuna geçiyor Ay. Bir kutlama, bir davet, bir düğün olası 🙂


Yükselen Boğalar :

Güneş Merkür kavuşumu, Güneş Jüpiter üçgeni, Merkür Jüpiter üçgeni

Bu üçgenlerin bir ayağı, Jüpiter tarafı sizde. Ev sahibisiniz. Değerlendirilmesi gereken fırsatlar var. Yeni kararlarınız var. Kişisel tercih ile beklediğiniz ya da bir şekilde beklemenizi gerektirmiş durumlar için artık harekete geçmek isteyebilirsiniz. Aklınızda olan şeyleri artık yapmak isteyebilirsiniz. Hareketsiz alanlar canlanıyor. Kaldırın kendinizi olduğunuz yerden diyeceğim 🙂 Hayat eylemlerinizi, çabanızı görmek istiyor.

Pazartesi ve Salı günü Ay boğa burcunda. 1.evinizde. Önemli bir farkındalık döneminden geçiyorsunuz. Yaşamınızı düzenliyorsunuz. Ruhunuzdan, zihninizden başlayan bir temizlik var gibi. Zaten oradan başlamalı. İçiniz değişiyor. İçiniz değiştikçe dış dünyada şahitlik ettikleriniz, yaşam bileşenleriniz de değişecektir.

Çarşamba ve Perşembe günü Ay ikizler burcunda. 2.evinizde. Güzel bir kazancınız, iyi bir siparişiniz, satışınız olabilir.

Cuma, Cumartesi günü ve Pazar günü 19:36’ya kadar Ay yengeç burcunda. 3.evinizde. Yakın çevre içinde iletişimler artıyor. Gideceğiniz yerler de olabilir. Şehrin içinde güzel programlar yapabilirsiniz kendinize.

Pazar 19:36’da aslan burcuna geçiyor Ay. Bu kez 4.evinizde olacak. Evinizle ilgilenme zamanı.


4-10 Eylül 2023 Haftalık Burçlar


Yükselen İkizler :

Güneş Merkür kavuşumu, Güneş Jüpiter üçgeni, Merkür Jüpiter üçgeni

4.ev ve 12.evler ekseni çalışıyor sizde bu üçgenlerle. Aile büyükleri ile ilgili konularda, sağlık konularında, bunun dışında ev, yerleşim, düzen konularında iyi değişimler olası.

Pazartesi ve Salı günü Ay boğa burcunda. 12.evinizde. Durmak, mevcut durumları değerlendirmek, önümüzdeki günler için planlamalar yapmak, işiniz, kişisel hayatınız için bir rota oluşturmak isteyebilirsiniz. Tam zamanıdır 12.ev günleri.

Çarşamba ve Perşembe günü Ay ikizler burcunda. 1.evinize geliyor. Görüşmeler, yazışmalar, haberleşmeler artıyor. Planladığınız bir şey için bir girişimiz de olabilir. ‘Artık bu şeyi yapayım’ diyebilirsiniz.

Cuma, Cumartesi günü ve Pazar günü 19:36’ya kadar Ay yengeç burcunda. 2.evinizde. İş ve parasal konular açısından şanslı günler.

Pazar 19:36’da aslan burcuna geçiyor Ay. 3.evinize geliyor. Yakın arkadaş çevreleri içinde bir kutlamaya, bir davete katılabilirsiniz.


Yükselen Yengeçler :

Güneş Merkür kavuşumu, Güneş Jüpiter üçgeni, Merkür Jüpiter üçgeni

3.ve 11.evleriniz güzel etkiler alıyor bu üçgenlerden.

Bilgilerinizi paylaştığınız, yaşamınızı paylaştığınız bir sosyal medya sayfanız, içerik ürettiğiniz bir platform varsa burada güzel başlangıçlarınız olabilir. Yeni şeyler üretmek, hem size, hem karşı tarafa fayda getirecek olan nedir, bunu görmek, ihtiyaç konularında ve eksik noktalarda  içerikler üretmek, çalışmalarınızda yeniliklere gitmek..Böyle bir hediyesi olabilir bu üçgenlerin size. Artık daha stratejik adımlarınız olabilir.

Arkadaş gruplarınız, sosyal bağlarınız içinde de güzel şeyler olabilir. Yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Bir eğitime, bir etkinliğe katılmanız da mümkün.

Pazartesi ve Salı günü Ay boğa burcunda. 11.evinizde. Arkadaşlar, sosyal ortamlar, sohbetler, muhabbetler, dostlarla birlikte yapılacak şeyler var burada.

Çarşamba ve Perşembe günü Ay ikizler burcunda. 12.evinizde. Enerjinizi toplamak, biraz kendinizle kalmak, durmak, durmak mümkün değilse yavaşlamak, önünüzdeki günlerin planlamasını yapmak isteyebilirsiniz.

Cuma, Cumartesi günü ve Pazar günü 19:36’ya kadar Ay yengeç burcunda. 1.evinizde bu kez. Girişimler için uygun günler. Planlarınız doğrultusunda harekete geçebilirsiniz.

Pazar 19:36’da aslan burcuna geçiyor Ay. 2.evinizde olacak burada iken. Parasal alan hareketleniyor. Paradan yana şanslar var.


4-10 Eylül 2023 Haftalık Burçlar


Yükselen Aslanlar :

Güneş Merkür kavuşumu, Güneş Jüpiter üçgeni, Merkür Jüpiter üçgeni

2.ev ve 10.evleriniz etki alıyor bu güzel Jüpiter üçgenlerinden.

10.ev işimizi, 2.ev kazançlarımızı simgeler. İşinizde geçmişin tecrübeleri ile bugün akıllıca seçimler yapmak, bugün ne gerektiğini görmek, buna göre şekil almak, üretimlerde sizden ne beklendiğini, müşterilerin neye ihtiyacı olduğunu, kar ve kazanç sağlayacak, maddi manevi iş tatmini sağlayacak şeylerin ne olduğunu fark etmek, ürünleri/hizmetler güncellemek, bu sayede daha başarılı işler yapmak, daha çok insanla çalışmak, daha çok kazanmak..Böyle bir değişim noktasındasınız. Eksikleri tespit edecek, bu doğrultuda gerekenlerin sorumluluğunu alıp eyleme geçecek, üretecek olanlar için çok güzel ihtimaller var.

Pazartesi ve Salı günü Ay boğa burcunda. 10.evinizde. İşinizde yönetimin yeni bildirimleri olabilir. Kendi işiniz ise düzenleyeceğiniz, akışını, kuralını belirleyeceğiniz şeyler olabilir.

Çarşamba ve Perşembe günü Ay ikizler burcunda. 11.evinizde. Arkadaşlarınızın ya da bir akrabanızın, bir komşunuzun bir mutlu gününe, bir kutlamasına katılabilirsiniz.

Cuma, Cumartesi günü ve Pazar günü 19:36’ya kadar Ay yengeç burcunda. 12.evinizde. Biraz istirahat etmeye ihtiyaç duyabilirsiniz. Sessizleşmek, izole olmak, kendinize dönmek, bir şeylerin muhasebesini yapmak, yürüyüşler yapmak, düşünmek isteyebilirsiniz.

Pazar 19:36’da aslan burcuna geçiyor Ay. 1.evinize geliyor. Bir netlik var burada. Bir karara varmak, bir konuda seçiminizi yapmak. Girişimler için de değerlendirebilirsiniz bu 1.ev günlerini.


Yükselen Başaklar :

Güneş Merkür kavuşumu, Güneş Jüpiter üçgeni, Merkür Jüpiter üçgeni

Bu haftanın şanslı açılarından 1. ve 9.evler üzerinden alıyorsunuz payınızı 🙂

Burada önemli dönüşümler var. 9.ev derinliğimizle, hayata dair farkındalığımızla ilgilidir. 1.ev ise kişiliğimizi, karakterimizi, benliğimizi, nasıl biri olduğumuzu anlatır.

Düşüncelerimiz, düşünme şeklimiz, bakış açılarımız, davranış modellerimiz, kendimizle ilişkimiz, hayatla nasıl bir ilişki kurduğumuz, hayatı yaşama şeklimiz..Hepsi 1.evle ilgili. Burada kuvvetli bir uyanış var. Uyanışla gelecek değişimler var. Yeni kararlarınız olacaktır yaşamınız için, daha güzel bir yaşam için.

Pazartesi ve Salı günü Ay boğa burcunda. 9.evinizde. Uzaklarla bağlantılı iş fırsatları doğabilir. Güzel bir iş anlaşması yapabilirsiniz.

Çarşamba ve Perşembe günü Ay ikizler burcunda. 10.evinizde. Ay’ın 10.ev günleri iş yoğunluğu getiriyor genelde.

Cuma, Cumartesi günü ve Pazar günü 19:36’ya kadar Ay yengeç burcunda. 11.evinizde. Dostlarınızla bir araya gelebilir, güzel sofralar kurabilir, güzel zamanlar geçirebilirsiniz.

Pazar 19:36’da aslan burcuna geçiyor Ay. 12.evinize geliyor. Bir şey keyfinizi kaçırabilir biraz. Enerjiniz düşebilir. Belki bir yorgunluk, belki bir keyifsizlik. Dinlenin. Kendinizle ilgilenin. Her şeyi de çok önemsemeyin. Birinden bir yanlış geliyorsa söylemek, sınırlarınızı belirtmek, mesafe koymak istiyorsanız uzaklaşmak iyi olur. Bunun ötesinde duygu üretmek, üzülmek kişinin kendisine, sağlığınıza zarar veriyor sadece, başka da hiçbir şey olmuyor. O yüzden gerek yok.


4-10 Eylül 2023 Haftalık Burçlar


Yükselen Teraziler :

Güneş Merkür kavuşumu, Güneş Jüpiter üçgeni, Merkür Jüpiter üçgeni

Bu şanslı açılardan 8. ve 12.evler üzerinden etki alıyorsunuz.

Parasal alanda bir çözüm. Bir ödemenin yapılabilmesi. Stres yaratan bir konunun aşılması. Bunun dışında fiziksel ya da ruhsal bir sağlık konusunda iyi gelişmeler. Konunun nasıl çözüleceğini bulmak. Güzel bir rota. Aydınlık tarafa doğru gidiş. Bu üçgenler böyle anlamlara geliyor sizin için.

Pazartesi ve Salı günü Ay boğa burcunda. 8.evinizde. Bir para akışı var gibi. Ama gelen paralar ödemelere gidiyor gibi 🙂 Boğa kazanmak, 8.ev ödemek demektir çünkü. İkisi bir arada burada 🙂

Çarşamba ve Perşembe günü Ay ikizler burcunda. 9.evinizde. Kardeşler, kuzenleri, akrabaları simgeliyor ikizler burcu. 9.ev ise uzakları. Uzaklarda olan aile bireylerinizle, yakınlarınızla haberleşmeleriniz olabilir.

Cuma, Cumartesi günü ve Pazar günü 19:36’ya kadar Ay yengeç burcunda. 10.evinizde. İş hayatınızda yenileyeceğiniz şeyler olabilir. Akışları, işleyişleri yenilemek örneğin.

Pazar 19:36’da aslan burcuna geçiyor Ay. 11.evinize geliyor. Bir dostunuzun, bir ahbabınızın bir kutlamasına, bir davetine, düğününe katılabilirsiniz.


Yükselen Akrepler : 

Güneş Merkür kavuşumu, Güneş Jüpiter üçgeni, Merkür Jüpiter üçgeni

Bu şanslı açılardan 7. ve 11.evler üzerinden etki alıyorsunuz.

Yeni bir eğitim. Bir etkinlik alanı. Bir sosyal ortam. Bir grup çalışması. Yeni güzel insanlar. Yeni bağlantılar. Sosyal hayatınızda bir canlanma. Olasılıklar arasında böyle güzel şeyler var.

Pazartesi ve Salı günü Ay boğa burcunda. 7.evinizde. İhtiyaç duyduğunuz bir alanda danışmanlık almak için bir uzmanla iletişime geçebilirsiniz. Uzman görüşüne başvurmak gibi bir şey var burada.

Çarşamba ve Perşembe günü Ay ikizler burcunda. 8.evinizde. Ödemeler, bankacılık işlemleri, para transferleri olabilir. Yakınlarınızla para alışverişleriniz olabilir.

Cuma, Cumartesi günü ve Pazar günü 19:36’ya kadar Ay yengeç burcunda. 9.evinizde olacak. Yengeç burcu aileyi, aile köklerini, memleketimizi simgeliyor. 9.ev ise yolculukları. Memleketten dönecek, memlekete gidecek olanlar olabilir. Anne babanız dönebilir memleketten şehre.

Pazar 19:36’da aslan burcuna geçiyor Ay. 10.evinize geliyor. İşinizde ilgilenmeniz gereken bir gündem olabilir. Konu sizin sorumluluk alanınız içinde olsa da, olmasa da bir şey sizden istenebilir.


4-10 Eylül 2023 Haftalık Burçlar


Yükselen Yaylar :

Güneş Merkür kavuşumu, Güneş Jüpiter üçgeni, Merkür Jüpiter üçgeni

Bu haftanın şanslı açıları 6. ve 10.evlerinizi çalıştırıyor.

Günlük yaşam düzeniniz ve işiniz konusunda güzel değişimler olası. Düzenlenecek, yenilenecek şeyler var. Bunları kendiniz de yapabilirsiniz, bir kurumun/şirketin çatısı altında iseniz yönetimin kararları da olabilir. İşinizde başarı, kar, kazanç getirecek üretimler var burada. Müşteriler için daha fazla fayda sunacak, size daha çok kazandıracak stratejik üretimleriniz olabilir.

Pazartesi ve Salı günü Ay boğa burcunda. 6.evinizde. Günlük koşturmalar artıyor. Tempo yüksek. İşinizde düzenlenmesi gereken alanları gözden geçirin.

Çarşamba ve Perşembe günü Ay ikizler burcunda. 7.evinize geliyor. Hocalarla, eğitmenlerle, danışman kişilerle iletişimler olabilir.

Cuma, Cumartesi günü ve Pazar günü 19:36’ya kadar Ay yengeç burcunda. 8.evinizde. Aile içinde bir parasal konu var gibi. Siz devreye giriyor, yardımcı oluyorsunuz gibi 🙂

Pazar 19:36’da aslan burcuna geçiyor Ay. 9.evinize geliyor. Bir seyahat planı varsa gerçekleşeceği vakit olabilir Ay’ın bu aslan günleri.


Yükselen Oğlaklar : 

Güneş Merkür kavuşumu, Güneş Jüpiter üçgeni, Merkür Jüpiter üçgeni

Bu şanslı açılardan 5. ve 9.evler üzerinden etki alıyorsunuz.

Yurt dışı bağlantılı konuları, seyahatleri, vize, pasaport konularını, işinizde ithalat/ihracat/gümrük konularını destekleyen üçgenler bunlar. Uzağınızda olan dostlarınız varsa onlarla bir araya gelebilirsiniz. Güzel haberler de alabilirsiniz uzaklardan.

Pazartesi ve Salı günü Ay boğa burcunda. 5.evinizde. Çocuklarınız için yapacağınız alışverişler olabilir.

Çarşamba ve Perşembe günü Ay ikizler burcunda. 6.evinize geliyor. İşinizde toplantıların, görüşmelerin olabileceği, haberleşmelerin, yazışmaların artabileceği günler.

Cuma, Cumartesi günü ve Pazar günü 19:36’ya kadar Ay yengeç burcunda. 7.evinizde. Bir rehberlik, bir danışmanlık, bir hoca ile iletişim, bir uzman kişi ile bağlantı olası.

Pazar 19:36’da aslan burcuna geçiyor Ay. 8.evinize geliyor. Bankalara ödemeler, devlet birimlerine ödemeler 8.evin konularından.


4-10 Eylül 2023 Haftalık Burçlar


Yükselen Kovalar : 

Güneş Merkür kavuşumu, Güneş Jüpiter üçgeni, Merkür Jüpiter üçgeni

4.ev ve 8.evleriniz etki alıyor bu şanslı Jüpiter üçgenlerinden.

Aile içi parasal konular, aylık bütçe, evin masraflarına kimin ne ölçüde katkısının olduğu, ödemeler, ödemelerde yardımlaşmalar, ailece birlikte satın alacağınız şeyler..Böyle konular üretebiliriz 4.ev (aile) ve 8.ev (parasal konular, özellikle ödemeler) üzerinden. Buralarda güzel bir rahatlama, bir açılım olası.

Parasal konular dışında da aile içinde sorunlu bir gündem varsa bu konuları da düzene koymanın bir yolu bulunabilir.

Pazartesi ve Salı günü Ay boğa burcunda. 4.evinizde. Eviniz için satın alacağınız şeyler olabilir. Yeni bir eşya olabilir bu.

Çarşamba ve Perşembe günü Ay ikizler burcunda. 5.evinize, çocukları temsil eden yere geliyor. İkizler burcu ise eğitim demek. Çocukların okulu, ihtiyaçları, alınacaklar, hazırlıklar konunuz olabilir Ay burada iken.

Cuma, Cumartesi günü ve Pazar günü 19:36’ya kadar Ay yengeç burcunda. 6.evinizde olacak. Evinizi, ofisinizi, yaşam alanlarınızı temizlemek, düzenlemek, daha işlevsel ve konforlu bir hale getirmek isteyebilirsiniz.

Pazar 19:36’da aslan burcuna geçiyor Ay. 7.evinize geliyor. Bir alanda özel ders alıyorsanız, bir hoca ile çalışıyorsanız, ders gününüz olabilir bugünler. İletişimler, ders programını organize etmek için haberleşmeler olabilir.


Yükselen Balıklar :

Güneş ve Merkür kavuşuyor. Bu kavuşum iyi talihin temsilcisi Jüpiter’den üçgen açı alıyor. Çok uyumlu bir açı kalıbıdır bu.

Üçgenlerin bir tarafı 3.eviniz, bir tarafı 7.eviniz.

Bir eğitmenle, bir danışmanla irtibat. Güzel bir danışmanlık almak. İyi bir eğitime katılmak. Bir kurs ortamı. Yeni bağlantılar, yeni arkadaşlıklar. Yakın muhitlerde düzenli olarak gideceğiniz bir kurs ortamı, bir etkinlik, bir eğitim olasılıklarınız arasında.

Pazartesi ve Salı günü Ay boğa burcunda. 3.evinizde. Akrabalarınıza misafir olabilirsiniz, onlar size gelebilirler.

Çarşamba ve Perşembe günü Ay ikizler burcunda. 4.evinize geliyor. Evinizi temizlemek, gereksiz eşyaları çıkarmak, odalarınızı düzenlemek isteyebilirsiniz.

Cuma, Cumartesi günü ve Pazar günü 19:36’ya kadar Ay yengeç burcunda. 5.evinizde. Çocuklarla ilgili konular ön planda. Onlar için yapmanız gerekenlerle meşgulsünüz. Hobileriniz, kurslarınız varsa ders gününüz olabilir. Bir kurs kaydınız da olabilir.

Pazar 19:36’da aslan burcuna geçiyor Ay. 6.evinize geliyor. Sağlık kontrollerinizi yaptırabilirsiniz Ay burada iken.


İçinde olduğumuz büyük transitler ↓

Kuzey Güney Ay Düğümleri Koç Terazi Aksında

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

İyi bir hafta olsun !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!