Başak Burcu Temmuz 2023

Başak Burcu Temmuz 2023

Merhabalar sevgili okuyucularım !

Temmuz ayından alabileceğiniz olası etkileri paylaşacağım bu yazımda.

Her zamanki gibi önce ay içindeki transitlere, ardından yeniay ve dolunay döngülerine bakacağız.

Önemli bir gelişme var bu ay. Kuzey güney Ay düğümleri aks değiştiriyor.

Ayrıca bir Venüs retrosu var. Aslan burcunda gerçekleşecek.

Ayın her bir gündem başlığına bakacağız şimdi.

Ama en başından şu önemli noktanın altını çizelim : Yükseleniniz başak ise yararlanabilirsiniz bu öngörülerden. Çünkü ancak o zaman ev hesabı doğru olur. Öngörüler teknik olarak yükselen burca göre yapılabiliyor.

Öncelikle ayın gündemini bırakıyorum buraya ↓ Aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz ↓ Ayın bir gazetesi gibi, tüm önemli gelişmeleri özet halinde tarihleriyle görebilirsiniz ↓

Temmuz 2023 Astroloji Gündemi


GÜNEŞ

Güneş 23 Temmuz’a kadar yengeç burcunda. 11.evinizde.

Sosyal alanda. Arkadaşlarınızla bağlantılar, dialoglar artıyor. Özellikle yengeç temaları üzerinden paylaşımlarınız olabilir.

Örneğin ev arayan bir arkadaşınız olabilir, yardımcı olabilirsiniz. Ev tutan bir arkadaşınız olabilir, evi düzenlemesinde, yerleşmesinde destek verebilirsiniz.

Yakın çevre içinde yardımlaşmalarınız olabilir.

Dostluklar, ahbaplıklar bu transitin ana konusu sizin için.

Yeni yeni sosyal ortamlara da girebilirsiniz. Bunlar özellikle eğitim amaçlı olabilir. Sınıflar, takımlar, grup çalışmaları 11.evin konusudur. Bu anlamda da yeni şeyler olabilir.

23 Temmuz günü aslan burcuna geçiyor Güneş. 12.evinizde olacak bu transit sürecinde.

Yaşamınızda bir temizlik, sadeleşme, bir şeylerin bitişi, sonlanması, yeni hale geçiş ve iyileşme zamanı bu.

İçsel bir temizlikten, duygusal bir temizlikten bahsediyorum. Hayatınızda sonlanması gereken durumların/dialogların/ilişkilerin, tamamlanması gereken konuların bitmesi gibi şeyler kastediyorum.

Uzun süredir sizi meşgul etmiş olan şeyleri artık tamamlamak ve neticelendirmek isteyeceğiniz bir dönem. Kadersel olarak bu yönde bir şeyler olabilir.

Sağlık ve şifa evi burası.

Sağlık derken fiziksel konuları, ruhsal konuları, her tür konuyu düşünebilirsiniz. Bir sorunlu durum varsa bunun çözümü ve şifası için aksiyon alabilirsiniz. Konu sizin de olabilir, bir yakınınızın da olabilir.


Başak Burcu Temmuz 2023


MERKÜR

Merkür 11 Temmuz’a kadar yengeç transitinde. 11.evinizde. 

11.ev sosyal hayatımızı, ahbaplarımızı, arkadaşlarımızı simgeleyen bir alan. Yengeç burcu ise geçmişimizi, çocukluğumuzu, aile köklerimizi sembolize ediyor.

Uzun yıllardır tanıdığınız, çocukluğunuzdan bu yana arkadaş olduğunuz kişilerle, aile dostlarınızla bir araya gelebileceğiniz, daha çok iletişim kurabileceğiniz, renkli bir zaman. Güzel güzel iletişimler var.

11.ev aynı zamanda elektronik aletleri, interneti, teknolojiyi de simgeleyen bir alan. Çünkü zodyakta kova burcunun evi.

Yengeç ise evimiz, ailemiz demek. Merkür yengeçten geçerken eviniz için yeni aletler alabilirsiniz. Aile bireyleriniz yeni elektronikler satın alabilirler. Ev içinde modeminizle, internetinizle ilgili konular olabilir. Değiştireceğiniz şeyler olabilir.

11 Temmuz’da aslan burcuna geçiyor Merkür. 12.evinizde ilerlemeye başlıyor.

12.ev şifalanmayı, dönüşümü, iyileşmeyi, arınmayı anlatır. Duygusal anlamda arınmak, hafiflemek, fiziksel anlamda iyileşmek, güç toplamak, yenilenmek şeklinde tarif edebilirim 12.ev dönemlerini.

Aslan burcu ise sanatsal konuları, hobileri, ayrıca sporu simgeliyor. Bu transit ile ne olabilir ?

Ruhsal boyutu olan, spiritüel anlamda derinliği olan ya da bir şekilde ruhunuza iyi gelecek olan, hayatınızda/iç dünyanızda bir değişim yaratacak olan güzel bir spor dalına, bir sanat dalına adım atabilirsiniz. Size iyi gelecek bir hobi edinebilirsiniz.

Kendiniz için keyifler yaratabilirsiniz. Meditasyon yapmaya, yoga yapmaya başlayabilirsiniz.

Güçlü bir şifalanma, hafifleme, resetlenme, sıfırlanma dönemi.

29 Temmuz’da başak geçişi başlıyor Merkür’ün. Bu kez 1.evinizde olacak.

İletişimler canlanıyor. Bildirimler geliyor. Haberleşmeler var. Dialoglar artıyor.

Merkür burada iken daha çok iletişim kurarsınız. Daha çok yazışır, daha çok görüşürsünüz. İşinizde, sosyal hayatınızda iletişimler artar. Birilerine bir şeyleri haber verirsiniz. Birilerinden haberler alırsınız.

Yeni şeyler öğrenir, yeni bilgiler edinirsiniz. İlgi duyduğunuz alanlarda güzel bilgi kaynakları bulur, kendinizi geliştirirsiniz.

Yeni fikirler bulur, yeni şeyler tasarlarsınız. Hem kendi içinizde mental anlamda, hem de çevrenizle iletişim anlamında hareketli bir dönem.


Başak Burcu Temmuz 2023


VENÜS

Venüs 23 Temmuz’a kadar aslan burcunda ve ileri hareketinde. 12.evinizde.

Ruhsal olarak daha çok kulak vermeye başlıyorsunuz kendinize.

Kendinizi nerelerde ihmal ettiniz ? Duygusal anlamda iyi hissetmediğiniz halde nerelerde tuttunuz kendinizi ? Buralara daha gerçekçi gözlerle bakıyorsunuz artık. Bu kez kendinizi, kendi iyiliğinizi seçiyorsunuz.

12.ev zamanlarında ruhumuzu iyileştirmekle meşgul oluruz. Kendimize şefkatimizle duygusal ihtiyaçlarımızı daha güzel analiz ederiz. Kendimizin annesi, babası, en iyi dostu oluruz. Bu her zaman için böyle olmalı. Özellikle 12.ev etki alınca buralar güçleniyor.

23 Temmuz’da bir Venüs retrosu başlayacak. Aslan burcunda, 12.evinizde retro yapacak Venüs. 4 Eylül’e kadar sürecek olan bir retro.

Burada şöyle bir konu var : Aslan burcu ego problemleri ile ilgili bir burç. Aslan sürekli görünür olmak istiyor. Çünkü ilgi ihtiyacı duyuyor. Sürekli ön planda olmak istiyor. Çünkü geride kaldığını zannediyor. Sürekli alkışlanmak istiyor. Çünkü onaylanmaya ihtiyaç duyuyor.

Size bu ihtiyaçlarınızı aşmanız, bunlardan arınmanız gerektiğini, kimsenin ilgisine ihtiyacınız olmadığını, kendi merkezinizde olmanız gerektiğini, başkalarının ilgisi ve onayı için hiçbir şey yapmanız gerekmediğini, bunu yaptıkça aslında kendinizi eksilttiğinizi gösterecek deneyimler olabilir Venüs burada retro iken.

Kendimizle merkezlenelim. Bizim için en doğru yer orası.


Başak Burcu Temmuz 2023


MARS

Mars 10 Temmuz’a kadar aslan transitinde. 12.evinizde. 20 Mayıs’ta başlamıştı bu transit.

Spor yapmaya başlamış olabilirsiniz, başlayabilirsiniz bu dönemde. Hayatınızda spor varsa, zaman zaman yaptığınız bir şeyse, spora daha fazla zaman ayırmaya başlayabilirsiniz.

Sanatsal işlere adım atabilir, yeni bir hobi edinebilirsiniz. Bunlar aslan temasıdır.

12.ev ise ruhsal konularla ilgilidir. Yapacağınız bu şeyler çok iyi gelebilir ruhunuza.

Psikolojik anlamda, ruhsal anlamda sizi yenileyecek şeylere başlayabilirsiniz.

12.evden etki aldığınız için spiritüel alanlarda da olabilir bu başlangıçlar. Yogaya başlamak gibi örneğin. Yoganın hem bedensel hareket tarafı var, hem de bir öğreti olduğundan ruhsal derinliği var.

İç dünyanızı iyileştirmek, temizlemek, arınmak anlamında duygusal ihtiyaçlarınızı görebileceğiniz ve bu doğrultuda yeni şeyler yapabileceğiniz bir dönem.

10 Temmuz Pazartesi günü yeni transitine başlıyor Mars. Başak burcunda ilerlemeye başlıyor. 1.evinize geliyor. Önemli bir alan. Her tür kararımızla, adımımızla, başlangıcımızla ilgili.

Mars’ın olduğu yerde de bir hareketlilik başlar. Yeni şeyler olur. 1.ev zaten zodyakta Mars’ın evi.

İşinizde, eviniz ile konularda,  ilişkiler içinde, bağlantılarınızda, paraya dair konularda, dış görünüşünüzde, stilinizde, 1.ev olduğu için pek çok konuda yapmak istediğiniz yeni şeyler olabilir.

Belki bir süredir bir şeyler var aklınızda. Yapmak istedikleriniz var. Hazırlandığınız şeyler var.  İşte şimdi o bekleyen planlar için harekete geçme zamanı.

Ama yeni şeyler denemek isteyeceğiniz bu süreçte, dürtüsel davranmamalı, üzerinde iyice düşündüğünüz, zaman ayırdığınız konularda harekete geçmelisiniz. Mars’ın bir dürtüselliği vardır çünkü.

Biraz da agresif bir gezegen. Öfke, hırs, rekabet, acelecilik gibi temaları sembolize ediyor. Bu konularda enerjiyi dizginlemek ve iyi yönetmek önemli.

Bunun dışında iyi değerlendirirseniz harika bir zaman olabilir sizin için. Yaşamınızda yeni bir döneme giriyor olabilirsiniz. Yeni yeni şeyler başlayabilir.


Başak Burcu Temmuz 2023


KUZEY GÜNEY AY DÜĞÜMLERİ

Temmuz ayı, Ocak 2022’den bu yana boğa akrep hattında olan kuzey güney Ay düğümleri için değişim noktası. 17 Temmuz günü aks değiştirecek Ay düğümleri.

Kuzey Ay düğümünün boğada/9.evinizde, güney Ay düğümünün akrepte/3.evinizde olduğu bir dönem deneyimlediniz. Artık sonuna geliyoruz bu sürecin.

Kuzey Ay düğümünün 9.evde olduğu bu süreç sizi, mesafeler üzerinden zorlamış olabilir.

İnsanın sevdiklerinden, doğup büyüdüğü yerlerden uzakta olmasını, başka şehirleri, yabancı ülkeleri simgeler bu ev. Sevdiklerinin uzakta olmasını anlatır.

Bu yeni dönem için nasıl olasılıklarınız var ?

8.evinize geliyor kuzey Ay düğümü.

Bu kez parasal konular gündeminiz, odağınız olmaya başlıyor.

Bu ev yatırımlarla, birikimlerle, mülk edinmekle, sigortalarla, harcamaların ötesinde kenara koyabildiğimiz paralarla ilgilidir.

Hem bugününüz, hem geleceğiniz için maddi açıdan daha huzurlu, daha güvende hissedebilmek için yapacağınız, çabasına gireceğiniz şeyler olabilir.

Bu şeyler çok kolay olmasa da, istikrarlı ve rasyonel bir çaba ile hedefinize ulaşmanız mümkün.

Bu dönemden maddi kuvvetinizi büyütmüş, sahip olduklarınızı artırmış olarak çıkabilirsiniz.

Sadece bir uyarım olsun. Yatırım fikirleriniz olabilir. Çevrenizden öneriler gelebilir. Para kayıpları yaşamamak adına hiçbir şeyi yeterince araştırmadan yapmayın. Okuyun, izleyin, takip edin, detayları öğrenin, kıyaslayın, karşılaştırın. İyi belirleyin alternatiflerinizi. Alım satım konularını da aceleye getirmemek, kimseyle hızlıca el sıkışmamak iyi olur.

Parasal konularda yeni gelişmeler, olanaklar, olasılıklar var ama temkinli olmak, akılcı olmak önemli.

Konu ne olursa olsun, aklın yolunda olmak, aceleci olmamak, konulara zaman tanımak negatif ihtimallerden korur bizi. Siz de böyle yapmaya çalışın.


Temmuz 2023 Ay Döngüleri :

3 Temmuz : Oğlak Burcunda Dolunay :  Ay 11° Oğlak, Güneş 11° Yengeç

5.evinizde meydana gelecek bir dolunay. Dolunay hattının içinde Merkür var. Jüpiter ve Satürn’den iyi açılar geliyor.

Çocuklar 5.evin konusu. Oğlak burcu ise işi, kariyeri ve resmi/yasal konuları, otoriteyi anlatıyor. Çocuklarınızın iş mülakatları varsa, görüşme halinde oldukları ve cevap bekledikleri yerler varsa, buralardan dönüşler gelebilir. Yasal süreçleri varsa sonuç alabilirler. Evrak teslim, başvuru, kayıt konuları gündeme gelebilir.

Oğlak burcu işimizi simgeliyor. 5.evin ise göstermek, tanıtmak, görünür kılmak, reklamını yapmak gibi anlamları var. İşinizde reklam çalışmalarınız olabilir. Reklam verebilirsiniz. Yaptığınız işleri daha iyi anlatmaya, tanıtmaya başlayabilirsiniz. Bu yolla gelecek hasatlar, bereketler var.

17 Temmuz : Yengeç Burcunda Yeniay : Ay 24° Yengeç, Güneş 24° Yengeç

11.evinizde doğacak bir yeniay. Uranüs ve Neptün’den pozitif açılar alıyor. Uyumlu açıları var bu yeniayın.

Sosyal hayatınızda bir hareketlilik olabilir bugünlerde. Yeni ortamlara, gruplara katılabilir, yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Yeni arkadaşlıklar doğabilir.

Bu bir yengeç yeniayı. Yengeç ev demektir. Evinizde ağırlayacağınız misafirleriniz olabilir. Misafir olacağınız yerler olabilir. İletişimler hareketleniyor.

Dostlarınızla iletişimlerinizde, arkadaş gruplarınız içinde güzel şeyler olabilir. Küslükler, dargınlıklar olduysa, sakin, huzurlu, sevgi dolu bir barışma yaşayabilirsiniz. Konular tatlıya bağlanabilir.


Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ mail adresim ile ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

Doğum haritası analizi, sinastri (ilişki uyum analizi), rektifikasyon (doğum vakti hesaplama), çocuk haritası analizi gibi hizmet seçeneklerim var.

anlatburcak@gmail.com adresimden mail ile ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak

Keyifli, huzurlu, güzel bir ay diliyorum hepimize.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!