Venüs Akrep Burcunda 4-29 Aralık 2023

Venüs Akrep Burcunda 4-29 Aralık 2023

Venüs Akrep Burcunda 4-29 Aralık 2023

Venüs 4 Aralık Pazartesi günü 21:50’de akrep burcuna geçiyor sevgili okuyucularım. Yeni transiti başlıyor Venüs’ün. 29 Aralık gününe kadar akrepte olacak.

Parasal konularda, özellikle ödemeler konusunda şanslarımız olacak bu transitte.

Tabii o şansları biz yaratıyoruz hayatın içinde. Gelen hak edişle geliyor.

Akrep burcu ödemeleri simgeler. Venüs ise bir toprak elementi gezegeni. Şansları, fırsatları, kolaylıkları, nimetleri, bereketi anlatan bir toprak gezegeni.

Borçları küçültebileceğimiz bir Venüs dönemi bu.

Bu transiti en güzel nasıl kullanırız ? Nasıl çalıştırırız bu Venüs’ü biz ? Toprak elementimizi güçlü ve temiz tutarak.

Borçlar ; yaşamımızda topraklanamadığımız, köklenemediğimiz yerlerin temsilcisi. Ruhumuzun Plutonik taraflarının yansıması.

İçsel huzursuzlukların, öfkelerin yansıması. Haksız, hakkaniyetsiz, erdemsiz şeylerin yansıması. Sevgisiz düşüncelerin, davranışların yansıması. Aceleciliklerin, sabırsızlıkların yansıması. Cimriliklerin, kıtlık bilincinin, korkuların yansıması.

Bunların hepsi toprak elementini zedeleyen şeyler.

Toprak elementinin konularını söyleyeyim size : Sağlık. İyilik hali. Mutluluk. Huzur. Başarı. Bereket. Kazanç. Bolluk. Dünyevi nimetler.

Dünyevi olan tüm nimetlerimizle, nasiplerimizle ilgili toprak elementi. Çok çok önemli.

Venüs’ün akrep transitini nasıl kullanalım öyleyse ? Toprağımızı kirleten, zedeleyen, nimetlerimizi eksilten Plutonik şeylerden arınalım.

Hayata sevgiyle köklenmek. Başkalarına güvenerek değil, kendi varlığımıza güvenle, varlığımızın gücünü büyüterek köklenmek.

Her an her şeyin yolunda olduğunu bilmek. Kusursuz, mükemmel bir ilahi planın yaşandığının farkında olmak. Olanı hem kabul, hem idrak halinde olmak.

Erdemli olmak. Erdemleri korumak.

Öz saygı ve öz değer sahibi olmak. Öz değeri korumak. Öz değerin zedelenmesine müsaade etmemek.

Ruhu geçmişten özgürleştirmek. Duygusal artıkları temizlemek. Arınmak.

Bize huzur veren şeyleri çoğaltmak. Keyif aldığımız şeyleri yapmak.

İşte böyle kuvvetlenir toprak elementi.  Toprağımız iyi olunca da ; sağlığımız yerinde olur. Enerjimiz yüksek olur. Kazancımız, bereketimiz olur. Mutluluklarımız, sevinçleriniz olur. Para kolayca gelir. İstediğimiz şeylerin tezahürü kolayca gerçekleşir.

Venüs’ün bu akrep transiti, toprağımızdaki Pluto’yu temizlememizi istiyor bizden. Kendine emek verenler için güzel hediyeler gelecek. Bu transitte dünyevi nasiplerimiz, nimetlerimiz var.

Şimdi birlikte transitin burçlar bazında neler getirebileceğine bakalım.

Öncesinde ;

↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓ ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓

İletişim adresimi vereyim : ”Doğum Haritası Analizi” yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Ayrıca Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Öngörüler ”yükselen burç” baz alınarak yapılır. Çünkü yükselenimiz 1.evimizdir ve teknik olarak ev hesabı yükselene göre yapılabilmektedir. Gökyüzünü her zaman yükselenimizle takip etmemiz gerekir.

Yükselen burcunuzu seçerek okuyunuz    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓

Yükselen Koçlar : 

Venüs 8.evinize geliyor.

Borçlarınızı küçültebileceğiniz, bitirebileceğiniz bir dönem. Ödemelerinizi daha kolay yapabilirsiniz. Parasal tarafta bir rahatlama var.

Aile içinde son zamanlarda evin bütçesine katkınız olmadıysa, istediğiniz ölçüde olmadıysa, şimdi daha çok katkı sağlayabilirsiniz ailenize.

Akrep burcu ameliyatlarla, cerrahi konularla ilgili aynı zamanda. Böyle bir gündemi olanlar içinde bir şans faktörü bu. Kolayca, güzelce olabilir olması gerekenler.


Venüs Akrep Burcunda 4-29 Aralık 2023


Yükselen Boğalar :

Venüs 7.evinize geliyor.

7.ev bize eşlik eden, katkı olan, yardım eden, destek veren, yaptığımız işlerde bizi asiste eden, ayrıca bilgisiyle yol gösteren, hocalık eden kişilerle ilgili.

Bu evden iyicil bir gezegen geçtiğinde başkalarından güzel şeyler gelebiliyor.

Birileri yaptığımız şeylerde yardımcı oluyorlar bize. Tecrübeleriyle yol gösteriyorlar. Yapacağımız şeylerde aracı olabiliyorlar, başka bağlantılara vesile olabiliyorlar. Bunlar olabilir. İlişkilerden, iletişim ağınızdan güzel şeyler gelebilir.

Biriyle ortaklı yapacağınız bir şey de olabilir.

Bir konuda bir eğitmenle çalışmaya başlayabilirsiniz. Bir alanda danışmanlık alabilirsiniz.


Venüs Akrep Burcunda 4-29 Aralık 2023


Yükselen İkizler :

Venüs 6.evinize geliyor akrep transiti ile.

İş hayatınızda finansal gücünüzü iyileştirmek, büyütmek için yapacağınız şeyler olabilir bu transitte.

Sisteminizin içinde gelişmesi gereken noktaları elden geçirebilirsiniz. Bunların da maddi kazançları, dönüşleri olabilir. Bir yapılandırma zamanı.

Bunlar dışında 6.ev sağlık konularını, akrep burcu ise cerrahi işlemleri, ameliyatları simgeler.

Sizin ya da aile içinde birinin/bir yakınınızın böyle bir konusu varsa, bu Venüs desteği kolaylaştırabilir konuyu. Olması gerekenler güzelce olabilir.


Venüs Akrep Burcunda 4-29 Aralık 2023


Yükselen Yengeçler :

Venüs 5.evinize geliyor.

Parasal alanda bir açılma olabilir. Harcamalar artabilir. Özellikle ihtiyaç olmayan/aciliyeti olmayan keyfi tüketimler yaptırabilir bu Venüs size. O anlamda işi ayarında tutmaya dikkat edin diyeceğim.

Yeni bir sosyal alan, yeni bir hobi, farklı bir aktivite de katmak isteyebilirsiniz bu transitte günlerinize.

İlgi duyduğunuz, heveslendiğiniz bir şeye artık başlamak isteyebilirsiniz.


 Venüs Akrep Burcunda 4-29 Aralık 2023


Yükselen Aslanlar :

Venüs akrep transitinde 4.evinizde olacak.

Ev bütçesine katkınızı artıracak şeyler yapabilirsiniz. Eviniz için alışverişleriniz olabilir.

Ailenizin ödemelerine yardımcı olabilirsiniz. Onlar size katkı olabilirler.

Aile içinde parasal yardımlaşmalar var gibi.


Venüs Akrep Burcunda 4-29 Aralık 2023


Yükselen Başaklar :

Venüs 3.evinize geliyor.

3.ev kardeşleri, kuzenleri simgeliyor. Akrep burcu ise ödemeleri. Kardeşinizin bir ödemesine katkı olabilirsiniz. Maddi anlamda yardımcı olabilirsiniz kendisine.

Akrep burcu yatırımlarla ilgili ayrıca. Parayı çoğaltmakla ilgili. Yatırım, birikim araçlarını, seçeneklerinizi araştırabilirsiniz. Daha çok okuyup izleyebilirsiniz bu konularda.

İşini kurmak isteyenler, muhasebe defterini kendi tutmak isteyenler, bu konuları araştırıp öğrenebilirler.

Akrep burcu muhasebe konularıyla bağlantılı bir burç. 3.ev ise ders çalışmak demek.

Öğrenmek demek. Bu parasal konularla ilgilenebilir, bu tür şeyleri öğrenmeye vakit ayırabilirsiniz.


Venüs Akrep Burcunda 4-29 Aralık 2023


Yükselen Teraziler :

Venüs 2.evinize geliyor.

Burası kazançlarınızı, gelirinizi, paranızı temsil eden alan. Para evine gelen bir Venüs, güzel kazançlar getirebilir size. Maddi tarafta güzel şeyler olabilir. Tabii üretmekle olur bu. Ürettiğini tanıtmakla olur. Çalışmakla olur. Bunları yapmanız halinde ortaya çıkar iyi olasılıklar.

Biriktirmek, birikim yapmak, parayı çoğaltmak, paradan para kazanmak, maddi varlıkları büyütmek. Böyle motivasyonları vardır akrebin.

Venüs burada iken bu konulara daha çok odaklanabilirsiniz. Neler yapabileceğinizi, maddi tarafta büyümek için nasıl seçeneklerinizin olduğunu araştırabilirsiniz.


 Venüs Akrep Burcunda 4-29 Aralık 2023


Yükselen Akrepler : 

Venüs akrep burcuna geçiyor, 1.evinize geliyor.

Topraklanma diyebileceğim bir değişim var. Topraklanmak, köklenmek gibi bir hal değişikliği var.

Kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Huzurunuzu, moralinizi, yaşam enerjinizi, keyiflerinizi büyütecek, çoğaltacak şeyler yapabilirsiniz.

Yeni şeylere başlayabilirsiniz. Bunlar çok iyi gelebilir size.

Zihinsel enerjinizi, bedensel enerjinizi yükseltecek başlangıçlarınız olabilir. Bu takviye bir vitamin kullanmak, mineral almak olabilir. Spora başlamak olabilir. Yeni bir hobi olabilir. Ev içinde bir düzenleme yapabilirsiniz, enerjiniz değişebilir.

İşinizde yeni alanlarda başlangıçlarınız olabilir. Sosyal ortamlara girebilirsiniz. Arkadaşlarınızla daha çok bir araya gelebilirsiniz.

Bir yenilenme etkisi. Yaşam enerjinizi yükseltecek şeyler var burada. Tabii bunlar herkes için farklıdır. Kişisel, öznel şeyler bunlar. Size neyin iyi geleceğini siz biliyorsunuz. Güzelleştirin günlerinizi.

Venüs ile ne olur ayrıca ? Dış görünüşünüze, cildinize, saçınıza, giyim kuşamınıza daha çok özenirsiniz. Kişisel bakımlarınızı artırırsınız. Bedensel anlamda daha çok meşgul olursunuz kendinizle. Kendinize daha iyi bakarsınız.

Venüs geçişleri güzeldir 🙂 Size para da getirebilir. Daha çok para kazanmanın ya da akrep transiti olduğu için şöyle söyleyeceğim ; parayı çoğaltmanın, paradan para kazanmanın yollarını gösterebilir burada Venüs size.


 Venüs Akrep Burcunda 4-29 Aralık 2023


Yükselen Yaylar :

Venüs akrep transiti ile 12.evinize geliyor.

Bu transitin hediyeleri daha çok ruhsal tarafta olur. Ruhsal anlamda bir temizlenme dönemi.

İyileşme, topraklama, arınma ve güç toplama dönemi.

Takıntılı düşünceler, gereksiz yere takıldığımız konular, zihnimizde tekrar eden düşünceler, korkular, paranoyalar, akrep burcunun anlattığı şeyler. 12.ev ise iç dünyamızı, duygu durumumuzu, psikolojimizi simgeliyor.

Aynı zamanda şifanın evi burası.

Ruhsal anlamda bir şifa ihtiyacı var belki. Artık bu dönüşümü istiyorsunuz ve de yapıyorsunuz bunu. Ruhunuzu, zihninizi yoran düşüncelerden, duygulardan arınmanın yollarını buluyorsunuz. Kendi içinizde dengeye gelebileceğiniz bir zaman.

İçerisi temizlenince dışımızda yarattığımız gerçeklik değişiyor. O yüzden her değişim içeriden başlamalı. Bu anlamda güzel bir Venüs dönemi. Kendinize emek verin. En güzel şekilde kullanın transiti.


 Venüs Akrep Burcunda 4-29 Aralık 2023


Yükselen Oğlaklar : 

Venüs 11.evinize geliyor.

11.ev arkadaş çevremizi simgeliyor. Akrep burcu ise parasal konularla, paradan para kazanmakla, parayı çoğaltmakla ilgili.

Arkadaş grubunuz içinde altın günü diyeceğim, hani gün parası toplanır ya 🙂 öyle bir şey başlatabilirsiniz. Öyle bir şey başlayabilir, siz de katılmak isteyebilirsiniz.

Şartlar değişebiliyor. Bugünün zemini ile yarınınki farklı oluyor. Daha farklı birikim, yatırım seçeneklerine bakmanızı öneririm. Venüs burada Uranüs’ten karşıtlık da alacak. Para çıkışları olabilir. Büyük hareketler önermem zaten.

Bunun dışında arkadaşlarınızla aranızda borç alma verme konuları olabilir. Birbirinize yardımcı olacağınız noktalar olabilir. Siz birinin bir ödemesini kolaylaştırabilirsiniz. Biri ihtiyaç noktasında sizin için devreye girebilir. Böyle şeyler olabilir 11.evde, akrepte bir Venüs ile.

Eğitimler de 11.evin konusudur. Grup çalışmaları, sınıflar vardır 11.evde. Akrep ise para çıkışlarıyla, harcamalarımızla ilgili. Bir eğitim programına katılabilirsiniz. Bu yönde bir harcamanız da olabilir.


 Venüs Akrep Burcunda 4-29 Aralık 2023


Yükselen Kovalar : 

Venüs 10.evinizde olacak akrep transitinde.

Akrep burcu parayı, maddiyatı, maddesel dünyayı simgeliyor. 10.ev ise hedeflerimizi, yaşam planlarımızı, başarılarımızı, ünvanlarımızı, hayatta vardığımız yeri (dünyevi anlamda söylüyorum-iş, kariyer, maddi imkanlar, vb) anlatan bir ev.

Bu Venüs ile buralara daha çok odaklanırsınız. Hedefleriniz için daha iyi planlamalar yaparsınız. Daha istekli olursunuz varmak istediğimiz yerler için. Güzel başarılarınız olabilir.

Tabii başarı kavramı özneldir, kişiseldir. Bana göre yapmak isteğin şeyi yapabiliyor olmaktır. O şey ile hem kendine, hem başkalarına fayda yaratıyor olmaktır başarı.

Özellikle iş ve para konularda yol alabileceğiniz, maddi anlamda ve iş başarısı anlamında destekleyici bir transit.


 Venüs Akrep Burcunda 4-29 Aralık 2023


Yükselen Balıklar :

Venüs 9.evinize geliyor.

9.evde bir Venüs neler getirebilir ? Yolculuklar, keyifli seyahatler, geziler getirebilir.

Okul, eğitim hayatı olanlar Venüs’ün desteğini orada da alıyor olacaklar.

Uzakta yaşayan aile bireyleriniz, sevdikleriniz varsa, onlarla ilgili güzel şeyler olabilir ayrıca. Bir araya gelebilirsiniz. Seyahatler olabilir.

İlgi duyduğunuz, eğitimini almak istediğiniz alanlar varsa, bu Venüs transitinin eğitim konularını da desteklediğini söyleyeyim.İçinde olduğumuz büyük transitler ↓

Kuzey Güney Ay Düğümleri Koç Terazi Aksında

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Sevgilerimle.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!