Kova Burcu 2021

Kova Burcu 2021

Merhabalar sevgili kovalar ve yükseleni kova olanlar !

Çokça şaşırdığımız, zorlandığımız, belirsizliklerin, karantinaların içinde yorulduğumuz bir yılın ardından 2021’e döndük yüzümüzü.

Evet, zor bir yıl oldu ama pek çok açıdan bir dönüşüm döngüsü oldu birçoğumuz için. Başka biri olarak kapatıyoruz yılı, değil mi 🙂

Şimdi 2021’e bakalım : ) Yeni yıl size neler getirebilir, nasıl olasılıklarınız var, yılın temel etkilerini ele alalım.

Tabii ki burç yorumları çok geneldir. Önemli olan ise kişisel doğum haritamızdır. Bireysel anlamda yaşayabileceğimiz şeyler, gezegen transitlerinin, tutulmaların, retroların haritamızla teması ile şekillenir.

Kişisel olasılıklardan haberdar olmak, şansları iyi değerlendirmek, zorlu etkilere karşı temkinli olmak adına, astrolojik danışmanlık almak, yani doğum haritası analizi yaptırmak isteyenler için

İletişim adresim : anlatburcak@gmail.com

Beni ‘Instagram’dan da takip edebilirsiniz bu arada. Tıklayınız : @astroloji.anlatburcak

Hadi başlayalım !

JÜPİTER

Jüpiter yaklaşık 1 yıldır oğlak burcundaydı. 19 Aralık 2020’de kova burcuna geçti.

2020’nin bu kadar sıkıntılı geçmesinin iki temel sebebi var. Birincisi Jüpiter’in, doğası ile uyumlu olmadığı oğlak burcunda yer almış olması. İkincisi ise Jüpiter’in burada iken 3 kez Pluto ile kavuşum yapmış olması. Her burç yorumunda özellikle söylüyorum bunu.

Evet, önümüzdeki yıla bakıyoruz ama nasıl bir çerçevenin içinden çıktığımızı da anlayalım. Anlayalım ki, kıyas yapabilelim.

Pluto zorlu bir gezegen. Kaotik durumları, yönetilmesi gereken krizleri, yıkımları, dönüşümleri anlatan bir gezegen. Zaten Jüpiter temalarında tam da böyle bir yıl yaşadık. Ekonomi, eğitim, seyahatler Jüpiter temaları arasında.

Ama artık Jüpiter’in oğlak döngüsü geride kaldı. 19 Aralık’ta kova burcuna geçti Jüpiter. 29 Aralık 2021’e kadar kovada olacak.

Oğlak burcuna kıyasla, çok daha iyi bir konum burası Jüpiter için. Dolayısıyla daha iyicil bir döngü olacaktır.

Hele de sizin 1.evinizde olacak ! 🙂 Jüpiter size geliyor ! Sizin için çok güzel bir gelişme bu 🙂

Jüpiter kaçıncı evinizden geçiyorsa, o evin konularında şanslar, fırsatlar, büyüme, genişleme imkanı, bolluk, bereket, iyicil gelişmeler getirir. O yüzden yeni başlamış olan Jüpiter’in kova transitinin genel ve burcunuza etkilerinden mutlaka haberdar olunuz.

Bakalım 2021 yılında şanslar nerelerden geliyor size ?

Jüpiter yazım burada ↓ Tıklayıp olası etkileri görebilirsiniz ↓

Jüpiter Kova Burcunda 19 Aralık 2020-29 Aralık 2021

2021’de Jüpiter ile ilgili ekstra bir durum daha var. Normalde bir yıl içinde bir burçta görüyoruz kendisini 🙂 Tıpkı bu yıl olduğu gibi. Ama 2021’de Jüpiter kova transitini hızlıca tamamlayarak bir süre için balık burcuna da geçecek.

13 Mayıs-28 Temmuz arasında Jüpiter balık burcunda olacak. Yani sizin 2.evinizde olacak.

Şimdilik kısa bir süre için balıkta. Bütünüyle balıkta olacağı yıl ise 2022.

13 Mayıs-28 Temmuz arası bu dönemde 2.evinizde ilerleyecek olan Jüpiter ile parasal konularda güzel gelişmeler olası 🙂 Özellikle bireysel kazançlar, çalışarak kendiniz elde edeceğiniz paralar anlamında söylüyorum bunu.

Bu balık süreci dışında, 2021 yılında 1.eviniz üzerinden Jüpiter desteği alıyorsunuz. Etkilerini Jüpiter yazımda görebilirsiniz, yukarıda söylediğim gibi. Pek çok açıdan yeni başlangıçlar görünüyor size 2021’de. Hayatınızda bir yenilenme süreci.

Özellikle eğitim, eğitmenlik, yolculuklar, yer değişiklikleri, finansal konular ve ilişkiler açısından parlak bir etki alıyorsunuz.


SATÜRN

Satürn son 2,5 yıldır oğlak burcundaydı. Zor bir dönemdi sizin için. 12.ev döngüsüydü çünkü. 12.ev geçişleri kolay değildir. Kişiyi geri planda tutar. İlerlemenin yavaş olduğu döngülerdir.

Ama artık bitti.

17 Aralık 2020’de Satürn kova burcuna geçti. 7 Mart 2023’e kadar kovada transit edecek.

Satürn’ün kova transitinin genel etkilerini ve burçlar bazında olasılıkları anlattığım yazım burada.

Tıklayınız : Satürn Kova Burcunda 17 Aralık 2020-7 Mart 2023


Satürn Uranüs kareleri 2021

2021’de Satürn ve Uranüs arasında bir kare açı oluşacak. Yıl içinde toplam 3 kez meydana gelecek bir görünüm. 2021’nin en önemli görünümü bu kare açı. Yılın ana karakterini tanımlıyor diyebiliriz.

Satürn mevcut düzeni, kurulu düzeni anlatır. Uranüs ise değişimi. Düzen değişiklikleri geliyor yani 2021’de hepimize.

Etkisi özellikle Şubat, Haziran ve Aralık aylarında oldukça belirgin olacak.

Tam olarak tarih vermek gerekirse : 17 Şubat, 14 Haziran ve 24 Aralık açının kesinleşeceği tarihler.

Fakat bu kare açı konusunda sadece bu tarihlere odaklanmak doğru değil.

Çünkü Satürn ve Uranüs, oldukça ağır hareket eden gezegenler. Uzun süre aynı burcun aynı derecesinde duruyorlar. Dolayısıyla da yaptıkları herhangi bir açı, uzun süre korunuyor ve söz konusu etki haftalara, aylara yayılıyor.

Bu kare açının size yansımaları neler olabilir ? Hadi oraya bakalım.

Satürn 1.evinizde, Uranüs ise 10.evinizde.

Ben bu çerçeveye bakınca en temelde iş konusunda değişimler görüyorum. Kariyer yaşamınızda şu anki çerçeve, 2021’de dönüşüme uğrayabilir.

İşinizde meydana gelebilecek değişimler, yönetim değişiklikleri, yeniden yapılandırmalar, şirket içi düzenlemeler, size yeni adımlar attırabilir. Yeni başlangıçlara yönlendirebilir sizi.

İş hayatınızda sorumluluklarınız artabilir. Yeni görevler üstlenebilirsiniz. Kendi işinizi kurmak istiyorsanız, tarih olarak bu kare açıların yakınında yapmayın bunu. Başka zamanları seçin.


2021 Merkür Retroları

30 Ocak-21 Şubat 2021

26 derece kova burcunda başlayacak, kovanın 11 derecesine kadar devam edecek.

1.evinizde gerçekleşecek olan bir Merkür retrosu.

Biraz öz eleştiri dönemi olabilir bu sizin için. Nasıl iletişim kuruyorsunuz insan ilişkilerinizde ? Tavrınız, tarzınız ne ? Nasıl bir enerjidesiniz ? Sözleriniz, davranışlarınız nasıl anlaşılıyor ? Gerçekte siz, algılandığınız gibi biri misiniz ? Doğru ifade edebiliyor musunuz kendinizi ? Biraz buralara bakacağınız bir süreç.

Bazı kararları ya da fikir, plan aşamasında olan şeyleri gözden geçireceğiniz, daha iyi hale getireceğiniz, eksikleri tamamlayacağınız bir retro dönemi ayrıca.

İmzalı her tür konudan uzak durmanız gerekiyor. İmza derken bu bir iş anlaşması da olabilir, bir ev kira kontratı da olabilir, nikah da olabilir. İmza atmak için uygun bir döngü değil. Bitmesini beklemeniz faydanıza olur. Çünkü Merkür retrolarında başlayan şeyler ya kısa süreli oluyor ya da problematik bir hal alıyor, sorunlu bir mesele haline gelebiliyor.

29 Mayıs-22 Haziran 2021

24 derece ikizler burcunda başlayacak ve ikizlerin 16 derecesine kadar geri gelecek Merkür.

5.evinizde gerçekleşecek olan bir Merkür retrosu.

Çocuklarınız varsa, yeğenleriniz varsa ya da işiniz çocuklarla ilgili ise, onlarla ilgili konularda düzeltmeniz, daha iyi hale getirmeniz gereken şeyler olabilir. Özellikle eğitici araçlar, eğitici oyuncaklarla ilgili şeylerle, bilgi anlamında beslendikleri şeylerle ilgili konularda.

Eski bir hobinize geri dönüş yapabilirsiniz ayrıca bu dönemde 🙂 Bir kurs ortamından arkadaşlarınızla, hocalarınızla yeniden irtibat kurabilirsiniz. Yeniden ele alabilirsiniz çalışmalarınızı.

İşi sanat olanlar için, zaman zaman aksaklıkların doğabileceği bir dönem. Merkür retroları, düzeltmeniz, iyileştirmeniz gereken şeyleri çeşitli deneyimler ile gösteriyor çünkü.

27 Eylül-18 Ekim 2021

25 derece terazi burcunda başlayacak, terazinin 10 derecesinde bitecek.

9.evinizde yaşayacaksınız bu Merkür retrosunu.

Uzak bir şehirde/başka bir ülkede yaşayan yakınlarınız varsa, onlarla ilgili halledilmesi gereken işler olabilir, siz üstlenebilirsiniz bunları, siz ilgilenebilirsiniz.

Eğitim hayatınız varsa, projelerin, çalışmaların üzerinden geçmenizi ister Merkür bu retrosunda. Size hatalı ya da eksik kısımları gösterir. Hocalarla iletişimlerde beklemeler, zaman zaman da sorunlar olabilir. Kelimeleri doğru seçmek daha bir önemli bu etki altında.

9.evde bir retro olması ve Merkür’ün düşüncelerimizi, bakış açılarımızı sembolize ediyor olması sebebiyle, şunu da ekleyeceğim : Dini, ideolojik konularda, hayat görüşünüzle ilgili bir yenilenme, bir farkındalık ve değişim zamanı bu.


Kuzey Güney Ay Düğümleri ve Tutulmalar

Kuzey güney Ay düğümlerinin transitleri bizler için çok önemli. Çünkü tutulma hattını temsil ediyorlar. Güneş ve Ay tutulmaları, kuzey güney Ay düğümlerinin bulunduğu burçlarda gerçekleşiyor.

Mayıs 2020’den bu yana kuzey Ay düğümü ikizler burcunda, güney ay düğümü (tam karşısında oluyor) ise yay burcunda. 2021’de de yine bu aks üzerinde olmaya devam edecekler.

Sizi hangi evler üzerinden etkilediklerine bakacak olursak ;

İkizler burcu sizin 5.eviniz. Yay burcu 111.eviniz. Sizler için 2021 yılı, 5-11 aksının hareketli olduğu bir yıl.

Ay düğümleri son derece kadersel göstergelerdir. Kuzey Ay düğümü, yaşam planımız içerisinde gitmemiz gereken taraftır. Güney Ay düğümü ise uzaklaşmamız gereken taraftır.

Zaten kadersel olarak hayat bizi güney Ay düğümünün olduğu taraftan uzaklaştırır ve kuzey Ay düğümümüze yönlendirir. Akış böyle olur. Hayatın içinde konular, kuzey Ay düğümü yönünde ilerler.

Çünkü bir gelişme sağlayacak, şans ve fayda getirecek olan taraf kuzey Ay düğümüdür. Doğru yön orasıdır. Güney Ay düğümünün geçtiği alanda ısrar eden kişi, o evin konularında kayıplar, zorlanmalar yaşar.

Kuzey Ay düğümü hangi evimizden geçmekte ise, o evin temsil ettiği konularda yeni yeni güzel gelişmeler olur 🙂

2021’de 5.evinizde ilerleyen kuzey Ay düğümü ile aşkta şanslı bir yıl geliyor desem :))

Aşk bir 5.ev temasıdır. Yeni güzel başlangıçlar yaşayabileceğiniz bir 2021 geliyor.

Çocuk sahibi olmak isteyenler için harika bir geçiş. Çocuklarınız varsa, tekrar bir hamilelik söz konusu da olabilir. Kardeşlerinizin de çocuğu olabilir bu arada. İkizler burcu, kardeşleri anlatır çünkü ve kuzey Ay düğümü ikizlerden geçiyor. Yakın akrabalar ve komşular için de geçerli bu söylediğim şey.

Sanatsal işleri olanlar için çok çok destekleyici bir Ay düğümü transiti. Parıl parıl parlayabilirsiniz böyle bir etki altında 🙂 Özellikle internet, sosyal medya aracılığıyla 🙂 Çünkü bunlar ikizler teması 🙂 Desteklendiğiniz alanlar olur bunlar 🙂

2021 yılı için Güneş ve Ay tutulmalarının tarihleri şöyle :

2021 Güneş Tutulmaları

10 Haziran 2021 → 19⁰ İkizler Güneş Tutulması

4 Aralık 2021 → 12⁰ Yay Güneş Tutulması

2021 Ay Tutulmaları

26 Mayıs 2021 → 5⁰ Yay Ay Tutulması

19 Kasım 2021 → 27⁰ Boğa Ay Tutulması


2021 yılından beklentiniz ne ise, kolayca, güzelce gerçekleşsin !

Ama en kolay nasıl gerçekleşiyor, biliyor musunuz ? Beklemeyince ! 🙂

O şey her ne ise, ona odaklanmayınca, konuyu serbest bırakınca 🙂

2021 yeni güzel insanlar tanıyacağınız, yeni çevrelerde ufkunuzun açılacağı, güzel şeyler yapacağınız, sevdiklerinizle bol bol kahkalar atacağınız bir yıl olsun !

Sağlıklı, keyifli, huzurlu, bereketli, eğlenceli bir yıl diliyorum. İyi seneleeer 🙂 !!!

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!