Yengeç Burcu Haziran 2021

Yengeç Burcu Haziran 2021

Merhabalar sevgili yengeç ve yükselen yengeç okuyucularım !

Haziran nasıl bir ay olabilir sizin için ? Yaz nasıl başlıyor ? Ayın her bir gündemini ele alarak anlatacağım bu yazımda.

Haziran önemli bir ay. İkizler burcunda bir Güneş tutulması var.

Bu yıl 3 defa deneyimleyeceğimiz Satürn Uranüs karesinin ikincisi bu ayın içinde kesinleşiyor.

İkizler burcunda bir de Merkür retrosu var.

Ama en başından şunu söylemek isterim ki, hiçbir gök olayından korkmanıza, endişelenmenize gerek yok. Astroloji tedbir için var. Hayatın belirsizliği karşısında Yaradan’ın bir hediyesi olarak, olası etkileri önden bilerek tedbir almamız için var.

Bu anlamda nelere dikkat etmeniz iyi olur, hangi noktalarda tedbiriniz olsun, diğer yandan ayın güzel etkilerini nasıl daha iyi değerlendirebilirsiniz, hepsini anlatacağım.

Hadi başlayalım öyleyse !


Güneş, 20 Haziran’a kadar ikizler burcunda. 12.evinizde.

Ruhsal anlamda, fiziksel anlamda bir dinlenme, bir şifalanma, hayatın temposunu mümkün olan noktalarda yavaşlatıp kendinizle ilgilenme zamanı bu sizin için.

Bir uyarım olsun. Önemli konularda yapılacak büyük girişimler için uygun değildir 12.ev zamanları. Bu süreçte beklemede kalın. Güneş 1 ay sonra 1.evinize geldiğinde, başlangıçlar için uygun bir zamanda olacaksınız.

Güneş 20 Haziran’da ikizler transitini tamamlıyor ve yengeç burcuna geçiyor.

1.evinize, başlangıçlar evine geliyor. Yıl içinde, parlak, şanslı, destekleyici bir zaman dilimi bu sizin için. 1.ev geçişleri kıymetli.

Hayatınızda göreceli olarak daha zayıf olduğunu düşündüğünüz noktaları güçlendirmek, yeni şeyler yapmak, aklınızda olan konular için, niyetleriniz için harekete geçmek adına harika bir zaman.

‘Kendim için yeni şeyler yapmak istiyorum. Hayatımı renklendirme, canlandırmak istiyorum. Şu şu şu konularda yapabileceklerim var, biliyorum ve onları artık bekletmeden yapmak istiyorum’ diyorsanız, buyrunuz 🙂


Merkür 30 Mayıs-22 Haziran arasında retroda olacak sevgili okuyucularım.

12.evinizde gerçekleşecek olan bir Merkür retrosu.

Duygu durumunuzu, ruh halinizi iyileştirmek, iç dünyanızı güzelleştirmek, ferahlamak, daha iyi hissetmek için içinizde neleri dönüştürmeniz, hafiflemek için neleri artık bırakmanız gerektiğini ark edeceğiniz bir zaman. Bunu nasıl yapabilirsiniz, evren yolda gösterecektir 🙂 İhtiyaç duyduğumuz her bilgi, en doğru zamanda gelir hayattan.

Ayrıca yaşam kalitenizi yükseltmek, hayatınızı olduğundan daha iyi hale getirmek için, hangi işleri bitirip geride bırakmanız, yarım kalan hangi konuları tamamlamanız gerektiğini söyleyecek size Merkür, retrosu ile 🙂

Bir şeyleri ele alıp bu kez tamamlayıp çok daha rahat edeceğiniz, bir derleme toplama zamanı hayatınız içinde.

Uyarılarım da var.

12.ev etkisi + retro süreci birleşmiş durumda. 12.ev kanmakla, kandırılmakla, gizli saklı, hileli durumlarla ilgili. Daha önce yaşanmış olan bir şeylerden şimdi haberdar olabilirsiniz. Bunun dışında verilerinizi, kişisel bilgilerinizi daha büyük bir özenle korumanızı, bilmediğiniz platformlarda işlem yapmamanızı önereceğim. Dijital alanlarda daha dikkatli olun.

Retro 22 Haziran’da sonlanıyor ama birkaç gün daha gölge etkisi olacak. Onu da belirtmiş olayım.

Önemli bir not düşüyorum buraya :

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs, 2 Haziran’a kadar ikizler burcunda. 12.evinizde. 9 Mayıs’tan bu yana ikizler burcunda yol alıyor Venüs. Bu süreçte ruhsal konularda, spiritüel derinliği olan konularda yeni ilgi alanları doğmuş olabilir hayatınızda. Size iyi gelen, keyif veren şeylere başlamış olabilirsiniz. Örneğin meditasyon gibi, örneğin yoga gibi. İçinizde tuttuğunuz, bunca zaman sizi yormuş olan düşüncelerden, duygulardan arınmak için yeni alanlar açmış olabilirsiniz kendinize.

Şimdi Venüs burç değiştiriyor. Ayın başında, 2 Haziran günü yengeç burcuna geçiyor.

Sizin 1.evinize gelmiş oluyor. Bu ay 1.eviniz ışıldıyor Güneş ve Venüs ile 🙂 Çok güzel etkiler bunlar.

Moralinizi, zihinsel enerjinizi, bedensel enerjinizi, iç dünyanızda huzurunuzu yükseltecek yeni şeyler yaşayabileceğiniz, yazın tadını çıkarmak isteyeceğiniz bir zaman.

Ayrıca cildinize, saçlarınıza daha fazla özeneceğinizi anlıyoruz Venüs’ün 1.ev transiti ile 🙂 Hem bedensel sağlık anlamında, hem de dış görünüş anlamında kendinize daha iyi bakmak için yeni bir şeyler yapacağınızı anlıyoruz 🙂 Giyim, kozmetik alışverişleriniz de olabilir.

Yengeç burcu evi simgelediğinden, eviniz için alışverişleriniz olabilir ayrıca.

27 Haziran’da aslan burcuna, 2.evinize geliyor Venüs.

Parasal fırsatlara, maddi konularda olumlu gelişmelere işaret eden, kazançlarınız, harcamalarınız, satın almak istediğiniz şeyler konusunda keyifli bir dönem.

Keyfiniz, huzurunuz, eğlenceniz, neşeniz için satın alacağınız şeyler olur Venüs burada iken. Tatiller, geziler için yapacağınız harcamalar da olabilir. Son derece güzel bir Venüs dönemi.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 11 Haziran’a kadar yengeç burcunda, 1.evinizde.

Hareket zamanı sizin için. Hayatınızda yeni hareketlilikler var. 23 Nisan’dan bu yana böyle bir etki alıyorsunuz. Spora başlamış olabilirsiniz. Mars’ın cesareti ve enerjisi ile şimdiye dek beklettiğiniz konuları ele almış olabilirsiniz.

Yengeç evimizi, yaşadığımız yeri, yaşam alanımızı simgelediği için, ev konusunda yenilikler yaşamış olabilirsiniz. Taşınmış olabilirsiniz. Evinizin içinde yeni şeyler yapmış olabilirsiniz.

Aile içinde kimi zaman uyumsuzluklar, tartışmalar da yaşanmış olabilir Mars ile. Bu transit bitmek üzere. Ayın 11’ine kadar olan kısmı kalmış durumda.

Mars’ın yengeç transitinin genel ve burçlar bazında detaylı etkileri için yazımı tıklayabilirsiniz :

Mars Yengeç Burcunda 23 Nisan-11 Haziran 2021

Mars 11 Haziran’da aslan burcuna geçiyor. 2.evinize geliyor.

Maddi konularda değişimler yaşayabileceğiniz bir dönem. Gelirleriniz ve bununla birlikte harcamalarınız artabilir.

Daha güçlü bir gelir akışı yaratmak için, farklı farklı noktalardan olacak şekilde birden fazla gelir kaynağı yaratmak için yeni girişimleriniz olabilir Mars ile.


Satürn Uranüs karesi

Bu yıl içinde 3 kez gerçekleşecek olan Satürn Uranüs karesinin ikincisi bu ay, 15 Haziran’da kesinleşiyor. Yılın ana karakterini belirleyen, önemli bir açı bu.

İlkini Şubat ayında yaşamıştık. Üçüncüsü Aralık ayında yaşanacak (24 Aralık’ta).

Satürn kovada, 8.evinizde. Uranüs boğada, 11.evinizde.

Parasal konularda, bekleyen ödemelerle ilgili konularda, varsa birikmiş olan borçlarla ilgili konularda bir şeyler yapmanızı gerektirecek durumlar olabilir.

Parasal kaynaklarınızda değişim yaratacak bir düzen değişikliği olabilir. Bir alım satım konusu gündeme gelebilir. Bir mülkü, bir aracı, taşınmaz bir malı elden çıkarmak isteyebilirsiniz.

Sizi maddi çerçeveniz içinde yaşadığınız sorunlardan özgürleştirecek açılımlara vesile olacaktır bu kare açı.

Getirdiği şeyler, yaşarken, içinden geçerken duygusal anlamda zorlayabilir. Bir adaptasyon gerektirebilir. Ama sonrasında ‘İyi ki olmuş’ diyebilirsiniz bir şeylere.


Haziran 2021 Ay Döngüleri :

10 Haziran : İkizler Burcunda Güneş Tutulması : Ay 19° İkizler, Güneş 19° İkizler

Güneş tutulmaları önemli gök olaylarıdır. Astrolojik olarak yeni büyük başlangıçları simgelerler.

Hayatımızda başlayacak olan yeni şeyleri, majör değişimleri sembolize ederler.

Ama sadece olacağı gün için, 10 Haziran günü için düşünmeyin bu etkiyi.

Bir Güneş tutulmasının etkisi, bir sonraki Güneş tutulmasına kadar, yani ortalama olarak 6 aylık dönemde aktiftir.

12.evinizde gerçekleşiyor tutulma. Çok büyük bir derinleşme etkisi bu. Hayatı okuma, yaşanılanları, olanı, biteni, içinden geçtiğiniz süreçleri, tüm bunlar aracılığı ile hayatın size ne demeye çalıştığını idrak edeceğiniz, hayatın işleyişi ve evrenin yasalarıyla ilgili pek çok şey öğreneceğiniz, öğreneceğiniz şeylerle hayatınızın kolaylaşacağı bir zaman.

Ruhunuzda, zihninizde, iç dünyanızda büyük bir özgürleşme etkisi. Spiritüel derinliği olan alanlarda yeni başlangıçlar geliyor size.

Bunun dışında bir psikolojik tedavi, bir terapi, ruhsal ya da fiziksel anlamda bir şifa ihtiyacı varsa, tutulma ile o şifa süreci de başlayabilir. Bir yeniden doğuş zamanı. Büyük bir ferahlık etkisi alıyorsunuz.

24 Haziran : Oğlak Burcunda Dolunay : Ay 3° Oğlak, Güneş 3° Yengeç

7.evinizde gerçekleşecek bir dolunay. İlişkileri anlatan alan burası.

İkili ilişkiler, iş bağlantıları, iş ortaklıkları, hoca&öğrenci, danışman&danışan gibi bağlantılar üzerinden etki alıyorsunuz.

Hayatınızda biri varsa, işinizde bağlantı halinde olduğunuz ve iş birliği yaptığınız kişiler, firmalar varsa, danışmanlık aldığınız, size hocalık/koçluk/rehberlik eden kişiler varsa, bu kişilerle olan iletişimlerinizde bazı farkındalıklar yaşayabileceğiniz, belki ufak tefek kırgınlıkların olabileceği ama ‘Bu sayede şunu şunu idrak etmiş oldum. Şurada yanlış yapıyordum, bunu düzeltmiş oldum’ diyebileceğiniz bir dolunay etkisi alıyorsunuz.


Burç yorumlarında sadece yüzeysel biçimde genel etkileri konuşmak mümkün oluyor sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

İletişim : anlatburcak@gmail.com

……………………………………………………………………………………………………………………………………..

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz : @astroloji.anlatburcak

Artık yaz tam anlamıyla başlıyor ! Çok güzel bir yaz olsun hepimiz için !

Sağlıklı, neşeli, eğlencesi bol, bereketli bir ay diliyorum 🙂

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!