Aslan Burcu Ekim 2023

Aslan Burcu Ekim 2023

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Ekim ayını anlatacağım size. Ekim bir tutulma ayı. Önemli bir ay.

Bir Güneş tutulması, ardından bir Ay tutulması gelecek. Kadersel değişimlere açık bir zamana giriyoruz.

Etraflıca anlatacağım. Transitlere de bakacağız her zamanki gibi.

Önce hatırlatmamı yapayım, öyle başlayalım : Öngörüler teknik olarak yükselene göre yapılabiliyor. Evler üzerinden öngörü yapıyoruz ve yükselenimiz 1.evimiz. Ev hesabı yükselenden başlıyor. O yüzden yükseleni aslan olanlar için tutarlı olacaktır bu öngörüler. Yükseleniniz aslan ise bu içeriği okuyunuz.


GÜNEŞ

Güneş 23 Ekim gününe kadar terazi burcunda. 3.evinizde.

Şehrin içinde, kısa mesafeler içinde hareketliliğinizin artabileceği bir dönem bu. Yakın semtlere bir yere gitmeye başlayabilirsiniz. Bu ev eğitimlerle ilgilidir. Bir eğitim, bir kurs, bir aktivite için olabilir bu. Terazi burcu da zaten hocaları, yol gösterici konumunda olan kişileri, bize yaptığımız şeylerde eşlik eden kimseleri temsil eder.

Danışmanlık, eğitmenlik, koçluk diyebileceğimiz, bilginizle yönlendirme yaptığınız bir işiniz varsa, şanslı bir zaman. Bağlantılarınız artabilir. Yeni danışanlarınızla güzel çalışmalar yapabilirsiniz.

Terazi burcunun ve 3.evin temaları üzerinden diğer olasılıklara da bakalım. 3.ev kardeşleri, kuzenleri, yakın akrabaları, okul arkadaşlarını ve komşuları simgeliyor. Terazi burcu ise evliliği.

Bir arkadaşınızın, kuzeninizin, bir komşunuzun düğünü olabilir. Nişanlanabilir. Bir kutlamaya katılabilirsiniz. Kardeşiniz evlilik hazırlığında ise şimdi artık adımlar atılıyor sanırım 🙂

23 Ekim’de akrep burcuna geçiyor Güneş. 4.evinize geliyor.

Ev, yaşam alanı, konut, evinizin düzeni, evinizin ihtiyaçları, konforu, dekorasyonu, şıklığı, güvenliği..Hepsi 4.evle ilgili.

Evinizde bazı değişimlere gidebilirsiniz bu transitte.

Akrep korkularla ilgili bir burç. Özellikle güvenliğiniz için elden geçireceğiniz, değiştireceğiniz şeyler olabilir. Ev güvenlik sistemlerini araştırabilirsiniz. Satın alacağınız sistemler, hizmetler olabilir.

4.ev aynı zamanda aileyi, akrep ise parasal konuları, kredileri, borçları simgeliyor. Aile içinde bir borç konusu gündeminiz olabilir. Herkes ortaya bir şeyler koyarak katkı olabilir, birlikte ödeyebilirsiniz bu borcu.

Ev alma hazırlığında olanlar kredi çekeceklerse bunu yapabilirler.

Ev, aile ve parasal konular ana çatıyı oluşturuyor bu transitte sizin için.


Aslan Burcu Ekim 2023


MERKÜR

Merkür 5 Ekim tarihine kadar başak burcunda. 2.evinizde.

2.evinizden geçiyor uzun zamandır Merkür. Burada bir retrosu oldu. O yüzden transit uzun sürdü. Para eviniz burası. Gelirleriniz, gelirlerinizin, kazandığınız paraların vaktinde elinize geçmesi, iş düzeniniz, verimliğiniz gibi konular üzerinden çalışmış olabilir bu transit.

Daha az üretmiş, daha az kazanmış olabilirsiniz İstirahatler, ara vermeler olmuş olabilir.

Size parayla ilişkinizin nasıl olması gerektiğini öğretmiş olabilir Merkür. Birikimin önemi, kenarda, köşede her zaman bir miktar para tutmak, temkinli, tedarikli olmak, gelir akışınızı düzenlemek, çoğaltmak..Buralarda yeni kararlarınız var artık belki. Fark ettiğiniz şeyler var. Şimdi bugünün tecrübesi ve bilinciyle daha doğrusunu yapma zamanı.

İş düzeniniz ve kazançlarınız için, daha verimli bir üretim düzeni için, daha kuvvetli, size daha yüksek bir konfor sağlayacak iyi bir gelir akışı için neler yapabileceğinize bakın ve yapın bunları.

Destekleyici bir zaman. Zaman tam da bunların zamanı.

5 Ekim günü 03:09’da terazi burcuna geçiyor Merkür. 3.evinize geliyor.

Buraya bakınca bir eğitim, bir eğitmen geliyor gözümün önüne 🙂

Bir kurs ya da bir alanda özel bir ders, bire bir çalışacağınız bir konu..Böyle bir şeye başlayabilirsiniz. Kendinizi bir ilgi alanınızda geliştirmeye başlayabilirsiniz.

Eğitimler verdiğiniz, danışmanlık yaptığınız bir işiniz varsa bereketli, göreceli olarak daha kalabalık bir zaman olabilir bu.

22 Ekim’de bu transit de sonlanıyor, 09:48’de akrep burcuna yerleşiyor Merkür. Akrepte iken 4.evinizde olacak.

Aile içi parasal konular, ödemelerde yardımlaşmalar, kredi konuları, konut kredisi, ev için yapabilecek harcamalar, ev yaptıranlar için o yönde masrafların artışı, arsa, arazi, alım satım konuları, aile içinde mal paylaşımları..

Böyle konular var burada. Bu yönde gündemleri olanlar için hareketli bir dönem. Beklemiş şeyler hızlanabilir. Tamamlanabilir.


Aslan Burcu Ekim 2023


VENÜS

Venüs 9 Ekim gününe kadar aslan burcunda. 1.evinizde.

Önemli bir transitti sizin için. 1.evde olması sebebiyle kuvvetli bir etki aldığınızı düşünüyorum.

Farkındalık, kendimizi tanımak, ne yaptığımızın farkına varmak demektir 1.ev. Kişiliğimiz, benliğimiz, davranışlarımız, bunların altındaki nedenler, eğilimlerimiz 1.evin konusu.

Burada retro yaptı Venüs. Uzun zamandır da normal seyrinde.

Kendi içinizde birçok noktada güncellendiniz. Artık yeni bakış açılarınız var. Farkındalığınız daha yüksek. Yaşamınız için yeni kararlarınız var. Girişimleriniz için kullanabilirsiniz transitin geri kalan kısmını.

9 Ekim 04:10 itibariyle başak burcuna geçiyor Venüs. 2.evinize geliyor.

Odağınızı keyiflerden, eğlencelerden işe, güce, kazanmaya, daha düzenli bir yaşama taşıyacaktır bu transit.

Genel olarak günlerinizi, günlük akışlarınızı düzenleyebileceğiniz bir zaman. Özellikle de işinizde bazı şeyleri daha sistemli, daha sistematik bir hale dönüştürmek isteyebilirsiniz. Yeni üretimleriniz de olabilir. Maddi anlamda güzel karşılıkları gelebilir yaptığınız işlerin. Parasal anlamda şanslı bir dönem.


Aslan Burcu Ekim 2023


MARS

Mars 12 Ekim gününe kadar terazi burcunda. 3.evinizde.

3.evin ana temaları arasında eğitimler ve danışmanlıklar var. Bilgiyle yön bulmak, bilgi satın almak, bilgi sahibi kimselerle iletişim kurmak, uzman görüşüne başvurmak, eğitim almak, danışmanlık almak..Bunlar 3.evle bağlantılı.

Terazi burcunun da çok benzer temaları var. Çünkü zaten 3.ev ikizler burcunun evi. Bir hava elementi burcunun evi. Terazi de hava grubundan bir burç. Ortak konular var.

Eşlik etmek, bize eşlik edenler, rehber kişiler, bilgisiyle yönlendirme yapan kişiler, hocalar, danışmanlar..Terazi burcu tam olarak bunlarla ilgili.

Önemli bir irtibatınız olabilir. Size çok iyi gelecek yeni bir bağlantı doğabilir hayatınızda. Bir konuda çok iyi bir danışmanlık alabilirsiniz. Bir kursa, bir eğitim programına başlayabilirsiniz.

Bir konunuza çözüm olacak, vesile olacak bir tanıdık bağlantısına ulaşabilirsiniz. Biri sizi bilgisi ve tecrübesiyle yönlendirebilir. Tanıdıkları, çevresi ile yardımcı olabilir.

Yeni yeni iletişimler var. Güzel başlangıçlar için hareketleniyorsunuz.

12 Ekim’de akrep transitine başlıyor Mars. 4.evinize geliyor.

Bu ay burada toplanıyor gezegenler ağırlıklı olarak. 3.ev ve 4.evlerinizden geçiyor. Güneş ve Merkür gibi Mars da 4.evinize gelecek.

Eviniz, evinizle ilişkiniz, yaşadığınız yer, ev içindeki alanlarınız, evdeki huzurunuz, konforunuz, evde nasıl hissettiğiniz konunuz olabilir bu transitte.

Ev içinde daha mutlu, daha iyi hissetmenizi sağlayacak değişiklikler yapabilirsiniz.

Evinizin güvenliği için yapacağınız şeyler de olabilir.

Muhitiniz, mahalleniz içinde münakaşalar olabilir zaman zaman. Aile, ev içinde de tartışmaların olabileceği bir Mars dönemi. O durumları sönümleyecek yönde davranmanızı önereceğim tabii.

Bunlar dışında arıza, tamirat, onarım, bakım konularınız olabilir evinizde.

Mars transitleri uğraştırabiliyor bizi. Sizin için bu dönem ana konunuz eviniz.


Aslan Burcu Ekim 2023


Ekim 2023 Ay Döngüleri :

14 Ekim : Terazi Burcunda Güneş Tutulması : Ay 21° Terazi, Güneş 21° Terazi

Yılın iki Güneş tutulmasından ikincisi. 3.evinizde gerçekleşecek.

Merküryen + Kironyen bir tutulma. Merkür ile kavuşuyor. Kiron’dan karşıtlığı var.

Şifa demektir Kiron. Şifalanmaya, etkisinden özgürleşmeye ihtiyaç duyduğunuz bir konu için yeni bir şeylere başlıyorsunuz sanırım. 3. ve 9.evler aktifleşiyor. Bilginin evleri bunlar. Bilgiyi, öğrenmeyi temsil ediyorlar. Ben bu aksa bilgi hattı diyorum 🙂

Tutulma 3.evde, Kiron 9.evden yapıyor açısını.

Bilgi ile şifalanmak. Yeni bir alan girmek. Yeni şeyler öğrenmeye başlamak. Öğrenerek dönüşmek. Bilgi ile iyileşmek. Bir eğitim. Peş peşe gelecek eğitimlerin başlangıç noktası.

Böyle ihtimaller görüyorum sizin için.

Mesleki alanınızda eğitim vermeye başlamak, danışmanlık yapmak istiyorsanız, bu başlangıcı da yapabilirsiniz.

Güncelde öyle bir iş düzeninin içinde iseniz daha fazla insanla çalışmaya başlayabilirsiniz. Büyüme fırsatlarınız olabilir. Ama tabii o fırsatların ortaya çıkışı da bizim emeklerimizle oluyor. Böyle bir büyümeyi, kalabalıklaşmayı ne yaratır ? Ne yaparsanız olur bu ? Tam buralara bakın diyeceğim 🙂

28 Ekim : Boğa Burcunda Ay Tutulması : Ay 5° Boğa, Güneş 5° Akrep

10.evinizde gerçekleşecek.

10.ev işinizle, kariyerinizle, çalışma hayatınızla ilgili. Terfilerle, yükselişlerle, konumunuzla, yetki ve sorumluluk alanlarınızla ilgili. Yönetimle, yöneticilerle, üstlerle ilgili.

Bu konular üzerinden çalışacak tutulma sizin için.

Beklediğiniz bir terfi gelebilir. Bir yükseliş yaşayabilirsiniz. Bir ünvan eklenebilir isminizin önüne.

Çalışma hayatınızda önemli bir proje tamamlanıyor olabilir. İçinde olduğunuz önemli bir işi duyurma, tanıtma zamanı gelmiş olabilir.

Kariyerinizle ilgili yeni kararlarınız olabilir. Bir iş teklifi düşündürebilir sizi. Bir iş değişikliği gündeme gelebilir.

Kimileri ise kendi işini kurma kararı alacak. Ama tabii bu ekonomik resmin içinde her adımı iyi düşünmek, makul olmak, temkinli olmak gerekiyor. Üzerinde düşünün her bir kararınızın. Hiçbir şey aceleye gelmesin.

Yönetimden ayrılanlar, iş değiştirenler, emekli olanlar da olabilir tutulmaya doğru giderken.

Mevcut yönetimin yeni kararları, yeni uygulamaları da olabilir. Düzen içinde, sistem ve işleyiş içinde değiştirilecek şeyler olabilir.

Sizin için işiniz, kariyeriniz, çalışma hayatınız, projeleriniz, yönetim, yöneticileriniz tutulmanın konuları arasında.


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak

Keyifli, huzurlu, bereketli bir ay diliyorum hepimize. Sevgilerimle.

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!