18 Haziran 2023 İkizler Burcunda Yeniay

18 Haziran 2023 İkizler Burcunda Yeniay

18 Haziran Pazar günü ikizler burcunda bir yeniay doğacak sevgili okuyucularım.

07:37’de ikizler burcunun 26 derecesinde gerçekleşecek.

Neptünyen bir yeniay. Neptün’ün yeniaya, yani Güneş Ay kavuşumuna bir kare açısı var. Bu kez Neptün şekil veriyor olasılıklara.

İkizler burcu iletişimleri sembolize eder. Yakın çevremiz, akrabalarımız, komşularımız ikizler burcunun temsil ettiği kişiler arasında.

Bu kimselerle iletişimlerimiz olabilir. Dialoglarımız artabilir. Ama bu dialoglar Neptünyen sebeplerle olabilir.

Neptün’ün uyumsuz açılarında sağlık problemleri olabiliyor. Keşke böyle olasılıklar olmasa ama hasta ziyaretleri konumuz olabilir bugünlerde. Akrabalar içinde böyle sebeplerle haberleşmeler, bir araya gelişler olabilir.

Arkadaşlarımıza destek olmamız gereken konular olabilir. Yakın çevremiz içinde birbirimiz için devreye gireceğimiz, birbirimizin yanında olacağımız konular olabilir.

İkizler burcunun başka temaları da var. Eğitimler, kurslar, sınıflar, hocalarımız, hocalarımızla iletişimlerimiz, danışmanlıklar, bilgisinden fayda bulduğumuz kişiler, bilgi birikimlerimizi paylaştığımız alanlar, internet üzerinden yaptığımız işler, website/sosyal medya/içerik üreticiliği gibi alanlar ikizler burcunun konusu.

Bu konular içinde planladığımız şeyler, planladığımız biçimde ilerlemeyebilir bugünlerde. Bir şeylerin takvimi değişebilir. Özel durumlar sebebiyle olabilir bunlar.

Akışla birlikte akmak, hayatın ritmiyle uyumlanmak her zaman için önemli. Ama bilhassa böyle Neptünyen zamanlarda bir şeyler kontrolümüz altında olmayabiliyor.

Biraz böyle bir yeniay var elimizde. Başlangıçlar için kullanalım mı ? Kullanacaksak önümüzü iyi görmeye çalışalım. Durumlara göre şekil almamız gerekebilir. Planlar şaşabilir. Muhteşem bir yeniay diyemiyorum. Yapmayı düşündüğümüz şeyler varsa kenarda B planlarımız olsun mutlaka.

♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣

Şimdi yeniaya burçlar üzerinden bakalım.

↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓ ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓

Öncesinde iletişim adresim gelsin : ”Doğum Haritası Analizi” yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Ayrıca Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Öngörüler ”yükselen burç” baz alınarak yapılır. Çünkü yükselenimiz 1.evimizdir ve teknik olarak ev hesabı yükselene göre yapılabilmektedir. Gökyüzünü her zaman yükselenimizle takip etmemiz gerekir.

Yükselen burcunuzu seçerek okuyunuz    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓

Yükselen Koçlar : 

3.evinizde doğacak bir yeniay.

Neptün’ün uyumsuz açısı var. Kare açı yapıyor yeniaya Neptün.

İkizler burcu ve 3.ev yakın çevre iletişimlerimizi, yakın arkadaşlıklarımızı temsil eder. Buralarda bir değişim var.

Bir arkadaşınıza mesafe koymak, bir dialogu azaltmak, sonlandırmak isteyebilirsiniz. Karşı tarafın beklemediği bir şey olabilir bu. Neptün hayal kırıklığını anlatıyor.

Şimdiye dek bir şeylere tolerans göstermiş, rahatsızlık duyduğunuz şeyleri söylememiş, konuşmamış olabilirsiniz. Aslında bazı arkadaşlıklar içinizde çoktan bitmiş olabilir. Artık bir şeyleri içiniz almıyor belki. Artık hiçbir şey yokmuş gibi, her şey yolundaymış gibi yapmak istemiyorsunuz. Karşı tarafın sizde artık bir yeri kalmadığını net biçimde anlayacağı vakit olabilir bu.


Yükselen Boğalar :

2.evinizde doğacak bir yeniay. Neptün’ün yeniaya uyumsuz bir açısı var. Kare açı konumunda.

Bu ev paranın evi. Sahip olduğumuz parayı, maddi imkanlarımızı temsil ediyor.

Neptün’ün bu kare açısı, bir para kaybına işaret ediyor. Elinizden bir para çıkabilir.

Ne şekilde olabilir bu ? Bir yerde cüzdanınızı unutabilirsiniz. Yolda, bir kafede, bir mağazada, gittiğiniz bir yerde paranızı düşürebilirsiniz.

Paranızın üstünü eksik alabilirsiniz. Karşı taraf bunu bilerek de yapabilir, fark etmeden/istemeden de yapabilir.

Satın alacağınız bir şey düşündüğünüz gibi çıkmayabilir ya da size uymayabilir. ‘Boşuna aldım ben bu şeyi. Boşuna para verdim’ dedirtebilir size.

O yüzden bugünlerde, dolunaya yakın günlerde alışverişlerinizde ürünleri iyi inceleyin. Özelliklerine iyi bakın. Bilmediğiniz yerlerden alışveriş yapmamaya çalışın. Çantanıza, cüzdanıza dikkat edin. Alışverişlerde verdiğiniz paraya, aldığınız para üstüne dikkat edin.


18 Haziran 2023 İkizler Burcunda Yeniay


Yükselen İkizler :

1.evinizde doğacak bir yeniay. Neptün’ün yeniaya uyumsuz bir açısı var. Kare açı konumunda.

Bir netleşme ile gelecek bir bitiş kararı, bir şeyi sonlandırma isteği gibi bir şey görüyorum burada. ‘Bu şey bana iyi gelmiyor’ dediğiniz bir şeyi sonlandırabilirsiniz.

Belki bu zamana kıyamadınız o şeye. Bir şeylerin hatrına sürdürdünüz. Ama emeğiniz, çabanız karşılık bulmadı belki.

İkizler burcu arkadaşlık demektir. Özellikle küçük yaşlarda kurulmuş arkadaşlıklarla ilgilidir. Bir arkadaşlığınızı bitirebilirsiniz.

Karşı tarafın beklemediği bir şey olabilir bu. Bir hayal kırıklığı etkisi olabilir ama bazı şeylerin hatrı sizde bitmiş gibi.

Bir ortam da olabilir bırakacağınız bu şey.

Akrabalarınızla ilgili konularınız olabilir ayrıca. Değişen fikirleriniz olabilir. İletişimlerinizi düzenliyorsunuz, gereken noktalarda mesafe alıyorsunuz gibi geldi bana.


Yükselen Yengeçler :

12.evinizde doğacak bir yeniay. Neptün’ün yeniaya uyumsuz bir açısı var. Kare açı konumunda.

12.ev bilmediğiniz, haberdar olmadığınız şeylerle ilgili. Bu yeniayla birlikte bazı şeyler görünür hale gelebilir. Kulağınıza gelebilir ya da siz fark edebilirsiniz.

Ahbaplık, arkadaşlık demektir ikizler burcu. Ahbaplıklarınız içinde bazı şeyler hayal kırıklığı yaratabilir ama bilmek, farkında olmak iyidir tabii ki.

Bir arkadaşlığınızı sonlandırabilirsiniz. Bir ortamla bağınızı kesebilirsiniz.

Yapmaya niyet ettiğiniz şeylerde fikir değişiklikleri olabilir. Bazı şeyleri gözden geçirip yeni rota oluşturuyorsunuz sanırım.

Kardeşler, akrabalar ikizler temasıdır ayrıca. Biraz oralarda da yüzleşmeler var gibi.


18 Haziran 2023 İkizler Burcunda Yeniay


Yükselen Aslanlar :

11.evinizde bir yeniay. Bu evin konularında yeni kararlarınız var. Değişimlere gidiyorsunuz.

Bu yeni kararlar, muhtemelen memnun olmadığınız durumlar sebebiyle çıkacaktır ortaya. Neptün’ün yeniaya kare açısı var.

Topraklanmış, bağ kurmuş, köklenmiş hissedememek gibi bir hali anlatıyor bu Neptün’ün açısı.

11.ev ise sosyal çevremiz. Dostlarımız. Ahbaplarımız. Sosyal ortamlarımız.

Bir yeri, bir ortamı çıkarabilirsiniz hayatınızdan. Bazı iletişimleri sonlandırmayı seçebilirsiniz.

Özellikle kursları, eğitim ortamlarını, grup çalışmalarını temsil eder 11.ev. Böyle bir ortamdan tanıdığınız kişilerle dialogunuzu bitirebilirsiniz.

Başlayacağınız bir eğitim, bir kurs, bir etkinlik ortamında sizden farklı, belki kendinizi yakın hissedemeyeceğiniz insanlar olabilir. Belki arkadaşlık kuramayabilirsiniz.  O yüzden beklentiye girmemenizi önereceğim. Eğitim için ordaysanız, ne öğrendiğinize bakın. Spor için oradaysanız sporunuza odaklanın. Kendi amacınızla meşgul olun. Yalnız hissetmenize gerek yok. Yetişkin insanlarız. Kendi işimize bakalım biz.

Bu yeniayda konunuz sosyal hayat, sosyal çevreler. Bu konularda dönüşüyor, gelişiyorsunuz.


Yükselen Başaklar :

10.evinizde bir yeniay.

İletişimler, ahbaplıklar, akadaşlıklar içinde değişecek şeyler olabilir. Bazı şeylere gücenebilirsiniz.

Bir şeyler net bir karara götürebilirsiniz sizi.

Bir arkadaşlık içinde karşı taraf size otorite tavrında davranabilir. Bir mesafe koyabilir. Bir duvar çekebilir size.

Kişi bir davranış karşısında rahatsızlık duyuyorsa mesafelenebilir, sınır çekebilir elbette. Fakat burada daha farklı bir şeyden bahsediyorum.

Özellikle otorite kelimesini kullandım.

10.evin gölge tarafında kendini üstün görmek var. İlişkiler içinde adil davranmamak.

Bir şeyi karşı tarafa rahatça yapmak, kendinde buna hak görmek, fakat o yapınca rahatsız olmak ve sınır çekmek var. Bir ahbabınız bunu yapabilir size. Belki daha önce başka şeyler de olmuştu. Tolere etmiştiniz. Bu yeniay ile bu iletişimi bitirebilirsiniz. Bu arkadaşlık içinde denklik olmadığını net şekilde görebilirsiniz.

10.ev iş hayatımızla, işimizle yönetim figürleri ile ilgili ayrıca. Yöneticilerin yeni bildirimleri olabilir. Neptün’ün uyumsuz açısı, bazı bildirimlerin çok da beklenen ve istenen biçimde olmayabileceğini, beklentilerin tam anlamıyla karşılanamayabileceğini söylüyor. Bu kez böyle bir yeniay var elimizde.


18 Haziran 2023 İkizler Burcunda Yeniay


Yükselen Teraziler :

9.evinizde bir yeniay.

9.ev gezilerimizi, seyahatlerimizi, yolculuklarımızı temsil ediyor. Uzaklara gitmeyi anlatan bir ev.

Bu yeniayda Neptün’ün uyumsuz açısı var. Neptün kare açı yapıyor yeniaya. Bazı şeylerin beklentilerin altında kalabileceğini, memnun etmeyebileceğini söylüyor Neptün.

Önemli ve gerekli olmayan yolculukları ertelemenizi öneririm. Seyahatlerde eksik bilgiler, eksik bildirimler sorun yaratabilir ayrıca. Örneğin bir iş seyahatinde bir şeyler unutulabilir. Tam amacına ulaşmayabilir yapılacak bu seyahat.

Haberleşmek, iletişim kurmak demektir ikizler. Bu bir ikizler yeniayı. 9.ev uzaklarla iletişimleri simgeliyor.

İş ya da sosyal yaşamda, başka şehir ve ülkelerle olan bağlantılarınız tam olarak istediğiniz gibi olmayabilir.

Vize/pasaport/oturum hakkı, vb konuları olanlar için de düşünülenden farklı gelişebilir konular.

Hayal kırıklığı yaşamamak adına, fazla iyimser olmadan nötr kalmanızı önereceğim. Sonuç olumlu da olabilir, olumsuz da olabilir. Siz nötr olun derim.


Yükselen Akrepler : 

8.evinizde bir yeniay. Para çıkışları ile ilgili bir ev burası.

Bu yeniayda Güneş Ay kavuşumuna, yani doğrudan yeniaya Neptün’ün kare (uyumsuz) açısı var.

Neptün’ün böyle açılarında bir şeyler boşa gidebiliyor. Yerini bulmayabiliyor. Ziyan olabiliyor. Unutulabiliyor.

Farkındalık konusunda deneyimler olabiliyor. Her deneyim hayattan bir uyarıdır. Yaşamın bu yönde uyarıları olabiliyor.

Bir miktar paranızı bir yerde düşürebilirsiniz. Cüzdanınızı, çantanızı bir yerde unutabilirsiniz. Bir para üstünü yanlış/eksik alabilirsiniz.

Unutulmuş bir parasal konu gündem olabilir. Resmi ödemeler 8.evle ilgilidir. İhmal edilmiş bir resmi konu, kendini hatırlatabilir.

Tazminat, nafaka, miras, mal paylaşımları konuları olanlar Neptünyen etkiler alabilirler. Beklenenden biraz farklı sonuçlanabilir konular.

İkizler burcu kardeşleri, akrabaları temsil ediyor. Onlarla ilgili parasal konular olabilir, borç alışverişleri olabilir. İletişimler biraz tatsız gibi. Tartışma demeyeceğim ama küslükler, gücenmeler olabilir parasal konularda.


18 Haziran 2023 İkizler Burcunda Yeniay


Yükselen Yaylar :

7.evinizde bir yeniay. 7.ev birliktelik, iş birliği, eşlik demektir.

İşinizde ya da kişisel yaşamınızda herhangi bir konuda, bireysel gücünüzün zayıf kalabileceğini düşüncesiyle ya da daha hızlı ilerlemek için biriyle bir iş birliği yapmak isteyebilirsiniz.

İşinizi kolaylaştırmak için isteyebilirsiniz bunu.

Fakat bu yeniayda Neptün’ün Güneş Ay kavuşumuna, yani doğrudan yeniaya uyumsuz bir kare açısı var.

Memnuniyetsizlikleri ve hayal kırıklıklarını anlatır Neptün’ün böyle açıları. Yapacağınız bu iş birliği istediğiniz gibi olmayabilir, istediğiniz sonucu getirmeyebilir. Hatta fayda getirmediği gibi zarar da getirebilir. Durumun bu şekilde daha çok problem doğurabileceğini görebilirsiniz.

Anlaşmak, ortak karar almak, ortak noktalarda buluşmak kolay olmayabilir. Vazgeçebilirsiniz.

O yüzden bu yeniayda böyle şeyler yapmamanızı önereceğim.

Belki bir koçluk, belki birinden bir  özel ders, belki işinizde bir iş birliği. Fikren bir şeyler başlangıçta mantıklı gelebilir ama memnuniyet getirmeyebilir.

Mümkün olduğunca kendinizle yol alın bugünlerde. Esasen hayatın tamamı için, her zaman için geçerli bir şey bu, değil mi 🙂 Hep kendinle yol almak. Kendi yol arkadaşın olmak. Kimseye bağlı olmamak, kimseye ihtiyaç duymamak en güzeli.


Yükselen Oğlaklar : 

6.evinizde bir yeniay.

Günlük düzenimizi, rutinimizi, iş hayatımızı, çalışma şeklimizi, iş ortamımızı anlatan bir ev burası.

Düzen değişiklikleri olabilir bu yeniay ile hayatınızda. İşinizde, günlük hayatınızın bir parçası olan herhangi bir konuda bir değişim olabilir.

Neptün’ün yeniaya yani Güneş ve Ay kavuşumuna kare açısı var. Uyumsuz bir açı. Memnuniyetsiz durumlara işaret ediyor.

Gerçekleşecek düzen değişikliği ilk etapta keyfinizi kaçırabilir biraz. Adaptasyon gerekebilir. Adapte olmakta zorlanabilirsiniz. ‘Bu şeyin eski hali daha güzeldi’ diyebilirsiniz. Ama her şey olması gerektiği gibi oluyor. Yeni halin içinde de hayırlar olacaktır.

Büyük büyük konular, kocaman değişimler düşünmemize de gerek yok. Ufak tefek değişimler de olabilir.

İkizler burcu yakın çevremizle, muhitimizle, evimize yakın noktalarda gidip geldiğimiz yerlerle ilgili. Buralarda bir değişim olabilir mesela. 6.ev hizmet demektir. Hizmet aldığınız bir yerin binası, adresi değişebilir. Başka bir noktaya taşınabilir.

İşinizle ilgili yer değişiklikleri olabilir. Günlük hayatınızın bir parçası olan semtler değişebilir.

Biraz böyle bir yeniay.


18 Haziran 2023 İkizler Burcunda Yeniay


Yükselen Kovalar : 

5.evinizde bir yeniay.

5.ev hobileri, sanatı, sporu, etkinlik alanlarını temsil eder. İkizler burcu ise eğitimleri.

Bir ilgi alanınız, bir hobiniz için katılacağınız bir kurs olabilir. Bir sosyal ortama girebilirsiniz. Fakat çok memnun kalmayabilirsiniz bu şeyden. O yüzden hızlı karar alıp bir şeye hızlıca başlamamanızı önereceğim.

Neptün’ün kare açısı var yeniaya. Başlayacağınız şey memnuniyet getirmeyebilir.

Çocuklarınız için bir seçim yaparken de iyi bakın seçeneklerinize. Onlar için de aynı şey geçerli. Güzel bir keyif alanı, bir etkinliği olsun isteyebilirsiniz ama alacağınız hizmetten memnun kalmayabilirsiniz.

Bunlar dışında genel anlamda da, bu yeniay yakınındaki günlerde önemli başlangıçlar önermem.


Yükselen Balıklar :

4.evinizde bir yeniay.

Evinizde değişimler yapmak, bir şeyleri yenilemek isteyebilirsiniz. Ama yapacağınız bu yeni seçimler, sonradan ‘Bunu niye böyle yaptım’ dedirtebilir.

Örneğin evinizi boyatmak istiyorsunuz. İçinize sinmeyecek bir renk seçimi yapmak gibi. Belki bir odanızda tadilat yaptıracaksınız. Sonuçtan memnun kalmayacağınız bir şey yaptırmak gibi. O yüzden hızlı karar almayın derim bugünlerde.

Kardeşleri temsil eder ikizler burcu. 4.ev ise aileyi. Aile içinde kardeşlerle anlaşmazlıklar da olabilir. Tartışmalar, küslükler, gücenmeler olabilir. Aileniz ya da eviniz için yapacağınız/yaptıracağınız bir şey varsa yeterince araştırmadan ve herkesin fikrini almadan yapmayın derim.


Haziran ayı burç yorumlarınızı da ekliyorum aşağıya ↓ ↓

Koç Burcu Haziran 2023, Boğa Burcu Haziran 2023,

İkizler Burcu Haziran 2023, Yengeç Burcu Haziran 2023,

Aslan Burcu Haziran 2023, Başak Burcu Haziran 2023,

Terazi Burcu Haziran 2023, Akrep Burcu Haziran 2023,

Yay Burcu Haziran 2023,   Oğlak Burcu Haziran 2023,

Kova Burcu Haziran 2023, Balık Burcu Haziran 2023

İçinde olduğumuz güncel transitler ↓

Mars Aslan Burcunda 20 Mayıs-10 Temmuz 2023

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

Sevgiler, başka yazılarda görüşmek üzere !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!