26 Haziran-2 Temmuz 2023 Haftalık Burçlar

26 Haziran-2 Temmuz 2023 Haftalık Burçlar

Herkese merhabalar ! Nasılsınız sevgili okuyucularım ?

Yeni haftanın gündemini yayınladım. Şimdi burçlar üzerinden de bakacağız haftaya.

Bayram haftası. Tatil haftası. Acaba nasıl bir hafta ?

Önce haftanın gündemini bırakayım buraya Her bir günü detaylarıyla görebilirsiniz ↓

26 Haziran-2 Temmuz 2023 Astroloji Gündemi

♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣  ♣

Şimdi burçlar için yorumlarıma geçeceğim.

↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓ ↓  ↓  ↓  ↓  ↓  ↓

Öncesinde iletişim adresim gelsin : ”Doğum Haritası Analizi” yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Ayrıca Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Öngörüler ”yükselen burç” baz alınarak yapılır. Çünkü yükselenimiz 1.evimizdir ve teknik olarak ev hesabı yükselene göre yapılabilmektedir. Gökyüzünü her zaman yükselenimizle takip etmemiz gerekir.

Yükselen burcunuzu seçerek okuyunuz    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓    ↓

Yükselen Koçlar : 

Pazartesi, Salı günlerinde + Çarşamba’nın ilk yarısında Ay terazi burcunda. 7.evinizde.

İşinizde ya da kişisel hayatınızda başkaları ile birlikte karar almanız, birlikte seçmeniz gereken şeyler olabilir. Ortak karar almak, ortaklaşa belirlemek gibi şeyler var.

Danışmanlıklar 7.evin konusudur. Bir danışmanlık da alabilirsiniz o yüzden. Bir uzman bilgisine başvurabilirsiniz.

Çarşamba günü 11:55’te Ay’ın akrep transiti başlıyor. Cuma günü akşam üstü saatlerine kadar sürecek. 8.evinizde ilerleyecek Ay akrepte iken.

Bankacılık işlemleriniz, ödemeleriniz, para transferlerini olabilir bu günlerde.

Ruhsal anlamda takıldığınız, gereğinden fazla odaklandığınız, zaman zaman kendini tekrar ettiğini gördüğünüz duygu, düşünce ve konularda yeniden tetiklenebilirsiniz. Odağınızı temiz tutun. Dikkatinizi değiştirin. İsterseniz bunu yapabilirsiniz. Hiç yüz vermeyin oralara.

Cuma günü 17:59’da yay burcuna geçiyor Ay. 9.evinize geliyor. Cumartesi boyunca yayda olacak. Pazar akşam saatlerine kadar devam edecek yay transiti.

Uzak bir şehirde ya da başka bir ülkede yaşayan yakınlarınızla, dostlarınızla haberleşmeleriniz, dialoglarınız olabilir. Bunun dışında bir yolculuğunuzu planlayabilirsiniz. Biletinizi alabilirsiniz. Yolculuk gerçekleşebilir. Bir seyahatiniz olabilir.

Pazar günü akşam vakti (20:20) oğlak burcuna geçiyor Ay. Bu transit sıkı çalıştıracaktır sizi. Ay’ın oğlak geçişinde yapılacak işler artacaktır. 10.ev aktive oluyor.


Yükselen Boğalar :

Ay hafta başlarken 01:57’de terazi burcuna geçiyor. Pazartesi, Salı günlerinde + Çarşamba’nın ilk yarısında terazi burcunda olacak. Burası sizin 6.eviniz.

Büyük temizlikler yapabilirsiniz. Düzenleyeceğiniz, yenileyeceğiniz şeyler olabilir.

Günlük yaşam düzeniniz için yeni rutinler oluşturabilirsiniz. Çekidüzen vereceğiniz konular var gibi.

Çarşamba günü 11:55’te Ay’ın akrep transiti başlıyor. Cuma günü akşam üstü saatlerine kadar sürecek. 7.evinizde olacak Ay akrep geçişi ile.

Yakınlarınızla para alışverişleriniz olabilir. Birbirinize yardımcı olabilirsiniz. Bankacılık işlemleriniz, para transferleriniz olabilir.

Cuma günü 17:59’da yay burcuna geçiyor Ay. 8.evinize geliyor. Pazar akşam saatlerine kadar yayda olacak.

Uzaklar konumuz olur yay burcu aktive olduğunda. 8.ev ise parasal konularla ilgili. Başka bir şehirde/ülkede yaşayan yakınlarınızla aranızda para konularınız, parasal işlemleriniz olabilir.

Geziler, seyahatler demektir yay burcu. 8.ev ise para çıkışlarını simgeliyor. Tatil harcamalarınız var belki şu an.

Pazar 20:20’de Ay’ın oğlak geçişi başlıyor. Bu kez 9.evinizde bir transit. Bazı planlamalar var gibi. Özellikle uzun vadeli şeyler olabilir bunlar. Bir şeyde güzergah belirleyebilirsiniz. Büyük bir proje, önemli bir hazırlık içinde iseniz gidişata yön verecek hamleleriniz olabilir. Sonrasının rahat akabilmesi için bulunduğunuz noktada yapmanız gerekenler olabilir.


26 Haziran-2 Temmuz 2023 Haftalık Burçlar


Yükselen İkizler :

Bayram tatilindeyiz ama haftanın ikinci yarısında işinizle ilgili güzel fırsatlar var. Sonuçta resmi tatil herkes için geçerli bir şey değil. Akış devam ediyor.

Özellikle içerik üreticiliği gibi alanlarda olanlar güzel bir çıkış, yükseliş yakalayabilirler. Üretimlerinize biraz daha yüklenmenizi öneririm.

Pazartesi, Salı günlerinde + Çarşamba’nın ilk yarısında Ay terazi burcunda. 5.evinizde.

5.ev eğlence demektir. Keyifli şeyler yapabilirsiniz. İlgi alanlarınıza, hobilerinize, size iyi gelen şeylere vakit bulabilirsiniz. Güzel bir canlılık var.

Çarşamba günü 11:55’te Ay’ın akrep transiti başlıyor. 6.evinize geliyor Ay. Cuma günü akşam üstü saatlerine kadar (17:59) burada olacak.

Ufak tefek ağrılar, ateşlenmeler olabilir. Bağışıklığınıza destek verin.

Aile içinde kontroller, muayene konuları olacaksa bunların planlamasını da yapabilirsiniz.

Ay Cuma 17:59’da yay burcuna geçiyor. 7.evinize geliyor. Birine eşlik etmek gibi bir konu var burada. Bir şeyleri tek başına yapmak yerine, biriyle birlikte yapmak gibi şeyler var.

Referans olmak, aracı olmak, bağlantı/irtibat sağlamak gibi şeyler var. Bunları siz de yapabilirsiniz, bir başkası da sizin için yapabilir.

Pazar günü 20:20’de Ay’ın oğlak transiti başlıyor. 8.eve yerleşen Ay ile parasal konular hareketlenebilir. Bir ödeme konusu var gibi. Parasal konular var. Hesapta olmayan bir masraf da doğabilir. Para çıkışları olası.


Yükselen Yengeçler :

Pazartesi, Salı günlerinde + Çarşamba’nın ilk yarısında Ay terazi burcunda. 4.evinizde.

Evinizle meşgulsünüz gibi görünüyor 🙂 Aile içinde bir araya gelişler var, birlikte yapılacak şeyler var.

Çarşamba günü 11:55’te Ay’ın akrep transiti başlıyor. 5.eve geliyor Ay.

Bu kez eğlence zamanı. Gezmek, tatil yapmak, hobilere zaman ayırmak, sportif faaliyetlere katılmak, sanat/spor gösterilerine katılmak, çocuk eğlence alanlarına gitmek, çocuklar için bir şeyler yapmak..Hepsi 5.evin konusu. Böyle bir hareketlilik var.

Ay Cuma günü 17:59’da yay burcuna geçiyor. 6.evinize geliyor. Cumartesi boyunca + Pazar akşam saatlerine kadar yayda, 6.evinizde olacak.

İş demektir, çalışmak demektir 6.ev. Sizin için bir iş günü belki. Birçok sektör için bu böyle. Hatta esasen çoğunluk için.

Pazar günü 20:20’de Ay’ın oğlak transiti başlıyor. Başkaları ile ilgili sorumluluklarınız öne çıkıyor bu transitte. Yakınlarınıza yardımcı olmanız, onlara bir şeyler yaparken eşlik etmeniz, birlikte yapmanız gereken şeyler olabilir.


26 Haziran-2 Temmuz 2023 Haftalık Burçlar


Yükselen Aslanlar :

Pazartesi, Salı günlerinde + Çarşamba’nın ilk yarısında Ay terazi burcunda. 3.evinizde.

Yakın çevre iletişimleri hareketli. Kardeşlerinizle, kuzenlerinizle bir araya gelebilirsiniz. Akrabalarınızla, komşularınızla, yakınlarınızla güzel programlarınız olabilir.

Çarşamba günü 11:55’te Ay’ın akrep transiti başlıyor. Cuma günü akşam üstü saatlerine kadar akrepte, 4.evinizde olacak Ay.

Aile içinde para alışverişleri olabilir. 4.ev aileyi, akrep burcu ise borç alıp verme konularını simgeler.

Birbirinizin ödemelerine destek verebilirsiniz. Ev için yapacağınız bir harcama da olabilir.

Ay Cuma günü 17:59’da yay burcuna geçiyor. 5.evinize geliyor.

İlgi alanlarınızda, hobilerinizde bir süredir yapmayı planladığınız şeylere vakit ayırabilir, keyifli, eğlenceli günler yaşayabilirsiniz.

5.ev tatil, yay burcu seyahat demektir. Zaten tam da tatil vaktindeyiz. Siz de tatil yapıyor olabilirsiniz.

Pazar günü 20:20’de Ay’ın oğlak transiti başlıyor. 6.evinize geliyor Ay.

İşe dönüş hazırlıkları var burada. 6.ev çalışmayı, oğlak burcu sorumlulukları temsil ediyor. Yeni hafta için hazırlayacağınız şeyler olabilir.


Yükselen Başaklar :

Pazartesi, Salı günlerinde + Çarşamba’nın ilk yarısında Ay terazi burcunda. 2.evinizde.

Parasal konularda şanslı günlerdesiniz. İşinizde bereketli, güzel satışlarınız, kazançlarınız olabilir. Ay’ın 2.ev geçişlerinde para akışlarımız olur çoğunlukla.

Çarşamba günü 11:55’te Ay’ın akrep transiti başlıyor. 3.evinizde olacak Ay akrepte iken.

Burada akrabalarla iletişimler var. 3.ev yakın akrabaları temsil eder. Tevafuk, bayram vaktindeyiz. Şehrin içinde kısa kısa gezileri de anlatır bu ev. Şehrin tadını çıkarmak için de iyi bir zamandayız.

Cuma günü 17:59’da yay burcuna geçiyor Ay. 4.evinize geliyor.

4.ev evimizi temsil ediyor. Ay’ın yay günleri daha çok evde geçebilir sizin için. Evinizde misafirler ağırlayabilirsiniz ya da gezmek, sosyalleşmek yerine dinlenmek, evde olmak isteyebilirsiniz. Evinizle meşgul olmak isteyebilirsiniz.

Pazar günü 20:20’de Ay’ın oğlak transiti başlıyor. 5.evinize geliyor Ay.

5.ev = Çocuklar  Oğlak burcu = Sorumluluklar

Çocuklarınız için planlamanız, düzenlemeniz gereken şeyler, satın almanız gereken şeyler olabilir. İşinizde de tatil dönüşü yeni planlamalar var.


26 Haziran-2 Temmuz 2023 Haftalık Burçlar


Yükselen Teraziler :

Pazartesi, Salı günlerinde + Çarşamba’nın ilk yarısında Ay terazi burcunda. 1.evinizde. Ay’a ev sahipliği yapacaksınız.

1.ev başlangıçları temsil eden yer. Bir süredir aklınızda olan bir şeyi yapabilirsiniz. Başlatacağınız bir şey olabilir. Yenileyeceğiniz bir şey olabilir. Güzel alışverişiniz olabilir.

Ay Çarşamba günü 11:55’te akrep burcuna geçiyor. 2.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Parasal konular hareketleniyor. Ay 2.evimizden geçerken çoğunlukla para akışlarımız, kazançlarımız olur. Bereketli, şanslı bir zaman.

Ay Cuma 17:59’da yay transitine başlıyor. 3.evinize geliyor.

Akrabalarla, özellikle uzaklardaki akrabalarla iletişimler var gibi.

Çünkü 3.ev = Akrabalar     Yay burcu = Uzaklar

Ay haftanın son günü, 20:20’de oğlak burcuna geçiyor. 4.evinizde olacak burada iken.

Evinizi düzenlemek, temizlemek isteyebilirsiniz. Yeni hafta için hazırlayacağınız, planlayıp ayıracağınız şeyler ön planda. Ay’ın 4.ev zamanlarında yer değişiklikleri de oluyor. Bu transit evinize döndüğünüz ya da başka bir noktaya geçeceğiniz vakte de denk geliyor olabilir o yüzden.


Yükselen Akrepler : 

Pazartesi, Salı günlerinde + Çarşamba’nın ilk yarısında Ay terazi burcunda. 12.evinizde.

12.ev spiritüel alanlarla ilgili. Bu alanlarda kitap, vb alışverişleriniz olabilir. İstirahat ihtiyacıdır ayrıca 12.ev. Dinlenmek, bedeninizi, ruhunuzu dinlendirmek, kendinizle vakit geçirmek isteyebilirsiniz.

Ay Çarşamba 11:55’te akrep transitine başlıyor. 1.evinize geliyor.

Burada bir canlılık var. Durdunuz, dinlendiniz. Şimdi hareketleniyorsunuz. İletişim trafiğiniz de kalabalık.

Cuma günü 17:59’da yay burcuna geçiyor Ay. 2.evinize geliyor.

Parasal konularda şanslı günlerdesiniz. Güzel yeni kazançlar, para akışları olabilir.

Satın almak istediğiniz bir şeyde hem kaliteli, hem uygun fiyatlı, güzel bir ürün bulabilirsiniz.

Ay Pazar günü 20:20’de bir sonraki burca yerleşiyor. Oğlak burcuna geliyor. Oğlakta iken 3.evinizde olacak.

Oğlak burcu işimizi temsil eder. 3.ev ise bildirimleri, haberleşmeleri, planlamaları. Yeni hafta için bugünden yapacağınız, yapmanız gereken şeyler olabilir. İş arkadaşlarınızla haberleşmeleriniz olabilir. Birbirinize göre organize edeceğiniz şeyler olabilir.


26 Haziran-2 Temmuz 2023 Haftalık Burçlar


Yükselen Yaylar :

Pazartesi, Salı günlerinde + Çarşamba’nın ilk yarısında Ay terazi burcunda. 11.evinizde.

11.ev sosyal alandır. Arkadaşlarınızı, ahbaplarınızı temsil ediyor. Sosyalleşebileceğiniz, kalabalıklar ortamlarda misafir olabileceğiniz, bol sohbetli, muhabbetli bir zaman.

Eğitimini aldığınız bir konu varsa, bir kursunuz varsa sınıf arkadaşlarınızla iletişimleriniz, bir araya gelişleriniz olabilir ayrıca.

Ay Çarşamba günü 11:55’te akrep burcuna geçiyor. Burası 12.eviniz.

İstirahat etmek, durmak, soluklanmak istiyoruz Ay’ın 12.ev geçişlerinde. Sosyalleşmek yerine kendimizle olmak istiyoruz. Sizin için de böyle bir vakit olabilir. Biraz da üşütmeler, ateşlenmeler olabilir. Bağışıklığınızı yükseltecek şeyler yapın.

Cuma günü 17:59’da yay transitine başlıyor Ay. 1.evinize geliyor.

Önemli bir farkındalık. Bir konuda netleşmenizi sağlayacak bir uyanış. Bir değişim kararı. Somut ya da soyut, bir şeyi yenileme. Bir konuda işe yarayacak, güzel bir fikir. Planlanan bir şeyin ilk adımı. Başlangıç. Tazelik. Yenilik. Tam böyle bir zamandasınız. Güzel kullanın diyeceğim bu destekleyici zamanı.

Ay Pazar günü 20:20’de oğlak burcuna geliyor. Burası 2.eviniz. Para/kazanç/gelir eviniz.

Hesabınıza para girişleri olabilir. İşinizde diğer zamanlardan daha çok kazanabileceğiniz günler.


Yükselen Oğlaklar : 

Pazartesi, Salı günlerinde + Çarşamba’nın ilk yarısında Ay terazi burcunda. 10.evinizde.

Patronlarınızdan, yöneticilerinizden önemli talimatlar gelebilir. Bir şeyi onların yerine siz yapacak olabilirsiniz. Bir sorumluluk size verilebilir.

Çarşamba günü 11:55’te Ay’ın akrep transiti başlıyor. 11.evinize geliyor Ay.

Bu kez arkadaşlarınızla sosyalleşme zamanı. Çalışıyorsanız ekip içinde iyi bir iş bölümü ile bayram tatilini güzelce paylaşabilirsiniz. Uyumla, adil biçimde, iyi bir iş bölümü olabilir. Herkes güzelce dinlenebilir.

Ay Cuma günü 17:59’da yay burcuna geçiyor. 12.evinize geliyor.

İletişimleri azaltmak. İçe dönmek. Hayata mola vermek. Böyle bir zaman. Bir dinlenme zamanı.

Pazar günü 20:20’de oğlak burcuna geçiyor Ay. Bu kez 1.evinizde olacak.

12.evin sessizliğinin, sakinliğinin ardından burada bir hareketlenme başlıyor. Haberleşmeler, dialoglar, organize edilecek işler var.


26 Haziran-2 Temmuz 2023 Haftalık Burçlar


Yükselen Kovalar : 

Pazartesi, Salı günlerinde + Çarşamba’nın ilk yarısında Ay terazi burcunda. 9.evinizde.

Uzak şehirleri ve yabancı ülkeleri temsil eden bir ev burası. Uzaklarla iletişimleriniz olabilir. Ayrıca seyahat demektir 9.ev. Birçoğumuz tatil için yer değiştiriyor. Sizin de bir yolculuğunuz var belki.

Çarşamba günü 11:55’te Ay’ın akrep transiti başlıyor. 10.evinizde ilerleyecek Ay akrepte iken.

Başkalarının belirleyeceği bir şeye uyumlanmanız, onlara göre hareket etmeniz gerekebilir. Bu da size kısıt yaratabilir tabii. Seçimlerinize müdahale varsa kişisel sınırlarınızı korumanız önemli. Bunun dışında elde olmayan özel durumlar varsa, olduğu kadarıyla olanın keyfini sürün. Bu seferlik böyle olsun demek gerekiyor bazen.

Cuma günü 17:59’da yay burcuna geçiyor, 11.evinize geliyor Ay.

Burada daha akışkan koşullar var. Bir şeyler rahatlıyor. Sizin için daha konforlu hale geliyor sanırım.

Pazar günü 20:20’de oğlak transiti başlıyor bu kez Ay’ın. Burası 12.eviniz.

Hareketi azaltmak. İletişimleri azaltmak ve dinlenmek. Ay’ın 12.evimizden geçiş zamanlarını çoğunlukla böyle yaşıyoruz.


Yükselen Balıklar :

Pazartesi, Salı günlerinde + Çarşamba’nın ilk yarısında Ay terazi burcunda. 8.evinizde.

Parasal konularınız, banka ödemeleriniz, harcamalarınız olabilir. Para çıkışlarını anlatır 8.ev.

Ay Çarşamba günü 11:55’te akrep burcuna yerleşiyor. 9.evinize geliyor bu kez.

Seyahatler, yolculuklar, yer değişiklikleri, gidiş gelişler, belki sizin gideceğiniz yerler, belki uzaklardan yanınıza gelecek olanlar var. Geziler, seyahatler için çok iyi bir zaman. Tevafuk, bayram tatili ile çok örtüşen bir gösterge.

Cuma günü 17:59’da yay burcuna geçiyor Ay. 10.evinize geliyor.

İş ilgili konular öne çıkıyor bu kez. İş dışında da yapılacaklar kendini hatırlatabilir. Kendiniz için, aileniz için yapmanız gerekenler olabilir. Düzeni, kuralı belirli olan şeyler olabilir. Bir şeyin sırası sizde olabilir. Görevler, sorumluluklar var.

Ay Pazar günü 20:20’de oğlak transitine başlıyor bu kez. 11.evinize geliyor.

İşte bu yapılacak işlerin, görevlerin ardından güzel bir sosyalleşme, rahatlama zamanı. Arkadaşlarınızla keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.


Haziran ayı burç yorumlarınızı da ekliyorum aşağıya ↓ ↓

Koç Burcu Haziran 2023, Boğa Burcu Haziran 2023,

İkizler Burcu Haziran 2023, Yengeç Burcu Haziran 2023,

Aslan Burcu Haziran 2023, Başak Burcu Haziran 2023,

Terazi Burcu Haziran 2023, Akrep Burcu Haziran 2023,

Yay Burcu Haziran 2023,   Oğlak Burcu Haziran 2023,

Kova Burcu Haziran 2023, Balık Burcu Haziran 2023

İçinde olduğumuz güncel transitler ↓

Mars Aslan Burcunda 20 Mayıs-10 Temmuz 2023

Jüpiter Boğa Burcunda 16 Mayıs 2023-26 Mayıs 2024

Satürn Balık Burcunda 7 Mart 2023-14 Şubat 2026

Bir ‘Elementler’ yazı dizim var sevgili okuyucularım.

5 yazıdan oluşan seriyi aşağıya bırakıyorum Her bir elementin doğasını, astrolojideki yerini, hayatın içinde karşılık geldiği kavramları anlattım. Hangi elementimizi nasıl güçlendiririz, nasıl dengeye getiririz, ne nasıl olunca dengede olabiliyor, detaylıca paylaştım sizlerle. Tıklayıp her birini görebilirsiniz

Astrolojide Elementler

Astrolojide Ateş Elementi

Astrolojide Toprak Elementi

Astrolojide Hava Elementi

Astrolojide Su Elementi

İyi bayramlar herkese ! İnşallah güzel bir bayram, keyifli bir tatil olsun.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!